Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

werunka21
19. aug 2010

@luckaa po šestinedělí mám kontrolu na dia. Kontrolní test mi dr. v porodnici doporučil za tři měsíce. Tak jsem zvědavá, kdy mě tam nakonec pošlou.

@ducky nedávají tablety častěji než až po dni? Já první dostala ve 12hod (bez výsledku) další v 19h, v 1h na porodním další a někdy k ránu zase. No ale jestli trpí jak ta co se mnou byla na pokoji...tak to teda tfuj 😖

luckaa
19. aug 2010

@werunka21 No,četla jsem,že to trošku po porodu někomu trvá,než se cukr srovná....tak asi ty tři měsíce budou odpovídající.
Včera jsem mluvila s kamarádkou,která má stejného gynekologa jako já a měla u obou dětí cukrovku a říkala,že on nenechává přenášet,takže z toho moc radost nemám,protože jsem si porod hezky dopředu naplánovala jak to chci tentokrát 😀

petja
19. aug 2010

Vidím holky,že myslíte na Lio,tak jako my,tak kopíruju čerstvou zprávu od Lio
nesu zprávy od LIO:
dostala 3tabletu dle utz mimi ok odhad je 3600gramů,na jedné straně méně plodovky nic akutního,prý má 3možnosti:tableta a čekat nebo rychlý vyvolání jít na sál a prdnout vodu a nebo císař.ke 2posledním možnostem prý to zatím není akutní.Prý se jí rozjeli bolesti i na monitoru byli tak snad se to prý rozjede.Opět je bez jídla po tajnu jí co jí donese manža všechny prý zdraví

luckaa
19. aug 2010

@petja Díky za info,moc jí pozdravuj,vzpomínáme a přejeme ať už se to blíží ke konci....

ducky
19. aug 2010

@petja Moc díky za zprávičku. Myslíme na ní, snad už se to opravdu pohne 😉

@luckaa Druhý porod byl vyvolávaný, tabletu jsem dostala ráno, v 16 první kontrakce a ve 3.57 byl malý na světě, takže 12 hodin. 😉

@werunka21 Weru v Krči to takhle nedělají, nevím proč, ale tam prostě dají jednu tabletu za 24 hodin. Takže to odpovídá tomu, že v pondělí jí jen hospitalizovali a v úterý dostala první, proto je to dneska třetí.

bambulka77
19. aug 2010

Ahojky holky, gratulujem cerstvym maminkam ;)
ja som porodila cisarskym 6.8. podla planu, musela som teda od rana od pol 8 cakat takmer do druhej poobede, ale nakoniec si ma zobrali 😉 plna narkoza (aj ked sme povodne chceli skusit ten epidural,ale kvoli predchadzajucim komplikaciam ma nechcela napichnut) takze manzel nemohol prist,ale aspon dovtedy bol pri mne... mala Anna-Maria sa narodila 13:50 s vahou 4850 g a 54 cm, takze bola najvacsia zo vsetkych deti pocas nasho ''pobytu'' v porodnici,ale pre nas najkrajsia na svete samozrejme ;) zle bolo iba to,ze ja som sa prebrala na JIP-ke,ktore museli mat docasne na inom poschodi a nemohli nam ukazat deticky,ale co bolo este horsie,nikto nam nepovedal ako sa maju a ked nakoniec dosla z detskeho tak o mojej Anuske nevedela nic,ze ju tam nema...skoro som sa zblaznila od strachu,ani tabletka na spanie mi nezabrala, bala som sa,ze jej nieco je a nechcu mi to povedat....bolo to ozaj hrozne a poplakala som si poriadne...uvidela som ju az 26 hodin po porode 😢 ale potom uz bolo vsetko ok....akurat ked mi robili glykemicky profil,tak vraj ho mam vysoky a mala tiez...tak ho robili zase a to iste ☹ normalne som takmer hladovala a furt....no a predstavte si,ze nakoniec sa zistilo (mimochodom na mojom glukomeri som bola furt uplne v norme!) ze maju POKAZENY pristroj v labaku!!!! a ze cukor mame obidve uplne v pohode!!! hlavne,ze 2 dni som si myslela a zmierovala sa s myslienkou,ze mam jednoducho cukrovku a hotovo :( najdolezitejsie je,ze malicka je uplne v poriadku ;) no sme doma od minulej stredy,ale mne sa nehoji jazva, roztahuje sa mi a vyteka mi z nej cosi...tak kazdy druhy den chodim do Apolinare a cistia mi to a davaju dreny :( uz mi to lezie na nervy....na pocitac pri tom mojom spuntovi nemam vobec cas, tak sa ospravedlnujem,ze som sa neozvala skor...drzim vsetkym palceky papa

evajza
19. aug 2010

@bambulka77 Tak hlavně,že už to máš za sebou a jsi v klidu,ta nejistota musela být děsná 😒 Moc gratuluji k holčičce a ať Vám hezky roste 😵 A ty si dej v klidu velkou čokošku!

evajza
19. aug 2010

@petja jééééé to jsme rádi,že jsme informováni,tak snad už zabere a zítra se dovíme tu radostnou zprávičku 🙂 🙂 🙂 ,moc bych to Lio přála 🙂

ducky
19. aug 2010

@bambulka77 Bambulko tak nejdřív moc gratuluju k Aničce, je to teda pořádný kus baby 😀 A uufff, teda holka taky jsi si užila. A ještě užíváš jak čtu. Tak držím palce, aby jsi už byla v pohodě a mohla jsi si s malou jen a jen užívat 😉

evajza
19. aug 2010

Tak já byla dneska v restauraci dala si pěkně 2Birelly,k tomu topinku s vepřovým masíčkem a čekala na výsledek z glukometru a velké překvapení k mému údivu,měla jsem 7,tak jsem ani vlastně nezhřešila 🙂 Zítra se stěhuji k našim,budou nám dělat plastová okna v celém bytě a do toho bude manžílek malovat celý byt,no upřímně ho lituji,ani nedostal dovolenou.

luckaa
20. aug 2010

@bambulka77 Gratuluju k dcerušce....zážitky z porodnice teda hrůza,víc než den nevědět co se s malou děje,to mi přijde v dnešní době dost hrozný.Teď jen aby ses brzo zahojila a malá ať Vám dělá jen samou radost 😉

petja
20. aug 2010

Dnešní nová od LIO.Každopádně už se ztácím v počtu těch tablet 😕 🙄
v cca 10hod. Zavedená tableta, rupli vodu a kontrakce... Hlídá mě manža, dneska už to dorazíme, jen mám oblbovák, bohužel. Nástup byl fakt mazec, takže mezi kontrakcemi v poho. Do hodiny na sál. Pa

danusik79
20. aug 2010

@bambulka77 tak to moc blahozelame,no zazila si si pekne peklo,ale chvalabohu ste obidve v poriadku,tak nech malinka krasne rastie a robi vam obom obrovsku radost,tesime sa s vami

danusik79
20. aug 2010

@tea1909 tak to ma tesi,vidis,ze to bude vsetko v poriadku,a pani dr.ma stastie,ze bola na teba mila, 🙂 nemam to rada,tak pristupy lekarov.ako keby sme si to my vybrali,ze nam ide cukor hore,no nie???a malinky by tak ci tak nebol ziaden obor,tak sa nemusis bat,moja sesternka porodila synceka,mal 5kg,bez toho,aby mala ona diabetes,alebo maly no a vsetko bolo v poriadku,tak drzime palceky,nech vsetko dopadne dobre. ja si picham pred spanim a tiez si ten cukor robi rano co chce,a co sa obesim??pekny dnik

ducky
20. aug 2010

@petja Díky moc za zprávu, tak snad už dneska miminko vykoukne na svět a Lio to bude mít za sebou. Ta si holka teda fakt užila ☹ Moc na ní myslíme a držíme pěsti.

mmorgana
20. aug 2010

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Hmm, a nedá se napsat, že ráda - včera jsem byla na OGTT a hodnoty jsem měla 4,5 - 9,6 - 8,0. Můj gynekolog mi napsal žádanku na diabetologii. Tam jsem volala a objednali mě na 2. 9. Nejste někdo z Brna a nemáte zkušenosti s brněnskými diabetology?
Teď studuju www.tehotenskacukrovka.cz a snazim se jist pravidelne co 3 hodiny a zkusim se nejak poprat se sacharidy 😒

makinecka
20. aug 2010

@mmorgana neboj to zvládneš a zjistíš že to není až tak hrozné jak to vypadá,já už to mám konečně za sebou a už můžu mlsat a dalo se to vydržet 😉

luckaa
20. aug 2010

@mmorgana Vítej 😉

luckaa
20. aug 2010

@makinecka Moc Vám to s mrňouskem sluší,škoda,že není nějaká větší fotečka 😉

makinecka
20. aug 2010

tady je moje láska Maxíček 🙂

luckaa
20. aug 2010

@makinecka Je nádhernej 😵 😵 😵

werunka21
20. aug 2010

@makinecka tak ten je sladký 🙂

petja
20. aug 2010

Takže zpráva od LIO:

17,15 hod., 51 cm, 3,6 kg kluk jako buk, jen nevím, co mám dělat s tou bradavkou, jsem unavenej a ukecanej a pinkal bych. Zdraví Lio a Dominiček

fotka na září

ducky
20. aug 2010

@petja Díííííky moc 😵

@lio moc a moc gratuluju k synkovi. Holka ale jsi borka, dala jsi to nakonec 😉 Tak hlavně ať už je vám jen dobře, Dominiček hezky roste a nezlobí 😀

@makinecka To je ale krásnej chlapeček. Taky mám doma jednoho 😀

luckaa
20. aug 2010

@lio moc gratuluju k chlapečkovi,ale teda jsi fakt dobrá,takovou dobu,doufám,že mě nečeká něco podobného 😅 😝 ale ten výsledek na konci za to stejně stojí 😵 ...Tak koukám,že cukrovkářkám se snad rodí jen chlapi nebo cooooo? 😀

mmorgana
21. aug 2010

Ahoj holky, tak už mám svůj druhý den podle www.tehotenskacukrovka.cz 😎 Zatím mi to doporučili než půjdu na diabetologii. Právě svačím půlku tvarohu, pažitku a třičtvrtě kaiserky 😀

evajza
21. aug 2010

@petja děkujem za milou zprávičku,ale hlavně,že už je malý Domiš na světě a maminka nejšťastnější človíček,ale dal jí zabrat uf 🙂 Tak a teď je řada pomalu na mne 😵
@makinecka ta čupřinka je kouzelná,povedl se mamčo 🙂

nivalis
21. aug 2010

Ahoj 🙂 chcem sa spytat- poznate nejaku tehulku s gest diabetom, ktora by dietu nedrzala??? ako to dopadlo? co babo??? pri prvom tehu som uplne vylucila vsetko sladke, mucne a dobre ze som nehladovala... furt som sa nad tym cukrom stresovala a aj tak som mala casto vysoke hodnoty ☹ teraz som to nejako nechala plavat- jem vsetko doradu a kolko sa mi chuti... a najvyssi namerany cukor som mala 6,3 😀 😀 😀 jednoducho povedane- potrebujem vediet ci babenku skodi uz len to ked ten cukor zjem, aj napriek tomu ze moje telo ho dokaze odburat na pripustne hodnoty??? dakujem 😀

danusik79
21. aug 2010

@nivalis ahoj,ja mam tiez tehu cukrovku a ziadnu dietu mi nenariadili a ani nerobim,jem ,co mi chuti,aj ked musim povedat,ze sladke sama od seba nemusim,ale sem tam si zmrzku dam,a daaky ten kolacik,ale nie denne. ja jedavam moc rada ovocie,ale tam si davam pozor aby to nebolo na kila cez den,lebo ovocie ma tiez velmi vela cukru.moje hodnoty cez den su v pohode,dokonca,dakedy mam pocit,ze by sa mi prisun cukru zisiel,sa mi zacne tocit hlava,hladina cukru je aj nizsia,ale potom si hodim daaku tu broskynku a je mi dobre.moj cukor je kazde rano vyssi,ako by mal byt.ale ja si zase picham inzulin. takze tazko je radit,ci skodis dietatku,mne povedala diabetologicka len to,ze moje telo produkujuje v noci viacej cukru a aby si ho malinka nebrala a nepriberala z neho a nemala neskor problemi,je lepsie si ten inzulin pichat,aby cukor siel dole.ale uz su to dva tyzdne a cukrik si robi co chce a malinka je zatial v uplnom poriadku,boli sme prave na vysetreni,kde ju vysetrili od hlavy az po päty,tak dufam,ze sa to nezmeni...tebe zelam vela stastia a drzim palceky,aby vsetko dopadlo dobre,ono to vyzera strasidelne,ale az take hrozne to nie je,vraj v tehotenstve uplne normalne u vela zien,kazda sme predsta ina a kazde telo reaguje inak..tak pekny dnik

nivalis
21. aug 2010

danusik79 - dakujem za odpoved a povzbudenie 😉 ved mi uz sme to raz zvladli a mame doma uplne zdrave krasne dievcatko 😀 lenze v tom tehu sa mi sladke vobec nechutilo a cukor som mala aj tak vysoky, a teraz by som najradsej len na cokolade zila a ked si po jedeni po hodine aj pol odmeriam, tak je to vzdy v pohode! 😉 no nerada by som drobcovi nejako ublizila 😒
a ty mas len tehu cukrovku a pichas si kazdy den inzulin??? ved mne diabetolog povedal ze pri gestacnom diabete sa to riesi len dietami?! obdivujem ta ze si to dokazes pichnut! ja ked si robim denny profil raz za tyzden tak mi je uz od rana zle... a kolko krat si aj tri krat musim do prsta pichnut kym aspon kvapku krvi vytlacim, a to uz pri tom odpadavam! 😠 ale prezili sme raz prezijeme znova, len nech su deticky zdrave 🙂 😉 maj sa pekne a aj ja ti drzim palce 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre