Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

bibi78
9. okt 2009

jeeej, evena, gratulujem!!! mala je perfektna a ta vaha nie je strasna, aj ja som vazila 3,8 ked som sa narodila 😉 .

meinkonka
11. okt 2009

ahojte babulky, mam jednu otazku. ako je to s cerealiami? mozem ich jest alebo nie? vacsinou totiz obsahuju aj nejaky cukor, ale ked si vyberiem tie menej cukrove tak by to mohlo byt ok nie???

a zajtra mam dia poradnu tak drzte prsty 😅 snad mi nesprisni dietu

mapris
12. okt 2009

meinkonka,
no, já jsem od cererálií upustila... Dala jsem si jednou a bohužel cukr obsahují, právě i ty "necukrové". Můžeš max 100 g, a toho jsem se já právě moc nenajedla ☹

nanika
12. okt 2009

Babenky, je teraz nejaka novinka, ze sa test na cukrovku robi v tehu 2x? Lebo som rodila pred necelymi dvoma rokmi a vtedy len raz a teraz mi tehu kamoska povedala, ze na SR sa uz robi 2x. Co je na tom pravdy, boli ste?

misicka455
12. okt 2009

Tak nevím jak na Slovensku , ale tady v ČR se chodí jednou.Jen jedině, že by doktor měl nějaké podezření, že test není Ok tak může nařídit jeho opakování.

bibi78
12. okt 2009

meinkonka, ja som si nasla corn flakes original, ktore obsahuju minimum cukrov a vazia malo, takze si ich mozes nalozit a zaliala som si ich bielym jogurtom zmiesanzm s trochou mlieka a este stale som bola daleko pod ranajsou gramazou cukru. tak dobru chut! s tou tehu cukrovkovou dietou to zase netreba prehanat. vacsinou sa nam rodia mensie deti ako necukrovkarkam. hlavne ziaden stres, ak zjete aj kaloricku bombu, obcas to nezaskodi. 😉 😵

jitie
12. okt 2009

ahoj 🙂
já už taky koukala po musli, ale přijde mi, že je cukru všude hodně
jinak v sobotu jsme měli velkou oslavu, tak jsme si dala kus dortu a cukr byl po něm úplně v pohodě 🙂

mirip
12. okt 2009

ahojte, sledujete stále cukor? ja posledné 4-6 dní kašlem už na to 😕a dnes máme tremín a plačúce bábatko nikde 😔

meinkonka
12. okt 2009

juuuuuj mirip, to je super. tak drzim palce, aby prisla bambulka este dnes 😵 😵 😵

mirip
12. okt 2009

no myslím že nepríde to by už nejaký ten náznak bol a stále nič, zajtra ale tak či tak nastupujem do nemocky tak hádam sa bude niečo diať

mapris
12. okt 2009

mirip,
to je zaujimave, ze ta nechaju prenasat... Ja by som mala vraj porodit do termina, tak som zvedava...
Inak cukor si stale sledujem - teda ja si to odvazujem a pocitam... Obcas zhresim a nebo "presahnem" limit, ale zatial sa stale este drzim... neako sa bojim... Vcera som robila kolac s jahodami pre navstevu a manzela a dceru, ochutila som cesto, ale vobec mi nechutilo... Tak uvidime, co bude po porode 😀

mirip
12. okt 2009

nenechávajú mapris, ja mám termín dnes a zajtra idem na príjem a kedže má moj Dr. aj službu vrátane nočnej tak zrejme dá vyvolávačku a ide sa na to....

mapris
13. okt 2009

mirip,
tak to drzim palce. Ja mam termin buduci utorok ale vo stvrtok idem do pradni, tak sa modlim aby uz so mnou nieco "urobil" vtedy... Lebo uz mam naozaj tiez dost..

mariqruz
13. okt 2009

Ahojte som tu nova medzi vami a mam tiez cukrovku ale neako to neviem dodrzat aby som nejedla sladke.je tu neaka ktora tiez zhresi?

jitie
13. okt 2009

mariqruz, já občas hřeším, třeba v sobotu jsem měla kousek dortu, ale není to jako dřív, to jsem se cpala sladkým pořád, teď když mám chuť, tak si dám kostičku hořký čokolády a je zažehnáno 😉

mariqruz
13. okt 2009

jitie,ja ale zhresim skoro stale a dost. Sa aj bojim ale kazdy mi hovori ze si kludne mozem dat ze to nic nespravi malinkej tak teda dufam.aj teraz som si dala dve cokolady a to je uz dost.aspon si myslim a neviem si povedat nie.taketo problemy so sladkym nema urcite ani jedna z vas co?

meliska
13. okt 2009

mariqruz: a ake mas vysledky na siabetologii? dve cokolady, to si myslela dve kocky, alebo cele dve cokolady? 😕

mariqruz
13. okt 2009

cele cokolady ale ale len male.vysledky mam dobre ked si mam merat cukor ale inac ked si dam sladke tak aj okolo 10a to je uz dost ale potom to klesne na 4,4 tak neviem co si mam o tom mysliet.

meliska
13. okt 2009

mariqruz: tak co ja viem tak do 1,5h po jedle hodnota nema presiahnut 7,8... ja nemam glukomer iba chodim kazdy druhy tyzden na diabetologiu a tam mi meraju cukor na lacno a 1,5h po jedle... ale 10 je teda dost vela...
...skus pozriet stranku www.tehotenskacukrovka.cz

jitie
13. okt 2009

mari, aha, tak takhle hodně nehřešim...
a 10 jsi měla hned po snězení a nebo až tak hodinu po??? 1hod po jídle by měla být hodnota do 7,3, mě třeba moje dr řekla, že může brát až do 8, ale já se držim radši toho nižšího čísla

editah222
13. okt 2009

Mari - 10 je opravdu moc. myslím si, že čokoláda za případné ohrožení miminka nestojí. Jasně, že spousta mamin hřeší a maji zdravá maminka, ale určité riziko tady je.

mapris
13. okt 2009

mari,
no ja si vsetko odvazujem a pocitam. Glukometer mam pozicany len na profily. Inak ja tiez zhriesim, ale spis sa "odbyvam" racio jazyckamy a nebo si popoludnie dam ovocny jogurt, ale tak, aby som sa vosla do "limitu". Tiez som parkrat "ulitla", ale to bolo, ze som si dala napr. domace langose... ale inak sa bojim... Obcas som mala vyssie hodnoty, moj lekar/diabetolog z toho nerobi ziadnu vedu, ze ked to obcas "ulitne", tak sa nic hrozneho nestane, ale aby som sa to snazila drzat poctivo, ze je to lepsie pak na plodovu vodu - nie je tam take velke mnozstvo...
Ja som sa naucila pit kavu s mliekom bez cukru a ked som o vikendu piekla kolac, tak mi nechutil... takze to ma svoje plus.... 10 myslim ze je dost vela. Ja som mala raz 7,2 nalacno a pak tusim 8,2 po jedle, coz je tiez dost...

lenka19822
13. okt 2009

Ahojte. ja som dnes bola u diabetologicky a veru nebola nedsena. Po obede a po veceri som mala 6,4 a to je vraj vela. Tiez to nedodrziavam 100%, ale doteraz som mala vzdy hodnoty v pohode. Postrasila ma ze mi da inzulin ked budem mlsat, tak sa bojim. Uz mame do konca len 4 tyzdne tak to musim vydrzat. ☹ Je tu niektora z Ba, ktora sa chysta rodit v Ružinove?

meinkonka
13. okt 2009

lenka19822 tak ja tomu uz vobec nerozumiem. 😕 ved kazdy diabetolog si to hodnoti ako chce. ja som bola vcera na testoch u dia /tie, co rano krv+moc, naranajkovat a po 2hod. zasa krv+moc/ a mala som po 2hod vysledok 6.50 a vraj dobre, len tak dalej. a minule som mala po 2hod 7.64 a tiez ma pochvalila, ze dobre. tak ako to vlastne je?????? uz som z toho totalny jelen 😨

cukruska1920
14. okt 2009

Ahojte mam spravu od mirip......

Ahoj volam sa Bianka, narodila som sa 13.10 o 22.50 s mierami 3800g a 52 cm. Mamu som trapila od 15.00 a mama s ockom su velmi stastni

meliska
14. okt 2009

meinkonka: ja som sa pytala diabetologicky na tie hodnoty a povedala mi, ze 1,5h po jedle musi byt hodnota pod 7,8... tak sa riadim podla toho... gynekologicka mi povedala ze do 8 sa berie, ze je to este ako tak o.k.

misicka455
14. okt 2009

Velká gratulace mirip k malé 😉

Mě čeká první dia proadna dneska odpoledne tak jsme zvědavá jak to bude probíhat a jak moc se budem muset omezovat v jídle 😉

lenka19822
14. okt 2009

tak ja naozaj neviem. asi ma chcela iba postrasit aby som nejdla sladke 😀

misicka455
14. okt 2009

Tak jsme vyfásla glukometr a budu taky měřit 😒

mapris
14. okt 2009

misicka455,
možná je to lepší. Já jsem vyfásla jenom "papír" s tabulkama a počítám a zapisuju jak pako. Glukometr jsem si sehnala od známého a používám ho jenom na profily...

holky, kde se dají koupit ty testovací proužky do glukometru?

Jinak co jsem od svého lékaře v poradně/diabetologa dostala papír s podrobým popisem - časy a "limity" na cukry (rozložení do jednotlivých jídel) a i jaké hodnoty bych měla mít...

hodnoty:
Na lačno: do 5,5 mmol/l
za 1 hodinu po jídle: do 7,3 mmol/l
za 2 hodiny po jídle do 6,2 mmmol/l

tak snad to někomu pomůže... Jinak tady je ten rozpis:

7.00 snídaně - 40 g UV
10.00 přesnídávka - 30 g UV
13.00 oběd - 60g UV
16.00 svačina - 30 g UV
19.00 večeře - 55 g UV
22.00 druhá večeře - 35 g UV

Celkem 250 g UV

Tak snad to někomu pomůže...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre