Skrátený krčok maternice v 22. týždni

bieladama
13. jan 2014

Ahojte mamule tehule....pri poslednej poradni mi lekar zistill skrátený krčok na 2,5-2 cm.....je tu niektorá čo má s tym skúsenosť..beriem magnézium snažím sa nenatahovat......len ma pobolieva bruško ...... a cítim že je napnuté....nie tvrdé.... naozaj som vystrašená.....možte mi niektorá zo skusenostou nejako popisat moju situaciu??? som v 22 tyzdni

apip42
11. jún 2019

@tanag vsak prave, ze ja tiez uz viem po prvom, lezala som lezala a akonahle som sa zacala hybat uz som aj rodila (zac.36tt),, takze teraz radsej lezim minimalne do nejakych bezpecnych tyzdnov😉

lucec
11. jún 2019

@apip42 u mna podobne. Pri prvom v 28.tt. a teraz v 21...😐

apip42
11. jún 2019

@lucec ja pri prvom 25tt aj ked brusko ma tahalo skor len som tomu neprikladala vyznam resp.ako prvorodicka som nevedela co to znamena a teraz uz v 17tt sa doktorke nezdalo a v 21tt sa to potvrdilo😔

tanag
12. jún 2019

@lucec ja robím radiologiu na súkromnom CT

tanag
12. jún 2019

@lucec presne aj ja prvé 28tt a druhé 17tt

sevcikovaa
13. jún 2019

Takze baby som dnes po kontrole ...v piatok mal 3cm a dnes 3,5 cm neotvarame sa len krpec blbo kope tak to trochu bolka

lucec
13. jún 2019

@sevcikovaa joj super. Ja tiež dnes idem, ake lepí mi riadne...

apip42
13. jún 2019

@sevcikovaa supeeeer 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Ja mam kontrolu az o 2 tyzdne tak som zvedava co bude🤔

sevcikovaa
13. jún 2019

@apip42 snad len dobre ...uz to dobojujeme 😉

apip42
13. jún 2019

@sevcikovaa musime🙏🏻 Minimalne do konca augusta🙏🏻

lucec
13. jún 2019

@apip42 aj ja dufam. A ďakujem za každý jeden deň....🙏

apip42
13. jún 2019

@lucec ja to iste🙏🏻 Napis ako si dopadla, budem cakat na dobre spravy😉🍀🍀

lucec
13. jún 2019

@apip42 no tak som doma. Krcok 3,5mm, ale zvnutra sa mi ten lievik robi. Zatial ma nechce zasivat,ze podla neho to nie je take hrozne. Ale o tyzden mam zase kontrolu...

apip42
13. jún 2019

@lucec mne ten lievik povedala uz v 17tt ale porodnik v 21tt nehovoril nic🤷🏼‍♀️ Tak snad to neni take hrozne.. mas ho stale makky?

lucec
13. jún 2019

@apip42 ano. Palpacne je rovnako. Makky a na spic otvoreny. Ja uz neviem, ci by bolo lepsie zasit alebo nie. Tebe ho nechceli zasivat? Viem, ze dnes sa to uz tak casto nerobi. Moze sa to maximalne do 24t., preto mi dal o tyzden kontrolu, tak uvidime. No on tu nebude, tak pojdem k inemu. Aspon budem pocut nazor aj dalsieho...

apip42
13. jún 2019

@lucec hmm a neni to tak, ze zvnutra ked sa otvara tak sa nesije? Sije sa len zvonka,nie? Moja to neriesila vobec a porodnik povedal ze na serklaz to nemam🤷🏼‍♀️ Tak snad vedia😉 myslim, ze mas peknu dlzku krcka tak to neni ani potrebne,, horsie by bolo keby ho mas napr.1cm podla mna

inulienka29
13. jún 2019

Ja už som v 20.tt bola na prst otvorená, nikto ma nestrašil ani nešli ani mi neponúkal pesar ani hospitalizovaná som nebola ani nič iné...rodila som 38+5 ...sa treba ukľudniť hlavne

lucec
13. jún 2019

@apip42 no neviem, ci je to tak. Niektore zasivali aj ked sa zvnutra otvarali, lebo tym sa ten krcok skracuje, ked sa vnutorna branka otvara. Ale je to diskutabilne. Tak dufam, ze este co to vydrzime. Len teraz vytoky riesim. Uz som mala pokoj a teraz zase taky do zlta od vcera, co mi dala Macmiror. A ten to nie je, lebo ten ma taku sytozltu farbum Nasla mi enterokoka, ale ze ojedinele.
Pritom subjektivne som nemala ziadne tazkosti. Nerada si tam vobec nieco pcham, lebo mam paniku z infekcie..😐

lucec
13. jún 2019

@inulienka29 ďakujeme za ukľudnenie, len to sa hodnoti viacej faktorov. Napriklad aj tuhost a ulozenie krcka a cervikometria, cize dlzka. Otvaranie vnutornej branky a ine. A ked sa to nahromadi viacej, tak je zle. Ale dúf1am, ze aj my tak daleko dotiahneme...

inulienka29
13. jún 2019

@lucec hlavne nech sa ti tam nešprtaju často aj to môže dráždiť krčok...

lucec
13. jún 2019

@inulienka29 tiež mi to nevyhovuje, ale tak to im nemôžem povedať. Snáď vedia, čo robia

apip42
13. jún 2019

@inulienka29 tak vies, ono sa to lahko povie, ze treba klud ked uz mas porod v termine za sebou🤔 ono aj my sa vsemozne o klud snazime ale klud nastane asi az ked budem drzat v zdravi zdrave babatko v naruci😉

apip42
13. jún 2019

@lucec aha, tak to som nevedela🤔 tak snad to neni take hrozne ked nenavrhli serklaz😉

inulienka29
13. jún 2019

@apip42
@lucec baby nasadíte si magnezium, fakt že vyssie dávky... 🙂

lucec
13. jún 2019

@inulienka29 ved uz berieme v maximalnych moznych davkach...😉

inulienka29
13. jún 2019

@lucec tak potom už len dôverujem svojmu telu a dieťatku. Hlavne si treba uvedomiť ze u viacrodicky je krčok už úplne iný...vlastne u každej ženy v každom tehotenstve sa môžeš správať inak. Ja poznám baby co ležali a dostavali infúzie a nakoniec im vyvolavali pôrod lebo bábätko aj napriek tomu že boli pôrodné cesty pripravené nechcelo von. Resp maternica už bola lenivá vykonávať nejakú činnosť po tých dávkach Mg...

inulienka29
13. jún 2019

@lucec keď mal maly asi 3mesiace predávala som po ňom oblecko jednej mamičke a ta bola akurát v nemocnici že sa otvára bola v 30.tt ....taká bola zúfalá, upokojovala som ju a smiali sme sa že bude nakoniec prenášať 😁 no hádaj...pustili ju že vydrzi max dva týždne a ona prišla rodiť týždeň po termíne nakoniec 🤣

tanag
2. júl 2019

@lucec ahoj ako sa ti darí?

lucec
3. júl 2019

@tanag ahoj. Joj nie najlepšie. Už som po serkláži a aj tak som v nemocke, lebo to nejako nefubguje a krčok aj napriek tomu skrátený. Už sa hýbem minimálne, ale to som sa aj predtým. Akurát včera sme ukončili 24.tt, no odrarávam každý jeden deň...

tanag
3. júl 2019

@lucec tak držím palce nech cim dlhšie potiahnete 🙂 aký máš nález ,keď tá zašivali? Už si tam dlho? No to poznám ,odrátavanie dni :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre