Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ivuu
10. jún 2009

tak dobrý 6,6..jahody mě nic nedělaj ani ta smetana... 😀

misule82
11. jún 2009

ivuu: mě taky jahody nic nedělaj 🙂
ale mám problém, protože se mi zdá, že se mi cukrovka rapidně zhoršuje, protože jinak si neumím vysvětlit, co se to děje s hodnotama ☹ včera po tom kousínku chleba a 2 deci mlíka jsem měla 8,2 😠 😠 jak je to možné, to se mlíko nesmí ani večer?
Poslední dobou jím čím dál míň a hodnoty jsou pořád špatný.... asi jsem si to přivodila tím glukometrem, protože tou cukrovkou žiju a pořád to řeším a stresuju se....
Taky nechápu, proč se v noci budím hlady i přesto, že jím druhou večeři.... ve 2 h ráno jsem si musela kousnout chleba se sýrem
ranní hodnota nalačno 5,8
teď jsem měla ke snídani kousínek chleba, tuňáka ve vlastní šťávě a okurku.... jestli to bude i po tomhle špatné, tak už se přestávám měřit

misule82
11. jún 2009

tak po snídaní hlásím 7, aspoň že to je do limitu...

ivuu
11. jún 2009

misule..ja ráno 6,1..připisuju to rybímu salátu s chlebem odvaženým o pulnoci jako druhá večeře..

prý rybí salát nemá žadné sacharidy..haha...
ale za hodku už jsem se neměřila...jsme šla chrapat....

no tak zkus si do ledničky nachystat okurku rajače nebo tak...nebo vypít mlíko...to mi radila aj sestrav poradně...

ja jdu ted od ledničky a něco zbodnu ale pečivo to nebude musím to udržet...do těch 7,2...

misule82
11. jún 2009

ivuu: já se právě po včerejšku toho mlíka bojím, když mi to vylítlo na 8,2.... to přece nemohlo být po půlce chleba, takovej kousíček

tak něco sezobni a udrž hladinu 🙂

ivuu
12. jún 2009

ahojky tak já včera večer zhřešila..sice ne jao sladkost ale po večeři..krajíc chleba+eidam+herkules jsem zbodla velkýho čokopribináka..a zhruzou trnula co mi naskočí na glukáču..a 7,3 takže na tu hostinu super 😀 😀 😀 😀

pak už nic..ráno 5,9..ja to mám ráno prostě pořád zvyšený ale přes den dobrý...

kalo
12. jún 2009

holky, já vám závidím, že to máte takto na háku 🙂 Já byla z té diety hotová, držela jsem to fakt striktně, že pečiva, rýže, brambor a méčných výrobků jsem se takřka nedotkla. Ovoce jen kousnout. Moje diabetoložka mi prostě nakázala tohle všechno z jídelníčku škrtnout, max.jedno sousto. Dokonce i strouhanku z řízku jsem sundávala dolů... 😅

Já se těšila, na těhotenské vyžírání, že přiberu 20 kilo a ono houby..První půlku těhu nevolnosti a druhá půlka dieta o zelenině, mase, vejcích a olivách.... 😝

ivuu
12. jún 2009

Kalo,já to teda na háku nemám..měřím se 4x denně...

hotová jsme z toho taky...ale dostala jsme takovej jídelníček kde jsou aj přílohy..třeba 8 lžic brkaš..atd...

rozhodně mě nic nevyškrtavali...

s ovoce jim jen červenej grep a jahody..tomi nc nedělá..ostatní jsm ještě nezkoušela....a vicemeně jim furt to stejný dokola..a toje fakt vopruz...

a aktivie mitaky nic nedělá...cottage sýr taky ne..camembert taky ne...mlíko vesměs taky ne....

snažím se ..už se to kratí....

kalo
12. jún 2009

Ivuu: já to přeháněla asi až zbytečně moc. Na měření jsem měla akorát detekční papírky na moc a ty mi přesnou hodnotu neřekli, tak jsem se držela raději naprosto bez sacharidů..Ono se to vydržet dá...a fakt, že už to máš za pár!!
.....Já to měla jako takový trénink před dietou při kojení, protože to jsem fakt 3 měsíce nemohla jíst ani tu zeleninu, jak malou všechno nadýmalo. Tak když to srovnám, tak bezsacharidová dieta je ještě dobrá... 🙂

ivuu
12. jún 2009

kalo mě řekli v poradně že tech 275g sacharidu musm sníst v těhotenství..a pokud i přes to budu mít vyšší hodnoty je lepší inzulín...

mimi a potřebuje sacharidy...to si neumím představit je uplně vyřadit..bych zdechla hlady... 😢 😢 😢

zelenina je taky vopruz ale trochu zasytí a nemá sacharoše....

bez glukoměru nevím jak bych na to přišla...co mužu a co ne....

jsme hrozně ráda že první těhu jsme cukrovku neměla pač by asi Mates zustal jedináček 😀 😀 😀

jajulinka
12. jún 2009

ahojky,taky mi zjistili cukrovku a zapasim s tim 4,tyden.ze zacatku jsem byla vydesena a striktne dodrzovala dietu,diabetolozka mi dala jenom papirky na moc a tim jsem zjistila ze mam rano ketolatky,tak jsem musela na vecer pridat jidlo.a kdyz jsem byla na kontrole a zjistila ze jsem zhubla 3 kg tak to bylo taky spatne a zvedla mi dietu na 275g.tak se v tom vyznejte o glukometru si muzu nechat zdat ,delam si glyk.profil jednou za 14 dni,takze vubec netusim jaky jidla jsou dobry a jaky ne

evena
12. jún 2009

ahoj holky, tak už mám v ruce výsledky z testu na cukr, asi to není tak nejhorší si myslím
na lačno 6,0, za hodinu 9,0 a za dvě hodiny 7,6
do poradny du poprvé až ve středu, takže zatím mi nikdo neřekl nic bližšího
zatím sem vysadila sladkosti a dost jídel jako uzeniny, tuč. sýry atd co sem si přečetla v tom odkazu co ste mi poslali, bez sladkostí přežiju, ale ty kila ovoce co sem jedla předtím a teď se omezuje to je hrůza, na to se asi bude zvykat těžko 😝

ivuu
12. jún 2009

eveno máš vyšší jen tu druhou hodnotu a tu druhou na hranici..mysím že to je 7,7..

jajulinko-ja ted aevím ale v každe poradněby měli dat glukoměr..ty papírky jsou dost nepřesné...cukr se tammuže ukazat aji když cukrovka není a naopka..ja cukr v moči nikdyneměla....

a ketolátky ti kontrolují vporadně ne?mysím že te glukoměr je nejduležitější...jestli ho nemaj tak bych zainvestovala a koupla si ho samam..sice to není levná zaležitost ale dá se koupit jetej apak ho mužeš zase prodat....

4 týdny jsme se neměřila a byla zoufalá v nejistotě co jím a jestli to není špatně....

evena
12. jún 2009

ivoo v tom odkazu co ste mi posílali sou hodnoty na lačno max. 5,5, po hodině max. 8,8 a po dvou hodinách max. 7,6, takže zvýšený první dvě a třetí hraniční, ale zlé to není že? vy ste to měli asi vyšší co?
chtěla sem se vás zeptat na jednu věc, dr. na gyndě mě včera strašila že prý pudu nejspíš na celý den do nemocnice si lehnout a budou mě každou hodinu až dvě píchat do prstu a sledovat ty hodnoty, zdá se mi to nějaký divný s připadalo mi občas že dr. moc neví o čem mluví, to budou asi ty papírky o kterách mluvíte vy že jak si hlídáte ty hodnoty? jak se to řešilo u vás, hospitalizací nebo vám to dali domů a dělali ste si to doma? jestli teda vůbec

misule82
12. jún 2009

eveno: já měla hodnoty po ogtt 4,9 a za dvě hodiny 7,8. V nemocnici jsem taky ležela jeden den, kde mě průběžně sledovali a píchali do prstu, tam jsem měla cukr dobrý.
Ležela jsem tam před 14 dny a ten glyk. hemoglobin jsem se dozvěděla až dneska a měla jsem ho 3,4, takže dobrý. Akorát se ta těhu cukrovka postupem času může zhoršovat a to se děje asi mě podle hodnot na glukometru.
Dneska jsem byla v rizikové poradně, tak jsem se nechala poslat do diabetologické poradny a tam jdu v pondělí. Jsem trochu klidnější, protože konečně bude někdo můj cukr pořádně sledovat a i když asi skončím na inzulinu, mimčo musí být v pořádku.
Měření glukometrem jsem zatím vysadila, protože mě to hrozně stresuje.

ivuu
12. jún 2009

eveno ja měl analačno myslím 5,3 a za dvě hodiny 8,1...mezitím mě ji nebrali..to bylo OGTT

po sulivenovi u dr po hodině 8,3...

ja nevím stím ležením v nemocnici...mě vzali krev,moč,změřily glukometrem..za týden jsme přišla na kontrolu...hemoglobin 3,5% moč dobrá...měla jsem změřenej doma velkej profil tkz...nalačno,před snidaní,po,před obědem po,před večeří,po a pak ve 22 hod

malej profil...po hlavních jídlech a nalačno...a podle toho se zařidily...vesměs jsem to měla dobrý...kontrola za 4 týdny stím že se budu dělat 1x týdně malej profila kdyby něco hned volat a přijít....jinak inzulín kdybych se moc trapuila na dietě prý...

ivuu
12. jún 2009

ketolátky mě kontrolují na gyndě...

misule82
14. jún 2009

Ahoj holky, tak jak to jde? Já už se třetí den neměřím, sice mám vždycky nutkání, ale pak stejně dostanu strach a tak se radši nezměřím. Už to nechám na zítra do poradny.
Jinak ty rána achjooo.... já asi vyhladovím. Teď jsem si dala jablko s jogurtem a už sním o obědě 🙂 pak už to s tím hladem jde 🙂

ivuu
14. jún 2009

misle ja jsme se taky na to už vyprdla...

včera jsem měla jednou hodnotu 9,8 a to po normaním jídle tak jsme se vyděsila ale po dvou hodinách 5,4 takže to byl spíš nakej ulet...

dneska se neměřím ..u mamky jsme snědla ten štrudl bez ničeho..sice nic moc ale jako sladkost to byla..ale neměřím..zítra měřím malej profil tak jsem zvědavá....

misule82
14. jún 2009

já si dneska dělala čočku, tak jsem změřila, abych věděla, jestli jí můžu a po obědě s vejcem 6,4, po večeři s kuřecím masem 6,1.... takže v pohodě a čočku můžu 🙂
zítra jedu poprvé do dia poradny, tak jsem na to zvědavá....

ivuu a co jsi měla za jídlo, že ti to tak zvedlo hodnotu? A štrůdl ti moc nechutnal? Já skoro nepoznala rozdíl mezi normálním, mamina mi tam nacpala hodně jablek a to já miluju 🙂
Jinak jsem si taky řekla, že kdyby mi vylezla nějaká hodnota moc nahoru, tak se za hoďku zkusím změřit znovu.

Jo a dneska jsem teda hřešila, ale neměřila 🙂 200 g jahod s domácí ušlehanou šlehačkou a potom hned chleba s máslem a džemem 🙂

misule82
15. jún 2009

Tak jsem zpět z dia poradny, nic moc nového neřekli a za 14 dní jdu na odběr glykovaného. Píchli mě do prstu a hodnota byla 5,2 (můj glukometr ukazoval 5,7, tak čemu věřit 😒

a dneska mám opět výstavní hodnoty: ráno 6,3, po snídani 8,1 a po obědě 7,8 😠 😠 😠

norma u mé diabetoložky je před snídaní do 5,5 a hodinu po jídle 7,8

ivuu
15. jún 2009

Misule teda..ty si dávaš do nosu 😀 😀

no ja už ani nevím co jsem měla...snad to udělal chleba s maslem a šunkou..po jídle ještě ale spíš si mýslím že to byla chyba...

ten štrudl byl dobrej..pro cukrovkařku určitě..ale mamka dělala ještě zvlášt pro ně..s tvarohem na sladko..ja kousilínek ochutbala ..jedno sousto...a byl to teda rozdíl..ale co ...snědla jsm celou nohavicu toho meho a radši se ani neměřila...

ale furt jím jahody s extra light zakysanou smetanou a mám dobrej pocit že mlsám...

dneska dělám malej profil..na lačno 5,5 a za chvilu se budu měřit...jsme vstavali později....

ale už nám to utíká co?přiští týden jdu na gyndu a dr chce abych se šla už poradit a na monitory do nějaké porodnice co semnou teda...

už peru ty malinkate věcičky na prcku a rychle suším...na sluníčku.....a pak vyžehlit.. 😖 😖 to už neí tak radostné 😀 😀 😀

jsme psalal tenhle přizpěvek ráno a pak nešel koník...

a co jsiměla ke snídani?

misule82
15. jún 2009

ivuu, já taky pořád baštím jahody, buď se šlehačkou nebo bílým jogurtem a je to mňamka🙂 ještěže máme prcky v létě a máme ovoce a zeleniny dost 😀 to mě ještě čeká druhý dítko a to bude dieta nejspíš celých 9 měsíců 😠

jinak to teda utíká, ale mohlo by ještě rychleji, mám před sebou ještě 2 měsíce diety 🙂 ale už jsem konečně doma, takže se taky vrhnu na věcičky praní a žehlení (na to se teda moc netěším jako ty 😀
jinak příští pátek jdu na ko na gyndu a do dia poradny, tak jsem fakt moc zvědavá na výsledky glykovanýho, když mi to takhle lítá

a ke snídani jsem měla 40 g chleba, flora, šunka a 2 ředkvičky.... ale když už jsem viděla tu hodnotu na lačno, tak jsem věděla, že to bude hodně zvedlý, ale měla jsem hlad....
tu hodnotu ráno jsem měla zvedlou asi proto, že včera těsně před spaním jsem zbodla krajíc chleba se sýrem, teda aspoň si to takhle vysvětluju 🙂 takže dneska si dám na druhou večeři menší krajíček a spát půjdu až za hoďku
zítra si budu měřit celý den

a jak jsi dopadla s dnešním měřením? doufám, že dobře, když jsi tak pěkně ráno začala 😉

ivuu
15. jún 2009

ja s enstihla změřit poobědě...musel ajsme utíkat napoštua by mi nezavřeli..ja totiž obědvala opul 5 😀 😀

snidana v 9..svačina o pul 1 a pak jsem dala matesa spat a litala tady a pak jsm s lehla vzbudila se ve 4...apak jsme to nestihla takže

budu dělat profil zítra...

misul neztracej naději...pravděpodobnost je sice vyšší ale taky ji mít nemusíš ..v duhém těhu..jen jsme četla že se chodí na zatěžák už v 1 trimestru akdyž je to ok..tak pak až zase 24-28tt..ale určo ti to poraděj na gyndě...

držím aby to tak nebylo....
🙂

misule82
15. jún 2009

ivuu radši s tím počítám, abych pak nebyla překvapená....
jo dneska jsem byla u babči, ta má cukrovku 2 a už teda na dietu prdí, ale to jsou hodnoty.... 13,15,12 😀

tak zítra si budeme držet palce, ať máme profil dobrý 😉

ivuu
15. jún 2009

o.k 😀

no kdyby šlo jen o mě taky bch občas zhřešila ale ten strach o mimi je silnější...

máme v lednici krasného melouna...pro matýska a manžu..no já bych brečela fakt.... 😢

misule82
16. jún 2009

no já občas zhřeším kostičkou hořké čokolády nebo jsem měla kinder maxi king, ale taky se kvůli mimi hodně držím, tím víc mě trápí, že se mi vůbec nedaří udržet hodnoty a jsem z toho zoufalá ☹

ráno 5,5 a po snídani 8,2 (25 g chleba, tuňák, plátek šunky a bílá paprika) a hned po snídani jsem si ani nesedla a šla jsem uklízet a je to stejně k ničemu..... vždyt k tý snidani byly jenom sacharidy v chlebu, už fakt nevím, co jíst po ránu..... a ted jsem z toho akorát zase vystreslá a bojím se dalšího měření 😒

ivuu
16. jún 2009

misule nic si ztoho nedělej...

jaměla rano 5,6 pak jsme i dalal ovo aktivii která má je 16,5 sacharidu tak k tmu pulku krajíčku chleba s dvouma platkama eidamu a trošičku lovečáku..kterej nemá udajně nic...

no sice jsme se stihla změřit až za 1,5 hod a 7,5..prostě chleba ne...radši dvě aktvie...

ted mě donesl manža k obědu houskovej knedlík + naká omačka a hovězí..tak na jidelníčku je napsaný že mužu 4 platky te knedle ..tak jsme si dalal jen 2 zalila trochu tou majdou a maso..a taky jsme zvědavá co na mě vykoukne... 😒 😒

svačinu jsem přehodila...měla jsme hlad ..

jestli myslíš že byti bylo líp na inzulínu tak jdi do toho...

ivuu
16. jún 2009

taky bych zhřešila ale znám se..pak by to nešlo zadržet a sežrala bych všechno an co bych přišla...

ivuu
16. jún 2009

no takže po obědě 8,2..takže kde že 4 platky knedle...haha...
¨
no nic myslím že začnu zítra pěkně odznova..jsme s pěkně troufla tedkom...mysím že budu jen na grepech,jahodách a mase se zeleninou... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre