Som v 8. mesiaci, mám Covid-19 a vysoké teploty

18. feb 2021

Ma nejaka tehulka skusenost s teplotou pri covide..? zacala som ich mat v pondelok ale posledne dva dni mam 39 C teploty horko tazko ich zrazim. Kazde 4 hodiny mi vyskoci. Bojim sa aj o babo lebo uz som v 8 mesiaci

michaelka_
18. feb 2021

Skoré uzdravenie

cookie29
18. feb 2021

A čo na to Tvoj doktor? Obvodný a gynekológ?

autor
18. feb 2021

@cookie29 este nic budem im volat

maciatkolulu
18. feb 2021

Tak snáď komunikuje s s Dr... Inak nechápem, niekto ma vysoké teploty, v 8 mesiaci, Covid a ma silu cumiet do mobilu a pýtať konikovske overené rady... Všetko, aspoň si myslím, treba konzultovať s dr, veľa zdravia

maciatkolulu
18. feb 2021

Takže ty máš dva dni horúčku, Covid a ešte si nevolala s dr... Ôk, príjemný den

autor
18. feb 2021

vcera som volala na 112 odbila ma pani ze si mam dat vlaznu sprchu a obklady ze kym nemam problemy s dychanim nema dovod mi poslat sanitku...

dollyzv
18. feb 2021

To je pravda že ti nemá prečo posielať sanitku,ale dávno si sa mala skontaktovať so svojim gyn..ide predsa o tvoje dieťa a horúčky mu určite nerobia dobre..

79viktoria79
18. feb 2021

prečo by ti mala poslat sanitku? gyn.si volala,ze mas c-19? nedavno zomrela po porode mlada mamička,uz si mala davno volat dr. a nie tu vypisovat,ak ti záleží na živote

jdvorka
18. feb 2021

Od teploty si môžeš dať aj paralen, určite treba brať vitamíny C, D a zinok. Takisto, ako ti poradili, zrážať teplotu vlažnou vodou. Skús zavolať Dr., možno ti predpíše antibiotiká.

anjelicek26
18. feb 2021

Treba volat hned rano gynekologovi a zacat to riesit. V osmom mesiaci je stale menej skodlivy - v podstate akykolvek liek na horucku - ako ta horucka samotna dlhodobo pre to dietatko... ale toto sa musis poradit s lekarom a ten sa urcite poradi s odbornikom este ako to riesit pri covide. Suhlasim, ze zly priebeh by mal byt rieseny v nemocnici, takze ak budu horucky do zajtra, zbalila by som sa a sla na covid prijem, nech ti daju infuzie, pripadne ine lieky.

autor
18. feb 2021

ja som len to robila co mi poradila obvodna ak pridu teploty volat sanitku tak isto gynekolog po skonceni karanteny mam volat inac mi pomoct nevie a to bolo minuly tyzden ked som tam volala nie za to som nevolala ze som leniva
chcela som len radu lebo kazde 4 hodiny mam teploty a vkuse paralen nemozem do seba pchat
tak pardon ze som sem napisala tento prispevok

kubkovamama
18. feb 2021

Ak ti obvodná poradila volať sanitku a gynekológ ťa nevie vyriešiť,tak tu sanitku volaj,povedz im,že na príkaz obvodnej a cítiš sa na prd.A nevolaj 112,volaj si priamo 155,je tam aj iný operátor a bude mať možno iný prístup a iný nazor.Babatku nemusí byť dobre po vysokých horuckach,Paralen mu neublíži.

autor
18. feb 2021

@kubkovamama dobre... skusim este 155 volat.. uz som zufala zo vsetkeho

pipikcek
18. feb 2021

Mna zaráža, ze ženu v 8 mesiaci s vysokými teplotami nikto nerieši 😔😥 Na zaplakanie. Skuste 155 a nedajte sa odbiť !!! Keď Vam je úplne zle musia konať.

evkamotka
18. feb 2021

Volaj 155 a aby ta neodpinkali este lepsie ak by si vedela prist na pohotovost osobne

lasina
18. feb 2021

Otec mal covid, odpadaval nám doma,mal horúčky 4 tyzdne a keď sme volali sanitku, povedali, že prídu, až keď nebude vedieť dýchať, či bude v bezvedomí..toto nám povedali🤦🤦

autor
18. feb 2021

@lasina no krasne... 😠😭😭😭😭

autor
18. feb 2021

@evkamotka ked som v karantene nemozem ist osobne na pohotovost :(

birika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danjeliiik
18. feb 2021

Prečo by si nemohla??? Ved normálne na pohotost že si pozitívna oni ta už po riešia. Ak je ti fakt zle neviem na co čakáš, nie si zavretá v base a na zdravotnú starostlivosť máš nárok. Už si mala byť dávno pod dohľadom

autor
18. feb 2021

uz som volala gynekologovi ze mam volat zas ked vyskoci teplota 155

mijunik
18. feb 2021

Och, veľmi Ti držím palce, aby sa Ti čo najskôr uľavilo. Nalož sa do sprchy a chlaď sa vodou o štipku chladnejšou, ako je Tvoja teplota. Musí Ti to byť prijemné. Pi veľa tekutín. Aj to Ti pomôže zraziť teplotu. Určite sa neodbytne domáhaj zdravotnej starostlivosti, máš horúčku a si tehotná, na to hádam prihliadajú. Ide predsa o dve zdravia. 🙂

autor
18. feb 2021

@mijunik dakujem :(

punka24
18. feb 2021

No tak ja som nemala ani covid a ani tak vysokú horúčku keď som šla do nemocnice... Tak vysoká teplota nie je sranda môžeš vážne ublížiť bábätku... Volaj hneď lekárovi musí ťa niekto pozrieť a nasadiť vhodné lieky aby bábätko bolo čo najviac v bezpečí...

anjelicek26
18. feb 2021

Mozno babo pojde von skor, aby teba mohli riesit, nech ta muz odvezie na covid prijem, samozrejme, ze k lekarovi mozes aj pozitivna! Proste do auta nech ta muz nalozi a chodte. Myslim na vas.

oblecenie99
18. feb 2021

Covid necovid,v takom stave by som aj rozkopla dvere v nemocnici. Tehotnú, chorú a najmä vystrašenu ženu takto odbijat, na toľkých stupňoch, to je neuveriteľné.

jarinka33
18. feb 2021

ty mas od pondelka horucky a este si nevolala svojmu doktorovi ze mas covid? To je dost nezodpovedne

mijunik
18. feb 2021

@jarinka33 písala, že to riešila, ale ju odbili. Len to nenapísala v prvom príspevku, až neskôr to vysvetlila.

jarinka33
18. feb 2021

@mijunik oki tak beriem spat 🙂 len som si hned spomenula na tu mamicku co zomrela na covid :( bola by som nerada aby niektora dopadla rovnako :(

martinaju
18. feb 2021

Na pohotovosť ísť môžeš. Normálne si dopredu zavolaj na pohotovosť, povec čo ti je a že si pozitívna a tehotná. Oni ťa zoberú len musia to vedieť dopredu. Kým prídeš pojdu sa poobliekať do oblekov a budú ťa brať cez iný vchod ale určite ťa v nemocnici vyšetria prípdne hospitalizijú. Bola som nedávno na gyn. pohotovosti a volala aj covid pozitívna tak jedna doktorka s jednou sestričkou odišli do miestnosti kde sa vyšetruju covid pozitívny poobliekali sa a čakali na pacientku. Vykašlala by som sa na sanitku volaj keď do nemocnice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre