Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

spagatice
19. nov 2009

Pani_haf 😀 táta je diabetik, babička byla taky, takže už jsem toho trochu odkoukala 😀

Evčo já jsem z toho byla taky trošku mimo, minule jsem měla před jídle hodnotu 5,8 a doktorka byla stejně spokojená. Takže těch 5,5 bude asi opravdu když nejší delší dobu, ne jen ty dvě hodiny.

evca82
19. nov 2009

Spagi ty jis taky dopolko po dvou hodinach? 🙂

misicka455
19. nov 2009

Já myslím, že tá 5,5 je po ránu na lačno 😉

spagatice
19. nov 2009

Evčo někdy i odpoledne, protože to jinak nestíhám 😀

Miško asi to tak bude 😉

misicka455
19. nov 2009

Holky někdo tu psal , že si ujiždí na té krupičné kaši. Zajímalo by mě jestly jako místo svačin a kolik mléka a kolik kaše aby to nezvedlo cukr 😀 😀 😀

evca82
19. nov 2009

Misko no ja o ni stale uvazuju 😀 mam ji ve skrini. myslim, ze na ni ujizdi beruska, tak urco napise jak si ji dela 🙂

pani_haf
19. nov 2009

Holky, tak já jdu na těhu cvičení, dám si pribináka, to vycvičím, že ano 🙂?

Všem hezký den!

bifla
19. nov 2009

Ahojte baby, mne tiež zistili cukrovku , pred dvomi týždňami som bola na glukózu a včera som sa dozvedela, že som medzi vami, dosť ma to vzalo, keď som si o cukrovke prečítala na nete. Cukor vystúpil na 10 mol a po dvoch hodinách som mala 9,87mol, skoro vôbec neklesol. Doktorka mi povedala aby som držala diétu vynechať sladké, cestoviny, zemiaky. Poraďte mi čo vlastne môžem jesť? Neviem zistiť po čom mi stúpa cukor, keď nemám glukomer.

seb
19. nov 2009

pani haf: já jsem si to C koupila v lékárně a mám ho bez cukru, je tam napsáno, vhodné pro diabetiky a těhotné
spagatice: nám sestra řekla, at si tu krev bereme jen z prstů

seb
19. nov 2009

evco: těch 5,5 je jen ráno na lačno před snídaní, ještě nám říkala sestra at si tam k tomu dopíšem, před snídaní
bifla, at tě dr. pošle do diaporadny, nám tam těstoviny ani brambory nezakázali, jen menší množství všeho kromě masa, toho můžeš sníst kolik chceš

olgas
19. nov 2009

bifla: to ti říkali nějaké zmatky, protože třeba z příloh mají právě brambory nejmíň sacharidů, s těstovinami a rýží je to horší. Ale jím je taky, jenom si odvážím množství jaké můžu sníst. Glukometr taky nemám, ale zase mám tabulku, kde je napsáno kolik čeho má kolik sacharidů a podle toho si to počítám. Pokud by jsi chtěla tak se to dá najít i na netu, můžu poslat odka. Když budeš chtít tak napiš a pošlu ti ho.

misicka455
19. nov 2009

Bifla hodně dobré stránky jsou tu

http://www.tehotenskacukrovka.cz/

misicka455
19. nov 2009
olgas
19. nov 2009

Na těch stránkách co dala misicka jsou dobře rozepsané sacharidy a hodnota sacharidů v potravinách, ale není to tak že by jsi nemohla vůbec žádné sladkosti. Když ti vyjdou do sacharidů , tak můžeš. 😉

seb
19. nov 2009

misicka: zajímavý stránky, celé jsem je pročetla

bifla
20. nov 2009

Olgas ak by si bola taká dobrá prosím ťa pošli mi to

misicka455
20. nov 2009

Dobrý ranko holky, tak my si dneska měříme malej profil tak snad ty hodnoty nebudou skákat 😉

evca82
20. nov 2009

Dobré ranko,

ja vcera merila velkej a dobry 🙂 misicka bastim k snidani ten chleba asi co ty (od penamu) uz mi i docela chutna a hlavne zasyti 🙂

Ale co me trapi je ta moje vaha....mam dole 0,5kg a uz se mi ta vaha vubec nehejbe ☹

olgas
20. nov 2009

bifla: jsou to ty samé stránky co psala misicka kousíček výš. Jenom to neber tak moc vážně, jsou tam dobře rozepsané povolené sacharidy na snídani, svačinu, oběd.. atd. To odpovídá tomu co mi dala i moje doktorka. Pak tam najdeš i počet sacharidů v jednotlivých potravinách a další odkaz , kde jsou uvedené sacharidy třeba i v hotovoých jídlech atd.

seb
20. nov 2009

ahoj holky,
misicka: a malej profl se měří buď před večeří a po večeři nebo před a po obědě ?

evca: mě váha taky nestoupá :(, ale sestřička nám v Podolí říkala, že to je normální, že buď bude váha stagnovat nebo může prý klesnout až o 4 kg !

olgas
20. nov 2009

evca: a ty chceš hubnout ještě víc?

evca82
20. nov 2009

Olgas. neee prave ze chci nabirat a nejde to....ale jim 7 krat denne a hlad nemam. tak hlavne aby rostlo mimi.

Seb: to rikala jo? tak to jsi me uklidnila. malej profil je pred a po hlavnim jidlem - bud snidane nebo obed nebo vecere.

misicka455
20. nov 2009

Jasan malej profil je ráno na lačno pak po snídani a po obědě a hodinu po večeři 😉

olgas
20. nov 2009

evca: já co mám dietu jsem shodila 1 kg a taky zatím nepřibírám. O mimčo bych se nebála, to si vždycky vezme co potřebuje, hlavně že se nešidíš a netrápíš hladem. Taky jsem četla , že buď už se ti váha nepohne nebo někdo třeba i shodí.

misicka455
20. nov 2009

Holky tak já jsme vyjímka mě sice váha stoupá pomalu ,ale stoupá holt mimčo roste 😀 😀

miska84
20. nov 2009

Ahoj holky tak jsem taky jedna z vas vcera jsem byla v dia poradne a taky merim 😒 dostala jsem i prouzky a musim si kazdy den kontrolovat moc a jednou tydne profil, ale mam merit jen pred snidani, po snidani, po obede a po veceri..vcera mi to desne vyletelo po ryzi k obedu, takze tu uz si moc davat nechci ☹

seb
20. nov 2009

ahoj misko, no ta rýže má hodně těch sacharidů,
to je zajímavý, že každá ta diaporadna dělá ten malej profil jinak
evco: já si právě nejsem jistá jestli je snídaně hlavní jídlo , myslela jsem že na ten malej profil si mám vybrat buď oběd nebo večeři, s tou váhou to takhle opravdu sestra říkala, a taky říkala, že to mimčo s tím problém nemá, že ty nepřibíráš, že ono si vezme co potřebuje, přesně jak píše olgas
holky já jak nejím to sladký, tak mám víc hlad, no vážím jen 50 kg a to ještě večer, když jsem najedená, prostě má asi rychlý spalování a tak mám furt hlad teď, jak jím málo, myslíte, že vadí, když budu častějc jíst , prostě ne jen si dát svačinu - jablko, ale za hodinu si dát třeba mandarinku a za hodinu třeba jogurt ? nebo se musí dodržovat snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, druhá malá večeře a mezitím se nemá už nic jíst ?

olgas
20. nov 2009

seb: Ty se máš , že se můžeš klidně vážit i po večeři 😀 To u mě nehrozí, vážím se zásadně ráno a na lačno 😀 Jinak k tomu jídlu, mělo by se jíst právě snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, druhá večeře a mezitím nic. Ale když máš hlad tak si na svačinu nedávej jablko, po kterém máš hlad. Dej si raději menší krajíček chleba s něčím nebo suchar s něčím. Víc se toho najíš a nebudeš mít takový hlad. nebo třeba banán tě zasytí víc než jablko.

lucinka13
20. nov 2009

ahojte dievčatá,
dnes mi volalal dr. , že mám hraničné výsledky z glukozy, 1 hodinu po vypití glukozy som mala 6,8. Po 2 hod mi krv nebrali. No neviem či sa mám niečoho obávať, aké máte skúsenosti?

evca82
20. nov 2009

seb snidane je brana jako hlavni jidlo...ja to tak beru. holky a chodite na ten glykogen kazdy mesic?ja jdu v po na KO asi po 14 dnech tak jsem zvedava co mi reknou. Seb melo by se jist min. po dvou hodinach a max po ctyrech, presne jak pise olgas jablko ke svace je malo, to mas pak hlad.

Misko vitej mezi nami 🙂 🙂

Lucinka13: bud v klidu, ty mas dobry hodnoty (hranice po hodine je 8,8)...ale je divny, ze ti nebrali krev po dvou hodinach....

Ja kdyz se zvazim vecer tak jsem spokojena, tak se asi prestanu vazit rano 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre