Skrátený krčok a otváranie sa v 32. týždni

19. nov 2023

Ahojte. Som v 32. Týždni. Mala som bolesti v podbrušku, tak som šla na kontrolu k lekárke, tak mi zistila, že mám krčok skrateny na 2cm a otvorená som na jeden prst. Nechala ma tu ležať. Mali ste to niektorá rovnako? A čo ste robili?

dixitka
19. nov 2023

Mala som to podobné, v rovnakom tt akurát krčok bol
2,5 cm (ale 3 týždne predtým som ešte mala 4,5, takže to bolo dosť rýchle skrátenie z ničoho nič). Mala som brať magnézium, trochu som sa šetrila, aj keď na to dr. hovorila, že to veľmi vplyv nemá. A rodila som nakoniec deň po termíne 🙂

lossless
19. nov 2023

Skrateny krcok som mala tiez od cca 25tt na 2.5 cm, postupne az na 1cm v cca 33tt. Bol makky, no neotvarala som sa.

Brala som magnezium a progestanelle, kludovy rezim, nakoniec sa obaja narodili po termine.

Pri druhom ma chceli nechat lezat v nemocnci, no odmietla som kvoli starsiemu, ktory bol stale so mnou este doma.

katica312
19. nov 2023

Ja som to mala rovnako akurat som bola na 1.5 prsta brala som 3×2 magnezium a doma v kľude. Dcéra sa narodila teraz v utorok 37+6 . Nastavila som si to v hlave ze ja este nejdem rodiť a vsetko bude OK a ukončím minimálne 36tt. A aj tak bolo.

martaatram
19. nov 2023

Ja lezim momentalne uz 2 mesiace doma so zasitim krckom 1cm... tiez som si nastavila v hlave ze vydrzime do 36!!!!! Zajtra zacinam 32.idem na rizikovu tak dufam ze nadalej sa neskracuje a ani sa neotvaram lebo uz by som sa rada aj trosku von presla 🙈🙈🙈

natuliatko777
19. nov 2023

Neboj nic este nakoniec budes aj prenasat ☺️

martaatram
19. nov 2023

@natuliatko777 nooo len by som sa rada uz aj hýbala 😩😩

autor
19. nov 2023

@katica312 gratulujem. Želám veľa síl s malinkou. Tiež sa snažím byť v klude s hovorím aj malému do bruska nech ešte vydrží. Zajtra mi budú robiť kontrolné sono, tak verím, že sa od stredy na výsledkoch nič nezmenilo

martaatram
19. nov 2023

Drzim palce daj vediet potom

alantroj
19. nov 2023

Lezala som dole hlavou. Proste postel gauc vsetko vypodlozit aby si mala panvu mierne vyssie. Nielen nohy podlozit. Ako naklonena rovina. A nechodila som. Iba najest a na WC. Mne ten krcok zase dorastol. Doktor mi povedal ze za celu prax sa s tym este nestretol. Rodila som 39tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre