Som v 5. týždni + 6 dní a mám kašeľ

denka2244
15. nov 2023

Ahojte som v 5tt6d tehotenstva, mám kašeľ už asi 5 dni a od včera sa k tomu pridala zimnica a teplota 38,1.
Som veľmi slabá neviem čo mám robiť, čítala som že paralen by sa nemal užívať v 1 trimestri

pribinak
15. nov 2023

@denka2244 však volaj svojej všeobecnej lekárke

miimss
15. nov 2023

@denka2244 vysoka horúčka je určite nebezpečnejšia pre bábätko ako Paralen .. na kašeľ je vhodný sirup stop kašeľ od Dr. Weiss môžu ho aj tehotné, a tiež hydropastilky ak ťa boli hrdlo.

eternity24
15. nov 2023

@denka2244 ja som brala ATB v tehotenstve, dokonca dvoje, mala som taký silný kašeľ, že som myslela, že to dieta zo mňa zospodu vypadne. Prvé atb nezabrali až druhé. Takže smer doktor.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
15. nov 2023

pozri, mas viacero moznosti:
- zajdi/zavolaj do lekarne, nie si prva ani posledna tehulka, ktoru tam budu mat, respektive nech Ti zajde priatel
- zajdi alebo zavolaj lekarke

niekde si citala, ze paralen sa nemoze, z akeho zdroja? Ci jedna pani povedala? Niet nic horsie ako horucka ci prechodena chripka (teda aspon z tych lahsich, beznych veci) a velmi rychlo zistis, ze kazdy liek ma v letaku napisane, ze sa nemoze v tehotenstve, okrem par vynimiek, pretoze lieky sa na tehotnych netestuju, je to nemoralne a keby sa testovali, stalo by to slusne peniaze. Je lahsie napisat, ze je nevhodny v tehotenstve, respektive len pod dozorom lekara

denka2244
autor
15. nov 2023

Čiže si môžem dať paralen a spraviť si čaj ? Môžem piť teplý čaj mám horúčku ?

denka2244
autor
15. nov 2023

@denka2244 prepáčte že také blbe otázky ale keďže som tehotná tak sa bojím a neviem ci sa môžem prikryt a vypotiť alebo nie fakt neviem

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima1608
15. nov 2023

Horúčka určite ublíži viac ako jeden/dva Paraleny. Takže od teploty Paralen a na kašeľ Stop Kašeľ. Inak na kašeľ je výborný aj domáci sirup - cibuľu nakrájať, zaliať medom a citrónom, nechať cez noc odstáť v chladničke a ráno zliať. Ten sirup potom po lyžičkách brať. Mne to poradila moja obvodná, keď som bola tehotná

majulino
15. nov 2023

@denka2244 normálne si daj teplý čaj, len pozri, ktoré bylinky su vhodné, poprípade si urob ovocný čaj. Daj si Paralen a na kašeľ ak máš vlhký tak hedelix.

diewcatqoo
15. nov 2023

Ehm, preco by si nemohla pit teply caj? Co pijes, odkedy si tehotna? Len cistu vodu v izbovej teplote? 🙂
Jasne, ze si daj teply caj, pozor na niektore bylinky.. ale sipky, harmancek, lipu mozes. Po 5 dnoch kasla si uz davno mala volat svojmu obvodnemu lekarovi.

janinah
15. nov 2023

Covid test

patriciavojto1
15. nov 2023

@denka2244 choď na pohotovosť alebo lekár
Tam ti povedia čo .
A samozrejme že čaj môžeš 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre