Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
27. aug 2010

@luckaa nedohnaly....jako dávám si mussli, mléko, ale chutě nedošly...

lio
27. aug 2010

holky přeju vám aby vaši dr byli rozumní a nevyvolávala na termín, já čekala v porodce týden, malému se ven nechtělo, vše bylo ok, ale jen kvůli tomu že sem diabetik a placenta stárne rychleji a MUZOU být prob, tak to řešili předem, a byl to dost mazec.......ale jsme oba ok a už tu chrupčí vedle mne, zlatíčko....
navíc sem měla dia dietu, ale protože čekaly že se rozběhnou kontra po ranní vyvolávačce tak mne týrali hlady, co dkyby náhodou, takže to byl fičák.......dietu sem měla i po porodu, ale dieta typu, dia jogurt, jen chleba, a podobně.......strašný, ještě že je to za mnou

co makinečka , nestíhám dočíst.....

luckaa
27. aug 2010

@lio No,to je síla,pořád jsme čekaly na info o Tobě,tak dlouho Tě tam trápili...makinečka s malým jsou v pohodě

makinecka
27. aug 2010

@lio makinecka je už v pohodě,rodila o 14 dní dřív nakonec císařem,ani nevyvolávali protože uznali že sem zavřená a malý měl tachykardii tak že bysme porod nezvládli tak to hned ukončili císařem při spinále tak sem si užila taky svoje,ale už je dobře a malej je zdravej,fuj a dietu sem měla taky teď už jím vše a mám dole 8kg 🙂

lio
27. aug 2010

@makinecka no já byla zavřená, malej dost nahoře a vyvolávali, takže týden, v pátek se zadařilo, taky mazec, ale malej už tu chrupčí a sme oba ok.....kolik kg nevím a neřeším, dávám se dohromady.....

rozpravocka
27. aug 2010

@lio gratulujem, si si to teda vytrpela ☹ ale hlavne, ze uz to mas za sebou a teraz sa mozete s malym len tesit 😀

lio
27. aug 2010

@makinecka mak jak vymažu že čekám miminko mi to nikde nejde... ☹

lio
27. aug 2010

@rozpravocka no těšit se z něj může leda táta, protože já moc nejsem schopná, ale těším se na 100% zapojení a fungování, je ot nádhera.....

luckaa
27. aug 2010

Teda holky,tohle je na té cukrovce asi jedno z nejhorších,že ženou do toho vyvolávání.Jsem si plánovala,jak pojedu do porodnice až si odtrpím většinu bolestí doma,abych se tam zbytečně neválela,ale jak Vás čtu,tak se vůbec netěším ☹

ratatooy
27. aug 2010

@lio taky vám gratulujeme,chudáčku sis musela vytrpět,ale toho vyvolávání se asi plno z nás nevyhne,kdyby tak člověk mohl něco udělat sám aby seporod rozběhl sám od sebe?

rozpravocka
27. aug 2010

@ratatooy skús isť 5 km hore do kopca 😀 Vcera som to skusila, a fakt som mala pocit, ze takmer porodim. Ked som to povedala lekárovi, tak ma skoro zabil - zevraj co blaznim.

luckaa
27. aug 2010

@rozpravocka Tak to bych neporodila,to bych chcípla 😀

rozpravocka
27. aug 2010

@luckaa aj to by malo svoje vyhody 😀 prestala by si mat strach z vyvolavaneho porodu 😉

makinecka
27. aug 2010

@lio tam jak jsi zadávala že máš syna musíš vypnout že čekáš miminko na nechci říct nebo tak nějak 😉

werunka21
27. aug 2010

@lio ahojky, gratuluju! Hlavně že už to máte úspěšně za sebou 🙂 . No ale řeknu ti, trápit mě týden, tak jim asi uteču 😀 . A jak dlouho jsi trpěla bolestí? Prý ti dávali tablety jen jednu za 24hod? Buď se něco děje nebo šup tam s další ne? Nač to protahovat. No ale nejsem doktor že 😅.

luckaa
27. aug 2010

Holky,nevíte jak je na tom čočka vařená?

mmorgana
27. aug 2010

Ahoj holky, včera jsem se na kurzu ptala velmi zkušené porodní asistentky. Ona říkala, že doktoři tady v Brně taky často ženou do vyvolávání. Bavily jsme se a ona řekla, že to samozřejmě můžu odmítnout. Ale prý se mám připravit na dost velký psychický nátlak. Ovšem pokud prý nebudou žádné jiné komplikace a odhadovaná váha nebude velká (bohužel toelerance je +/- 500 g), takže ona by reverz klidně podepsala.

@luckaa Čočka vařená 100 g = 18 g sacharidů (viz http://www.kaloricketabulky.cz/cocka-varena/). Nevím, jestli je to správně, ale já to řešila tak, že jsem počítača syrové množství (plus všechno, co do toho dám), zjistila jsem, kolik váží uvařené jídlo a pak přepočítávala.

luckaa
27. aug 2010

@mmorgana Díky moc 😉

ducky
27. aug 2010

@lio No ahoj kočko, tak moc gratuluju k Domískovi, je to fešák. Měli jsme dovoleno kouknout se do září 😀 A Petja byla tak hodná a chodila nás sem informovat, páč jsme o tebe měly starost 😉 Hlavně že je to za tebou, Domísek ti to teď vše vynahradí. A jinak jsi byla spokojená? Nebo jestli to písneš do Krče 😕

@luckaa Lucko vůbec ti nemusí porod vyvolávat. Kámoška měla těhu cukrovku a porodila sama 9 dní po termínu, ptž jí měla dobře kompenzovanou. Její syn měl necelý 3 kila, takže ani váha nebyla důvodem. Mě sice vyvolávali, ale ne kvůli cukrovce (taky prý výborná kompenzace), ale kvůli úniku plodové vody. A teda zaplať koště, ptž už takhle měl malej 4140 g když se narodil a to bylo týden po termínu.

luckaa
27. aug 2010

@ducky aha,no tak fajn....chci se na to zeptat doktora až půjdu do poradny,tentokrát jsem na to zapoměla,tak za 14 dní

ducky
27. aug 2010

@luckaa No vzhledem k tvýmu exotickýmu glykovanýmu hemáči to bude víc než výborná kompenzace, to bude excelentní kompenzace 😀 😀 A nebude důvod. Ale tak uvidíš. Ono fakt záleží, jak je to dole nachystaný. Já byla na špičku prstu, malej byl dole, takže stačila jedna tableta a bylo to v pohodě. Lio chudák ležela půl těhu, aby se jí nezkracoval čípek a nakonec byla tak zabetonovaná, že to nešlo. Navíc právě v Krči dávají jednu tabletu á 24 hodin, tak proto to taky tak dlouho trvalo. ☹

luckaa
27. aug 2010

@ducky No,včera jsem řekla manželovi,co jsem zjistila a že jsem nějakej exot,že ho mám ještě nižší než zdravej člověk a tak mi s úsměvem řekl,že kdyby mi to řekl on,tak že bych se urazila 😀 Jsem zvědavá jak dopadl tenhle profil,v pondělí si zkusím asi zavolat

ratatooy
27. aug 2010

jo 5 kiláků dokopce?tak se to dělá no radši bych skusila ten ricinovej olej 😀 než se někam hnát to bych taky chcípla jelikož jsem ještě ke všemu astmatik.tak jsem si dala pěkně k obědu svíčkovou zajedla to ledovýma kaštanama a glykemka 5,6 tak se z toho zblázním to bych musela zkoušet co kterrý jídlo se mnou udělá a psát si tabulku anež bych to všechno zjistila tak mám dávno po porodu,a nehledě na to kolik bych potřebovala těch proužků to bych se asi nedoplatila 😀

luckaa
27. aug 2010

@ratatooy Ledový kaštany???No teda,já si tu kousnu do vafle a mám výčitky a tady se někdo cpe čokoládou a je v klidu 😕 😅 😀

ratatooy
27. aug 2010

@lucka to víš že jo já už to trošku sabotuju protože jak to tak vidím tak mi to nic neudělalo 😀 takže žádnej stres,buďto to bude v poho nebo mi pak dr vynadá jestli mi ještě bude dělat ten velkej test a kdoví jestli tam něco najde 😎

luckaa
27. aug 2010

@ratatooy No,já jsem zvědavá na ten profil,dala jsem si maximální počet sacharidů,tak uvidím co to udělalo.

ratatooy
27. aug 2010

@lucka
to je kolik maxim?

luckaa
27. aug 2010

@ratatooy Na snídani 40g a na oběd 60g

lio
27. aug 2010

@ratatooy sem se v neděli pokusila ,dělala sem možné i nemožné, nápoj, vana, námaha, rozjely se kontrkace a nic z toho, v pondělí nástup a v pátek sem se dočkala......dle jednoho z rizikovky to bylo celý zbtečný, malej nebyl obřík, vše bylo ok a tak celej postup nechápal, prej vyvolávat ze strachu, co KDYBY NAHODOU selhala pplacenta je blbbost ale co no.......

@werunka21 bolesti sem neměla, tím že malej byl vysoko, nebylo žádoucí rozjet porod rychle, museli nejdřív připravit, změkčit porodní cesty, dávali mi 1/4 max 1/2 tablety za den, až se to změkčilo, odešla zátka, postupovalo to dál, a to bylo až ve čtvrtek, do té doby bez bolestí, ve čtvrtek dopo kontra které ustaly a v pátek už to dokončili že už mě nebudou trápit, dali tabletu, rupli vodu a už to byl mazec
@ducky díky,
záleží jak kde, já měla cukr výborně kompenzovanej, malej bez prob, vše bylo v naprostém pořádku, a přesto na TP vyvolávali

jinak koukám že o domískovi víte, je fajn, že jste byly informované, když já byla v porodce .-)

franziska
27. aug 2010

ahojte,

chcela by som sa opytat. Mam tiez sledovany gestacny diabetes, doteraz som obmedzovala hlavne cukor a jedla normalne a hodnoty boli OK max. 6,8 . Asi posledne styri dni mi zacali hodnoty stupat a stale ich mam 2 hodiny po jedle zvysene napr. 7,5 ; 7,3 Je to moc zle? Odkedy sa podava inzulin?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre