Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
25. nov 2009

Já bych taky neměřila jen jsem zvědavá co semnou udělá ta kaše 😉 Jinak budu měřit až v pondělí 😉

olgas
25. nov 2009

budeš si dělat tu krupici misiscko?

seb
25. nov 2009

ahoj holčiny,
vy měříte i po svačinách ? já jen po hlavních jídlech a jelikž před hl. jídly mám hodnoty hodně nízký, a mám furt hlad, tak jím častějc ovoce, než jen ke svačině, tak snad to neva, já mám strach z těch nízkých hodnot, abych neměla tu hypoglykemii, prý člověk sebou může seknout a musí se mu pak podat cukr, ale když jsem celej den doma sama, tak nevím, kdo by mi ten cukr do pusy dal
misicka: ty už budeš mít za chvilinku mimi v ruce místo inzulínu 😉

misicka455
25. nov 2009

Seb už aby to bylo 😉

Jo dělala jsme si tu krupičnou kaši 😉

olgas
25. nov 2009

misicko : tak pak nahlas, co jsi po krupičce naměřila 😉

seb: zas tak strašný strach z toho neměj, pokud budeš dobře pozorovat svoje tělo, tak to sladké si dáš zavčasu sama. Prostě, jak se budeš cítit blbě, tak si kousek čokoládky raději dej a je to. 😅

spagatice
25. nov 2009

MIško tak co kaše?

renatkas
25. nov 2009

ta zrelost placenty sa mala merat pri morfologickom ultrazvuku v 20tt a potom pri dalsom v 30tt. Zrelost ma 3 stadia, na zaciatku tehu je to I, potom okolo 30tt by to malo byt II a tesne pred porodom je to III a vtedy je placenta zrela. Ja som sa bala toho, ze ked mi tak rychlo dozrieva, ze by mi mohla skor prezriet.

este nemam termin k diabetologovi, manzel mi bol dnes u gynekologa pre vymenny poukaz a zajtra tam volam, tak som zvedava co mi povie a hlavne aj na tu dietu, lebo teraz netusim co mozem jest a co nie.

mozem si dat na veceru ham and eggs? (hemendex 🙂

spagatice
25. nov 2009

Renčo můžeš 😉 Můžeš skoro všechno, ale s mírou 😉

janni.ka
25. nov 2009

renatkas vyčetla sem že vajíčka max 2za týden 😉

Misicko tak co ta kašička?Jak to dopadlo?

misicka455
25. nov 2009

Tak kaše dopadla dobře jsmev limitu 😉

pani_haf
25. nov 2009

Misi-paráda, já po večeři 4,8 🙂. Zítra diadr...

misicka455
26. nov 2009

Haf tak ať dobře dopadneš 😉 Noční inzulín asi začiná zabírat po ránu 4,9 😉 Takže jse v limitu 😉 No a teď si nechám tělo na u větší dávku zvyknout a měřit budem až v pondělí 😉 Aspoň se mi zahojí prsty 😀 😀 😀

renatkas
26. nov 2009

Dobre ranko.

tak objednala som sa k diabetologovi, idem tam v utorok, sestricka mi povedala ze mam prist nalacno a ze si mam priniest ranajky, to je jedno ake. Tak teraz fakt neviem ci si mam zobrat len jogurt alebo nejake pecivo.

Dajte mi nejake tipy na obed alebo veceru, vobec ma nenapada co varit 😉

evca82
26. nov 2009

ahoj holky,

renatkas k obedu si varim docela to co pred cukrovkou....ale je fakt ze se snazim vic maso - to zasyti+prilohy. Nebo jsem si delala napr. kvetak mozecek apod. proste neco ze zeleniny.

Testoviny a tak si moc nevarim, pac maji dost sacharidu. Muzes taky polevky.

K veceri mam vetsinou treba chleba s necim nebo tak.

ranajky (to je asi snidane ze? 😀 ) vem si radsi pecivo 😉

misicka455
26. nov 2009

Jasan na nsídani pečivo zasytí a nebudeš mít hlad. Taky jsem hodně do jídelníčku zařadila ryby jen tal zapečené v troubě nebo v troubě na gril. Vůbec nezvedají cukr takže si knim můžu dát velkou přílohu a jsme zasycena., Hodně si dělám i ruzná masa na prudko, steaky. Zapekané masa v troubě atd... jen neobaluji do trojobalu.
Večeře většinou taky pečivo a svačiny, jogurty, tvarohy , sem tam ovoce atd... Dobré jsou i vaječné omelety třeba se žampiónama nebo cuketou či sýrem 😉

seb
26. nov 2009

ahojky 🙂
olgas: tak snad sebou neseknu, musím mít po ruce nějakou sladkou první pomoc 🙂
misicka: poraď mi nějaký recept na mořské ryby - takové ty mražené tresky, asi bych to udělala nějak na zelenině, ale nevím, jestli na olivovým oleji nebo na másle ?
a jak jíš ty tvarohy ? mám jeden měkký tvaroh v lednici a nevím co z něj vyrobit
evca: těstoviny taky moc teď nejím, a to jsme je měli předtím jako nejčastější jídlo
dneska u nás svítí zas sluníčko, to je bezva, že nejsou venku zatím žádný čvachtanice, snad nebude pak zima ještě v létě

pani_haf
26. nov 2009

Holky, tak u dia dr pohoda, kontrola za dva týdny a pak ještě gyn a malý je zase hlavou dolů, to si snad dělá srandu, že pořád plave, jak se mu zachce.
Seb - Tvaroh-dělám pomazánku - pažitka (i sušená), sýr, koření, b.jogurt na ředění, mrkev...cokoliv tě napadne.

olgas
26. nov 2009

ahojte holky,

já dělám taky často ryby, teda spíš, když je přítel doma. Ale moc mi chutná když se ryba jen tak posype kořením na ryby a na to se vysype mražená zelenina (nejraději mám královskou od Nowaca) a celé se to dohromady upeče v troubě. Zelenina dostane od ryby a koření výbornou chuť, dávám pod ní buď olivový olej nebo normální.

Tvaroh přidávám třeba i do pomazánky s rybičkami, rozmačkám sardinky, přidám do tvarohu, přidám cibuli, sůl , pepř dle chuti

misicka455
26. nov 2009

Já si dělám tvaroh třeba i se skořicí a kakaem.A nebo do něho rozmačkám půlku banánu, a nebo do něho vliju půlku výživy té dětské nepřislazované.
Na slano jak psaly holky, nějaké koření či bylinku a dát třeba na chlebík či do salátů 😉

Jinak ryby mám ráda taky třeba jen posypané kořením na ryby zakapnuté olivovím olejem a dát péct a ke konci třeba rozpustit plátek sýra. Nebo si dám obyčejný bílí jogurt česnek bylinky a rybu přes noc naložím a pak je to mňamka , do jogurtu nakladám třeba i kuřecí a k tomu si upeču pár brambůrek v troubě.
K tomu tvarohu je moc dobrý třeba právě s těma bramborama z trouby 😉
Kupuji i třeba makrely které naložím přes nos - česnek bylinky a pakugriluji.

Haf nedělá si z tebe malej srandu? 😀

pani_haf
26. nov 2009

Misi-já mám hlad, jak to tady píšeš!Dia dr trochu nadávala, že mám velkou spotřebu pásků, aby se nepotento, když mám podělaný glukoměr, tak mi dala jiný na zkoušku. Prej za těhu je nárok od pojiš´tovny na 3x50 kusů....

Asi jo, lump jeden, prej už rodím 20.1., aby né toho vysněného 15 🙂

misicka455
26. nov 2009

Jé tak to já mám pásky už asi tedy vybrané už jsem dostala 3 krabičky a jdu 17.12 tak uvidíme zda ještě dostanem nebo ne 😀

konvalinka.2
26. nov 2009

Ahojky 🙂 , holky já jsem se chtěla zeptat, pijete některá i nějaké ovocné 100% džusy?? Třeba jablečný atd.?

Mějte se krásně. Pa pa Lucka

seb
26. nov 2009

jůů mi děláte chutě s těma receptama 🙂, já nejím cibuli sirovou vůbec, takže tu do tvarohu nemůžu, ale jinak zní všechno lákavě ;), ten sýr do toho tvarohu tavený ?
takže vy ty ryby nesmažíte a pánvi se zelenino, ale pečete v troubě, tak to musím vyzkoušet ;)
misicko: když tu rybu naložíš v jogurtu, tak to pak hodíš celé taky do trouby ? myslíš, že by k tomu šel i losos - mám podkovy v mrazáku

já mám v jedný krabičce 50 pásků a těch krabiček mám asi 6, nám říkala sestra, že můžem testit i víckrát, než ty dny, kdy musíme určitě

misicka455
26. nov 2009

Seb já si myslím, že i losos by yl dobrej 😉

Džusy nepiju raději s to ovoce dám v celku 😉

olgas
27. nov 2009

Ahojte holky,
tak dneska jsem první raní ptáče, v noci jsem spala jenom pár hodin. No hrůza, včera jsem si dala v jedné cukrošce capuchino a dopadlo to probdělou nocí pro mě i pro prcka. Už tam chodit asi nebudu. to capuchino udělali nějaké nechutně silné , protože bylo i solidně hořké a pěkně to s námi zamávalo.

jinak džusy taky moc nepiju. Už jsem se na ně ale dívala, možná záleží jak který, ale myslím, že místo svačinky by vyšly tak 2dcl džusu. Ale myslím, že když už bychom ho pily, tak je lepší ho hoodně naředit , a jenom občas, ne pořád. Určitě bude slušně zvedat cukr

lucinka13
27. nov 2009

ahojte dievčatá,

chcem sa opýtať, pri teh. cukrovke môžete papať ovocie v neobmedzenom množstve, alebo si treba aj na to dávať pozor?

pani_haf
27. nov 2009

Ahojky, olgas, tak to s tebou pěkně zacvičilo, já kofeinové nepiju, jen bez 🙂
Džusy miluju, ale jak říkáš, jeden na sváču a už skoro nic, tak si raději dám citron do vody a nějak to vydržím.

misicka455
27. nov 2009

Luci určitě si dávat na ovoce bacha a zařadit je do počitání sacharidů 😉 Ovoce je sice přirodní cukr , ale je tam. Neomezeně možná tak citrón a grep 😉

misicka455
27. nov 2009

Holky tak já už druhej den neměřím a jsem i taková klidnější i když si někdy řikám, jé nevyskočil mi cukr 😀 😀 Jsem zvědavá na pondělí a na velkej profil jak zabral inzulín 😉

beruskaveruska
27. nov 2009

ahoj 🙂 holky nějak vás ted nestíhám stále někde lítám po dokrtorech 😠 , ale všechno je v poho tak aponn tak.

ááááááá Miška si dala kašičku 😀 jdu si jí taky udělat je to fofr oběd ve 12h musím být na nehtech 😀 jinak profilovat budu zítea a v pondělí tak jsem na to zvědavá 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre