Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

nella27
14. okt 2009

ahojte,kocky
chcela som sa spytat, tie ktore pouzivate tie testovacie pruzky na meranie cukru v moci, ako casto si to meriate? respektive kolko hodin po jedle? dik

misicka455
15. okt 2009

Já jsem těch proužků dostala jen málo , takže taky budu muset kupovat asi se zeptám v lékarně.

misicka455
15. okt 2009

Holky tak jsem ůplně bezradná nevím vůbec co mám jíst, na lačno jsme měla 4,1 což je fajn a hodinu po snídaňi 8,6 což je hrůza a to jsem měla jeden celozrnej rohlík s plátkem sýra a hořkej čaj 😒 Asi budu do konce těhu o hladu ☹ ☹ ☹ Vůbec se v tom jídle nevyznám. Někdo tu obač píše , že i zhřeší a má super hodnoty tak to asi nebude náš případ 😒

mapris
15. okt 2009

misicka,
no, záleží hodně na pečivu... Já jsem na většinou pšenično-žitným chlebu, jinak mi po všem hodnoty taky vylítly...

jinak ty proužky se dají koupit většinou ve zdravotnických potřebách a ty co jsem chtěla já pro známého (co mi půjčil glukometr) tak stály 700 kč/50 ks. Docela pálka ☹

editah222
15. okt 2009

Celozrnné pečivo je svinstvo, bohužel je častokrát dobarvováno cukrem 😠 Já jsem jedla takový ten balený, plátkový černý chléb Tesco healthy a nebo bio z Dm drogeriie. Mnohem lepší je obyč chleba.

Proužky do glukometru se prodávají ve zdravotnických potřebách a většinou je potřeba je objednat, protože je hodně druhů glukometrů.

Papírky na měření moči jsem použivala a použivala jsem je - na lačno a pak tak 1-2 hodiny po jídle.

misicka455
15. okt 2009

😒 A to jsem si říkala kdo ví co nedělám pro zdraví když mámten celozrnej rohlík 😒 Mě ten balenej chleba moc nechutná zdá se mi jako by byl mokrej nebo co 😀 😀 Ale asi to budu muset nějak překonat 😒

misicka455
15. okt 2009

Tak je to na prd, teď jsme se měřila po obědě a hodnoty zase 8,4 což je dost 😒 Měla jsem pár brambůrek a smaženou cuketu 😒 Já fakt nevím co mám jest jsem z toho pěkně zdeptaná 😒

mapris
15. okt 2009

misicka,
na to prijdes, neboj... Slane je sice fajn, ale bramburky a ani smazene bych si nedala. Dala jsem si jednou langose a bramboraky a taky mi to vylitlo.
Zkus najet na www.flora.cz, tam je e-kalkulacka a tam ti spocita u vsech jidel vsechny hodnoty, i cukry, aspon budes mit prehled kolik ceho snis. Kdyz se zaregistrujest, tak si tam muzes vest uplnej denik... Ja mam prehled teda diky tomu ...

misicka455
15. okt 2009

Dík moc zkusím se tam kouknout. Takže žadné smažené, ani řízek prostě nic 😒

editah222
16. okt 2009

Misicka - dej ten chleba do topinkovače, pak je božskej 😀 😀

Na smažený jídla bacha, nevim čim to je, ale cukr je po nich většinou vysokej.

misicka455
16. okt 2009

Dík moc za rady vyzkouším 😉

saronka
17. okt 2009

Ahoj holky..dlouho jsem tu nebyla... jak válčíte s cukříkama??? a nějaké další mamina???
já jdu v úterý naposledy do dia poradny..pak už jen vrátím glukometr... váhu si pořád držím.. +6 někdy +7 dle toho jak jím večer 🙂 malá zatím váží dle normy v pohodě.. tak uvidíme kolik budu vážit po porodu 🙂))
jinak testovací proužky co jsem dostala ke glukometru tak mi v pohodě stačí do konce těhu... ted už netestuju každý den ale fakt jen 3x týdně co mám plus někdy když si nejsem jistá jídlem...
co se týká chleba apod. tak jsem zjistila, že nejlepší cukr mám po klasickém chlebu..lepší než po celoz. rohlíku nebo bílém rohlíku...
Edit..jak malá roste??

misicka455
17. okt 2009

Tak ndeksa se musím pochválit ani jedna hodnota zvíšená 😉 Ale nevím zda mi na celé tři měsíce vystačí inspirace co jíst 😒

saronka
18. okt 2009

Misicka..uvidíš časem..zda se ti bude cukřík zhoršovat nebo ne..já třebas mám docela pohodu..jen ráno si hlídám hodně co jím..a nezhoršuje se mi to..ale bohužel jsou holky, kterým se to ke konci těhu zhoršuje..přeju at tam nepatříš...ono jde jíst dost věcí..jen si to člověk musí vychytat sám na sobě.. držím palce

misicka455
18. okt 2009

No už vím, že ani loupák si do porodu nedopřeju. Vzal ajsme si jeden malej jen s mlíkem a bohužel cukr hned přes 8 😒

saronka
18. okt 2009

no a kdy sis ho vzala...dopol nebo odpol..já dopol krom jogurtu nemůžu skoro nic.. prostě až po 10 hodině malý chleba..ale třebas k včeři si dám 2 rohlíky se šunkou a mám 6,5

misicka455
18. okt 2009

Dala jsem si ho na druhou svačinu takže po obědě.,

misicka455
18. okt 2009

Takže ještě zaleží i na době jídla 😲 😲 😀

misicka455
20. okt 2009

Holky prosím o radu čím to může být , že už mám druhý denzvíšenej cukr nalačno 😒 Včera 5,6 a dneska 6 😒

editah222
20. okt 2009

Misicka - může to být náhodo nebo bohužel důkaz zhoršení ☹
Pokud to budeš mit i zítra tak bych si zavolala do dia poradny a poradila se s MUDrou.

misicka455
20. okt 2009

Ok tak já počkám na zítra jaké budou hodnoty. Cukrovku mám teprve 14 dní zjištěnou a už mě sere 😒

editah222
20. okt 2009

Mišičko - buď klidná, těhu cukrovka se dá vydržet, je to jen na pár týdnů. Mům manžel byl minulý týden u praktického doktora a ten mu dělal i test na cukr a ten můj chudáček má cukrovku ☹ Takže je vlastně dobře, že já jsem měla těhu cukrovku aspoň vím co mu vařit a co smí a nesmí. Do dia poradny jde až za měsíc tak bude do té doby dodržovat diabetickou dietu, uvidíme třeba semu glyk.hemog. sníží.

Cukrovka je děsná nemoc, nebolí, nic ti není a přede s člověkem dost mává.

saronka
20. okt 2009

ahoj holky..tak jsem po poslední KO z dia poradny.. a prý si můžu nechat i glukometr..tak si ho asi nechám.. při druhém těhu se bude hodit..a možná i trošku zkusím testovat po porodu jak to vypadá s cukříkem...jinak mi v těhot.poradně řekli, že pokud neporodím do 6.11. (to je druhý TP co mám v průkazce) tak mi porod vyvolají... jinak jsem už otevřená na 1 prst..ale to asi stejně nemusí nic znamenat...

mapris
20. okt 2009

ahojte... Jenom na skok. V pátek se nám narodil Tomášek, 50 cm, 3270 g. Cukrovka je pryč a u malého také v pohodě. Dostával sice trochu glukózy, ale prý to dávají skoro všem dětem, než se maminy rozkojí a tak... V porodnici jsem měla dietu, ale dala jsem si už čokoládu... Jinak bych ráda jedla jako v těhu, nechci to přehánět se sladkým - stejně mi spousta věcí nějak nechutná. To kafe bez cukru mi zůstalo a zachutnalo :o)) A doufám, že se mi podrží i ta pravidelnost...

Držím všem maminám-cukrovkářkám hodně zdaru a děti tak akorát :o))) A nestresujte se... Já jse si sice sladké držela dost od těla, ale dalo se to přežít :o))

saronka,
mně ho vyvolali... Držím palce, jsem ráda, že to mám za sebou.

misicka455
20. okt 2009

Holky je tu nově otevřená diskuze dia recepty tak jestly máte nějaký dobrý tak šup sem sním 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

saronka
20. okt 2009

map moooc gratuluju to je super... a v jakém týdnu ti vyvolali a jak dlouho trval porod při vyvolání mám z toho trochu strach...

mapris
20. okt 2009

saronka,
no, já mela termín porodu dneska,takže jenom o pár dnů. Jsme se právě s doktorem domluvili, že to provedeme v pátek, protože měl službu... Nebudu ti nic říkat, protože každý vyvolání může být jiný, jenom to řeknu to, že ten konec stojí za to a určitě to zvládneš :o)) Mně samotný porod s vyvoláváním (tabletou) trval 3,5 hodiny... 😉

jitie
21. okt 2009

mapris, moc gratuluju k Tomáškovi 😵 a je fajn, že je cukrovka fuč 🙂

olgas
21. okt 2009

Ahojte holky,

můžu se k vám přidat?Včera mi přišly výsledky z testu na těhotenskou cukrovku, a bohužel ji mám nejspíš taky. V dia poradně jsem ještě nebyla, ale už se děsím toho co budu vůbec jíst a tak. mám dost ráda sladké, a když jsem si včera na netu přečetla, že vlastně nesmím ani normální ochucený jogurt, takjsem z toho teda docela nešťastná. Co jíte vy? Vážíte skutečně všechno?

misicka455
21. okt 2009

Olgas a jaké jsi měla hodnoty?

Já stím pořád bojuji ,vím to čerstvě takže je to hrůza 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre