Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

oli26
24. jan 2012

@hanka10 jee tak to mas super, nemusis drzet dietu

boka79
24. jan 2012

@llluckaaa

akolko mas este skusok?
Pozri hore, este som sa pytala o glokomeri, nemas nejaky tip?

llluckaaa
24. jan 2012

@boka79 Tak to měření je divné. Já měla Accu Chek, ale dvakrát po sobě jsem měřit ani nezkoušela. Měříš už z první kapky krve nebo až z druhé? Já měla měřit z druhé, říkala dr. na dia.

boka79
24. jan 2012

@llluckaaa

z druhej meriam
ale nechapem to , a nikto mi tu v labaku nespravi kontrolu

llluckaaa
24. jan 2012

@boka79 Už jsem si tvé otázky všimla, o tom jsem ještě neslyšela, ani jsem to tu nečetla. Ono se uvádí, že to měření glukometru může být zkreslené +/- 0,5 mmol/l. Ale ta tvoje hodnota je nějak vysoká.
Teď už jen tu chemii a nemoce a dietologii, tam jsme teď brali cukrovku 🙂

boka79
24. jan 2012

tak to sa da a mas pol roka pokoj svaty 🙂

walina29
24. jan 2012

@llluckaaa Aha tak já si zatím do bílého jogurtu dám trošku ovoce třeba jablko, kiwi atd. ale jen trochu na kostičky nakrájeného🙂 Ach jo je to mazec se tak moc omezovat!!!

llluckaaa
24. jan 2012

@walina29 To by na mě bylo asi moc kyselé, raději bych ho jedla samotný. Není to na dlouho a výsledek stojí za to 😉

werumka
24. jan 2012

@gianni Ten první týden to bylo před snížením dávek inzulínu, že?
Mně se pořád zdá, že ta křivka je trochu jinde, než by měla být. Tj. po jídle by měla jít glykémie o takové 2-3 mmol/l nahoru a pak zase před dalším hlavním jídlem dolů. A Ty to máš naopak. Inzulín už bych nesnižovala, ale myslím si, že bys měla sníst víc sacharidů k hlavním jídlům. Tím se pak vyhneš tomu, že okolo svačiny budeš mít hlad. Zkus to tak, jestli se Ti ta křivka nedá do normálu. Měly by pak vymizet i ty dvanáctky. Kdy máš večer poslední jídlo?

gianni
24. jan 2012

@werumka hej mám to nejako opačne,posledné jedlo,teda druhú večeru jem o pol desiatej až desiatej,lebo o deviatej si pichám tú hodinu mi určil doktor, ale minule v noci som si dala hrušku lebo ked som hore (kojím)tak by som niečo zjedla

boka79
24. jan 2012

Ahojte baby,ja som zasa...
Ako to robite s rannou kavickou?

ja mam s tym dost problem, neviem sa bez kavy prebudei, ale nemozem ju pit koli mlieku s ranajkami, lebo mi vybehne v tejto kombinacii glykemia..Som z toho uz taka nestastna, a cakat do desiatej je mi dlho... Kedy pijete kaffee? Nic mi nevadi, sladkosti sa zrieknut, to je vsetko ok, ale kaaaaavaaaaa...

hanka10
24. jan 2012

@oli26 Taky jsem moc ráda, koupila jsem si hned něco dobrého za odměno. Teď ale nevím, jak to bude s tím testem ve 3. trimestru.

maxkatka
24. jan 2012

@boka79 já bez kávy taky nevydržela.... takže jsem si ji ke snídani dávala... mléka o trošku míň než obvykle, ale prostě tam bylo...

llluckaaa
24. jan 2012

@boka79 Já jsem to bez kávy ke snídani taky nevydržela. Ale mně to problémy nedělalo.

moodymare
24. jan 2012

@boka79 - ja si davala kazde rano cappuccino z krupse a jeste si dolila mleko a s glymcou to neudelalo nic, problem bylo pecivo.

boka79
24. jan 2012

@maxkatka
@llluckaaa
@moodymare

a co si myslite, smotana do kavy? mozno to vyskusam, mozno to nic nespravi...skusali ste?

boka79
24. jan 2012

@maxkatka

ahoj, som sa este chcela spytat, merala si si uz po porode glykemie?
Som zvedava 🙂

llluckaaa
24. jan 2012

@boka79 Mně nechutná ☹ Na cukr by to nemělo mít moc vliv, když si dáš jednu tu mrňavou vaničku.

boka79
24. jan 2012

@llluckaaa
hej , ale ta mrnava vanicka je naozahj mrnava, najmenej tri...
vyskusam, uvidim
mne to tiez nechutna

llluckaaa
24. jan 2012

@boka79 Aha, tak jestli si dáš hned tři, tak nevím, to už si tam rovnou můžeš dát to mléko, ne? A co to zkusit vyřešit tak, že si koupíš nový krásný hrneček s polovičním objemem, než si zvyklá, a budeš si dělat ranní kávu do něj? Aby to bylo jen na chuť 😉 Já měla asi tak čtvrtinový hrnek než mám třeba teď.

oli26
24. jan 2012

@hanka10 no ja myslim, ze by se melo chodit v kazdem trimestru, na druhou stranu je to fakt zahul, uz ted se toho desim ☹

oli26
24. jan 2012

holky tak ja snidala stogramovej jogurt s 200gr ovoce a kafe i s pulkou cukru 😀 😀 😀 a vzdy ok , ale kdyz sem si dala jen pul krajicko chleba, uz to letelo nahoru 😢

werumka
24. jan 2012

@gianni Jo, tak to je dobře, že máš ten inzulín v devět, když pak ještě jíš. Ono kojení do toho taky může zasahovat. Ale zkusila bych nejdřív upravit tu křivku jídlem a uvidíš.

werumka
24. jan 2012

@boka79 Hele, a nezkoušelas to Nescafé 2v1 nebo jak se to jmenuje? Dělá to i víc firem. To by Ti cukr zvedat nemuselo.

boka79
24. jan 2012

@llluckaaa

no to by bol presso hrncek, zajtra to vyskusam, uvidime, co tospravi, jeden hriech ma nezabije...Ale dobry tip.
Dik

boka79
24. jan 2012

@werumka

pozriem, ci sa to v DE da kupit.Inak som si zohnala tie mocove testy na ketony, ako cast to je dobre robit? Musi byt ranny moc?

werumka
24. jan 2012

@boka79 Myslím, že v Německu to mít budou. Jsou to takové ty jednotlivé pytlíčky a prodávají se v balení např. po deseti kusech.
Nejlepší je testovat ráno - to jsou ketony nejprůkaznější. Třeba pár dní po sobě.

boka79
24. jan 2012

ok, mam 50 kusov, ine balenie nebolo, mozem skoro do konca teh. jeden krat denne.. 🙂
Zajtra idem zasa na nakup a kuknem...
Dik.

werumka
24. jan 2012

@boka79 Kdyby sis ty ketony ráno našla, tak je dobré to změřit třeba ještě v poledne, jestli už zmizely. Ale je to většinou jen přechodná doba, než se vyváží množství jídla. Pak už se ketony neobjevují vůbec.

werumka
24. jan 2012

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre