Som tehotná a môj psychický stav je na bode nula

vanda323
13. dec 2021

Dievčatá, už niektoré viete že som tehotná a môj psych. Stav je na bode 0. Stále sa to zhoršuje. Dnes som robila večeru, a bohužiaľ sama seba som sa zľakla rýchlo som odložila nôž. Je mi zle smutno som sklamaná sama zo seba! Musela som si dať oxazepan som v 30 tyzdni tehotenstva. Bojím sa. Už dlho som ho nebrala a bojím sa proste. Kardiologicka mi povedala že mám sklon k bradykardii. Dievčatá, podporte ma trošku lebo už nevládzem!

pribinak
13. dec 2021

@vanda323 už za chvíľočku rodíš, vydrz. nechodíš nikde na terapie? Alebo na sedenia k psychologické? Mizno by si mohla skúsiť. Skús si zavolať do poisťovne, 10 sedeni preplácajú

vanda323
autor
13. dec 2021

@pribinak Ahoj, áno obiednala som sa.ale termín mi vychádza až po pôrode vieš majú toho veľa.

misana84
13. dec 2021

A čo vás trápi?

luccija
13. dec 2021

@vanda323 čoho si sa zľakla?vlastných myšlienok?
Máš úzkosti...čo Ti dal psychiater?dôležité je, aby si bola v pohode sú tisícky žien, ktoré užívajú ukludnovaky či antidepresíva.Mala by si začať...nech Ti nie je ešte horšie po pôrode a vieš sa postarať o deticky

vanda323
autor
13. dec 2021

@luccija Ahoj, ja sama neviem. Mám strašne úzkosti posledný čas. Bojím sa byť sama.. bojím sa smrti. Ako keby mi stále niečo nahovaralo že umriem..ja viem že to není dobrá ale.bojim sa! Beriem tritico no nezaberá a dnes som si dala oxazepan

vanda323
autor
13. dec 2021

@misana84 Trápi ma moja psychika. Úzkosti keď prídu ostanem zo seba sklamaná prečo sa to deje prečo prečo

loginexistuje
13. dec 2021

@vanda323 nech vari muz vezmi deti pustite si shreka nech muz donesie pukance

loginexistuje
13. dec 2021

neprestavaj brat liecbu este je skoro aby poriadne zabrala

mimka1402
13. dec 2021

@vanda323 A lekárka co ti povedala na to, že ti trittico nezaberá?

h2
13. dec 2021

@vanda323 Neboj, Vandička, všetko bude fajn. Povedz mužovi, ako sa cítiš a že potrebuješ jeho oporu. Aj s deťmi sa snaž tráviť veľa času, odpútajú Ti zlé myšlienky.

vanda323
autor
13. dec 2021

@loginexistuje Ešte že je somnou mamka Dnes. Muž je v práci. Ide o to že ja mám tieto stavy buď večer alebo v noci cez deň niee

vanda323
autor
13. dec 2021

@h2 Ahojky, ďakujem ti! Áno snažím sa, dnes sme s deťmi mali tvorivé dielne. Bolo to milé a zrazu z ničoho nič úzkosť. Prosté to príde tak nečakane veľmi veľmi!

vanda323
autor
13. dec 2021

@mimka1402 Že mám prísť 27

h2
13. dec 2021

@vanda323 Keď Ti muž v noci pracuje, detičky spia a mama je doma a príde to na Teba, keď budeš sama, napíš sem. Tu sú vždy nejaké milé baby, ktoré Ťa povzbudia. (Áno, sú tu aj potvory, ale ja som optimistka, verím tomu, že tých milých je viac. 😊)

loginexistuje
13. dec 2021

@vanda323 pocuvaj pod radsej riesit vybavicku a pod aky planujes kocik ?

luccija
13. dec 2021

@vanda323 a nestáva sa to len vtedy, keď má byť muž v práci a bojíš sa noci?ty si veriaca ver Bohu si citliva, tehotná, po Covide.. nezomries neboj sa len tvoj mozog sa s tebou zahráva.Uzkosti večer môžeš mať z únavy...z celého dňa.Zavolaj lekárovi možno Ti ešte niečo dá.Dolezite je nezľaknut sa je to ťažké, ale predýchať pustiť si TV, byť s deťmi nesmieš sa tomu poddat

luccija
13. dec 2021

@vanda323 lebo cez deň nemáš čas, deti...povinnosti🙂moja kamarátka ma úzkosti iba v noci a veľa času premýšľať.Neboj sa Triticco je dobrý liek

lenkakravcova
13. dec 2021

@vanda323 Toto ti nevyliečia lieky. Nikdy. Nemajú ako. Môžu to len potlačiť.
Pomôže jedine uvedomiť si a zmieriť sa s tým, že všetko čo máme patrí Jedinému Bohu. Jemu náleží deň, kedy sme sa narodili. A jemu náleží aj deň, kedy zomrieme. Neovplyvníme to aj keď sa budeme stresovať, hnevať, plakať.. Nič tomu nepomôže.
Veď si zober, ak by si zomrela, dnes, čo by ti pomohlo tvoje pardnove stresovanie sa pred tým?
Buď každý deň pripravená na to, že tento deň je tvojim posledným, konaj dobre skutky a buď pokojná. Prestaneš sa báť smrti. Smrť je len návrat k nášmu Stvoriteľovi. (56. On oživuje a usmrcuje a k Nemu bude váš návrat. Korán)

vanda323
autor
13. dec 2021

@loginexistuje Zlatá 🤗❤️ výbavu dom nakúpila už . Ešte mi čo to treba ale viac menej už mám perinky, oblečenie, fusak. Jediné čo sa neviem rozhodnúť stále je značka kočíka. Mne sa veľmi páči stokke, manžel povedal že športová časť vyzerá ako stolička hračkárska 😄 Tak Neviem

loginexistuje
13. dec 2021

@vanda323 aky fusak si kupila ? a medzi akyminznacksminsa rozhodujes ? ja som v tomto konzerva ja by som mala hupaviu klasiku hlboky (klidne aj z bazara) a novy sportovy mne sa paci bugaboo alebo nieco ako joolz

loginexistuje
13. dec 2021

@vanda323 koelga ma stokke oni maju teraz polrocnu princeznu a ak sa ti paci tak kup presvedc muza sak kocikovat budes najma ty

miadi
13. dec 2021

Mam pocit ze si velmi veriaca. Skus sa modlit za seba aby si bola ok. Ale aj dr povedz ako sa citis . Je taka tazka doba + hormony. Drz sa! Posielam objatie. 🥰

vanda323
autor
13. dec 2021

@loginexistuje Vieš čo, ten fusak ani není žiadna špeciálna znacka ani overal. Vošla som do obchodu s nazvom baby centrum. A tam som kúpila všetko. Vaničku proste všetko čo sa dalo 😄 Áno určite manžela chcem presvedčiť na ten stokke. Ale aj on dosť často kocikuje.A povedal mi že sa mu budú chápanie z ulice smiať že mám brať ohľad na jeho mužské ego 😄 Inak jollz je tiež dobrý, vidíš ďakujem za nápad skúsim ešte pozrieť. A ja som sa rozhodovala ešte medzi Mima xari a Quinny

vanda323
autor
13. dec 2021

@miadi Ahoj. Ďakujem ti ♥️ Áno dom veriaca modlím sa no mám pocit že niekde robím chybu. Neviem prísť na to kde! Stále sa modlím aby mi Boh odpustil a aby mi ukázal čo robím zle. Občas som pyšná. A keď ma niekto pýta peniaze nie vždy dám.

vanda323
autor
13. dec 2021

@luccija Veď to , že to prichádza vždy k večeru alebo proste v noci. Verím že pôrodom to odznie.

vanda323
autor
13. dec 2021

@luccija A máš skúsenosti s tritico? Ja sa ho už bojím aj brať

vanda323
autor
13. dec 2021

@luccija Áno väčšinou sa to stáva keď muž není doma som na nho ako keby veľmi upäta, naviazaná.

loginexistuje
13. dec 2021

jaaaj sak to nemusi byt znacka mne sa napr pacia retro veci a kedze uz mam dospelu dceru tak ja mam pre nu par retro kuskov veru odlozenych aj perinky sak pofot a ukaz ked tak potom vymazes ja strasne rada mam chystanie vybavy pranie zehlenie tych drobnych kuskov
a veru ked sa bojis ako ti pisu pistinsi chvaly

https://www.youtube.com/watch?v=NDEkkcEgmco
vanda323
autor
13. dec 2021

@h2 Áno. Si tu veľmi zlaté dievčatá ❤️ Ja nechápem ako niekto môže tvrdiť že na MK sú zle ženy! Veď každá máme právo vyjadriť si svoj názor.

loginexistuje
13. dec 2021

@vanda323 dodrzuj hlavne liecbu ides k psycho 27.12 ? vydrz a ber to neni nic horsie ako takto brat/nebrat tolko zien to berie ty potrebujes byt hlavne v pohode kvoli babu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre