Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

abig
25. aug 2011

Dneska ráno se na mě v obchodě smála tlačenka :o)) Samé maso, neodolala jsem, s půl krajíčkem chleba a velkou výčitkou jsem to snědla .... 6,3 po hodině ... no krása, výčitku mažu, ale už si to nedám !!!

Včera jsem měla lítací den, tak jsem raději ani neměřila. Banka, notář, banka, katastr ... uff .. a konečně jsme objednali kočárek :o)) prý že bylo na čase :o)) Mě to nepříjde moc pozdě měsíc před porodem ho objednat, kor když mě paní ujišťovala před měsíci, že do týdne ho mám ... haha, zítra bude na obchodě :o))

Jinak se mi oplácí jíst fakt co 3 hodiny. Nemám pocit hladu a mám dojem, že mám víc energie. Jen všechny rozčiluji okolo, že nepříbírám a oni nejsou ochotni pochopit, že s touto dietou už toho moc nenabereme, že !!!

enrikad
25. aug 2011

@gianni : ráno 4j, na obed a večer po 6j... ale povedala, že si to môžem korigovať o + - 2j.... Po pichnutí inzulínom a po obede mi hodnota klesla z 12 na 9, tak verím, že to bude mať význam... A dá sa to celkom vydržať...
@lucy56 : musím dodržiavať aj diétu, ale doteraz som zas tak veľmi nepribrala len 10kg, čo je podľa mňa celkom v norme a ani dieťatko nie je také veľké - v 31tt má 1929g. A práve teraz, keď sa tak bojím jesť, aby cukor nestúpal - som viac a viac hladná...
... ale baby tá správa, že mám tehotenskú cukrovku ma strašne zabolela a som neskutočne nešťastná - slzy sa mi stále tisnú do očí, nedokážem prestať plakať... mám strach hlavne o bábo, aby bolo zdravé...

lucy56
25. aug 2011

@enrikad dieta sa musi drzat aj tak,len ked mas inzulin mozes si toho dovolit zjest viac ,a na zaciatku asi tak tyzden som bola vkuse hladny aj ja,ono postupne si telo zvykne na novy system a uz nebudes hladna, a ani ja som moc nepribrala tiez len 10kg, prve tyzdne som dve schudla a teraz si drzim stale tu istu a to som uz V 8 mesiaci na konci
a tiez som na zaciatku velmi rozmyslala ci bude maly ok,ale hovoria ze pri dobre kompenzovanej cukrovke neby vaju komplikacie,moj doktor dokonca ani nevyvolava predcasne porod pokial je vsetko ok s placentou
a este jedna vec od 32-34 je najhorsi priebeh,tak treba prisno dietovat

monca301
25. aug 2011

Na Portáli právnych predpisov https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp... môžete v elektronickej podobe podporiť augustovú Hromadnú pripomienku diabetikov Slovenska k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S09059-OL-2011.

Potrebné je nazbierať veľa podporujúcich hlasov. Minimum je 500 podporujúcich. Hlasy zbierajte 24 hodín denne až do uzávierky, ktorá je 6. septembra 2011 o 24:00 hod pre elektronické hlasovanie.

Hlasovať môžete elektronicky na vyššie uvedenom odkaze alebo pomocou podpisových hárkov, ktoré si spolu s textom hromadnej pripomienky môžete stiahnuť z adries uverejnených na tejto adrese: http://www.diabetikinfo.sk/diskusne-forum.html?...

Pri podpisových hárkoch Vás prosím o ich oskenovanie a e-mailové zaslanie na moju e-mailovú adresu ihneď ako ich budete mať podpísané, najneskôr tiež 6. septembra 2011 do polnoci.

POZOR!!!
Kliknutím na "Páči sa mi to" (Like), alebo na "Zúčastním sa" na Facebooku hromadnú pripomienku podporiť nemôžete. Tým len oznamujete ostatným ľuďom, že sa Vám táto akcia páči, respektíve, že sa jej chcete zúčastniť.
Jediný spôsob ako sa podporovania hromadnej pripomienky naozaj zúčastníte je ten, že na jej podporu pošlete svoj hlas a to buď elektronicky, alebo na podpisovom hárku. Iným spôsobom to nejde urobiť.
POZOR !!!

Navod na to ako elektronicky podporiť augustovú Hromadnú pripomienku je v týchto 4 bodoch:

1. Klikni na https://lt.justice.gov.sk/ , alebo si skopíruj túto adresu do webovského prehliadača a odošli ju.

Buď sa prihlásiš , alebo sa zaregistruj ak nemáš ešte vytvorené svoje konto na tomto portáli.

Pri registrácii nezabudni vyplniť formulár v časti "Môj profil a nastavenia", bez jeho vyplnenia nie je možné podporiť hromadnú pripomienku.

2. Po registrácii sa prihlás svojim užívateľským menom a heslom.

3. Klikni na Hlavnú stránku a klikni na link "Aktuálne hromadné pripomienky". Nájdi a klikni na "Hromadná pripomienka diabetikov Slovenska k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S09059-OL-2011"

4. V dolnej časti nového okna je veľké tlačítko s názvom "Podporiť pripomienku". Klikni naň a týmto kliknutím si odoslal/la svoj podporujúci hlas. Vedľa je potom aj tlačítko na sprístupnenie zoznamu podporovateľov, kde sa Tvoje meno po úspešnom odoslaní podporujúceho hlasu zapíše a chvíľu bude na 1. mieste...

petapete
25. aug 2011

@enrikad - já doteď přibrala jen ca 6,5kg, od začátku července mám doteď nahoru jen půlkila (a to kdoví jestli, protože vždy vážení bylo ráno a to poslední až po obědě, takže spíš myslím, že to bylo víc díky jiné době vážení), mimís má odhad dvě kila v půlce 34.tt, ale je fakt, že mě ty hodnoty krásně koriguje i "jen" dieta, zatím jsem měla jen jednou přes povolených 7,2 po hodině, takže asi můžu považovat, jak kdybych cukrovku vlastně neměla😀. Jinak první týdny jsem byla taky děsně vynervená a pořád to řešila a děsně se bála o mimíse, aby bylo vše v pořádku, ale postupný průběh, kdy se to vyvíjí ok, vše se jeví v pořádku, tak mi dodal klidu a teď už nejsem tak vyděšená a víc jsem se hodila do klidu 😵

bapi1
25. aug 2011

Ahojte,i ja to mam dnes za sebou. Hodnoty:na lacno 4.5, hodina po glukoze 8.5 a o dalsie hodinu 5.4. A mam tehu cukrovku. Ako sa to potom spravne meria-ktora hodnota je smerodajna a poukazuje na tehu cukrovku? Co citam,tak beru krv (z prsta) po 2 hodinach po vypiti glukozy. Ja mam zvysenu hodnotu po 1hodine,po 2hod. je to v norme.

gianni
26. aug 2011

dnes na lačno 6,3,no nejako to neklesá a ked si niečo dám tak ešte vyššie
baby kde sa dá kúpiť ten maliník,bola som v 3 lekárnach a nemajú,či v nejakom špecializovanom obchode?
dnes robíme len do 12,00 hod 🙂 a potom už len 2 dni a MD

petapete
26. aug 2011

@bapi1 - já teda myslím, že ty tvoje hodnoty o těhu cukrovce nevypovídají...teda aspoň tu v ČR jsou ty hotnoty nastavené takto: http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cuk..., což se ve všech třech případech vlezeš v pohodě😉, i když tu prostřední máš blíž k té hranici, ale pořád s rezervou tří desetinek...ony se hodnoty mohou (a většinou se tak i děje) časem zhoršovat, nejvíc mezi 30.-32.tt, takže je možný, že by ti tam ty hodnoty ještě "dolezly" a proto určitě neuškodí si to hlídat (i pro tvůj klid), ale zatím bych se nestresovala tím, že to je cukrovka - to zatím není, takže asi omezit sladký, veškerý cukr - bílý, hnědý, med... (nejlépe úplně vynechat) a jíst pravidelně po menších porcích a to si myslím, že by v takovém případě mohlo bohatě stačit😉

petapete
26. aug 2011

@gianni - já ho brala normálně v lékárně, ale teda přes net, jsem dělala velkou objednávku nákupu na lekarna.cz, brala jsem tam nějaký věci pro mimino atd. a přitom jsem právě vzala i maliník...u Lukáše jsem ho ale kupovala normálně v kamenné lékárně...tak možná zkusit nějakou větší?

enrikad
26. aug 2011

@lucy56 : ďakujem... ale zatiaľ s tými výsledkami, ktoré mi vychádzajú nie som spokojná,... musím prísť postupne na to, že čo mi zvyšuje hladinu cukru... dnes po raňajkách som mala 10 ☹ strašné a mala som jeden cereálny rožok s vetom a syrokrémom a zapíjala som to mliekom... ešte sa v tom nevyznám, tak istotne som zjedla to, čo by som mala vynechať, že?...a brala som aj inzulín... pomaly sa bojím jesť... ☹ a tak ako píšeš som čím častejšie hladná....

enrikad
26. aug 2011

@petapete : snažím sa dodržiavať diétu, už som si nakúpila zeleninku, ... neviem, čo môžem jesť a čo nie, pomaly sa bojím jesť... zatiaľ nemám dobré výsledky a už od včerajška som na inzulíne... musím sa naučiť korigovať stravu...

enrikad
26. aug 2011

@gianni : aj ja som mala nalačno 6,1 a po raňajkách 10... ☹ hrôza, vôbec mi to neklesá....

petapete
26. aug 2011

@enrikad - zkus ráno vynechat mléčné výrobky, ony ráno děsně zvyšují glykémii, víc než by odpovídalo jejich obsahu sacharidů - takže žádné mléko, sýr,...na snídani. Mě teda nevadí žervé nebo ty tvarohové sýry v tenké vrstvě na pečivu, ty mi to nezvyšují nějak moc, ale jinak s mléčným ráno neexperimentuju...a taky některý ty celozrnný rohlíky jsou barvený karamelem nebo sladem, takže jsou nacpaný sacharidy děsně...u mě je v pohodě akorát grahamový rohlík, ale raději jím obyčejný chleba pšenično-žitný a ráno mi vůbec to "měkký" pečivo víc zvedá, jím spíš "polystyreny" nebo se dají knackebroty (ale ty mi děsně nechutnají😖)

petapete
26. aug 2011

@enrikad - jinak nevím, jestli už jsme ti to tu psaly, ale rozhodně doporučuju držet se diety popsané tady: http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cuk... u mě teda funguje fakt dobře a nemám problém s ní držet ty hodnoty v pořádku😉. Teda je fakt, že těch 250g sacharidů/den teda nesplním ani náhodou, prostě to do mě nevleze a přijde mi, že toho sním čím dál míň (jednak asi už si tělo zvyklo na ten režim a druhak asi jak ta děloha víc a víc utlačuje žaludek, tak prostě nemám místo na jídlo😀)

ilonne
26. aug 2011

Tak po snídani 7,5 - zel. lečo a 42 g chleba Šumavy. Tak ten poslední měsíc bude masakr.

gianni
26. aug 2011

@enrikad tak ja som teraz na tom tak ,že na ranajky žiaden chlieb,pečivo,posledne mi bolo vela aj 3/4 gr.rozka,alebo 1 chlieb,proste hodnoty nešli dole ,musela by som si viac pichať,teraz sa ako tak držím ,dnes po ranajkách 6,1(hemendex+zeleninový šalát)
včera mi obed vyskočil na 8,6(hrachová polievka,mäso a trochu opečených zemiakov,mrkvový šalát,ale to preto že to bol obed z práce a tam to zahustujú jedna radosť) ,ale večera 4,4

petapete
26. aug 2011

@ilonne - hele, já po leču s chlebem (to jsem ho neměla ani těch 42g, jen půl tenkýho malýho krajíčku) měla taky na snídani přes sedm😖. Asi nějaká blbá kombinace/úprava...přitom když jsem si i pár dnů poté dala normálně chleba s žervé a šunkou a zeleninu, tak pohoda, hodnoty přes šest...Já budu měřit zas zítra celý profil...měřila jsem v úterý a to bylo krásný, až jsem byla překvapená, tak jsem zvědavá na zítra...

lucy56
26. aug 2011

@enrikad no to s tym strachom z jedla som mala aj ja, tiez mi rano naskakovali najvyssie hodnoty ale ako pise
petapete nesmie sa nic mliecne rano, ani kava s mliekom, ani syry, ja som dokonca uz aj maslo vyhodila lebo po tom som mavala presne 6,3 a ked si ho nedam mam 5,5, proste ciste bielkoviny, a pecivo nejem ziadne rano, len tie knakebroty,ktore mi tiez nechutia ale co uz, ranajky su najhorsie, obedy a vecere uz sa daju a hlavne uz na veceru mozem napr, kusok rozteka ale tiez radsej cisty biely,lebo pomaly vsetko celozrnne je prifarbene karamelom,
ja dnes kontrola u dia,bola spokojna, lebo hodnoty mi aj mierne klesli na tie ranajky a dokonca aj tlak som mala ukazkovy 120/80

hanka99
26. aug 2011

Ahojky 🙂
ty vedra jsou úmorný,jeśtéže máme bazén 😵

Dieta jde,není to tak hrozný a mám - 2kg , já snad budu rodit ze stejnou váhou jako když jsem otěhotněla 🙂
Budu se muset smát až se mé nékdo zeptá ? A KOLIK JSI PŘIBRALA ??? A já odpovím NIC 😀 😀 😀 😀

pročetla jsem vás jen rychle a krásné se držíte,jste šikulky 🙂

katka37
27. aug 2011

ahoj holky ,můžete sem ,prosím,některá napsat svůj vzorový jídelníček,děkuji 🙂

petapete
27. aug 2011

@katka37 - já už tu psala, ale klidně znovu...snídaně: většinou 3 "polystyreny" s máslem, šunkou nebo se salámem (v Globusu se dá koupit jejich Poličan, krájený, jako jeden z mála tvrdých salámů neobsahuje cukr), prošlo mi žervé, ačkoli mléčný výrobek, k tomu zeleninu - většinou zelenou papriku sem tam rajče a čaj pro těhotné neslazený🙂, svačina - většinou Caro se smetanou ke šlehání (normálně do hrnku s Carem rozdělaným v horké vodě hovadsky naleju půl krabičky smetany ke šlehání - luxusní mňamka😵), k tomu buď půl rohlíku s máslem, nebo třeba broskev s bílým jogurtem (choceňský smetanový🙂), nebo jen jablko (v těch vedrech teď spíš jen to Caro + jablko, nemám vůbec hlad), oběd normálně klasický jídlo, co vařím (včera např. fazolky na česneku a slanině s vajíčkem a bramborem, dnes budou špízy z hovězího s hranolkama a rajčatový salát), svačina zas podobná jak ta dopolední, večeře buď část od oběda nebo třeba krupicová kaše (250ml a 25g krupice) sypaná hořkým kakaem nebo třeba s nakrájenou broskví a nebo pečivo (chleba, klasický bílý rohlík) s něčím - šunkou, salámem, sýrem, k tomu zelenina. Včera třeba chleba ve vajíčku s cibulí, paprikou a rajčaty...druhá večeře buď zbytek od první večeře🙂, nebo půl rohlíku a hrníček mléka. No a v noci to pak beru kolem lednice, když jdu čurat a loknu si mlíka + buď zas půl rohlíku nebo třeba mám nachystaný krajíček chleba (tenounký, spíš půlkrajíček) s žervé...Když v noci nejím, tak mám ráno vyšší glykémie než když takhle něco zobnu😉. Dnes třeba jsem ve dvě ráno "snídala" jeden ten krajíček chleba ve vajíčku a ráno na lačno glykémie 4,4, za chvíli jdu měřit po snídani, tak jsem zvědavá, kolik bude...

mimys
27. aug 2011

@enrikad ahoj ja jsem taky na inzulínu už dva měsíce si píchám 4 krat denne. Ted si budu muset zvýšit noční insulin, nějak se mi zvedaji lačné glykemie. jinak pres den mám ráno 12 jednotek, obed 6, večer 9 a v deset vecer 16 nočního. ráno jsem měla ma lačno třikrat prez 6 glykošku, tak budu muset asi zvednout ten noční...
ze začátku to šlo, ale ted uz mám pocit, že mi nějak na briše dochází místo, kam píchat :-\ občas mám modřinu, tam se mi píchat nechce a jak je pupek napnutej čím dál víc, tak mám pocit, že to i víc bolí.... máte to taky tak ?
kolikrat si píchnu napotřetí, než najdu nějaký místečko....

micicka
27. aug 2011

ahoj kočky, prosím poradiť čo robím zle 😒
včera večera: lečo so smotanou + grahamový rohlík, po hodine 7,6
dnes raňajky: grahamový rohlík, maslo, plátok šunky, plátok tvrdého syra, rajčina, uhorka, po hodine 8,7 ☹
ja mám síce merať až po 2 hoďkách, ale to som asi jediná, tak sa sledujem pre istou aj po hodine a teda veľmi sa mi to nepáči 😠

petapete
27. aug 2011

@micicka - zkusila bych vyloučit to "měkký" pečivo, někdo to nesnese a nemůže vůbec - buď jen ráno, nebo i přes celý den. Jinak třeba zrovna lečo mě velmi nemile překvapilo, nevím, čím to, ale dala jsem si ho s maličkým kouskem chleba a taky jsem měla přes 7, přitom sacharidově to mělo být bohatě ok...je to holt na budku, ale někdy to spočítání sacharidů nestačí, tělo se s každým tím přídělem vypořádá po svým...ráno bych na tvým místě určitě vynechala sýr, možná i to rajče, příp. i máslo (někdo tu psal, že i jen máznutí máslem mu zvedá glykémii skoro o jednu jednotku😖) a příp. zas to pečivo nahradit nějakým tím suchým - knackebrot, polystyren, příp. třeba nějaký suchar...Já když dám ráno ty polystyreny, tak mi glykémie vyleze nahoru jen maličko - dnes např. po snídani dva polystyreny+domácí uzený bůček+paprika glykémie 4,7, pak na svačinu jsem si dala půl obyčejnýho rohlíku s máslem a slabý nescafé se šlehačkou a to jsem měla po té svačině 5,2, takže taky krása). A zkoušet zařazovat jídla, která by měla hladinu cukru v krvi snižovat - česnek, citron (třeba do vody), prý i např. fazolkové lusky, čaj rooibos (já ho teď piju, mám těhotenský čaj a ten je hlavně rooibos)...A jakou máš šunku? Není třeba vymáchaná v cukru? Docela dost to u nich bývá problém (buď je tam ve složení přímo glukoza, nebo glukozo-fruktozový sirup, příp. fruktoza, dextroza...to jsou všechno volný cukry☹. Je to hotová věda...A taky - asi nejvíc pomůže (ale těžko se to ovlivní) - hodit se do klidu...mě třeba teď hodnoty lezou mnohem míň nahoru než ca před měsícem, já se děsně stresovala, že ta cukrovka ublíží miminku, budou problémy, které s tím souvisejí, že nebudu moct nic jíst, budu mít hlad, chutě,...a každý měření bylo s obavama, co se zas ukáže...a řekla bych, že tímhle se mi ty hodnoty taky dost zvyšovaly...teď jsem se tak nějak víc dostala do klidu, že se to drželo ok, pořád v normách, miminko odpovídá,...a už se toho měření ani tak nebojím, měřím fakt jen dvakrát týdně profil, nestresuju se tím, věřím, že je to prostě ok, přestala jsem i striktně držet ty časy a spíš jím ještě míň v těch jednotlivých dávkách s tím, že si to ještě víc porcuju - tzn. nejím "jen" šestkrát denně, ale ještě víckrát po úplných trochách a ty hodnoty jsou fakt krásný (no večer chci zkusit krupicovou kaši, tak jsem zvědavá, jestli mi ty pěkný hodnoty vydrží, naposledy u našich jsem po ní měla 7,4😀). Takže pokud by to mohlo jít, zkus si opakovat, že ty i miminko budete v pořádku, jste hlídaní a bude dobře...Ještě mě napadá - co děláš po snídani? Zkus vyrazit na procházku, nebo třeba doma poklidit, hejbat se, aktivita by měla tu glykémii taky dostat dost dolů😉. A hodně pít, mám zkušenost, že když míň piju, tak je ta hodnota o fous vyšší, než když jsem dost zavodněná😉

gianni
27. aug 2011

dnes najlepšia hodnota po ranajkách,že 5,6 🙂 (šunka ,v nej syr a obalené vo vajíčku,zelenina),ale som to aj vychodila v meste,to mi asi pomohlo
@mimys ja si od začiatku pichám do stehna,keby si skúsila tam?
@micicka nie si sama ,ja si tiež meriam po 2 hodinách a mám cca od 6-7,po hodine by som mala ovela viac,vela robí aj 20 minút

katka37
27. aug 2011

@petapete děkuju 🙂

ivigirl
27. aug 2011

Ahoj holky,
jsem po cukrovce, hned první náběr krve mi vyběhnul na 6,16 a dál mě nepustili. Hned mi dal Dr. doporučení na dia poradnu. Nikdo mi neřekl, že se nemá jíst cca 10hod před odběrem a já jedla po své odpolední cca v půlnoci párky s chlebem, okolo 21hod jsem snědla cca 1/2kg hrozna a borůvky a celou Milku . Prý jsem jedla špatně a měla se hlídat. sestra na gyndě neřekla ani ň a já šla na cukrovku poprvé. Přemýšlím, že si zažádám gyndaře, aby mi tam poslal znovu.. myslím si, že tím vším to mám jen zkreslené. 😉
Co myslíte?

micicka
27. aug 2011

@gianni a aký máš limit po dvoch hodinách? ja mám po hodine niekedy veľmi vysoké hodnoty - napr. tak ako som dnes písala a po 2 hoďkách to klesne na 4,4. takže, ja keby meriam len po 2 hodinách, tak mám nádherné hodnoty a môžem zjesť asi hocičo 😨

micicka
27. aug 2011

@petapete tiež som rozmýšľala, že skúsim ten rohlík úplne vylúčiť, asi to vyskúšam zajtra. šunku mám z lidlu, o tej ste tu tuším aj vy písali, že môže byť ok, aj hodnotu sacharidov má uvedenú na obale a je pomerne nízka, syr ešte nižšia hodnota. o masle som čítala, že sa vôbec nemusí počítať 😨 jaj toto skúšanie! ale zase je jasné, že každé telo inak "bojuje". rajčina ma teda tiež prekvapila, že by mohla zvyšovať. no môj ty bože, možno máš aj pravdu, že som z toho trochu v strese, lebo na začiatku sa mi to nezdalo až také hrozné, ale teraz tých pár meraní úplne mimo mi nejako nepridalo... vody pijem veru dosť, teda myslím tak 2-2,5 L denne.
tak budem len skúšať, som myslela, že som niečo prehliadla a robím totálnu blbosť. veru to lečo to ma tiež vzalo, veď nič také "sladké" som tam nedávala. no uvidíme čo ďalej. v utorok idem na kontrolu, ale neočakávam nejaké extra info, nakoľko mám merať po 2 hodinách a vtedy mám vždy krásne hodnoty... no uvidíme čo doki povie

petapete
27. aug 2011

@ivigirl - no oni by při správným provedení tě a)měli poučit, jak se před testem chovat, ta vyšší lačná glykémie může být způsobená dietní chybou (i když myslím, že to nebude zásadní, protože já bych třeba od diabetičky měla plnit ty hodnoty srovnatelný s nalačno (do 5,3) měla mít i před každým dalším velkým jídlem, takže si myslím, že od devíti, desíti večera už by to ráno mělo být pryč), b) pokud je vyšší lačná glykémie, tak by se měla během pár dnů nabrat ještě jednou a podle toho rozhodnout, jestli bude test možný provést (bude ta hodnota v limitu) nebo bude zas vyšší a pak je to automaticky dostačující ke stanovení diagnozy gestačního diabetu. Takže každopádně min. tu lačnou glykémii by měli ještě jednou potvrdit, jestli bude zas vyšší, pokud bude v normě, tak provést celý ogtt. no a nebo to můžeš považovat, že máš těhu cukrovku a jít na dia a hlídat se (já bych po své zkušenosti skoro nebyla proti - pokud dostaneš glukometr a budeš měřit, uvidíš, že jsou hodnoty ok, tak pak můžeš i "povolit" a zkoušet jíst i ty "zakázaný" věci, příp. čokoládu, ale myslím, že je fajn mít tu kontrolu pomocí glukometru...ale je to na tobě😉)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre