Skúsenosti s odtokom plodovej vody

lienka1701
23. máj 2013

ahojte babulky od dnes som v 37tt..mam streptokoka sk.Ba po nom taky zlty vytok takze som nosila intimku ale kedze je ten vytok niekedy vacsi a inokedy mensi nosim uz klasicku menstruacnu vlozku ale taku tenku..strasne sa niekedy potim v intimnych partiach takze je to aj z tohto ohladu pre mna vyhodnejsie ju nosit..chcem vlastne aby ste mi popisali vase skusenosti s odtokom plodovej vody..ja som mala podozrenie asi v 33tt sla som k dr pozrel ma zistil len ten nadmerny vytok a aj ultrazvukom zistil ze malinka ma dostatok plodovej vody a ze neodteka..no niekedy mam pocit ze mi aj nieco odteka ale vcera som bola u dr a vsetko ok..mozno je to moc vraj je to uz v neskorsom stadiu tehu normalne..citala som vela clankov o odteceni plodovej vody a ze moze odtekat aj postupne a to ze mozno spozorovat aj na vecku ze to nemozno zastavit ako moc..lenze klasicky po vymoceni ako kazda baba utriem intimnu cast a ked utriem aj druhy raz je papier znova mokry ale odtekanie nepozorujem.,mama mi vravela ze keby aj odtekala tak ako jej pri mne tak ta vlozka by bola by bola komplet mokra a to nebyva iba niekedy trosku vlhka ked sa viac spotim..mozno uz moc stresujem ale neviem ci to vobec zbadam a uz som na spicku prsta otvorena..uz mi z toho veru sibe ale nechcem nejak ublizit mojmu dietatku co iste chapete..dajte svoje nazory dakujem

xlucia
23. máj 2013

@lienka1701 a teraz riesis streptokoka alebo plodovu vodu???

danim
23. máj 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/porod/bola-to-plodova-voda/
pridala som tam aj svoju odpoved, ako radila nemocnica

lenkab1984
23. máj 2013

Mne pri prvom tehu najprv vysla ta hlienova zatka (bez krvi) a potom som mala furt pocit mokra zospodu,tiez som nosila intimky,ale kazdu chvilu som chodila na wc ju menit. Vobec to zo mna ani nevytekalo nejakym prudom, normalne som cikla, utrela sa,vymenila intimku a za par minut zas taky pocit akoby nieco zo mna "vyzblnklo" a tak dokola. Ja som vsak mala noc predtym aj to rano bolesti v podbrusku (dovtedy ziadni poslickovia) tak mi to nedalo a sla som k dr (mala som dokonc.len 35tt)a dr ma hned poslala do nemocky a pred polnocou sa malinka narodila. Ak sa ti to nepozdava chod radsej aspon dr sa ukazat. Inak ja som tiez junovka ;) toto bude moje druhe babo a tiez som obcas zmatena,ci uz sa "to"zacina alebo nie. Niekedy ani viacnasobne maminy nevedia co a ako preto radsej nic nezanedbat a ist k dr aj zbytocne ako neist a potom to lutovat. Drzim palce

linda20111
23. máj 2013

@lienka1701 ahoj, aj mne najprv odisla hlienova zatka (bez krvi, malo to konzistenciu ako sopel), to mi odislo v noci a potom trosku aj rano - zistila som to ked som bola na wc. a voda mi odtiekla v ten den poobede, pocula som aj som citila take prasknutie, bolo jej dost vela skoro ako by som sa pocurala, hned som bezala na wc, voda stale odtekala, nedalo sa to zastavit ako curanie, pritom som dostala kontrakcie a este ma aj zacalo prehanat takze vsetko v jednom. inac na to potenie, skus dat obycajnu vlozku take lacne hrube (take ako budes potrebovat po porode), tie maju taky povrch ze sa nebudes tolko potit.

lienka1701
autor
23. máj 2013

@linda20111 dakujem za rady praveze ja nic nepozorujem ze by mi vytekalo ked som na vecku..a to bolo ti normalne vidno ked si bola na tom vecku ze nieco tecie bez toho aby si mala nad tym kontrolu?ja mam take pocity akoby mi niekedy uniklo trochu mocu ale vzdy ked idem na vecko tak vlozka sucha max trosku vlhka z toho vytoku ja som uz bola s tymto u dr ale praveze potom mi nasiel toho streptokoka a neviem ci v lekarni nie su nejake testy na to neviem ale ci je to spolahlive a kolko to stoji

linda20111
23. máj 2013

@lienka1701 ano bolo to vidno dobre, ked to zacalo, mala som uplne mokre gatky aj teplaky zvnutra na stehnach, a ked som dala vsetko dole tak mi tiekla voda po stehne. neskor som dala vlozku allways a kym som dosla do porodnice tak stacila, takze u mna bolo tak ze na zaciatku jej bolo vela a neskor uz tiekla pomalsie. ale to prasknutie som citila tak podla toho som vedela ze to je plodova voda. aj manzel to pocul co stal asi 5m odomna :D som sa zlakla ze co to je 🙂

januliku
23. máj 2013

@lienka1701 Mne tiez odtiekla plodova voda, znenazdania, bez zatky, bez kontrakcii, jedinym znamenim bolo, ze som mala 2 dni pred terminom. Isla som na wecko, utrela sa, dala hore gate a kym som prisla do kuchyne uz som citila mokro. Vratila som sa na wecko, dala dole gate a videla ako jemnym cicerkom vyteka voda, nedalo sa to zastavit ako cikanie. O chvilu to prestalo a za 5 min. zas. Kym som prisla do nemocnica, spustila sa mi poriadne, bola som mokra ako z vane 😀

lienka1701
autor
23. máj 2013

@linda20111 tak to potom u mňa neteče....lebo skúšala som si aj dať dole vložku a byť chvíľu bez nej a nič...len ja zas moc stresujem ako sa to blíži...dakujem za odpoved

linda20111
23. máj 2013

@lienka1701 radsej to treba sledovat, ja som rodila dva tyzdne pred terminom takze ono to moze prist skor 🙂 a tiez som stale sledovala ci mi nieco netecie 🙂

lienka1701
autor
23. máj 2013

@linda20111 šak ja to robím už asi mesiac kedže mi hrozí predčasný pôrod...ale tak v 37tt sa pôrod za predčasný už nepovažuje...no radšej by som šla neskôr rodiť nech sa tam malinká ete nejaké tie dva týždne pobudne

linda20111
23. máj 2013

@lienka1701 mne tiez lekar pri kontrole povedal ze mozeme cakat aj skor, dokonca ma chcel tam nechat (v piatok) kvoli tomu ze som bola otvorena na 2cm, ale ja som chcela byt doma, necitila by som sa tam dobre. a babo sa narodilo v nedelu 🙂 ja som to uz ku koncu tehotenstva chcela mat co najskor za sebou, mala som obrovske brucho a nevladala som sa ani hybat ale zaroven som sa bala ake to bude. no zbehlo sa to vsetko tak rychlo ze som sa nestihla ani bat ani stresovat, za dve hodiny po odteceni plodovej vody bolo po vsetkom (to uz aj s cestou do porodnice) takze super rychly porod aj super bolestivy chvilkami som bola uplne mimo ale zvladla som to a teraz sa velmi tesim z maleho 🙂 drzim ti palce aby to tiez dopadlo dobre, aby si sa dlho netrapila ked to pride 🙂

lienka1701
autor
23. máj 2013

@linda20111 dakujem veľmi pekne...dúfam že to tak bude

lienka1701
autor
23. máj 2013

@linda20111 a ete sa spýtam ako často ťa preháňalo teda?

linda20111
23. máj 2013

@lienka1701 iba vtedy raz hned po odteceni plodovej vody asi 10min som bola na wc a ked uz neslo nic tak som sa rychlo pozbierala a isli sme uz do porodnice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre