Rizikové tehotenstvo a PN

6. jún 2023

Ahojte žienky ako máte vychádzky na rizikovom tehotenstve ? Ja mám od 10:00-12:00 čo stihnete za ten čas spraviť ? :D ja nebývam v meste nemám ani auto takže ísť na ten čas len keď tam zájdem tak je minimálne hodina ..čo robíte doma teda ?

elisabetta14
6. jún 2023

Ahoj, skús požiadať svojho Gyn a dlhšie prechádzky. Ale čo ja viem tehotenskú PN nekontrolujú.
Pripadne ak máš niekoho v zdravotníctve dohodnite sa, že ak by náhodou prišla kontrola dá ti potvrdenie že si tam bola.

vkatush
6. jún 2023

@elisabetta14 kontrolujú aj tehotenskú, niektoré mali aj viackrát kontrolu. Netreba sa na to spoliehať.
Ale ak máš normálnu gyne, dá sa s ňou dohodnúť, nech ti zmení vychádzky.

petamich
6. jún 2023

@elisabetta14 oni nevedia dovod PN, im system vygeneruje nahodny zoznam koho maju ist skontrolovat + tie co nahlasi zamestnavatel, takze ano chodia aj tehotnym

skodulienka
6. jún 2023

Tak, ale ak mas rizikové tehu a PN, tak mas oddychovat. Tie vychadzky su na to, aby si bola aj na vzduchu.
Ja už mám 3 tehotenstva taketo za sebou. A flákať po nakupoch som si dovolila až tak 4 týždne pred pôrodom, keď to už nebolo tak rizikové.
A áno, kontroly chodia aj tehotným.

siimonella
6. jún 2023

Môj gyn mi povedal že na takéto diagnózy nechodia, a ak áno že mi dajú razitko, ale neviem ako by som to riešila cez víkend

galganka
6. jún 2023

Mala som dvakrát neobmedzené. A čo som cez ne robila? Spala, túlila sa k záchodu asi tridsaťkrát denne, alebo sa modlila, aby som aspoň na jednu kontrolu prišla bez značkovania na parkoviskách. Ak si na pn, asi ju pre niečo máš. Kúp knihy, pozeraj seriály, štrikuj... čo ja by som dala za to, keby som dačo z toho vládala.

mirinduska
6. jún 2023

Ja som na PN a vychadzky mam 14:00-18:00. Je mi lepsie mat takto 4h vkuse ako dve a dve hodiny. PN mam u obvodnej lekarky a gyn.mi dava stale odporucanie na pokracovanie. Od septembra som mala uz 4x kontrolu, 2x pocas IVF a 2x od kedy som tehotna. Dnes som napr.mala kontrolu. Ked som sa pytala,ze preco tolko chodi(tak povedala ze na podnety chodia) malo kedy chodia namatkovo akoze sama od seba socialka. Kamoska mi tam robi, ze ano chodia na podnety(zamestnavatel atd.).

taktotedanie
6. jún 2023

Mala som neobmedzene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre