Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

werumka
5. dec 2011

@maxkatka Už to tak vypadá 😀 Ona je to fakt taková zvláštní "chuť" 😀 Důležitý pro ten inzulín je, abys neměla ketony před jídlem. Pak bude fungovat jak má.

maxkatka
5. dec 2011

@werumka super, dám na to fakt bacha... a budu průběžně doplňovat ty sacharidy... to bych pak konečně přestala i hubnout... v těhu se mi to hubnutí fakt nepozdává... 😔

werumka
5. dec 2011

@maxkatka Ketoacidóza - a zvlášť dlouhodobá - vede k hubnutí. A Ty jí dlouhodobou máš. Musíš vyvážit ty sacharidy podle potřeby konkrétně Tvého organismu. Když je to ještě teď osekaný těma játrama, tak se holt musí trochu přidat. Ono hodně těhotných s těhotenskou cukrovkou ty ketony ráno třeba má a celkem nic výrazného to nezpůsobí. Ale jakmile si začneš píchat inzulín, tak se musí řešit, protože se to navzájem tluče.

maxkatka
5. dec 2011

@werumka hele, ten příšerný pocit v puse jsem "dostala" až v nemocnici... ale myslela jsem si, že je to od léků, tak jsem to neřešila... takže naštěstí to není nic dlouhodobého... ale je fakt, že za ten týden 2kg dole je hodně 😢 ale já to napravím.... sacharidy doplním a bude zase dobře.... 😅 Alespoň vím, čeho se mám vyvarovat, protože ten pocit v té puse je dost nepříjemný...

werumka
5. dec 2011

@maxkatka Ketoacidóza je dlouhodobá už když je třeba dva dny v kuse a to jsi asi měla. Do té doby jsi ty ketony měla asi až k ránu, ne? Z toho hubnutí si nic nedělej, to bude fakt kombinace i té jaterní diety.

maxkatka
5. dec 2011

@werumka no do doby nemocnice jsem si měřila ráno a to byly VŽDY... ale dopoledne už ne-e... a ten pocit v puse taky nebyl... to až tou nemocnicí... ono taky při těch dávkách jídla se není co divit... ono když se dostane:
s: rohlík, máslo a bílá káva
př: jablko
O: vývar, bramborová kaše se šunkou a jablečný kompot
sv. rohlík
v: 2 rohlíky, 100g sýru
V2: rohlík a kiwi

Tak když to tak zhruba spočítám, tak se více jak na 200g sacharidů nedostanu ani omylem... 😖 je to dle mě nastavený na těch 175g co je u DM2 běžné...

mmaarrkkeettkkaaaa
5. dec 2011

oběd segedín, 2 knedlíky a po hodině 7,8 😠 nějak ty hodnoty nejdou dolů ☹
@maxkatka ježiš název chcíplá myš zní fakt divně 😀 to musí být asi dost nepříjemné co...kor když to člověk sám cítí a má se s někým bavit 😒

maxkatka
5. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa hele, nevím jestli je to cítit z pusy... ono je to takový divný pocit u mě jako by na horním patře a jako by ve slinách... ale nevím jak je to s dechem...

martuskag
5. dec 2011

ahojte, ja som dnes po návšteve u diabetologičky. Dr. si len pozrela výsledky, objednala ma na 22.12.11 (prísť nalačno, s raňajkami a 24hod.močom). Dovtedy mám vynechať sladké, biele pečivo, obmedziť zemiaky, ryžu a cestoviny. Myslíte si, že to dovtedy bude stačiť a nebude treba stravu prerátavať na sacharidové jednotky?

maxkatka
5. dec 2011

@martuskag jak omezit brambory, rýži a těstoviny??? A co jako máš jíst??? 😲 To jsou teda rady... 🙄

koukni na stránky www.tehotenskacukrovka.cz

Nestresuj se tím moc... začni dodržovat hlavně odstupy mezi jídly atd. vše se tam dočteš...

martuskag
5. dec 2011

@maxkatka
no ved práveže som sa toho veľa u Dr nedozvedela, objednala ma na 22.12.
jesť že to môžem, ale v menšom množstve. Lepšie by mi bolo, keby mi boli presne povedali, čo môžem a čo nie, a dali nejaké presnejšie inštrukcie.
Idem sa pozrieť na tú stránku.

sachmetttt
5. dec 2011

@maxkatka no i tak držím palce nech je všetko dobré 😉

eyael
5. dec 2011

@maxkatka @werumka - definicí chcíplá myš jste se naproto trefily! Zažila jsem to teď právě taky při pobytu v nemocnici, kdy jsem měla ty nízké celodenní hodnoty 😨 tak to byly ketony!
jinak dneska jsem se vpašovala na dia. napíšu víc, teď bude monitor

werumka
5. dec 2011

@maxkatka Oni zřejmě tím slovem "omezit" myslí, aby se toho nejedly moc velký porce 😀 A měříš dneska glykémii? Ony ty ketony jsou cítit i navenek - akorát někdo zvenku by Ti spíš řekl, že je z Tebe cítit lepidlo 🙂

@martuskag Do 30. týdne takováto lehká úprava stačí. Pak se podle testů ukáže, jestli stačí, nebo se musí trochu víc upravit.

maxkatka
5. dec 2011

@werumka jo glykemii měřím, ale jen ráno a večer... i tak mám rozpíchaný prsty až až... 😢 už píchám zase strašně dlouho... Jinak teď od oběda se nemůžu té pachuti zbavit... a to jsem obědvala a už měla dvě svačiny... a furt to "cítím" a svačina každá byla rohlík něčím... 😢

werumka
5. dec 2011

@maxkatka Neboj, prsty se zahojí 🙂 Když už nemám v prstech cit, tak beru z předloktí, je to docela jednoduchý. A piješ dost?

maxkatka
5. dec 2011

@werumka no pití není až takový zázrak.... s tím mám "problém" dlouhodobě... ale nakonec ty ketony nejsou tak jak jsem si myslela... není to ani jeden křížek... v šest bude večeře...

maxkatka
5. dec 2011

@werumka Funguje to!!! Více sacharidů, málo ketonů, dobrá glykemie... po DVOU ROHLÍKÁCH se sýrem a salámem a bílou kávou mám 6,7!!!! 😎 Díky, díky, díky!!! jo teda píchnuto 5j inzulinu, ale jedla jsem až po půl hodině po píchnutí, páč se nám v tu dobu sem "přimotali" čerti... ale furt i kdyby to bylo do 7,5 tak to beru jako velký úspěch za posledních iks dní 😅

werumka
5. dec 2011

@maxkatka No výborně, to je moc dobře! Tak už třeba ani nebude potřeba přidávat inzulín.

maxkatka
5. dec 2011

@werumka to vše jen díky Tvým radám... By člověk řekl, že když nebude baštit tolik sacharidů, tak se glykemie zvedat nebude... a ejhle... málo sacharidů a přesto to furt stoupalo... 😢 No ráno ke snídani zvednu na 11j (po 9j dneska 7,7), ale véča se nechá na 5j. Fakt mám radost...

werumka
5. dec 2011

@maxkatka Tak si nezapomeň dát ještě druhou a třetí večeři 😀 Ráno klidně zvedni, to bude akorát. A ještě aspoň zítra měř ty ketony.

@eyael Doufám, že už Tě zase neposlali rodit! 🙂

gianni
6. dec 2011

dnes som skoro odpadla na lačno 9,3 naposledy som jedla o 23,00hod ale dala som si asi 4 keksíky a arašidy,proste večer sa neviem udržať a tlačím čo vidím,kvôli malému som sa vedela držať na uzde ale kvôli sebe nie,je to silnejšie,14.12 idem ne kontrolu a ked mi dajú tabletky tak to bude asi lepšie

maxkatka
6. dec 2011

@gianni hele, to nebude těma sladkostma... 😨 Bohužel vypadá, že budeš mít problém s lačnou glykemií - porucha lačné glykemie... 😢 Jinak tomu říkají i nějak prediabetes... 🙄

gianni
6. dec 2011

@maxkatka ale do teraz som mala pekne 5,6,max. 7,ale nejedla som sladké,dnes bude asi celý den na prd lebo terat po ranajkách 10,5 a jedla som ako stále 2 pláty knackbrotu,to bude preto asi že mi nestihlo ešte klesnúť od rána ale ked už som hladná,ale kašlem na to a najem sa,malému už neublížim a ja už mám aj tak toho dosť,zápal dutín a k tomu brušnú kylu,všetko sa na mna lepí,aspon nech sa poriadne najem 😉

ple
6. dec 2011

ahoj holky ja mám taky ttěhu cukrovku ale nechci inzulín vcera rano když jsem si měřila měla jsem 5,3 na oběd jsem měla 5,2 a večer 5,9 myslite že je to moc vysoké ☹

maxkatka
6. dec 2011

@ple to jsou hodnoty před a nebo po jídle?

maxkatka
6. dec 2011

@ple Jo a jen tak mimochodem, jsi 39tt??? Jestli jo, tak se vůbec ničím nezabývej... s Tebou už dělat nic nebudou... 😉

ple
6. dec 2011

@maxkatka ráno je to na lačno a potom je to před jidlem

ple
6. dec 2011

@maxkatka no ona by me chtěla nasadit ještě inzulín a to ja pravě nechci ☹

eyael
6. dec 2011

@werumka - 😉 ahojky, ne ne zatím ťuk ťuk ťuk se rodit nebude 🙂 ale nechají si mě tu až do porodu, to už mám po vizitě jasný. V případě stabilizace tento týden s možností propustky na další víkend, tj. 17.-18.12. A pak už asi pomalu budou plánovat císaře, když doklepu 36tt tak už to může být každý den. Hodně záleží na těch mých ledvinách, jak budou zvládat, ty to můžou zvrtnout i dřív 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre