Skúsenosti s tehotenskou cukrovkou

lusia623
31. júl 2020

Ahojte baby mate skusenost z tehotenskou cukrovkou ? Na lacno som mala 6.31 a po vipity cukru 9.91 dr ma poslala k diabetologicke mam sa bat ? 🤔🙁🙁🙁

horalka1986
31. júl 2020

Bat sa nemusis,lebo je jasne ze tehu cukrovku mas. Uz sa len udrzat a dotiahnut to do uspesneho konca. Ja som mala, syn sa narodila na termin, s dobrou vahou, miernou hypoglikemiou, ale behom 3 dni bolo ok a aj je uplne zdravy.

lusia623
autor
31. júl 2020

@horalka1986 a k tomu diabetikovy si chodila čo ty odporučal ?

horalka1986
31. júl 2020

@lusia623 jasne chodila a vlastne chodim do teraz kedze 3 roky po porode vypukla DM1. Takze odporucam kontrolu aj po porode urcite.

lusia623
autor
31. júl 2020

@horalka1986 tak už asi len vydržat len mam strach o miminko 🙁

horalka1986
31. júl 2020

@lusia623 neboj sa. Chod k tej dia urcite co najskor aby to mala pod kontrolou. Kup si glukomer , kontroluj si cukor a stravuj sa racionalne a vsetko bude ok.

lusia623
autor
31. júl 2020

@horalka1986 to dufam pondelok sa objednam dnes som už nestihla inak dakujem za skusenost

rachel36a
31. júl 2020

@lusia623 aj ja som mala...nastastie som to urrzala pod kontrolou dietou...po porode sa mi to upravilo a DM nemam

lusia623
autor
31. júl 2020

@rachel36a takže dasa to zvladnut ja mam taky strach ze už do seba neviem nič dostať

manchester123
31. júl 2020

@lusia623 ahoj aj ja som mala tehotensku cukrovku a ozaj sa nemusíš ničoho báť. Diabetolg ta bude sledovať, nastavíš si diétny jedálniček a všetko bude v poriadku. Hlavne kľud a žiadny stres, to babetko vycíti. Vyhybaj sa bielej múke, olej vymen za maslo, bez sladkého - pozor aj na ovocie, to obsahuje veľa cukru. Ja som mohla iba jedno jabĺčko za deň,ale mala som oveľa vyššie hodnoty, ako ty. Tak držím palce.

rachel36a
31. júl 2020

@lusia623 uplne v pohode sa to da zvladnut. .len sa nesmies krmit nicim co glykemiu zvysuje...

ada85
1. aug 2020

Ahoj ja som mala hraničné hodnoty a nejedla som sladké ani sladené nápoje a všetko bolo ok aj pôrod aj všetko. Potom som ešte bola na vyšetrení po šestonedelí a aj to ok.Malá už má vyše 2 rokov. Pri staršej mi nič nezistili.

dzovanna
4. aug 2020

Uz som viacerym a do roznych for pisala, ze ak chcete konkretne info, su dost podrobne spracovane ohladom temy tehotenskej cukrovky, prihlaste sa na Instagram a vyhladajte profil: Drz cukrovku na uzde. Tak isto mate moznost najst vsetko potrebne na stranke www.tehotenskacukrovka.cz. Lebo rady v zmysle drz nizkosacharidovu stravu a jedz potravinu, co cukor nezvysuju, by mne osobne vela nedali.Preto bol aj profil vytvoreny, aby ste si medzi sebou o nom dali vediet.Najdete tam naozaj vsetko potrebne.A ak nie, treba sa tam opytat, co nie je jasne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre