Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

zanulav
22. feb 2008

xsuzzi ja si pícham inzulín a není to strašne zvykneš si. Jak mi řekla sestra že do břicha tak jsem se zhrozila ale pícham si to do boku. pícham si to rano a večer. A ty maš tehu cukrovku? Jinak dietu dodržuju. ale sladke si dam denne normalne. doktorky jsem se ptala v pohode. akorat se nesmím přejídat a hlídat si některe jídla. nesmím skladke napoje a ovoce.

xsuzzi
22. feb 2008

zanul:jj těhu cukrovku,jenže mě dieta nepomáháhodnoty jsou vysoký,tak mě teď jen tak tak minul inzulín,tak jsem je tuze moc ukecávala,že si to nedokážu píchnout,tak mám poslední čas do 5.3 ještě zklepnout hodnoty,ale,že se tomu stejně asi nevyhnu.Chjoo si to nedovedu představit☹ mě říkala,že do bříška ne.e v mím případě,asi narážela na můj převelkej balonek 😅 😅 😅 že do ruky nebo do nohy,ale že do ruky se mi to bude špatně píchat takže do nohy.No nezvládnu to,já to vím,že to nedokážu se píchnout.A bolí to???Jinak mě říkala,že sladký bych nesměla dále,ale mohla bych si dát jídla třeba více,tak nevim,koukám co dr. to jiný názor 😒

zanulav
22. feb 2008

xsuzzi. No zaleží jak kdo snese jehlu. Tak jsem byla z toho neštastna ale když človek musí. A navíc ta jehla je dost tenka. Napoprve te to zaštípe ale pak ti to už nepřijde člověk si fakt zvykne. Začínala jsem na 2 jednotkach a ted mi je zvedla už na 5. Nejvyšší hodnotu mam po snídaní 8,1. Jinak pak v norme okolo 6 nebo 7. No ja se taky bojím co jím atd. ale bez sladkeho nedokažu byt. denne neco musím zdlabnout. Víš co u prvního tehu mi testy na cukrovku nedelali přibrala jsem 36 kg. a syn byl 5kg. měla jsem otoky tlak špatny. A cpala jsem se vším. A nevím dodnes jestli jsem cukrovku měla nebo ne. A mohlo to dopadnout třeba špatne. TEd jsem přibrala už 19 kg. takže hruza a začínají mi už otoky. a vše mne bolí takže des. už aby bylo po porodu.

janca704
27. feb 2008

Zanulav, ked pises, ze denne si nieco sladke das..., co take? Lebo ja tiez musim nieco trosicku sladke si dat, inak by som bola na nervy 😅

many
27. feb 2008

holky tak já ještě nevím výsledky,myslíte si ,že kdyby byli špatný,že mi zavolají nebo mi to řeknou až půjdu na kontrolu

many
27. feb 2008

už je to skoro 14 dni

xsuzzi
27. feb 2008

many výsledky z čeho?Z glykemických testů?
Mě to taky řekli až když jsem přišla do poradny 😒

licina
27. feb 2008

many:

já jsem na testech byla včera a dle jejich informací, výsledky pošlou doktorovi a ten by mě je měl sdělit.
Říkala mi, že do pátku tohoto týdne tam určitě budou.
Tak si myslím, že kdyby to bylo špatný, tak už by Ti volali.

janca704
27. feb 2008

Mne volali hned, ako dostali vysledky. Ale u mojho lekara je to tak zauzivane, ak sa neozvu, je vsetko ok, inak volaju. Tak ked volaju, vzdy sa bojim, co je zase zle 😒
Ale 14 dní je vela, ja by som tam volala, aby si sa ubezpecila, ze je vsetko v poriadku 😉

zanulav
27. feb 2008

Janca704 tak sladke si dam vždy po obede třeba tatranku proste nějaky oplatek jakykoliv. Nebo gumove bonbony. Nejím ovoce vubec zeleninu spíše a pijí mineralky bez cukru a jím tmave pečivo. A obed normalne co uvařím. Jako taky se bojím nekdy s tím jídlem. abych mimču neublížila ale je to pry hormonama. Ja třeba jsem snedla na snídaní tmavy rohlík s maslem a hodnota 8,7 a pícham si inzulín. A co se tyče vysledku tak jsem šla nějak na krev a vždycky jsem byla hned na druhy den objednana do dia poradny. A ty první vysledky jak se pije ta sladka voda tak jsem volala sestře a ona si mne objednala. Jen chcci ješte říct že v prvním tehotenství jsem se cpala vším hodne sladke syn měl 5100kg anevím jestli jsem měla cukrovku a naštestí dopadlo vše dobře. Narodil se císařem tak ted nevím co mne čeka jestli m i to ukončí dříve. Jiste vím že 38 tt si jdu lehnout ale jestli mi to vyvolaj? uvidíme tak se mějte

loss
28. feb 2008

many ahoj mne nevolali povedali mi to az na dalsej kontrole takze som musela ist na rozsirene testy a aj tie dopadli zle a tak som raz do tyzna v nemocke na odberoch po jedle

many
28. feb 2008

ahoj holky,díky za odpvovědi

adetka
autor
28. feb 2008

ahojte GD... hlasi za byvala GD a sucanstna D 🙂 ...

zanulav... tmave pecivo nieeee 😲 ... radsej celozrnne... tie tmave maju vraj viac cukrov ako biele... ja som pocas diety jedla a este stale jedavam takmer vylucne grahamove rohliky... a po nich mi cukor nevyskakuje...

a aj ja som si davala a stale davam nieco sladke.. inak by som sa zblaznila... pocas tehotenskej cukrovky som si denne dopriala jeden keksik... napriklad namiesto desiaty... a cukor bol v poriadku... teraz si davam keksiky pre diabetikov...

drzte sa 😉

e.k.t
29. feb 2008

Ahoj holky, hlásím se za člena klubu 😒
Tak zátěžový test dopadl jak jinak než blbě.
Včera jsem už byla na dia poradně. Dieta mi připadne šílená, mám pocit že mi chtějí Joli vyhladovět.

Many: mi doktorka nevolala, ale šla jsem na ko přesně po týdnu.

Jinak dr na dia poradně je milá a trpělivá, takže vysvětlovala a vysvětlovala.
Včera jsem ten první den dodržela do puntíku, druhá večeře byla až téměř o půlnoci a strejně jsem dnes ráno měla v moči ketolátky ☹
Tak si dám budíka na 2 v noci abych slupla třetí večeři.
Mám strach že má Joli hlad. Dneska vůbec není aktivní jako jiné dny ☹

loss
29. feb 2008

adetke to vazne takze len graham Ok ja som jedla aj tmave pecivo tak uz nebudem
vcerajsie testy boli v tplerancii ale dieta pokracuje a o 2tyzdne na dalsi odber

janca704
29. feb 2008

Zanulav, vazne si ma potesila tym, ze si obcas doprajes dokonca keksik ( a cely 😀 ), lebo ja len tak opatrne tak dva-tri vanilkove venceky pre diabetikov, aby som aspon mala aky-taky pocit sladkeho na jazyku. a aj to uz mám vycitky. Dnes rano som mala aj sladke ranajky (taky sladky rozok s maslom), ale zase s cajom bez cukru... Stoji ma to fakt vela sil.
Ale inak som poctiva, lebo jem len grahamove a cleozrnne pecivo (kedze som pocula nieco podobne o tmavom pecive, ako Adetka), ovocie si dam jedno za den, inak zeleninu. Pijem mineralky, vodu, ovocne caje... Akurat, ze nedodrzujem druhu veceru, kedze vacsinou zalomim uz po deviatej vecer. Ale moc som mala doteraz v poriadku, tak snad maly nehladuje 😒

Loss, gratulujem k testom "v tolerancii" 😉 Dodrziavas dietu poctivo? 😉

certica
29. feb 2008

loss, k tomu tmavemu pecivu/chlebu - nie je tmave ako tmave. ono vyrobcovia to casto len zafarbia sladom/karamaelom (co je dalsi cukor navyse), aby sa sfarbilo do hneda, pritom muka je tam obyc. psenicna a pod. , po nejakej zrnine ani slychu. ked kupujes baleny chlebik, tam sa da aj precitat, co to obsahuje aj v % aka muka, co tam je pridane atd.

loss
29. feb 2008

janca dietu dodrzujem snazim sa a uz dnes som papala grahamovy rozok 😀

tvojeslunko
29. feb 2008

Ahoj holčiny,
ekt, já ze začátku měla asi tři dny ráno taky ketony, tak mi na dia řekli, ať přidám třetí véču před spaním. Nebo co si dáváš k té druhé véče? Jestli jen ovoce, tak to mi právě řekla, že je rychlý cukr a hold mi to do rána nevydrží. Takže si mám dávat před spaním pribiňáka a někdy si udělám i banánový koktejl a ketony jsou od tý doby ok a to dietu držím už 6 týdnů 😉 Holky, já taky občas hřeším sladkým, nedá se to jinak vydržet 🤐 😀 . A když si jako že fakt hodně dopřeju, tak se potom i změřím a hodnota byla vždy víc než dobrá 😵 Jsem moc ráda, že se mi to takhle dobře daří udržet a všem vám přeji hodně sil a trpělivosti, ale ti mimískové nám za to stojí ne 😵

e.k.t
29. feb 2008

Tak na druhou večeři jsem měla celozrnný rohlík s máslem a syrečkem
Jinak ještě díky za povzbuzení, protože jsem se ráno opravdu vyděsila, ale když jsi to měla taky tak to snad bude lepší 😉

e.k.t
1. mar 2008

Ahojky, tak dnes je mi po ránu líp, výsledky mám dnes taky lepší cukr po ránu je dobrý jako před dietou, teda asi díky třetí večeři, ale keto ještě musí pryč, ale to se snad taky ještě zlepší. 🙂 Malá se ráno vrtí jako jindy tak snad to bude dobrý. Nejspíš jsem byla moc vyhoukaná 😉

e.k.t
2. mar 2008

Dobré ranko, doufám že jste Emu přečkaly v pohodě a bez jakékoli újmy 🙂

bakule
2. mar 2008

ahoj e.k.t. 🙂 tak jsi Emu přečkala pohodově? já moc nespala takže jsem si ve 3 ráno dávala čtvrtou večeři 😀 nebo první snídani? 😀 zajímalo by mě, co takhle přes den papkáte nebo co si dáváte k obědu a na noc? 😀 já totiž kolikrát už vůbec nevím, co mám jíst 😎

e.k.t
2. mar 2008

no já s tím mám zatím taky trochu potíže, jsem dia teprve od čtvrtka, ale vše si píšu a na poradně budu trvat na rozboru. Dnes jsem téměř neměla ketony a to je úspěch, za to hodinu po snídani jsem měla 8,2 cukr, to zase není dobré. Včera jsem k obědu měla pečené kuře na vodě a koření a dnes se chystám udělat rybu v alobalu se zeleninou. Druhou večeři si dávám mezi 22 - 23 a když mám ráno ketony tak si druhý den ráno dám předsnídani mezi 2 - 3. To mi poradila švagrová která měla těhu cukrovku při obou dcerách 😉

zanulav
3. mar 2008

e.k.t CHci se zeptat ta tvoje švagrova měla jaky porod u dcerach když mnela tehu cukrovku. mela cisař nebo vyvolavany porod? Ja mnela u syna cisař tak ted nevím jestli pujdu zas císařem. Sice si mam jít lehnout ve 38tt. ale uvidí se jak vše bude. Dnes jsem byla v dia poradne už naposled a zvyšíla mi davku inzulínu na 6 jednotek a navíc před obedem si musím píchat ale zase to mam ty hodnoty v norme. Akorat m i ketolatky vyšli nějak blbe. No ted spíš mne zajíma jake to bude u porodu psala neco do zpravy že co hodinu mi budou měřit glykemii. Tak tam pujdu na kontrolu až po šestinedelí. tak se mějte pa

e.k.t
3. mar 2008

no měla štěstí že obě dcery se narodily spontánně přesně v den termínu, jinak by druhý den šla na vyvolání. Strašili císařem, ale to odmítla, že jedině když jí půjde o život, tak ji nastříhávali, a měla asi 50 stehů a nemohla se pořádně posadit čtvrt roku

azuzi
4. mar 2008

Ahojte,
idem Vam napisat svoju skusenost s testom po vypiti glukozy. Bola som na tom minuly stvrtok a vysli mi zle hodnoty po vypiti - pred som mala hodnotu 4,9 a po hodine 9,9 co je vysoko. Poslali ma diabeticku ambulanciu kde som bola dnes. Ale ako som sa vo stvrtok dozvedela o tom vysledku som prerusila jedenie sladkosti a kazdy vecer som si dala stacionarny bicykel v miernom tempe 25 min. Este som sa dozvedela ze aj skorica je dobra na znizenie cukru, tak som si ju dva krat dala do jedla a dnes som mala vysledky pred 3,1 po hodine 4,7 a po druhej hodine 4,8. Vyzera to ze u mna pohyb asi dost zabera, lebo pred otehotnenim som pravidelne cvicila aerobik, bicykel a ine aj 4x tyzdenne a teraz ak som sa donutila 1x tak bolo to vela. Inak precitala som si nieco o cukrovke v knihe od Dr.Bukovskeho a budem sa snazit to az do konca tehu dodrziavat aj tie sladkosti len velmi obmedzene.

e.k.t
4. mar 2008

no oni ti v poradně řeknou co a jak, jen určitě při dia dietě nepoužívej nic s umělými sladidly, není zatím prokázáno jak působí na miminko. Držím pěsti, abys to zvládala, jsme na tom stejně.

azuzi
4. mar 2008

e.k.t. ziadne umele sladidla nepouzivam ani pred tehotenstvom ani po a kavu a caj nepotrebujem sladit vobec. A dnes ked som bola v poradni tak mi taka stara doktorka nic nehovorila len ked som odchadzala vsimla som si poznamku na papieri ze vylucit sacharidy a viac zeleniny. Podla Bukovskeho su najhorsie zemiaky, potom biela muka a biela ryza - takze toto sa budem snazit nahradit celozrnou mukou, ryzou natural, pohankou a potom ma hadam este nieco napadne.

e.k.t
4. mar 2008

no brambory jím pořád, ale vařené ve slupce, trochu a maštěné, tím se zpomaluje vstřebávání sacharidů.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre