Ťažký žalúdok v tehotenstve. Stretli ste sa s tým?

monika2606
30. aug 2011

Ahojte som v 9tt. Nebýva mi zle na vracanie len mám taký problém že som strašne často hladná a keď sa nenajem včas tak mi ostane hneď zle no keď sa najem tak ma strašne bolí žalúdok mám ho taký strašne ťažký ako keby som v ňom mala kamene. Ani mi jesť nechutí, bola by som rada keby to prešlo. Nestretli ste sa stým niektorá? Ako ste to riešili? Alebo to potom prešlo samo? ďakujem pekný deň vám prajem

monika2606
autor
5. sep 2011

@sjuzan77 No už len dúfam že nás to čím skôr prejde a bude dobre. Tie behačky som nakoniec zvládla ale strašne dlho som sa odhodlávala vyjsť z domu neboj ja by som tiež bola radšej doma. Z bytu vychádzam len keď je to naozaj nutné. A presne si to vystihla ani ja neviem čo je horšie či pocit hladu alebo keď mi je zle z jedla...aj doteraz mi bolo zle lebo som už bola hladná ale nevedela som ani čo si mám dať jesť tak som si dala čokoládové lupienky s mliekom a teraz som asi pol hodinu predýchavala a bojovala zo žalúdkom aby to tam aj ostalo...takže viem ako ti je

bambulkabambulkova
5. sep 2011

@sjuzan77 no dufam ze mi to vynde ale ja som mala porod cisarsky rezom 9mesiacov do zadu tak neviem ci to neni aj s toho

bambulkabambulkova
5. sep 2011

@monika2606 aoj som sa zacitala preco nerada chodis von:?

monika2606
autor
5. sep 2011

@bambulkabambulkova Ahoj, lebo mi býva zle tak mi je najlepšie doma v posteli, ale to len posledné dni. Dúfam že už to čoskoro prejde lebo už ma ide doma poraziť. Ale fakt nezvládam nikam ísť len keď naozaj musím ako napríklad dneska, musela som si ísť obehnúť úrad práce a nechcela som to nechávať na zajtra, náhodou by mi bolo ešte horšie..tak teraz mám už pokoj

bambulkabambulkova
5. sep 2011

@monika2606 chapem ta ja som porodila synceka pred 9mesiacmi ale tehotenstvo bolo uplne ze super aj ekd sa narodil 5kilovi vsetko som zvladala,teraz neviem ci som tehotna ale vsetko tomu nasvacuje prsia ma zacaly dako pobolievat pod bruskom spatne mi zvykne byt skoro kazdy den a asi budem trosku som zaskocena,ale aspon syncek bude mat surodenca to je najdolezitejsie ak budem ovsem tehu ale neviem ci zajtra pojdem k doktorovy kedze nemam kde dat maleho ale mozno ze ho zoberem neviem este ako to urobim

monika2606
autor
6. sep 2011

@bambulkabambulkova No tak potom daj vedieť ako si dopadla u doktorky, no čo tak bude mať súrodenca veď aspoň mu bude veselšie, aj mne stále hovoria že keď tak tak aspoň 2 deti. No ak uvidíme ako sa potom rozhodnem, lebo teraz ako mi zle bývalo tak keď som tak nad tým rozmýšlala tak som sa aj bála ďalšieho tehotenstva. Ale to sa potom uvidí. Dneska mi je dobre až sa bojím že či je všetko v poriadku. Mala by som byť rada že mi neni zle ale namiesto toho sa bojím že prečo mi je zrazu tak dobre ach jaj furt mi niečo musí vrtať v hlave

sjuzan77
6. sep 2011

@monika2606 musime dufat, ze bude co najskor dobre. dnes mi bolo doobeda cca 1,5 hod dobre, tak som sa tomu tesila. ale uz teraz sa zaludok znova ozyva, uz sa len utesujem tym, ze aspon mi drobec dava vediet, ze sa mu dari a spokojne si rastie.
@bambulkabambulkova skus sa dostat k tomu lekarovi, aby si vedela, na com si 😉

bambulkabambulkova
6. sep 2011

@monika2606 aoj mojka bola som no vraj som prechladnuta ale snivalo sa mi ze som na velkej oslave atd a mam stary snar a to znamena ze budem tehotna :D aj minule to vyslo robil mi vaginalne sono a nic tam nemam ale ja mam pocit ze som tehu neviem takto to bolo aj minule ze nie som a na koniec som bola to zenA vyciti este pockam dal mi antibiotika ale neviem ci ich budem brat kedze zenska intuicia nesklame casto :P,,,ale to poznam negativne myslienky ked mas pocas tehu aj ja som mala stale ze umreme atd horor uz som si myslela ze mi prepne ale to su hormony neboj sa vsetko bude fajn,,,,,,🙂

bambulkabambulkova
6. sep 2011

@sjuzan77 vraj nie som ale ja si myslim ze som vaginalne sono sklamalao uz dakoho???Uvidim co bude 😅

monika2606
autor
6. sep 2011

@bambulkabambulkova No tak teda keď máš takéto tušenie tak ešte počkaj chvíľku a potom sa ti určite potvrdí že si tehotná ak ťa teda intuícia neklame. Držím palčeky 🙂
No dúfam že teda všetko bude v poriadku, keď tak nad tým rozmýšlam aj v piatok mi bolo úplne dobre. Tak uvidíme ako mi bude zajtra. Ono sa asi vždy nájde niečo nad čím bude dumať a báť sa. Ale dúfam že bude všetko v poriadku

bambulkabambulkova
6. sep 2011

@monika2606 bude neboj sa 🙂 daco je aj vo vzduchu vela ludi sa stazuje na problemy s bruskom no uvidime co bude

sjuzan77
6. sep 2011

@bambulkabambulkova daj teda potom vediet, ako si dopadla 😉
@monika2606 ja sa budem bat, ci je drobec v poriadku, pokial ho nebudem drzat v naruci. az potom uverim, ze je to naozaj 🙂

bambulkabambulkova
6. sep 2011

@sjuzan77 urcite dam vediet,nepoznate dakoho komu povedal lekar ze necaka babo napriek vaginalnemu sonu? 😉

monika2606
autor
6. sep 2011

@bambulkabambulkova snažím sa nebáť a nemyslieť negatívne, no uvidíme v piatok 🙂 dúfam že máš pravdu

monika2606
autor
6. sep 2011

@sjuzan77 No ja som asi taká istá 😀 ja mám tiež stále nejaké pochybnosti a strach s niečoho

bambulkabambulkova
7. sep 2011

@monika2606 neboj sa moja to je vsetko tehu hormony to som mala ku koncu porodu take stavy 😀

sjuzan77
7. sep 2011

@monika2606 dnes maly krocik k lepsiemu - rano som vstala a uvedomila som si, ze v noci som sa ani raz nezobudila na priserny hlad. dufam, ze to tak bude aj nadalej 🙂

monika2606
autor
7. sep 2011

@sjuzan77 to vážne? lebo ja tiež :D síce som sa zobudila ale nejedla som nebola som hladná až ráno :D to je sranda...a mne je už od včera lepšie, včera mi bolo celý deň dobre a dneska do obeda tiež potom mi bolo troška zle ale prešlo to 🙂

monika2606
autor
7. sep 2011

@bambulkabambulkova no môže byť veru hihi, ale už mi je lepšie už tak nestresujem 🙂

bambulkabambulkova
7. sep 2011

@monika2606 tak nech je to aj nadalej tak treba si vychutnavat požehnany stav a zdravie su ludia co su natom ovela horsie a tesia sa s malickosti 😅

monika2606
autor
7. sep 2011

@bambulkabambulkova áno to si pekne napísala a máš pravdu, ja som len taký stresák že ma hocijaká maličkosť dokáže vystresovať a vystrašiť

bambulkabambulkova
7. sep 2011

@monika2606 tak ano lebo budes mamicka a to s tym chodi uz kludne spinkat nikdy nebudeme 🙂 ale pre nase lasky,deticky vsetko na svete 🙂

sjuzan77
8. sep 2011

@monika2606 dalsia noc bez jedenia 🙂 myslim, ze pomalinky tie nevolnosti budu ustupovat, momentalne vyzera moj den nasledovne : rano sa musim najest hned po prebudeni, aby mi nebolo zle. cele doobedie fungujem celkom normalne, obcas mi pride zle, aj podla toho, ake idu vypary z vareneho jedla, nie vsetko mi sadne. na obed mi ostane zle, ledva do seba natlacim obed a potom sa to uz az do vecera zhorsuje. tak sa snazim tesit aspon z tych doobedi.

monika2606
autor
8. sep 2011

@sjuzan77 no tak ja ti opíšem môj deň: ráno tiež utekám do chladničky aby som sa hneď najedla, tiež by mi bolo zle, potom mi je fajn, a potom to všetko záleží od toho čo je na obed, snažím sa robiť to na čo mám chuť ale je toho veľmi málo takže keď je na obed niečo čo mi chutí tak je to super no keď nie tak mi je zle celý deň lebo mi nič nechutí, polepší sa to len na chvíľku keď do seba niečo natlačím nasilu ale za chvíľku som zase hladná tak musím zase do seba tlačiť niečo nasilu a tak ďalej, pred spaním sa musím najesť. Ale minulú noc som nemohla zaspať bolo mi zle a jedla som aj v noci lebo by mi bolo ešte horšie. Ale zas musím aj ja uznať že sa to zlepšuje, tak dúfajme že to bude len lepšie a lepšie 🙂 držím palčeky

sjuzan77
8. sep 2011

@monika2606 co sa mi nepaci je to, ze ked mi je zle, nemozem sa brucha ani len dotknut. mam ho hrozne citlive a ako keby napnute, plus este pocit nenormalnej plnosti 😒 buduci tyzden idem na kontrolu, tak sa utesujem aspon tym, ze konecne znova uvidim drobca, ked uz sa cely mesiac trapim.

monika2606
autor
8. sep 2011

@sjuzan77 no ten pocit plnosti tiež neznášam...hlavne keď cítim že som riadne hladná ale aj plná zároveň dosť nepríjemné...ja idem zajtra na kontrolu aj sa teším aj sa bojím aby mi akurát zle nebolo, lebo zajtra ani nemá kto ísť so mnou...no uvidíme ako to dopadne...dúfam že mi bude dobre

sjuzan77
8. sep 2011

@monika2606 daj vediet, ako to dopadlo a ako rastie drobec. ja musim vydrzat este tyzden ☹

monika2606
autor
8. sep 2011

@sjuzan77 no jasné potom napíšem 🙂 a neboj to rýchlo ubehne...ja mám pocit ako keby som tam nedávno bola a v podstate to bolo pred mesiacom

monika2606
autor
9. sep 2011

@monika2606 nooo tak už som domka, bábätko je úplne v poriadku a poriadne narástlo, spokojne si tam tancovalo, hýbalo ručičkami, nožičkami, no krása. Taká som šťastná až mi slzyčky vybehli. No máš sa na čo tešiť je to fakt zážitok a už teraz sa teším keď pôjdem zase a uvidíme ho 🙂 normálne mi ani zle neni dneska

monika2606
autor
9. sep 2011

@sjuzan77 nooo tak už som domka, bábätko je úplne v poriadku a poriadne narástlo, spokojne si tam tancovalo, hýbalo ručičkami, nožičkami, no krása. Taká som šťastná až mi slzyčky vybehli. No máš sa na čo tešiť je to fakt zážitok a už teraz sa teším keď pôjdem zase a uvidíme ho normálne mi ani zle neni dneska

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre