Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ivuu
19. jún 2009

samsulko to je dobrý 🙂 🙂 🙂

ja zkusím se teda změřit po večeři po hod a po dvou..ale nechce se mimoc plýtvat papírky...

mě pravě skoro vubec neděsijou...jsou uplně v pohodě..že to zvladnem dietkou a kdybych se prý moc trapila byla ve stresu tak je lepší ten inzulín...

samsulka
19. jún 2009

No já nevím já u svoji dr. ještě nebyla, co jsem se byla včera registrovat a všechno mi říkala sestra tak uvidím co bude říkat dr. na moje hodnoty,ale myslím,že po tom obědě to není tak hrozný, já myslím,že se to dá. Jo kdyby ty papírky nemusely k tomu být,co? taky bych měřila častěji.

katarina822
19. jún 2009

samsulka tych 6,1 mas v pohode to keby ti vyskocilo na 8 uz nie je dobre.ja si nemeram len jednu hod.ale raz za tyz cely den pred kazdym hlavnym jedlom a po kazdom jedle o 2hod. a vecer o 22hod.a o 3hod.rano. a akurat teraz naposledy mi o 22hod.vyskocil cukor nad 8. inak som mala pred jedlom okolo 4,5 a 2hod.po jedle do 6,7.

samsulka
19. jún 2009

Katarina, díky no uvidíme v pondělí to měřím po 2h a co to ukáže. to máš teda pěkný hodnoty.

ono se měří i v 22h? to mi sestra ani neříkala.

ivuu
19. jún 2009

no ja jsme dostalal takovej formulář na měřění velkeho profilu a maleho...

a u toho je napsaný že cílem lečby je mít do 5,3 na lačno a do 7,3 po hodině..takže ja ani nevím kolik by mělo být po dvou...

a co jsme se dočetla v poradně na virtuální porodnici tak po dvou se měří u klasických cukrovkářů a zase naopak po hodině to unich nemá vyznam...

katarino ty s emáš měřit ve 3 hod ráno? 😲

ivuu
19. jún 2009

ja mam ve velkem profilu:nalačno,hod po snídani,před obědem -hod po obědě,před večeří-hod po večeři a vtěch 22 hod taky...

malej profil-nalačno a hod po snídani-obědě a večeři.

kontrolu mám 7.7 a jednou týdně dělat malej profil a zapisovat..kdyb se mi i přes dietu nedařilo udržet mezi 5,3-7,2 tak mám zavolat a přijít...

samsulka
19. jún 2009

Ivu, vidiš já nemám skoro nic, snad mi dá dr, něco více na čtení, jen jsem dostala kolik v čem je sacharidů a nic víc. ty hodnoty podle toho deníku co mám mám výborné. musím se na to zeptat v úterý.
jak často se chodí do DIA poradny?

katarina822
19. jún 2009

mne dala doktorka taku knizocku a v nej je tabulka a tam v nej si pisem tie hodnoty pred jedlom 2hod.po a aj o 22hod.to je ako pred spanim a o 3hod.rano. mne doktorka vravela ze keby ta hodnota 8mi vyskocila castejsie bolo by treba inzulin ale ze staci dieta o mes.mam prist na kontrolu skor iba ak by boli tie hodnoty vysie.teda tych 8.

katarina822
19. jún 2009

ivuu takze ja robim velky profil.po dvoch mne vravela nie viac ako 8,0. asi o tej 3hod.rano preto ze ci velmi neklesne lebo nesmie byt menej ake 3,7 myslim.

katarina822
19. jún 2009

samsulka ak budes mat dobre hodoty chodi sa do poradne raz za mes.s tym ze doma si meras na glukomeru ak ti nepoziciaju glukomer tak asi raz za tyz.budes chodit do dia poradni a tam ta budu testovat nalacno po ranajkach neviem ci po hod.alebo dvoch ta zavolaju a potom pred obedom a zas hod. alebo 2po obede.a potom si asi len zavolas o vysledky ci su ok.ak mas zle hodnoty pravdepodobne sa ide do nemocnice castejsie budu kontrolovat cukor a podla potreby pichat inzulin

ivuu
19. jún 2009

samsulko:já jsem se dozvěděla výsledek po ogtt od gydaře ten mi řekl že mám omezit sladký tad..a za 14 dní jsme měla u něj kotrolu..dal mi glukozu v prašku 50g a řekl že za týden mam přijít.ráno to vypít a že mě změří glukometrem u něho...protože jsme to měla hraniční ...a že uvidí jesli mě odešle do di poradny...

bohužel jsme to měla opět o něco zvyšené tak jsme mazalalcca po 3 týdnech na dietě do poradny....

tam mi vzali krev,močzměřily...řeklio mě vše ohledně diety a nafasovala jsme glukometr...

za týden jsem měla přijít s udělaným velkým a malým profilem....

zezačatku jsme stím trochu bojovala a měla vyšší hodnoty třeba po těstovinách...

z krve mi bylo zjištěno 3,4% dlouhodobého hemoglobinu což ukazalo že se vubec cukrovka nepromítla do krve a že žádnej vliv na mimi mít nemohla...ten hemoglobin to dokáže prý rozpoznat až měsíc dozadu....

moč taky dobrá...

no a vlastně si mě pozvali za měsíc..stím že měřit 1x týdně malej profil a kdyžtak se ozvat...někdy se cukrovka zhorší..někdy ne....

ale věřím tomuže všude je to jinak 😀

ivuu
19. jún 2009

katarina tak to já mít nikdy nemohla 3,7..nejmín jsme měla nalačno 5,0 😀 😀

ale v noci taky něco občas zakousnu jak mě bolí žaludek...ale ja 2 večeři mám kolem 12 hod...chodím spat později ale taky později vstavam....

a ty glukometry jsou taky dost nepřesný...no nejduležitější je ten hemoglobin z krve...dělá se jednou za měsíc myslím...ja na něj asi pujdu zase toho 7.7..jenže to už budu 37tt a uvidím jak je to s vyvoláním porodu dřív..u cukrovky prý se vyolava kolem 38tt..kvuli placentě a velikosti mimi...

už aby to bylo za mnou ..je to hroznej vopruz fakt...pořád na to mysllet...jít do města na procházku a koukat na všechny lidi jak jijou zmrzlinu,hamburgry..atd....radši ani nikam moc nechodím...

😒 😒 😒

samsulka
19. jún 2009

Tak to máš teda dobrý,že nemusíš chodit tak často. To je fakt těžký, každý dr, má svý metody a každý to vidí jinak.
POřád nějak nevím co je u vás velkej a malej profil.

Mě jasně řekla sestra,že musím aspon 2x týdně po 1h měřit a 1x ten velký ale důležitý je to než jdu zase pak na kontrolu.

katarina822
19. jún 2009

mate pravdu baby vsade je to inak mi ten zatazovy test co sa pije glukoza okolo 25tyz.tehotenstva robime priamo v dia ambulancii. mera sa na lacno vypije sa ten roztok a nic ine sa nepije ani neje o hod.sa berie krv a dve hod. a aj moc rano sa otestuje.a podla vysledkov ak su dobre je to ok. ak nie dieta a kontroly v dia poradni ako som uz pisala

samsulka
19. jún 2009

Katarina, já musela do nemocnice, tak mi brali krev pokud byla ok což byla mi to dali vypít a za 2h m brali krev znova takže po hodině ani tuk.

ivuu
19. jún 2009

katarina jojo to je OGTT.Přímo v laborce..pak mi muj gyndař dělal Sulivenna.což znamená jen těch 50g glukozy..jinak OGTT je těch cca 0,5 L te hnusné srajdy...

samsulko velkej profil je že se měříš i před hlavníma jídla nejenom po nich.a v těch 22 hod.

malej: jen nalačno a po hlavních jídlech..

ivuu
19. jún 2009

malej: nalačno jako ráno a pak už jen po těch hlavních jídlech...

ivuu
19. jún 2009

makyno jakej ten tvaroh na ty noky?

samsulka
19. jún 2009

aha tak to já mám nevím jaký musím před i po celý den dneska. no hlavně,at jsou hodnoty dobrý.

katarina822
19. jún 2009

ivuu hej to OGTT nevedela som tu skratkuu nas uz pramo vsetky tehulky kolo 25tyz.posielaju na ten test priamo do dia ambulancie.
samsulka hlavne bud v pohode.treba jest 6krat denne v mensich porciach mat aj pohyb a zvladneme to.hlavne aby bolo babo v poriadku.

samsulka
19. jún 2009

to je jasný Katarina, pro mě to nej nej nej udělám cokoliv,ale musela jsem si dát vývar mám hlad večeře až v 19h 😒

ivuu
19. jún 2009

katarina :jo to je možný...hlavně aby tam byla naka laborka která je schopná vyhodnotit z krve výsledky... 🙂

ja jsme taky už pěkně hladová..musim nakoupit..ovoce zeleninu ...

samsulka
19. jún 2009

Ivu, my byli dneska v kaufu, měli papriku bílou za 14,90 tak jsem brala hned 3 kg a rajčata, okurky. no lepší to bude jak už bude hezky zahrádak dávat. No dala jsem si i trochu melounu.

misule82
19. jún 2009

Holky dneska mám radost ze svých hodnot, po obědě rovných 6 (to už jsem dlouho neměla) a teď 200 g jahod s 12% šlehačkou a 6,3 🙂 já se za ty proužky nedoplatím fakt.... 😉

Jo a víte co mě na tom prudí, dodržovat ty časy jídel. Vždycky když jedeme někam na delší dobu, tak si musím dělat svačiny a hlavně do večeře být doma, abych si stihla ukuchtit něco teplýho 😒
ať nám to tím porodem všem skončí, protože na to se fakt upínám 🙂

samsulka
19. jún 2009

Misu, to máš pravdu, no já mám nemocenskou tak moc často nechodím sice te začínám tak uvidíme no,ale ty večeře věřím, já mám ještě z oběda tak dneska to bude rychlý.

ty jo hezký skoro jako já hihi. teda jahůdky no my jich máme doma tolik ze zahrady,musím ještě udělat marmošku,jinak byc to snědla.

ivuu
19. jún 2009

misule super 😀 😀 😀

mě nejhuř jde to doržovat o víkendu...když někam jedem nebo po navštěvách...

a taky se upinám na to že to po porodu skončí 😀 😀 😀 😨

samsulko..domaci jahody pry mají víc cukru než ty vyhoněný v hypermarketech tak bacha na to....

misule ale ty prachy za proužky za to stojej ne?za ten dobrej pocit ne? 😀

misule82
19. jún 2009

ivuu: když jsou ty hodnoty super, tak za to fakt stojej 😀 😀 jo a koupila jsem si dneska domu nanuky Míša, mají 12 g sacharidu, tak je někdy prubnu 😉
zítra mě čeká domácí dia štrůdl a asi sním celou nohavici 😀

samsulko, s těma jahodama má ivuu pravdu, i na chuť je to fakt něco úplně jiného 😉

ivuu
19. jún 2009

no já bych to nevěděla..kdyby mi toneřekla o těch jahodách dia sestra...

misule 😀 😀 😀 že bymísto oběda magnum? 😀 😀 😀 😀 😀

ja si ten štrudl taky udělám...a ty noky s jahodama..ale koupila jsme dvě vany po 500g a v obou byli zhnilý tak jsme to radši vyhodila...

mam na to nakou smulu....

ivuu
19. jún 2009

tak ted jsme uplně vytočená...

3x jsme se změřila po sobě...

8,3
9,5
8,7

co si z toho jako mám vybrat?kvuli chlebu jsme si myslela žeto mám vyšší..ale mě přijde žeto měří nějak blbě.... ☹

ivuu
19. jún 2009

no a vyzkoušela jsem i kontrolní roztok...a mělo by to být v pohodě...

pak jsme vyzkoušela ještě svuj glukometr a v jiných hodnotách a jedou 130 a hned na to 143...tak si vyberte 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre