Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

saronka
18. sep 2009

Ahoj holky..tak vy rodíte ted hezky postupně.. no já jdu ve středu na utz a do dia poradny..tak jsem zvědavá kolik jsme přibraly..bojím bojím minule to bylo ok, tak snad bude i ted..jdu na netu najít kolik by už tak měla vážit..at vím 🙂)
jinak holky držím moc palce...

jitie
18. sep 2009

ahoj holky,
tak se k vám přidávám,minulý týden sem byla na oGTT a hodnoty před 4,6 hodinu po 9,7 a 2hod po 6,2
prý to neni tak vážné, ale dietu musim držet, udělala sem si rozvrh po 3hod a přijde mi, že jí furt ani nemám hlad 😎
jen nevim co jíst, přijde mi, že cukr je asi ve všem...může se jen zeptat, co si dáváte třeba k večeři??já třeba dneska měla bramborovou kaši a párek, tak nevim jestli je to dobře a nebo mám k véče jíst už jen chleba na celozrnné rohlíky s máslem a zeleninku 😒

jitie
18. sep 2009

glukoměr mi nedali, mám jen papírky do moči a prý často vychází falešně, třeba dneska ráno mi vyšli pozitivní ketony, tak sem se na netu dočetla, že je to z vyhladovění přes noc, že si mám dávat delší cukry na druhou večeři 😒

julia30
18. sep 2009

jitie jedna z najlepsich stranok kde mas aj tabukly ako a co jest je www.tehotenskacukrovka.cz len ked mas ten glukomer tak je to lepsie, lebo kazde telo reaguje inak, ked si precitas diskusie v tomto fore za posledne 2 mesiace cca zistis, ze niektorim robi problem chlieb aj celozrnny alebo muka ako taka niektorym zemiaky niektorym ryza a je to jedinecne a zalezi od kazdeho organizmu.

mne osobne robili velke problemy ovocie ako take to som mala zakazane uplne a aj pecivo a vsetko kysnute ale napr pizza obycajna podla poctu sacharidov mi problem nerobila. Takze tak. Ja som bola jeden z tych horsich pripadov lebo ja som napr nikdy rano neklesla s hodnotami pod 6 okrem nejakych 2 razov. Takze ja som preventivne davala sem tam vecer cely citron vytlaceny. a to mi vedelo pomoct hlavne ked som si dala nejake dobroty a porusila som dietu. Napr. mne vobec nevadi zmrzka. Ale ako hovorim to je velmi individualne.

Ja som svoj glukomer kupila aj pruzky lebo tu je taka aka je diabetologicka, tak som povedala, ze ja to mam pod dohladom to ze jej je to v podstate jedno tak co uz ;).

Inak budem predavat glukomer kto by mal zaujem som z TN stal ma tusim okolo 750 skk. A predavat aj s 25 pruzkami, perom a lacetami (ci ako sa pisu tei "ihlicky"). takze ak mate niekto zaujem ozvite sa predavat to budem tak za 20 eur + postovne.

krasny den prajem

jitie
18. sep 2009

julia, děkuju za odpověď, je pravda, že u každého je to jinak, na každého působí něco jiného.
zatim mi řekli, že mi stačí ty papírky do moče a když bych je měla pozitivní, tak pak dostanu glukoměr.
Ale naštěstí ho máme v rodině, tak si ho asi půjčím a budu holt zkoumat na co jak reaguju 🙂

meinkonka
18. sep 2009

dnes som sa prave dozvedela, ze citron znizuje cukor v krvi a tiez chrom. prave dnes o tom citrone pisala julia30. neviete, ci sa chrom moze v tehu uzivat. mam kolegu diabetika a on mi o tom citrone a chrome dnes povedal 😕

jitie
19. sep 2009

meinkolo,já si dávám sklenici vody s citronem, ten určitě neuškodí

mapris
21. sep 2009

jitie,
no, já si dávám většinou ty jazýčky racio a buď k tomu jogurtové mléko a nebo ovoce. Na druhou večeři by se prý mělo jíst pečivo - kvůli ketonům... Aby nebyly v ranních hodnotách...

saronka,
no, já jdu taky ve středu do poradny a už si asi řeknu, aby mi udělal ultrazvuk.. Protože vůbec nevím, jak je prcek velký a tak... Taky se musím pak zvážit co moje váha.

Dneska jsem ráno letěla na bulovku opět na krev a vyfasovala jsem glukometr.. tak jsem ráda, že tam nemusím jak pako jezdit po snídani, obědě a večeři na krev... tak jsem zvědavá :o))
Jinak s tím glukometrem - když se používá běžně.. Se měří taky vždy ty dvě hodiny po jídle nebo za kratší dobu?

saronka
21. sep 2009

Map- mě to na dia poradně dělají ráno pošlou na utz a pak jdu hned do dia poradny..jinak to jdu ve středu a ve čt. jdu ke své doktorce na KO ta mi sice utz dělá ale neumí to změřit a zvážit. Jinak já si mám měřit 2x týdně malý profil (na lačno, po snídani, po obědě, po večeři) a 1x týdně velký profil (na lačno, po snídani, před obědem, po obědě, před večeří, po večeři a před spaním) vždycky hodinu po jídle.. jinak si měřím i neoficiálně tu a tam když si něco dám sladkého a nebo větší porci ..tak si změřím a zapíšu bokem..na toto jsem dostala na vyplňování tabulky.

saronka
21. sep 2009

jsem zvědavá na Edit, ta měla jít dneska na vyvolání..snad se brzo ukáže

mapris
22. sep 2009

saronka,
no to ja byla u sveho gyn. minuly tyden na posled, a ten mne ani neprohlizi... Utv mi delal snad 2x za tehu, pak jsem byla 2x na screaningu .. tak doufam, ze uz mi zitra v poradne v porodnici udelaji i monitor, kdyz uz jdu do 37 tt. Vcera jsem si delala profil glukometrem vecer a mela jsem 6,6 ... Je to hodne?

garicka
22. sep 2009

ahojte dievčatá

chcem sa len opýtaťk, nmožno si už nebdete pamätať, ale koľko gr. glukózy ste pili na tom teste? 50gr. alebo 75 gr.???

diky

mapris
22. sep 2009

garicka,
no ja popravde neviem... ja som to mala uz nariedene v cca pollitrovom pohariku...

garicka
22. sep 2009

lebo sa mi to zdá čudné že niekde dávajú len 50 gr. a niekde (ja som mala) 75 gr. ono to potom podľa čoho dávajú, však to sa potom nedá porovnávať....

editah222
22. sep 2009

Ahoj holky, takže na vyvolání jsem to včera nestihla, protože jsem porodila už v pátek 😀 😀

Malá se narodila po rychlém a pohodovém porodu v 11.30 (plodovka mi odtekla po 7 a kolem půl 8 jsem už byla v porodnici) - měřila 48cm a vážila 2,7kg - takže díky opravdu stritnímu dodržování diety mám menší miminko než většina těch co ani žádnou cukrovku nemají 😀 😀 😀

saronka
23. sep 2009

Edit obrovská gratulace..to jste to holky zvládly v pohodě..
Map- tu hodnotu jsi měla po jídle nebo před jídlem??

saronka
23. sep 2009

jo a chceme Edit vidět fotečky Editky 🙂) a jak vůbec je? všechno v pohodě?

editah222
23. sep 2009

My jsme bohužel ještě stále v porodnici, protože malá má silnou žloutenku a od dnešního dne je chudinka malá na JIP. Paní doktorka doufá, že se nám zlepší do konce týdne, takže doufáme všichni.

Fotečky mám ve foťáku, ale tady ho nemám jak propojit s PC. Hned jak budu doma tak nějakou fotečku přihodím.

bibi78
23. sep 2009

Editah, skocila som sem iba nahodou, a aka krasna novinka! Gratulujem k Editke!!! Uzivaj si to, aj ked spociatku to mozu byt male trapenia, prejdu a ten anjelik stoji za vsetko utrpenie. Moj maly mal tiez iba 3 kg, takze naozaj mame mensie deticky ako necukrovkarky 😀 ... takze dievcata, co tu urputne drzite dietu, nestresujte, obcasne vybocenie je uplne v poriadku, budete mat deticky ako z cukru, uplne v pohodke!! 😉

mapris
23. sep 2009

editah222,
tak to gratuluju a držím palce ať jste brzo doma.

saronka,
no, dvě hodiny po jídle.

Tak dneska jsem byla na poradně.. Mimi má 2800 g a je otočené zadečkem dolů, tak doufám, že se to změní... Jinak jsem dneska od sestřičky ráno dostala slušnou sodu, že prý nedodržuju přesný čas co se týče jídel - dle tabulky lékaře... tak jsem měla chuť jí poslat někam. Glukoměr mi nechali, ale budu ho používat jen na profil před kontrolou, mám tam málo měřících papírků...
Tak si říkám, jestli si mám koupit za svoje na měření denně a nebo si to radši budu počítata a modlit se, že je to dobře...

saronka
23. sep 2009

Edit fakt gratulace..a tobě je dobřed?? Malá to určo zvládne..
jinak v dia poradně super cukřík se drží jak má, malá má odhad 2230g což je v normě..jen máme málo plodové vody ale není to prý zas tak katastrofální..
Map- měla by sis měřít hodinu po jídle ne po dvou..Jinak já si budu taky asi koupovat proužky..protože mi nevystačí... a raději se měřím i kontrolně mimo profilů..abych měla jistotu co a jak můžu..

lenka19822
23. sep 2009

Caute baby. Tak som bola vcera v diabetologickej poradni a rano mavam nizke hodnoty len 3,2. Doktorka mi kazala teda vecer viac jest 😀 V ziadnom pripade, ale nemozem jest sladke. Sladké vraj malej dost skodi. tak teda neviem...

meinkonka
23. sep 2009

ahojte chcem sa opytat skusenejsich. mozem si urobit ako sladkost strudlu s jablkom a skoricou a na to slahacku /taku obyc. smotanu na slahanie, ta by nemala obsahovat cukor/? mne sa to zda byt malo sacharidove

mamka3x
23. sep 2009

ahojte, je tu niektora z vas taka, co caka alebo uz ma tretie, ci viacej deti napriek tomu, ze mala v pri kazdom tehotenstve gestacnu cukrovku? V prvom tehotenstve som mala 8,3 v druhom 9,6 mmol/l. Preto sa obavam tretieho tehotenstva. Kto poradí?

saronka
23. sep 2009

mein já si takový dělám tedy bez šlehačky..ale šlehačku klasickou, kteoru si uděláš sama bez cukru určitě můžeš..jinak záleží nakždém jak mu vyskočí cukr..já si můžu dát odpoledne skoro cokoliv (kromě pizzy) - měla jsem i 3 palačinky a hodnoty cukru uplně v pohodě..takže je to potřeba si ozkoušet..mám glukometr takže si to vždy změřím abych věděla co a jak..

lienka79
23. sep 2009

meinkonka..azlezi,aku ams cukrovku..ci len dieta, ci inzulin..Musis sa !poznat!..
Napr. v 2 trimestri som nemojhla ani cely rozok zjest a ku koncu som uz mohla aj trosku cokolady
mne teda strudla pride dost sacharidova...je tam muka, cukro, ovocie, kt.je prirodzene sladke..takze sama zvas,ako si na tom...

meinkonka
23. sep 2009

baby dik za rady. ja som mala len mierne zvyseny cukor po 2.hod 7.96. na dia mi nekazali dietu, len sa racionalne stravovat a nejest a nepit sladke. a pohyb. takze to beriem tak, ze mozem obcas zhresit. snazim sa jest normalne ako predtym, rsp. trocha zdravsie a bez sladkosti. ja som predtym zjedla kopu sladkeho denne napr. cele salko 😅
a v sprave mam napisane dieta s 375g S. a ani nemem glukomer takze asi je to v pohode ze? a na tej stranke tehotenskacukrovka.cz pisu, ze strudla sa moze aj slahacka klasicka bez cukru 😕

saronka
23. sep 2009

mei to fakt záleží já glukometr mám můžu taky jíst cokoliv jen jíst pravidelně a hlídat si cukr.. vím, že si odpol můžu dát i sladkost ale třebas dopoledne ne.. to mi cukr vyžene.. mám to ohlídané díky glukometru..jinak já měla jen trochu zvýšenou hodnotu po hodině a prostě i když je to jen trochu tak jsme prostě vedeny jako těhu cukrovkáři.. ale neboj se toho.. prostě jen jez pravidelně po 2,5-3 hodinách a prostě méně sacharidů..uvidíš jak to pak půjde na kontrolách.. vím že třebas Editě se to dost zhoršovalo po 30. týdnu..

meinkonka
23. sep 2009

saronka snazim sa jest pravidelne, ale ked si dam napr. na desiatu /svacinu/ len jablcko, tak o hodinu som hladna ako vlk. takze si davam pauzu len 2hod. tak snad to nevadi. niekde som sa docitala, ze pauzy by mali byt tak 2-4 hodiny, nie viac a nie menej tak snad je to ok

mirip
23. sep 2009

ahojte tak ja som absolvovala zase diabetologa, už bola milšia ako na začiatku krv z prsta nalačno aj dve hodiny po jedle ok a aj krv zo žily čistá po cukre ani chýru ani slychu, jediné čo mám je cukro na jeden prížik vždy v moči, ale vraj ked len v moči to nevadí, a že mám prísť 5.oktobra pre výsledky čo mi zase brali krv zo žily a ak sa už narodí tak cca o pol a trištvrte roka ked prestanem kojiť na pretestovanie či sú nejaké stopy po zvýšenom cukre ale že pochybuje že tam niečo ostane ked teraz problém nebol len občas jeden krížik v moči 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre