Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
10. jún 2010

ale může se toho dost i omáčky třeba a takový věci jen si musíš spočítat kolik sacharidů sníš na těch stránkách máš tabulku kde je množství sacharidů v potravinách a podle toho počítáš 😉

lucinecka222
10. jún 2010

@makinecka a co takové pivo?to škodí?jak sem to totiž sestře řekla tak se jenusmala a nic mi neřekla jsem stoho jelen,A ty palačinky jako bez marmelady ne?a kolik mužu mít kalorii za den ja vubevc nic nevím ☹

werunka21
10. jún 2010

@lucinecka222 Ahojky, vítám tě v klubu 😒 . Taky se divím, že tě nikam neposlali, protože máš na hraně i tu hodnotu první, která má být do 5,8. A jinak koukám, že všechno podstatné už ti Makinecka řekla a to ještě nedávno byla vytřepaným nováčkem 😅 .

evajza
10. jún 2010

My máme v rodině skoro všechny na inzulínu od babiček,tet a moje mamča taky,tak proto a už v tom 8týdnu jsem měla hodnotu na lačno na hranici,tudíž jsem ani vodu nepila.V prvním těhu jsem to také mela na hranici a nikdo se tím nezabýval.Držím se zuby nehty,chodím do poradny co 14dní,většinou mám tak 3hodnoty zvýšené,něco málo přes 8,měřím se po snídani a každý třetí den po obědě a večeři,vždy hodku po jídle.Musím říct,že striktně to nedodržuji,sem tam si něco sladkého dám.Zatím mimčo roste dle tabulek.

makinecka
10. jún 2010

tady nejde o kalorie ale o sacharidy!přečti si ty stránky tam máš vše napsané co nesmíš a pivo určitě ne ani nealko tam je moc cukru,ani kečup,hořčici,majonézu,sterilovanou zeleninu,protlak...na těch stránkách máš vše popsané 😉
a palačinky určitě baz marmelády i diabetické 😉

makinecka
10. jún 2010

@werunka21 že teď sem chytrá za dva týdny,ale tak to mám být 😀

werunka21
10. jún 2010

Maki, zase to nepřeháněj a nestraš, tak horké to přece není 😉 . Majonéza je v pohodě, rozhodně více než kečup, který je samý cukr, hořčice na chleba taky neuškodí. Sterilovanou zeleninu a takové věci opravdu pozor, obsahuje to cukr. A pivo? To je taky samý cukr. Ale kdo si nedá čtvereček čokošky po hlavním jídle nebo dva loky piva, když se zrovna manža cpe, se přiznám bez mučení 😀.

makinecka
10. jún 2010

já nee fakt 😀 ani tu majonézu 😀

makinecka
10. jún 2010

no ale moji kamarádce co má cukrocku též majonézu zakázali,stoupala ji po tom glykemka a na těch stránkách je psaná že se nesmí,jsem asi příliš svědomitá či co 😀

evajza
10. jún 2010

@werunka21
Přesně tak a já si teď v těch parných dnech dopřávám denně pivčo,piju nealkoholické,nevidím v tom rozdíl 😀

makinecka
10. jún 2010

já manželovi peču buchty každej týden a vůbec neochutnám jen se mlsně dívám sem asi pakoš 😀 fakt sem nic ještě neporušila kromě hranolek v restauraci 🙂

evajza
10. jún 2010

A to musím říct,že glykemka stoupá,jak a kdy,taky jsem zjistila,že pokud jsem nervozní,mám ji vyšší a dokonce jsem jedla 3dny po sobě stejnou snídani a po každé jiný výsledek a i přes,tak je to individuální.

werunka21
10. jún 2010

@evajza ale na to pivo opravdu pozor, koukám, že podle tabulky má světlé pivo 11 - 10,8g sacharidu na 100ml. Takže když už tak opravdu spočítat. Jedno pivo není čtvereček čokošky myslím teda 😅

evajza
10. jún 2010

No tak se dneska změřím a uvidím,to by mne zajímalo,co mi to udělá s glykemkou a dám Vám vědět.

werunka21
10. jún 2010

@makinecka Jsi fakt divná 😀 . Já teda fakt jen někdy ten čtvereček, si říkám, že v tom hlavním jídle se to nějak ztratí 😀 . Jo a jinak manža říkal, když si tak dává tu čokoládu, zmrzlinu nebo něco jiného co nemůžu, že mu to beze mě stejně nechutná, trpí se mnou, chudák 😀

lucinecka222
10. jún 2010

čím se holky mněříte 😒 proč teda já nikam nechodím a jediné co mi sestra řekla že nesmím sladké a držet dietu ale co jís a nejíst to mi neřekla a doktor k tomu taki nic neřekl tak ja jsem stoho jelen,no toho piva to se asi nevzdám 😒 to by mně piclo je to jediná věc která mně schaldí a zse to nepiju každý den,když už ani nanuk nemužu.No s tím rajským protlakem no to je bomba to já mněla dneska na oběd rajskou polívku no a jako druhé kndelík a svíčkovou takže síla 🙂)) 😀 holky a pozorujete něco na sobě ja akorát jsem pořád nějaká opuchlá ale hodně ☹je to ńormální mně to večer až štípe jak sem spuchlá,hlavně nohy a ruce 😒

werunka21
10. jún 2010

@lucinecka222 ten protlak taky není tak hrozný, já dělávám omáčku na špagety z protlaku a taky žiju. Máš držet dietu a ani ti neřeknou jakou? To je fakt divný a ještě ti to řeknou na gyndě, kde tomu prd rozumnějí. Já na sobě teda nepozoruju nic. Akorát jsem každý měsíc o kilo chudší, což mi teda moc nevadí 😀

makinecka
10. jún 2010

no jo já to možná moc prožívám já vím 😀 já nehubnu já si váhu držím zatím,ale kilo šlo dolů 🙂

makinecka
10. jún 2010

weru a to jíš nějak málo že hubneš?mě hubnutí zakázali že nesmím 🙂

lucinecka222
10. jún 2010

@werunka21 juvá tak hubneš jo ,no to asi dělá ta zdravá strava.Kolik máš nahoře už od začátku těhotenství?ja jsem v 26,2tt a mám nahoře 14,5 kilo u malé= jsem za celé těhotenství přibrala 32 kilo takže doufám že toto těhotenství to nebude tak hodně,no s tím jídelníčkem to bude optížné a to ještě když nemám žádné poradny jen to že prostě mám držet dietu ale jakou hm no nevím neřej´kly mi nic tak skusíme něco z těch stránek 😒 snad mně nepicne.Nemáte někdy pocit hladu?

sabua
10. jún 2010

Lucko,pořádně se v poradně zeptej, nebo si vezmi výsledky a zavolej si do nejbližší dia poradny. Je před tebou ještě pár měsíců, tak ať si nezaděláš na problém. Já jsem na dietě 225g sacharidů až do porodu, ale mám to za pár. Vydržela jsem to 2 měsíce, ve kterých jsem nic nepřibrala - taky dobře... ono to vypadá hrozně, ale holky ti napsaly dost tipů, jak si "zahřešit" a přitom nedráždit glykemické hodnoty. Je dobré vědět co můžeš a co třeba vůbec ne. Na stránkách co tu holky napsaly je tabulka, kde máš hodnoty u všech potravin, které tě napadnou. Nealko pivo mi taky chutnalo, ale už jsem se ho v dietě nedotkla. Třeba jednou za týden si dám lůček od manžela, ale jinak nezlobím. Neboj to zvládneš, jde o zvyk a najít si něco co ti bude chutnat, mě třeba Racio celozrný toust.
Tak se drž 😉

werunka21
10. jún 2010

@makinecka Já nevím, ráno nejím pečivo ale ty knackebroty. Jinak bych řekla, že jím normálně. Ale já mám i inzulín, jestli to je třeba i tím. Poradnu mám příští týden, tak jsem zvědavá jestli jsem konečně něco nepřibrala.

sabua
10. jún 2010

Jo a pocit hladu byl na začátku velmi často 😀 Přibrala jsem 10 kg do začátku diety, pak jsem zhubla a teď jsem zhruba na těch 10.... nemůžeš přibrat, když jíš maso, zeleninu, ovoce a žádný laskominy, A velkou Milku mám v tašce do porodnice zabalenou, to jo 🙂

niky13
10. jún 2010

@makinecka dakujem za radu vy ste tu teda uz proficky, ale len ovocie na desiatu alebo olovrat u mna nefunguje. Hlavne ked obed by bol az o 2-3 hodiny. To dostanem taku hnacku, ze sa z domu nepohnem do vecera. Musim mat nejaku zemlu alebo chleba. A hladna som hlavne doobeda - to jem kazdu 1,5 hodinu. Inak ma napina na vracanie. Poobede uz nemusim tolko jest.
Ja som pri prvom tehu pribrala 10 kg a teraz mam navrch zatial 5 kg.

werunka21
10. jún 2010

@lucinecka222 Nepřibrala jsem vlastně ještě nic, nejsem ještě ani na váze, kterou jsem měla než jsem otěhotněla. Ale byla jsem oplácaná, když je malý v pohodě, tak co? Vlastně od 13tt je to asi 2kg dole, pokud nepočítám první tři měsíce, ve kterých je celkem normální že se něco zhodí. Celkem to může být tak 4kg.

werunka21
10. jún 2010

4kg dolů ne nahoru 😀

makinecka
10. jún 2010

@niky13 tak si klidně dej chleba,já jím ovoce protože by mě chybělo 🙂

makinecka
10. jún 2010

já mám o kilo míň než před těhu tak jsem taky spokojená,ale tukan jsem i tak 😀 v průkazce jsem +3kg protože jsem na začátku shubla a napsali mi tu váhu potom né před těhu 🙂

evajza
10. jún 2010

Hlásím po pivečku glykemka 5,8 😕 ,našla jsem si,že má 5,6g sacharidu na 100ml,taková svačinka 😀

ducky
10. jún 2010

@lucinecka222 Luci hodnotu nemáš až zas tak hraniční, myslím, že je 7.6. A dietu bys měla držet kvůli miminku, tím pádem se holt musíme vzdát i věcí, které nám děsně chutnají a myslíme si, jak to bez nich nepřežijeme. Ona chlazená voda nebo minerálka dle mého udělá to samé, ne-li víc než chlazené pivo. Já teda spíš hřeším zmrzkou Míša, glykémku mám po ní 5.8 a má míň sacharidů než rohlík 😉 Koukni na ty stránky, co ti psala Maki, tam je to hodně dobře popsaný. Je tam vlastně vše, od následků neléčené těhu cukrovky po dietu. 😉

Jinak dr. v poradně mi říkal, že se přichází na to, že po hodnota po dvou hodinách je důležitější než po hodině, takže holky co to máte zvedlý po dvou hodinách, asi byste si měly spíš dávat pozor. 😅

@makinecka Maki já tě podpořím, tak jsem jela 2 měsíce na totální poctivku, nezhřešila jsem pomalu ani slovem. 😀 Teď už ale občas nevydržím a něco tam šoupnu 😀

Jo a když za začátku hubnete, tak buďte v klidu. Já zhubla za ty 2 měsíce 5 kilo a malej je totál v cajku, takže mu to nijak neubližuje. V podstatě něco zhubnout můžete, spíš byste pak neměly přibírat, píšou, že cukrovkářky ke konci třeba přiberou už jen 0.5 kg. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre