Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

hanka99
19. aug 2011

@saronka - fákt,to je super tyhle 3 týdny bych ho taky ocenila

mimys
19. aug 2011

@saronka druha vecere se dava proto, aby telo netrpelo paradoxne nedostatkem cukru a nezacalo odburavat tuk a premenovat ho na cukry. premenou tuku na cukry pak vznikaji ketony a to je neco podobneho, jako aceton.... odlakovač na nehty... a to zase skodi miminku...
Mozne je pak take, ze bys k ranu mela hypoglykemii, coz muze byt take nebezpecny stav.....

mimys
19. aug 2011

@hanka99 já jsem měla ještě pred gluko testem na lačno 7,4, tak uz mi ho ani nedali pít a mazala jsem rovnou na diabetologii.... po dvou tydnech diety mi dali inzulin. Da se to vydrzet, muzu rict, ze je to lepsi, nez jen s dietou.

mimys
19. aug 2011

@saronka glukometr dostanes i u apolinare.... myslim, ze ho pujcuji vsude, kde je diab. tehu poradna....
Nekde delaji jenom drahoty s proužkama. U apolinare jich dostanes kolik potrebujes zadarmo.

hanka99
19. aug 2011

@mimys - aha, taky jsem to ćetla,že když je ta první hodnota větší to sladké pít nedávají. Já se trośku bojím toho jaké jídlo můžu kombinovat abych nepřesáhla sachridy.Našla jsem tabulku a tam je to hezky popsané jak se to poćítá a tak,ale když nemám ten glukomert nevím no. S ním by to bylo lepśí 😒 A hlavné se bojím aby se za ty 3 týdny néco nepo..... 🤐
A jak to zvládáš 😕 koukám uź se ti to krátí 🙂 a měla jsi problém s cukrem i před téhu 😕

saronka
19. aug 2011

@mimys aha..to je prima, za mě tuším ještě nepůjčovali..jojo proužky jsem taky dostala zadáčo..

mimys
19. aug 2011

@hanka99 pred tehu jsem problemy nemela, dokonce ani v minulych tehotenstvich ( cekám treti)
Krátí se to strašně, nejdřív se to táhlo pomalu a ted jakoby to nabralo raketovou rychlost 🙂
mrkni se na www.tehotenskacukrovka.cz tam najdes ty nejdulezitejsi informace. je to tam dobre vsecko popsaný.
píše to doktorka od apolináře a sama tehucukrovku prodelala, tak ma i vlastni zkusenosti.

tri tydny jsou delsi doba, no... snaz se drzet dietu a jist min a casteji. mezi jidlama delej prestavky cca 2,5 -3 hodiny. Uvidis, ze se to da zvladnout. ovoce si davej ke svacinam, a nekombinuj to s hlavnim jidlem. ale to se tam vsecko dočteš na tech strankach. hlavne se snaz byt v pohode, protoze nervy cukr taky zhorsujou, tak si to zase moc neber.... tehu cukrovka se nejvic zhorsuje kolem 32 tydne a do te doby uz budes mit urcite svuj glukometr.

hanka99
19. aug 2011

A jak to déláte doma,myslím jestli vaříte extra pro sebe,nebo si jen naberete co můžete ?

hanka99
19. aug 2011

@mimys - jůůů třetí 😵 😵 😵 a co uź doma máte ? Jojo přesně z těhle stránek čerpám 😉

mimys
19. aug 2011

@hanka99 no je to blby s varenim.... zvlast kdyz deti chtěji lívanečky, nebo ovocný knedlíky... ale da se to, jen jsem obcas neco presladila, jak to clovek nemuze ochutnavat. varim nekdy nadvakrat, nekdy si dam s klukama. zalezi co,to je, no.
Doma je to v pohode, ale nejhorsi je, kdyz clovek potrebuje jist v terenu.... v restauraci nebo fastfoodu najit neco, co nevadi je temer nadlidsky vykon. tak vetsinou vyhraje šopák.. ale to musi clovek nahlasit, ze chce bez zálivky....

hanka99
19. aug 2011

@mimys - ještě jsem se chtěla zeptat. jsem doma na nemocenské,takže se budím kolem deváté 😅 mám si dát snídani nebo už rovnou svačinu ???
Tak to já ćekám první a skoromanža si prostě nebude vymejšlet 😀😀 ráno ŕikal,taky potřebuju schodit 😀

mimys
19. aug 2011

@hanka99 no třetí... 🙂 první dva kluci... no a na "stará kolena" naše neplánované novoroční překvapeníčko.... další klučík 😀 už jsem to rozdýchala 🙂 .. no.. zase uz nás s tím pindíkem nic neprekvapí a autíčka na půdě se dočkají oprášení ... 🙂

mimys
19. aug 2011

@hanka99 no proste si dej normalne snidani, svacina ti pak ale vyjde na oběd 🙂 coz je dost divny, no 🙂
tak bych asi dala normalni snidani a pak rovnou obed... jinak ti vecere vyjde na půlnoc 🙂 proste jez tak, abys mela mezery mezi jidlama 2-3 hodiny...

hanka99
19. aug 2011

@mimys - jéé do třetice zase kluk 😵 takže 3 princové 🙂 na stará kolena 😕 ále urćité jsi v nejlepśích letech 😉

mimys
19. aug 2011

@hanka99 no 🙂 ja uz jsem v nejlepsích letech uz skoro 10 let 🙂 starsimu klukovi bude v lednu 15, tak si ríkám, ze to pro nej bude taková preventivní sexualni vychova.... nejlepsi antikoncepce 🙂

hanka99
19. aug 2011

@mimys 😀 😀 😀

hanka99
19. aug 2011

@mimys -my jsme si na mimi počkali 1,5 roku,takže jsme to plánovali. Pŕekvapení bylo,že se nám to povedlo hledka pŕi prvním IUI,tam je úspěšnost 10%.

mimys
19. aug 2011

@hanka99 máš v rodine nekoho s cukrovkou, nebo jsi prvni prípad? já mám segru cukrovkarku, tak doufám, že to zustane jen u te tehucukrovky, a ze mi to nezustane uz naporad.

hanka99
19. aug 2011

@mimys - no mamina řikala,že v těhu měla se ségrou /ta je mladśí/ lehkou téhu cukrovku, jinak nic.

mimys
19. aug 2011

@hanka99 no tak to gratuluju moc, že se vam postestilo. Ja zatim na tom byla vzdycky tak, ze jsem do toho prisla ani nevedela jak. Kdyz mi pred druhym doktor rikal, ze jestli chci jeste jedno, tak nesmime vahat a jit do toho, ze u me muze otehotneni trvat treba tri- 4 roky, nebo radeji umele, tak jsme si rekli... super.. zadne prasky, zadne nervy... budeme si uzivat a az to prijde, tak to prijde... no.. prislo to hned ten mesic, co jsme s tim doktorem mluvili 😀 ja chodila dalkove do skoly... super, no 🙂 doktor rikal, ze jsem prirodni ukaz ... 🙂 no a ted v 39 to prislo jako prekvapko uplny 🙂

hanka99
19. aug 2011

@mimys - děkuju nemohla jsem tomu véŕit, méla jsem problémy s ovulací a ślo to hnedka 😵 se musím smát páć když to byl rok ŕikala jsem,no jo to se nékdo má podívá se na trenky a je v tom 😀 neber to osobně 😉 39let 😕 to jeśté jde,jsou i starśí maminy a prvorodićky. jé za chvilku je druhá većeře uź mám celkem hlad a přijede mi skoromanža z práce 😵

mimys
19. aug 2011

@hanka99 no🙂 doktor rikal, ze otehotnim, kdyz nekomu podržím pánský kolo 😀
skoromanža 🙂 bude svatba? nebo psi knižka?

hanka99
19. aug 2011

@mimys - no přítel ale jsme spolu 8 let takže uź mu ŕíkám skoromanža. Svatba no možná někdy, až nebude vyhnutí 😅

hanka99
19. aug 2011

Nejvíc mé dostávaj okolní lidi,nejdŕív otravovali s tím kdy budeme mít mimćo a kdyź jsem těhotná otravujou se svatbou. Minule jsem sousedce řekla,musíme dodělat barák na kraviny nejsou peníze 😀

mimys
19. aug 2011

@hanka99 8 let? to uz je dost, teda 🙂 máte výdrž 🙂 jmeno bude po tatínkovi ?

mimys
19. aug 2011

@hanka99 no to vis, lidi jsou zvedavi... no i ja se zeptala... to víš, stará struktůra 😀

erula77
19. aug 2011

ahojte, ja som po druhý raz tehotná, s prvým tehotenstvom som nemala žiadne problémy, malý sa narodil spontánne 4,2 kg a 55 cm. pribrala som 17 kíl. teraz po vyše roku som znova tehotná, mne gestačný diabetes zistili už v 13 týždni, momentálne som v 22 tt. tiež som musela začať diétovať, čo mi moc nesedí, lebo som vždy mala rada sladké, a veľmi. do dnešného dňa som stále mínus 1 kg. dieťa je zatiaľ v poriadku a rastie.
zo začiatku som naozaj jedla len to čo som mohla, bola som stále hladná, ale začala som skúšať. sem tam sa mi podarí zjesť niečo čo by som nemala, ale cukor mám zatiaľ v norme. ale stále som hladná.☹

hanka99
19. aug 2011

@mimys - co my, já mám nervy ze železa 😀 jojo po tatínkovi, musíme to co nejdŕiv vybéhat na matrice.

hanka99
19. aug 2011

@erula77 - já taky miluju sladké ale musím to vydržet 😉 a hlad jsem méla ikdyž jsem dietu nedrźela 😀

hanka99
19. aug 2011

@mimys - jéé jé to nemyslela na tebé 😉 já jsem taky zvědavá 😉 jsme ženský 🙂 stará strukrůra 😀 ty jsi brepta nejsi stará 😉 Odkud jsi ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre