Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

olgas
10. feb 2010

paní Haf: to je teda pěkná blbost s tím mlíkem, podle mě prostě mlíko buď je nebo není. Existuje přední a zadní mlíko to jo, ale jinak se složení se mění podle věku dítěte (alespoň tak nám to říkali na kurzech), a vždy je mateřské mléko nejideálnější stravou pro mimčo.

pani_haf
10. feb 2010

Olgas-taky si myslím, prej dokrmovat, proč, když přibývá? Já se tak rozčílila, že jsem byla rudá vzteky! Možná vypije víc předního a proto se často budí, ale to je tak jedniné, co může být "problém" 🙂

konvalinka.2
10. feb 2010

mamina: díky, doufám, že to bude vš OK. Jsem myslela, že se druhého porodu nebudu bát a mám pocit, že je to ještě horší než u prvního 😒 🙂 , tak nevím...

olgas: odteklou pl. vodu bych poznala, tak mi začal porod i u Michalky, ale nevím, jestli poznám, že mi začínají bolesti atd. Ale snad jo! 😉

pani-haf: děkuju moc. Už aby bylo po všem 🙂 !! Nejvíc se těším, až pojedeme z porodnice domů! 🙂

Zatím ahojky všem a hezký podvečer
přeje Lucka 🙂

olgas
10. feb 2010

paní haf: a ty kojíš každé 2 hodiny? to musí být docela dost náročné i v noci, můj prcek má krizi tak od šesti večer do půlnoci, to pořád něco potřebuje, nakojit, přebalit, chovat na rukách a tak, pak ale spí až do šesti do rána.

lena27
10. feb 2010

ono taky záleží kolik toho vypije a za jak dlouho. já kojila první tři měsíce skoro třičtvrtě hodiny po třech hodinách. už jsem z toho byla na prášky a pak jako by utlo a byl napitý během pěti minut. 😀 chce to trpělivost a kašlat na ostatní

pani_haf
11. feb 2010

Olgas-malý pije cca 10 min až putí prso a je vyřízený 🙂 a v noci taky tak, co dvě hodiny, je to o hubu, ale co nadělám, třeba se ty intervaly prodlouží 🙂

lenocka84
11. feb 2010

ahoj dievcata
chcem sa len opytat co pre vas znamenalo ked vas zistili gest.diabetes. zmeny v strave? ci aj lieky?
alebo ine?

evca82
11. feb 2010

haf no to je ptakovina co ti znama rekla....

my kojime cca po tech trech hodinach, v noci treba i po trech a pul.....ale mala je nejdyl vzhuru cca mezi 6-10 vecer a to ji dam i po hodine a pul, kdyz vidim, ze chce. ridim se ji.

holt honzikovi staci 10 minut ale tim padem chce za 2 hodky zase.mu to tak holt vyhovuje, podle me az bude vetsi tak to taky bude jiny 🙂 🙂

pani_haf
11. feb 2010

Ahoj Evi-mluvila jsem s dětskou dr a říkala, že to ranní kojení co hodinu znamená úbytek laktace ke konci šestinedělí, prej přikládat co hodinu a pít koj čaj případně homeopatika, dokrmování není nutné, když tolik přibírá. Norma plně koj dětí je 100-150g.

pani_haf
11. feb 2010

týdně 🙂 jsem neuvedla

olgas
11. feb 2010

Ahojte holky,

paní Haf: no tak když jí po 10-ti minutách, tak je jasný, že musí Honzíček papat častěji. Náš Kubíček jí většinou tak po třech hodinách a cca 15 minut , někdy i po více hodinách, ale třeba včera mi jedl i půl hodiny. Zatím to máme různé, žádný nic moc režim.
Dneska jsme byli u doktorky a za tu dobu od propuštění ,tj. za 9 dní, jsme přibrali 17dkg.

Holky, chodíte s prckama už ven v kočárku???? Pořád přemýšlím, jestli malého vzít nebo ne, ale asi už půjdeme.

pani_haf
11. feb 2010

Olgas-te´d třeba pil půl hodiny, to je opičák 🙂. Já byla v úterý s malým venku, bylo -5 a dalo se, aspoň se provětral, naložila jsem ho do auta, vystoupili jsme u manži v práci a trajdali, ale jen chvilinku, malý pak večer kucknul a mnžel byl celý hotový, že je nemocný, trdlo jedno 🙂. pořádně obléct, napapat a ven 😀

evca82
11. feb 2010

my venku jeste nebyli 😉 jsem chtela jenze tady v praze je dost smog.....tak holt musime jeste pockat.nejdriv chci malou oblect a otevrit na ni chvilku okno, at si zvyka 🙂

olgas no mi podle vahy u dr. nabrali od propusteni 280 g....ale prej kazda vaha vazi jinak, tak se uvidi ten v po na tom prevazeni kolik pribrala.

marketa137
11. feb 2010

http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?... moc jsem se nechodila ale taky jsem měla těhu cukrovku, nakonec se malej narodil akutnim císařem v 36tt a měl 4140gr a 50 cm. je stále na JIP ale snad už to bude ok. A to mě do 35tt říkali jak je vše ok, dietu jsem dodržovala a stejně byli problémy, sice ne nějak akutní, jen porod byl dost akutní ale hlavně že je malej ok a ostatnim držim palce a´t se jim narodí miminka bez komplikací 😉

pani_haf
11. feb 2010

Market-gratuluji k chlapečkovi, je roztomilý, pěkný cvalíček 🙂. Co se stalo, že se malý narotl 36tt?

marketa137
11. feb 2010

Šla jsem na monitor na který jsem ani jít neměla a že to je patologický nález a okamžitě císař. eště dělali UTZ a nezdálo se jim že by dle min UTZ v rozdílu 6 dní přibral 1,5kg takže musel ven, pak zjistili při porodu že byl uzel na pupečníku takže ho asi vyndali za 5 min 12 😒 a na JIP je kvůli tomu jak je velkej že to neudýchá ale od včera je ok a dneska zatim taky dýchá sám tak možná příští týden by moh být už doma. jen uvidim jak zvládne krmení, 1 syn zvládnul jedině pít z lahve a tam byl problém že jsem i ztratila mlíko, te´d odstříkávam ručně a čekam jestli se přisaje a budu mít dost mlíka nebo koupim odsávačku a budeme krmit z lahve 😉

pani_haf
11. feb 2010

Tak hlavně, že se malý narodil v pořádku. Tu odsávačku si kup, je to dobrá věc, pokud chceš kojit nebo teď spíš dokrmit a počkat až se rozběhne mlíko, ale když bude pořád u prsu, tak to půjde.

marketa137
11. feb 2010

Já právě čekam jestli vůbec zvládne pít ode mě, pokud ne tak odsávačku koupit musim, to prostě rukou neodstříkam i kdybych se zbláznila, pokud se malej přisaje a bude pít dobře tak bych viděla až pak budem spolu na pokoji. Uvažuju o elektrický 😉

pani_haf
11. feb 2010

Já mám elektrickou, zkoušela jsem ji v porodnici a byla fajn, jen než si zvykneš, jak to tahá tu bradavku 😲
Myslíš, že nebude chtít prso?

marketa137
11. feb 2010

no Viki právě byl kvůli cukrovce hodně spavej a neměl sílu ani sát, nakonec jsem stejně během chvíle přišla o mlíko taknebylo co řešit a tenhle taky furt spí, včera mě říkali že když je vzhůru tak pije přes tu stříkačku a to bylo ok ale jinak má tu sondičku a jí ve spánku 😉 , tak uvidíme. určitě bych doma nekrmila alternativně přes stříkačku, ale odsála a pak dala do lahve. Tak uvidíme jak a co zvládne, kdyžtak prostě budu muset obětovat 2000 za odsávačku, ručně to fakt moc nejde, to vydoluju max 30ml a i to je úspěch 😉

pani_haf
11. feb 2010

náš malý má pořád žloutenku a v nemocnici moc nechtěl pít, byl spavý, ale budila jse ho, vyvlíkla dupačky, aby byl jen v plínce a látkové a jak mu bylo trochu zima, tak se pěkně probudil a pil. Neříkám, že máš mrazit dítě, to ne, ale vyzkoušet se má všechno. Možná vyzkoušej krmení z kádinky, to není špatné a dětem zůstane ten přirpzený sací reflex, který se obvykle naruší flaškou.

olgas
11. feb 2010

marketa: gratuliji k malému Tomáškovi, je sice cvalíček, to určitě zvládne. Hlavně jak je vlasatej, to je úžasný. 😵 Když jste přežili ten porod, tak teď už to bude v pořádku. Co se týče kojení, tak vím, že se rozkojili i holky, které měli třeba děti na Jipce i měsíc nebo tak, tak se tím nestresuj, nějak to dopadne s tím krmením, v nejhorším je Nutrilon.

pani_haf
12. feb 2010

Tady je nějak mrtvo 🙂, mamky, kde jste? všechny se staráte o mimi, co? ten můj lump ráno vyblinkal všechno co vypil ☹. A to, že zase večer ječel se už spíš stalo pravidlem a zvykáme si, tak se už o tom ani nezmiňuji 😀 😀 😀

evca82
12. feb 2010

dobre ranko holky,

potrebuju poradit, kdyz jsem zacala s kojenim, tak jsem mela prsa takova jako pevna a i bradavky a bolely me, no a ted je mam mekky a uz me vubec neboli kdyz mala saje....kdyz si ji zmacknu tak mliko tece, ale nemuze ho byt najednou mit?jak to poznam??asi nepoznam co ☹

pani_haf
12. feb 2010

Evi-to já měla taky tak, stabilizovala se tvorba mmléka, co malá vypije-to se vytvoří, já je mám po vypití jako hadr ☹, bléééé. Jak se ti nalijou prsa, tak jsou fakt obří, ale pravidelným pitím se to ustálí 🙂

evca82
12. feb 2010

aha, ja se toho docela zalekla, takze to je normalni 🙂

pani_haf
12. feb 2010

JJ, já měla po porodu asi čtverky a teď s bídou 3 ☹(( a to jsem se těšila na velké prsa 😀

konvalinka.2
12. feb 2010

Ahojky!

Janni.ka mi dneska psala sms ŽE SE JIM DNESKA V 9.30 HODIN NARODILA KRÁSNÁ HOLČIČKA NIKOLKA S VÁHOU 3520g!! 🙂 🙂 🙂 🙂

Jinak já jsem dneska byla na kontrole. Byl tam opět pan doktor "protiva", ale kupodivu dneska zas tak strašnej nebyl. Aj sem si s ním popovídala... Na vyšetření zjistil, že na porod se u mě nic nechystá!!!!!! 😠 .
Monitor v pořádku, UTz taky-malá má cca 3800g ale mám zvýšenej tlak na 130/90 a tak musím zítra zase na kontrolu. Když bude tlak OK, tak budu moci odjet domů, jestli nebude, tak si mě tam už pro jistotu nechají... ☹ 😒
A když mě pustí domů, tak příští středu nastupuju na 100% a ve čtvrtek by začali vyvolávat porod. Tak doufám, že ten tlak bude zítra dobrej, jinak se asi picnu! Když si to představím, že tam budu jen tak ležet, tak už teď mi je strašný smutno a chce se mi brečet 😢 😢 😢
Takže pro jistotu už zítra pojedu s kabelou, aby mi ji tam nemusel přítel vezt!!

Tak zatím ahojky

olgas
12. feb 2010

tak to já mám naopak, prsa jsem měla dost velký už předtím, takže jsem ráda, že mi nějak rapidně nenarostly 😀

holky, chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo zkušest s krátkou uzidčkou na jazyku.Doktorka říkala, že se to řeší až v 6-ti měsících. Vím, že se asi nastřihává, ale nevím, jak to ty děti snáší, teče krev dlouho nebo jak to je?

pani_haf
12. feb 2010

Jé, gratulace!!!!

Konvalinko-to bude dobré, uvidíš, vyv.porod je rychlý, tak to půjde 🙂. To bude pěkný macíček 🙂. Já mám tady nejmenší miminko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre