Som v 23. týždni a 10 mesiacov po cisárskom mám kŕčovité bolesti

miskacharly
14. okt 2014

Som po cisarskom 10mesiacov a som v 23.tt.hned po cisarskom som mavala krcovite bolsti pri moceni,sem tam aj len tak hocikedy.aj kwd som zase otehotnela.mavali ste to aj vy po sekcii?a teraz uz druhy den mam dole tlaky,tvrdne mi brucho,velmi ma neboli,ale sem tam citim nejake krce a bolesti ale hlavne tam dole ked chodim.a ked idem cikat tak zakazdym aj dole aj v podbrusku silne.furt mi treba cikat.co to moze byt?mozem byt prechladnuta tie dva dni?a tie bolesti pred tym? ...samozrejme pojdem aj k doktorke,len nemam kedy,keďže som s malym stale sama,lebo manzel robi cez tyzden v zahranici,a nemam ho ani nikomu dat postrazit a sestricka velmi ochotna nie je. ...ďakujem za rady 🙂

lauderdale
14. okt 2014

ahoj, ja som otehotnela 3mesiace po cisarskom, ale nemala som tvrdnutie bruska, ani vyrazne bolesti a ani tlaky. urcite chod ku doktorovi, kasli na sestricku, ide o tvoje dieta, ked tak vezmes maleho do ordinacie, ak by bola neochotna. vela zdravicka prajem

miskacharly
autor
14. okt 2014

@lauderdale ja som tie bolesti(slabe,nevyrazne) zacala mat hned po operacii az doteraz.ty si take nemala?nemohli mi nieco spravit pocas operacie?

lauderdale
14. okt 2014

mala som to len necitlive, trosku ma bolelo, ked ma potom mala zacala kopat. ale inak ma to nebolelo. pri druhej sekcii sa mi urobila modrina nad jazvou, ale ta ma par dni bolela. po druhej sekcii ma sem tam boli jazva. kazde telo inak reaguje na take "zasahy". no, nie kazdy doktor si odvedie poriadne pracu, mohol ti to blbo zasit

katkasofi
14. okt 2014

@miskacharly určite utekaj k dr... Ja mám po dvoch cisárskych, čaká ma tretí. Vieš kde máš uloženú placentu? Ideálne po sekcii ked je vzadu, na zadnej stene. Časté cikanie je v norme, no tie bolesti určite nie. Nemáš náhodou aj zrasty?

berni01
14. okt 2014

Ja som uz skoro 3 roky po cisarskom. mala som da sa povedat neustale bolesti v podbrusku aj tam dole. darmo som isla k dr. nezistil nic tento rok som zmenila dr a tento novy je super navrhol mi laparoskopiu a mala som zrasty po cisarskom. som 4 Mesiace po laparoskopii a citim sa super uz nemam tie hrozne bolesti.nenechaj si to urcite chod k dr drzim palce

miskacharly
autor
15. okt 2014

@berni01
@katkasofi dakujem 🙂 co su to tie zrasty?a ako sa to da zistit?co je to ta laparoskopia,ako sa to robi?da sa aj zistit v akom atave mam jazvu?lebo moja doktorka mi povedala,ze nie,ze to mi nikto nepovie.chcem sa od nej prehlasit,ale mozem vzdy az od 1.v mesiaci.

miskacharly
autor
15. okt 2014

@lauderdale a ako ti prebiehalo 2.tehotenstvo ked si tiez otehotnela tak skoro?bolo vsetko v poriadku?hned ti povedali,ze budes mat dalsiu sekciu?mne doktorka povedala,ze podla toho ako sa bude rozvijat porod.a ako ti bolo po porode?

berni01
15. okt 2014

@miskacharly zrasty byvaju po cisarskom volne niesu viditelne myslim na sone to nevidno, sposobuju bolesti laparoskopia je mini oparacia trva cca 40 min. ja mam 3 malicke rezy cez ktore prezru celu brusnu dutinu.urcite sa daj poriadne prezriet

iwesska
15. okt 2014

A preco si tie bolesti po cisarskom neriesila hned? To si vobec nebola na prehliadke odvtedy? Ja by som teda nemala odvahu na dalsie tehotenstvo pokial by som nebola dobre zahojena. Evidentne tam mas nejaky zanedbany problem z predoslej sekciie a do toho mozes mat uz aj nieco z tohto tehotenstva. Ci je sestra ochotna ci nie, ber maleho a chod aj s nim. Ide predsa o tvoje zdravie a snad ti je to prednejsie ako to, ako sa sestra tvari tych 5min. kym ta Dr. vysetri.

dionyzka
15. okt 2014

@miskacharly ... ked mas problemy aj pri cikani tak to moze byt naruseny mocovy mechur. Toto je velmi caste pri cisarskom reze. To tehotenstvo pri prilis skoro, moze to byt cokolvek, preto by som necakala a sla - mozno i na pohotovost, pekne i s dietatom.
A mozno to je len taka banalita ako prechladnutie, zoberu Ti moc, vysetria a uvidis.

wewe22
15. okt 2014

@miskacharly určite treba utekať k dr kaslat na sestricku
Ja som kanála bolesti po SC môj dr mi povedal že ako bol mechúr von zle sa uložil a z toho sú bolesti pri ďalšom tehu sa sám napravil dalsi pôrod som mala prirodzený tak už nemám žiadne problemi

katkasofi
15. okt 2014

@miskacharly zrasty sa vidia sonom určite. A takisto aj hrúbka jazvy. Mne ju meria na sone...

miskacharly
autor
15. okt 2014

@iwesska samozrejme,ze som bola na prehliadke,ale som myslela,ze to je normálne po ciasarskom,tak som nic nespominala.ani som si to nejak nevsimala.
@berni01 a ako to prebieha ta laparoskopia.ako normana operacia?z tych mam panicky strach...moze sa robit aj v tehotenstve?

@wewe22
@dionyzka dnes rano ma zacala boliet aj cela prava strana chdbata aj brucha.ten chrbat je na nevydrzanie.k lekarke sa neviem dnes dostat,manzel bude doma mozno az piatok ak nie az sobotu a mama jev robote.pesi by som tam sama neprešla.

miskacharly
autor
15. okt 2014

@katkasofi moja doktorka nema ani normalne aono,iba to cosarobi zospodu.ako tam pojdem,tak sa aj hned prehlasim.ok ďakujem 🙂

berni01
15. okt 2014

@miskacharly uspaju ta tak na 40 min. je to mini operacia. v tehotenstve urcite nie

katkasofi
15. okt 2014

@miskacharly určite sa v okoli nájde normálny gynekológ.. Na tvoju nemám slov, fakt...:(

kacenika
15. okt 2014

@miskacharly ahoj, urcite bez k lekarovi - podla mna mas zapal mocovych ciest... ked ta boli aj na chrbate, mozes mat zapal v oblicke alebo inu diagnozu.. v tehotenstve by som to neodkladala... chod aj s dietatkom a kasli na pohlady a nazory ostatnych.. ked ta nema kto zaviest, vezmi si taxik, len to neodkladaj. drz sa

wewe22
15. okt 2014

@miskacharly ak sa inak nedá zavolaj si sanitku určite necakaj tak dlho 23tt je ešte malo ak by sa čosi stalo babo bude mať veľké problemi nič necakaj a volaj

lauderdale
15. okt 2014

@miskacharly este den pred planovanym porodom mi hovorili, ze skusia vyvolat, aby som porodila prirodzene. rano mi povedali, ze ma nebudu trapit a pojde to sekciou. druha sekcia bola neporovnatelna, lebo po prvej som odpadavala, tazko som sa davala dopkopy, ale po druhej som na treti den normalne fungovala, tlak som mala ok, ani raz som neodpadla. inak, ziadny doktor neriesil, ze som tak skoro otehotnela, a to som bola pri vela lekaroch na vysetreni. jedine co sa pytali, ci ma boli jazva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre