Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 6. týždni a mám zápal močových ciest

minninka
15. máj 2014

dobry den chcela by som sa opytat mam 26 rokov,,,v januari 2014 som potratila v 9 tyzdni,,,,teraz sa nam z manzelom podarilo zase otehotniet velmi sa tesime,,,ale mame strach,,,vtedy som potratila lebo babetku nebilo srdiecko,,,a mala som obrovske bolesti v maternici,,,teraz mam zas iny problem,, nemam bolesti v maternici sice mam obrovske bolesti v prsiach a aj ma svrbia,,,teraz mam zapal mocovych ciest,,,a bola som s tym uz dva krat za gyndou a ani raz mi nedala nic ziadne tabletky nic len mam pit urologicky caj,,,a potom ked som jej volala tak mi dovolila ze mozem brat urinal vitaminy tabletky na mocove cesty,,,ako zapal usutipl aj caste mocenie na zachod,,,ale este ranno pocitujem bolesti pri curani dam si urinal a mozem fungovat cely den,,,
mam strach ze sa daco stane babetku koli mojmu zapalu,,,a doktorka s tym nic nerobi,,,som v 6 tyzdni a nedala mi zatial nic ani kyselinu listovu ani duphaston na udrzanie plodu aby som zas neptratila,,,menila som si po prvom potrate gynekologicku,,,dufam ze tato uz bude dobra,,,je normalne ze mi zatial nic nebrala,,,v urotok 20 mam ist na odber krvi dufam ze uz bude malemu bit srdiecko,,,,velmi tuzime po babetku,,,poradte mi ak mate niejake skusenosti o zapalom,,,

emma_932
15. máj 2014

@minninka https://www.modrykonik.sk/blog/emma_932/album/h... tu su homeopatia na zapal mocovych ciest, pozor na jednu vec: hodinu predtym a polhod. po docmulani nic nejest, pit. max. len vodu..

minninka
autor
15. máj 2014

to mozem zacat brat aj bez suhlasu svojho lekara,,??je to dovolene v tehotenstve,??

jahodka30
15. máj 2014

skús brusbicovú šťavu - džúsy, susšené brusnice alebo v lekárni nejaké brusnicové tabletky. A neboj sa ja som bola na tom podobne najskôr potrat a potom znovu krvácanie na začiatku tehu a k tomu som mala taktiež zápal močových ciest a mne vtedy pomohli brusnice. A môj malý poklad už bude mať rok 🙂 ...

zuzkamacken
15. máj 2014

hlavne by som nepila urologicky caj..

bjanka00
15. máj 2014

@minninka ja som silny zapal prekonala v tom istom tyzdni ako si ty. Ako prve som isla na PN-ku, obvodacka mi urobila sedimentaciu mocu, CRP v krvi, a neskor kultivaciu mocu. Na zaklade toho vie zistit, ci zapal sa dostal az k oblickam (vtedy veru neni co riesit ako ATB ktore su vhodne aj pre tehotne v tomto 1.trimestri). Pila som neskutocne vela tekutin, obycajnu cistu vodu, matovy caj, medovku, ziadne sladene bludy, ani cukor, ani citrony - dokonca urologicky som nepila. Bola som v teple, stale s dekou zakryta, ale nenahrievala som sa ani kupelom, ani vodou, nic len "suche" teplo. Uzivala som brusnicovy extrakt (z Justu), cucoriedkove kompoty, ak dosla teplota, jeden paralen denne. Hlavne mi pomohol kludovy rezim, to ze som nezadrziavala mocenie, uzivala volne bavlnene nohavicky a len co som dopila vodu, uz som si naliala dalsi pohar. Tolko za mna, skore uzdravenie 🙂

minninka
autor
15. máj 2014

bjanka00 a ako dho si mala ten zapal??

minninka
autor
15. máj 2014

zuzkamacken,,,, preco nemozem pit urologicky caj s brusnicami??,mas niejake zle skusenosti???toto mi nakazala brat lekarka,,,dufam ze to nie je zle,,,uz som si povedala ze nic okrem toho co mi da doktor sama nevezmem,,,koli strachu z prveho potratu,,,

minninka
autor
15. máj 2014

dakujem za kazdu jednu radu,,,vazim si to,,,

mravvcek
15. máj 2014

@minninka papaj brusnice. S bylinkami veeeelmi opatrne aj s matou. A vela vela cistej vody. Paralen jeden denne mozes. Skore uzdravenie a va sil.

hrjanka
15. máj 2014

@minninka tiež som mala na začiatku tehotenstva zápal moč. ciest, a riešila som to s obvodným lekárom. Takéto veci je lepšie preliečiť antibiotikami (aj keď nie som ich zástancom, ale nechcela som nič zanedbať) a ostatne, keď som doktorovi povedala, že som tehotná, tak pekne poctivo si pozeral príbalové letáky všetkých ATB na moč. cesty a vybral také, kde sa priamo písalo, že štúdie nepreukázali negatívny vplyv na tehotné. Týždeň som ich brala a "klop-klop-klop" celý zvyšok tehotenstva - aspoň doteraz - som mala od takýchto zápalov pokoj. Tak skús toho obvoďáka, aby ti to nevybehlo na horné močové cesty, alebo obličky, to by bolo horšie. Držím palce pri liečení

bjanka00
16. máj 2014

@minninka asi 10 dni.

lindos
16. máj 2014

pi 100% brusinkove dzusy a kup si tinkturu z kapucinky,ked ju das do vreleho napoja alkohol sa z nej vypari a mozes pit,uzasne pomaha na zapal moc ciest

zuzkamacken
16. máj 2014

@minninka mne v lekarni neodporucili urologicky caj.. ze tehotne urcite nie. mozno ich je ale viac druhov.. ale aj lekari upozornuju na bylinky..casto sposobuju potrat..nie vsetky, ale je ich vela..tak podla mna nikto presne nevie..

senta_sofia
16. máj 2014

urologicky caj len brusnicovy a urinal mozes, ja som to mala tak isto, moj mechur ako keby reagoval na to tehotenstvo a zvacsenie maternice uz v takomto rannom stadiu, asi za mesiac bolo oka

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zvolsiinylogin
23. jún 2014

@minninka ahojki, mam v moci nieco ako cervene bodky, nic ma nesvrbi a tak....vygooglila som, ze moze ist o zapal.....na gyndu idem vo stvrtok....aj ty si mala na papieri take cervene bodecky?

minninka
autor
4. aug 2014

ahoj ja som nemalacervene bodecky,,,ja som bola u obvodneho a on mi dal zinnat 250 mg,,,a preslo to

Tu začni písať odpoveď...

Odošli