Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
30. aug 2010

@mmorgana Zkus a uvidíš, bylo nás víc, komu prošel. Mě dokonce i s hranolkama 😀 Měla jsem ho teda asi 2x za celé těhu, ale glymča byla v pohodě. Chce to zkusit 😉
A taky jsem měla pocit, že jím furt to samý. 😝 Ale on byl i problém, že něco nejí malá, něco manžel a vařit extra pro sebe a extra pro malou a manžela, to ne 😝 😀

mmorgana
30. aug 2010

@ducky : 😀 A ještě si připadám trochu jak úchylák, protože v těhotenství mám děsnou chuť na čerstvé rohlíky. Před cukrovkou jsem třeba měla na svačinku 3 rohlíky s máslem a bílou kávu 😎 Před těhu z pečiva převažoval chleba (pečeme doma). Teď už nejím tolik rohlíků, ale aspoň jeden rohlík (obvykle víc) mám každý den 🙂

ducky
30. aug 2010

@mmorgana Ani z toho si nic nedělej. Já likvidovala rajčata na tuny a taky dost banány, moje sváči byly hodně bílý jogurt s půlkou banánu. A teď obojí jím tak občas. 😀

niky13
31. aug 2010

takze sa hlasime, vcera sme prisli domov, cukrovku nikto neriesil, ja som mala uz druhy den vsetky vysledky OK. V nemocke mi davali vela sladkeho ovocia, dzemy a ovocne stavy - na hojenie rezu po sekcii. Takze som mala sladkeho plne zuby.

ducky
31. aug 2010

@niky13 Gratuluji k chlapečkovi, ať se vám daří dobře 😉

luckaa
1. sep 2010

@niky13 Gratuluju,ať Vám dělá jen samou radost 😉

ratatooy
1. sep 2010

ahoj holky dnes se hlásím po poradně malý má 2100g takže si myslím i teda dr.že neroste o nic víc než by měl.

werunka21
1. sep 2010

Ahoj holky, jakou hodnotu cukru má mít správně zdraví člověk bez cukrovky? Je to těch 5,8 nalačno a 7,8 hoďku po jídle? Nebo jsou ty hodnoty jiné? Ráda bych se mezi ty "zdravé" zařadila. I když pořád mám strach z toho testu. To lepidlo je tak sladké, že to musí vyskočit i člověku bez cukrovky 😖 😝

ratatooy
1. sep 2010

@weru myslím že to tak je já mám od dr napsáno lačno 5,5-7,7 po jídle do 8,8

ducky
1. sep 2010

@werunka21 Weru kamarád Google říká, že mezi 4-6 mmol/l 😉

werunka21
1. sep 2010

Tak to stále nejsem zdravá 😠 . Asi bych to sladké vážně neměla 😔

ducky
1. sep 2010

@werunka21 Ty máš glukouše?? Já se nemám čím změřit, takže to neřeším. Před chvílí jsem ke kafi sežrala muffina čokoládovýho 😝 😀

ratatooy
1. sep 2010

jinak mi dneska dr oznámil že nás nejspíš čeká císař,takže možná mě nebude čekat žádné vyvolávání 😀

luckaa
1. sep 2010

@ratatooy Z jakého důvodu?

ratatooy
1. sep 2010

@lucka protože se nechce otočit a jelikož jsem prvorodička a cukrovka k tomu tak dělají rovnou císaře pokud se ještě neotočí

luckaa
1. sep 2010

@ratatooy Aha,no tak to jo.Já jsem zvědavá jak je prcek otočenej,i když mám teda ještě čas,ale vždycky večer cítím pohyby dole,jak kdyby měl na mě mimís vykouknout,někdy je to až nepříjemný a trošku to píchá

ratatooy
1. sep 2010

já ho cítím taky jen dole a v boku tam má ruce takže mě boxuje 😀 ale když škytá tak mi skáče na močáku 😀

luckaa
1. sep 2010

@ratatooy No o močáku mi povídej,to chodím pořád na záchod 🙄

werunka21
1. sep 2010

@ducky jj, já mám všechno. Tenkrát mi to ještě nechali. Mám prý měřit profil i po porodu. A že to jako jde 😝 . Prdím na to. Každou chvíli do sebe hodím něco sladkého. A když už normálně pojím, tak se změřit zapomenu. Ale po rohlíku s dia marmeládou na snídani jsem měla 6,8 proto jsem se ptala na ty hodnoty zdravého člověka. Určitě je to o mnoho lepší než v těhu, protože jsem píchala 14j inzulínu, ale asi to ještě není ťip ťop.

Jo a jinak: rifle před těhu na mě dost visí, jsem musela vytáhnout ty, co jsem nosila před třemi lety 😀 😀

angi444
1. sep 2010

ahojte, ja som v 35. tt a mám zvýšené hepatálky, takže už 3x hospitalizovaná. Včera mi zistili hodnoty cukru 13,5 a to som v živote s cukrom nemala problémy ani s pecenovými cestami. Pichli mi inzulin...Neviem ci to vsetko vyvolalo tehotenstvo, s prvým som nemala ziadne problémy, a teraz uz len cakam kým malyý narastie a bude treba vyvolat porod. K tomu aj strasne svrbím od tej pecene a idem sa uz z toho zblaznit. Mate s tým nejake skusenosti?

fiallinka
1. sep 2010

@angi444 cukrovku jsem neměla, ale hepatopatii jo, od 33. týdne a bylo to šílené, tak ti nezbývá než vydržet, fakt nic nepomůže... jen možná tu pokožku mazat hydratačním mlékem... a kontrolovat ty hodnoty...

angi444
2. sep 2010

Ahoj.a uzavala si aj nejake lieky, ja sa bolim ze ublizia malemu, picham si Fragmin, uzivam Flavobion, a Dithiaden... a kedy si porodila museli ti porod vyvolat???

angi444
2. sep 2010

Ahoj.a uzavala si aj nejake lieky, ja sa bolim ze ublizia malemu, picham si Fragmin, uzivam Flavobion, a Dithiaden... a kedy si porodila museli ti porod vyvolat???

niky13
2. sep 2010

@ducky and luckaa dakujem velmi pekne a luckaa drz sa

luckaa
2. sep 2010

@niky13 Díky snažím se,snad všechno dopadne dobře,ale už se těším až bude po dietě. 😉

rozpravocka
3. sep 2010

Ahojte, práve som sa vrátila z diabetológie, tak Vám idem poreferovať, ako som sľúbila. Glykovaný hemoglobín mi nerobila, lebo sa práve presťahovali a ešte tam na to nemali prístroj - takže na ten som objednaná o dva týždne. Ale ako som sľúbila, tak som si na raňajky dala sladký rohlík s maslom a džemom a po dvoch hoďkách som mala cukor 5,2 (a to som po raňajkách ešte hodinu ležala v posteli pri telke a k lekárke som išla autom, takže pohyb takmer žiadny). Tak som sa jej spýtala, či teda môžem takéto "sladkosti" a ona, že úplne v pohode, že môžem aj bábovku, muffin a pod., len sa nemám prejedať. Pýtala som sa jej aj na dia sladidlá a povedala, že sa nesmú hlavne preto, že vyvolávajú predčasný pôrod a spôsobujú maldeformácie plodu (slepota, hluchota a pod.) A ešte som sa pýtala aj na tie ketóny. Vraj sú prirodzenou súčasťou tehotenstva a pokiaľ ich nemám pravidelne a veľmi silné, tak sa mám na ne vykašlať. (A samozrejme, keď nie sú zvýšené aj spolu s cukrom). Najčastejšie vraj vznikajú, keď je človek hladný (to sú tie raňajšie ketóny) a vtedy treba zväčšiť druhú večeru a ešte vraj vznikajú vtedy, keď je človek prejedený (ak napr. zje príliš veľa tuku)

luckaa
3. sep 2010

@rozpravocka Tak takováhle dieta by se mi taky líbila,já jsem zvědavá v pondělí na hodnoty profilu

rozpravocka
3. sep 2010

@luckaa neboj, aj tebe to dobre dopadne 😉

ratatooy
3. sep 2010

ahoj taky jsem se vrátila z dia,dr se jen podívala na profil skonstatovala že mi hidnoty přes 8 nevylezou tak že je to dobré a to jsem jedla normálně,sem tam i sladké,a jinak prej nejkritičtější období máme za sebou tak teď už to jen doklepat do konce a šla jsem dom. 😀

luckaa
3. sep 2010

@rozpravocka No,já očekávám,že to bude v pořádku,když minule jsem měla výsledky jak zdravej jedinec 😀

@ratatooy No,tak gratulka,ještě 6 týdnů viď?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre