Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
22. jún 2010

no já radši vstávám v sedm abych jedla pravidelně jak mám a skoro nikdy se mi nechce 😝

werunka21
22. jún 2010

Ahojky, taky mám nastavený budík abych kolem té sedmé posnídala.
Holky, která zjišťujete ketony, kdy je zjišťujete? Jen z ranní moče nebo v průběhu celého dne? Jsem se zapomněla dr. zeptat 😒

ducky
22. jún 2010

@lio Hm, tak to nevím, jestli mají ležící jiný režim, to je dobrá otázka.
Každopádně si nemyslím, že bys do sebe musela našťouchat 60 g sacharidů, když prostě nemáš hlad a chuť. Já taky ne vždy sním za den 250 g sacharidů. Spíš je to asi maximální, co můžeš.
Já ten štrúdlík mohla ve větším asi i předtím 😀 , jen jsem se po něm nikdy neměřila, páč nesnáším to bodání do prstu, takže to dělám většinou jen když musím. 😝 😀
A určitě neriskuj, já fakt 2,5 měsíce jela velikou poctivku, to až teď ke konci občas hřeším 😅

evajza
22. jún 2010

Já vstávám po 7hodině každý den,musím zavést Lukiho do školky,posnídám a jak přijdu,tak se měřím,ale v so a ne až po 8,tak to nějak neřeším.Mamča pekla o víkendu kolečka z ovesných vloček /jsou v nich rozinky a trošku cukru/,hned jsem vyzkoušela na snídani 2kousky s jogurtem a 5.3,takže super.Chutnají mi něco jako bebe sušenky,fakt moc dobré.Příště zkusí bez cukru,myslím,že budou také vynikající.Zítra mám konrolu,tak uvidíme,jak dopadnu,mám4hodnoty do 8.
Ale stejně je zajímavé,že každý Dr. má jiný postup,některý toleruje jen do7,3,jiný 7,5,Někde se měří 1hod,jinde 2hod po jídle.Ale stejně,zkusila jsem se píchnout 2x ve stejnou dobu do jiného prstu a hodnota rozdíl +-1.5 a to se mi zdá docela dost,konzultovala jsem to s Dr. a prý právě proto sleduje 14ti denní odstup a z toho to pozná,tak už se nějak nenervuji,však oni vědí,co dělají.Uf to jsem se rozepsala. 😀

evajza
22. jún 2010

A jinak k tomu ležení,někdy si lehnu a hodnota fajn,jindy pochodím a hodnota vyletí,tak si myslím,že až tak moc to vliv nemá,prostě každý člověk je jiný.

ducky
22. jún 2010

@evajza Tak já zkusila to, že jsem se bodla, odebrala, za 30 sekund znovu a z toho samého bodance a hodnota klesla o 0,2. Anebo jsem se píchla, odebrala, za 2 minuty znovu a hodnota klesla o 1,0 😝 Nevím, už jsem slyšela i to, že ty glukometry měří částečně podle plotu, tak nevím, jak moc je to přesný. Je jasný, že když to někomu vylítne na 10 apod., tak je důvod plašit, ale když jsem měla 7,6 a tak, tak jsem to moc neřešila. A jsem ta s limitem 7,3 😀

evajza
22. jún 2010

Holky,co jsou ty ketony v moči,po mně nikdy nechtěli moč a na gynekologii ji mám v pořádku.

makinecka
22. jún 2010

@werunka21 já myslím že ketony je nejlepší hledat z ranní moče,ne z té po jídle,já mám hledat cukr po jídle a i ketony se mi občas zbarvily po snídani,ale ne už tak moc jako z ranní moče 😉

makinecka
22. jún 2010

@evajza ketony se objevují když tělo hladoví a je to znamení že se musí víc jíst 😉

evajza
22. jún 2010

@ducky tak nad 10 jsem měla jednou po návštěve číňana 😀 😀 😀 ,no jo sojovka,rýže,zelenina,solamyl,tak jsem to fakt zkusila jen jednou 😠

evajza
22. jún 2010

@makinecka a máte k tomu nějaké proužky na měření???

makinecka
22. jún 2010

@evajza jo já dostala na dia Diaphan proužky a každý den po snídani hodinu a půl si kontroluju moč jeslti tam nemám cukr a někdy se ukážou ketony tak si musím přidat večeři nebo druhou večeři 🙂

ducky
22. jún 2010

@evajza Tak Číňan je husteeeej 😀 Toho jsem teda nezkoušela. A nejvíc jsem měla 8 tuším, nebo možná lehce přes 8 😀
A ketony ti nejspíš hlídají na gyndě, zeptej se sestřičky 😉 Já totiž žádné proužky nemám, ale s překvapením jsem zjistila, že test, který dělá (dělala) sestřička na gyndě obsahoval i proužek na ketony. 😉

evajza
22. jún 2010

@makinecka a ty máž inzulín nebo jsi jen na dietě?

makinecka
22. jún 2010

@evajza já má zatím dietu,inzulin naštěstí ne a snad se mu vyhnu,hodnoty zatím dobré až skvělé 😉

evajza
22. jún 2010

@makinecka no mne pořád straší,že každým týdnem se to bude zvyšovat,ale stejně bych nic neudělala.

lio
22. jún 2010

@evajza nejde o to si občas lehnout, ja musím lezet celý den, totál bez pohybu, nepočítaje cestu na záchod a do koupelny. Na tom webu prave upozornuje na pohyb po snídani, kdy hladina tehu hormonů je nevyjšší a udržet glykemku na uzdě je těžký jak přes den. Já to vyřešila, že sem snížila chleba, kdyz to spočítám dává to ani ne půlku gr sach k snídani, ale hlad nemám a glykemka v poho.

Vím, ze nemusím sníst max mnozství,ale sidit se u kazdého jídla mi taky nepríde ok.

já vcera po vzoru poctu sach mela k druhé snídě ovocný shake,celkem neco malo kolem 25sach, zmerila se hodku po a 5,4 tak to sem čumela.
Mám sílenou chut na špenát, volský voko a brambor,ale nedá mi to ani 50sach, tak nevím, co bych k tomu mela pridat, poradíte?

makinecka
22. jún 2010

jsem zpět z gynporadny vše v pořádku a malý váží 1495g takže akorát,jupí žádnej macek 😀

makinecka
22. jún 2010

jo a ptala sem se dr jestli vadí hubnutí a on řekl že u mě ne že si malý bere dost,takže se nemusím nervovat 😀

werunka21
22. jún 2010

@makinecka Taky jsem se minulý týden lékaře ptala, zda je malý v pořádku když já chudnu (nepřibírám). A taky mi bylo řečeno, že to v pořádku je, že sice nepřibírám já, ale miminko ano 🙂 . Manžel pořád otravoval, že to není normální 😝

ducky
22. jún 2010

@lio Jasně že ne šidit každé jídlo, jen tu večeři jsem myslela.
A nandej si víc brambor a máš to 😉

Maki tak super, gratuluji. To malý měl 1700 g, ale odpovídal přesně, takže žádná panika taky neproběhla. 😀

makinecka
22. jún 2010

no mě se teď nějakou dobu stává že je mi po ránu divně,trošku špatně a jsem taková roztřeplá tak mě napadlo jeslti nemám i někdy toho cukru málo,ale nemám ten posratý glukometr tak se nemám na čem změřit 😒
no a ráno mi sestra na gyndě našla zase ketony,já po snídani nee a pravda je že sem včera měla pořád hlad i mlíko sem měla na druhou večeři tak já nevím 🙂

didulka85
22. jún 2010

@makinecka ja som mala v sobotu rano hypoglykemicky sok. Cukor som mala velmi nizky, tak som si dala kolacik. 🙂
Dnes som sa priznala diabetologicke, ze som jeden den zjedla polku igelitky sladkeho hrasku. Ze som jednoducho neodolala a glykemiu som mala aj tak nizku. Tak sa velmi cudovala.

lio
22. jún 2010

@ducky no j, pridat brambory, to bych jich musela snist půl kg, a to fakt nedam.-)))), vzhledem k tomu, ze sem malicko prepiskla obed, tak k vece uberu a dopreju si ten spenatik.-))

Jinak nas prcek mel ve 30tt 1780gr, o týden napřed, ale na dia mi rekla, ze to neni nic znepokojujícího, ze se toleruje az 14 dní napřed, tak uvidíme, co mi řeknou v porodce. Doktor na ult rikal, ze to strizlik do 3 kg nebude, ale tak 3,5 mít určo bude.
Nekdo tu zase nekde psal, ze se "miry" v 34tt srovnaly, pro jistotu ale celý 3 trimestr neužívám žádné vittamínové preparáty

lio
22. jún 2010

@makinecka me dyz nastupovala migrena, byla sem roztřepaná, bylo mi hodne divne, změřila sem se a normoš 5,6, oproti tomu, kdyz mi ulítla pravidelnost, celý den sem prospala, málo pila a bylo mi stejne divne a zmerila sem se tak 8,1, takze ne vzdy tyto stavy musí signalizovat málo cukru, si myslím

makinecka
22. jún 2010

@lio to já právě nevím z čeho to mám to že je mi divně 🙂 a já poctivě zobu calibrum mami dvě tabletky denně a malej není macek,takže těm vitamínům moc nevěřím že zvětšují děti,ale je to asi u každého jinak 😉

lio
22. jún 2010

@makinecka no taky tomu moc nevěřím, však to není nikde prokázáno, ale dyž už mám ne zrovna střízlíka, tak to radši pokoušet nebudu, myslím, že má strava je víc než pestrá, takže začnu až s kojením.
ted jsem poslala manžu pro nějaké ovoce, když jsem přišla na to, že ho můžu, tak se těším na větší rozmanitost...
Jinak já svým příkladem glykemek, kdy mi bylo divně, chtěla jen naznačit, že ne vždy to musí souviset s nízkým cukrem 😎

makinecka
22. jún 2010

@lio jo jo já vím 😎

isiss
22. jún 2010

ahojte baby, neviete mi poradit? potrebujem sa objednat na test na tehotensku cukrovku. Som z Košíc a vraj to robia napr. na poliklinike na Furči alebo na KVP. neviete tam niektora cislo, aby som sa objednala telefonicky? Dakujem za radu. 🙂

bambulka77
22. jún 2010

Ahojte, tak aj ja som bola na ultrazvuku a povedali mi,ze mala ma odhad 2,5 kg a som v 32 tyzdni,tak neviem ci je to vela,ale asi ano ☹ snazim sa udrzat si cukor na uzde a zda sa,ze je to uz lepsie, uz mi nezvysovala davky inzulinu, aj tak ich mam dost vysoke 😕 ale uz vychytavam co a ako...inak povedala mi,ze aj stres a ''nervozita'' pomahaju zvyseniu cukru,co je u mna dost caste,lebo som ''akcna'' napr. rano som si zmerala na lacno a 4,8 a skor nez som si stihla pichnut inzulin a najest sa sa zobudil maly a tak som s nim robila klasicke veci ;) prebalit,obliect,nakrmit a umyt a trvalo mi to nieco cez pol hodky (trochu som sa pri tom spotila 😒 😅 ) no a pre istotu som si zase zmerala cukor (este vzdy som bola nalacno) a aha - 5,7 !!! tak normalne nechapem, to nemusim ani nic zjest aby mi vyletel cukor hore...a stava sa mi to casto...ale v poradni mam stale ketony v moci a to teda fakt nehladujem,ale ked vecer zjem napr.platok chleba s niecim,tak rano mam vysoku glykemku tak vacsinou uz len vypijem pohar mlieka, k tomu kusok syra,alebo ozaj tretinu sucheho rozku - aj to nasilu aby som nieco zjedla a idem spat 😢 A to som schudla 2 kg, takze od zaciatku tehotenstva som pribala vlastne len 5 kg (pri prvom synovi 30 😒 ) no uvidime ... a dodatocne gratulujem vsetkym babam k miminkam a drzime palceky,aby boli vsetci ok ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre