Som v 2trimestri a dcéra ma kiahne

nikinkals
11. jún 2018

Ahojte žienky, hľadám info o tom, že keď som v detstve nedostala kiahne a od zajtra zacinam 19tt,že či môžem byť ešte ohrozená, dcéra dostala minulu stredu bolesti hlavy, vo štvrtok sa celá vysypala kiahnami, izolovali sme ju ku starkej, ale predsa som s ňou bola tie dva dni(streda, štvrtok).. názory pohotovostnej lekárky a netu sú, že musím len čakať 21dni v inkubačnej dobe, či sa to u mňa prejavi. Prešla ste si nejaká žienka takýmto problémom a vedeli by ste mi prosím poradiť? za každú radu ďakujem

biba12
11. jún 2018

@nikinkals podľa mňa iba čakať, príp. by Ti mohla vziať Tvoja lekárka krv, či máš protilátky, to by znamenalo, že si ich prekonala. A áno si ohrozená.

nikinkals
autor
11. jún 2018

@biba12 dakujem, skusim obvodnu ci by mi nevzala zajtra tu krv

nika898
11. jún 2018

@nikinkals ak si nemala kiahne tak ich mozes kludne od dcerky dostat co dufam ze nie kedze si tehu a dospely prezivaju kiahne ovela horsie ako deti. Ja som sa tiez toho bala ked som bola tehu ale nastastie som ich nedostala, cize pravdepodobne som ich v detstve prekonala bez nejakych silnych prejavov. Mne vzdy mama hovorila mala dake dve tri vyrazky na tele ale ci to boli kiahne nevedela ani doktorka. Mozno si mala nieco podobne. Kazdopadne drzim palce aby si kiahne nedostala.

nikinkals
autor
11. jún 2018

@xxxxxnnnnn ďakujem, ale tie diskusie som citala a tam maminky vacsinou mali uz kiahne v detstve a obavali sa.. ja som skor chcela nazor, ak je nejaka maminka ako ja, co este nemala kiahne a je v tejto situacii.

ullala
17. júl 2018

@nikinkals ako si dopadla? Minulo ta to?

nikinkals
autor
17. júl 2018

@ullala ahoj, ano, ani mladsi syn nedostal, dcera mala lahsiu formu, alebo podla lekarky to lepsie znasala🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre