Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
4. aug 2010

@ratatooy většina holek má doma glukouše a měří se doma,já si beru den před ko krev a s tou chodím na dia a chodila sem co 14 dní až tři týdny jak kdy.

luckaa
4. aug 2010

@ratatooy Já chodím jen jednou za měsíc na profil,ani k dia nejdu

werunka21
4. aug 2010

@ratatooy přesně, taky jsem z toho byla špatná. Mě dr. řekla, že mám držet dietu i po porodu a kdyžtak jen vysadit inzulin (jako by mi to mělo zůstat 😝 ). Profil měřit dál a přijít na kontrolu po šestinedělí. A v porodnici mi řekli, že se pak dávky inzulínu snižují... No tak já doufám, že se toho zbavím...

luckaa
4. aug 2010

No,já jsem někde četla,že 4 z 10 to po porodu zůstane a že komu to nezůstane,tak by se mělo chodit jednou ročně k obvodní na kontroly,že se to po 15 až 20 letech může vrátit v podobě normální cukrovky....Nevíte o tom něco???

makinecka
4. aug 2010

no tak já ani neuvažuju že by mi něco mělo zůstat 😝 nikdo z rodiny cukrovku neměl a nemá tak já taky ne a hotovo,já mám jen poruchu glukózové tolerance a té se teda po porodu zbavím 😀

werunka21
4. aug 2010

@luckaa tak to je Luci pravda. Z 50% máš náběh na cukrovku II. typu ve starším věku. Proto by celkově ta strava měla být vyvážená, ať se tomu předejde. Ty kontroly nevím, o tom jsem neslyšela. No a kdyby mi to nedej Bože zůstalo, tak jsou tady přece dia cukrovinky 😀 😀 , nejsou sice tak nej ale jsou 😀

luckaa
4. aug 2010

Už vím,četla jsem to v časopisu Máma a já...jako já taky doufám,že mi to po porodu zmizne,u nás měl teda cukrovku děda z tátovy strany,ale nebyl na inzulínu,měl jen léky,tak snad to bude v pohodě.

tea1909
4. aug 2010

holky mluvíte tady o PA ... všechny chodíte k nějaké své soukromé? Já jsem nic s nikým nikdy nekonzultovala ☹ . Nebo máte někoho z nemocnice už? A jak je to předporodními kurzy?

werunka21
4. aug 2010

@luckaa u nás má cukrovku babi, děda a teta (až ve starším věku). Všichni z mamčiny strany, takže nějaké dispozice tam určitě do budoucna mám, ale teď ještě nechci 😝

luckaa
4. aug 2010

@werunka21 Tak to jste cukrovkářská rodinka,tak držím palce,ať se Ti to vyhne 😉

tea1909
4. aug 2010

jo a manželova babička má doma asi glukometr...její dcera měla hodně silnou cukrovku (ale loni zemřela ☹ ) ... myslíte, že by mi ho mohla půjčit? nebo myslíte že ho měla taky půjčený z dia poradny a vracela ho?

werunka21
4. aug 2010

@tea1909 Já kurzy bojkotovala s tím, že kdysi takové tahače peněz nebyly a každá odrodila, tak proč ne já?! A Lio asi myslí PA kam už chodá do porodky na kontroly

lio
4. aug 2010

@werunka21 tak zábaly..olej a dotepla a průdušky se odhlení.....a na kašel sirup jitrocelový bez cukru 🙂

werunka21
4. aug 2010

@tea1909 ale ty testovací proužky stojí kolem 700,-. Tak jestli do toho investovat nebo ne, toť otázka že

werunka21
4. aug 2010

@lio Na noc mám zábaly a sirup taky užívám 😉

werunka21
4. aug 2010

Tak ty čtyři broskve kupodivu prošly 😀 😀 😀 😀

werunka21
4. aug 2010

Ale moc si ze mě holky příklad neberte jo 😀

luckaa
4. aug 2010

@werunka21 😀 😀 😀

tea1909
4. aug 2010

@werunka21 a kolik ty předporodní kurzy stojí? a jak dlouho před porodem se navštěvují? ... ty jo, já si občas připadám jak spadlá z višně ☹ 😅 🙄 . A pak ta prohlídka porodnice to si domlouváte v porodnici? nebo to je součást těch porodních kurzů?

A testovací proužky? To jsem nevěděla, že je něco takovýho potřeba... ach jo, připadám si tak hloupá ☹ .
To je na každé měření nový?

werunka21
4. aug 2010

@tea1909 bohužel na každé měření nový. A v té krabičce je jich jen 50. Možná když se domluvíš s dia dr. tak na jednu krabičku máš nárok (hradí ZP).
Ty kurzy stojí jak kde. Bys zjistila na stránkách porodky. Většinou kolem 500,- ale i víc. A na prohlídku porodky jsem taky nešla - já vlasně vůbec nevím do čeho lezu 😅 , ale někdy je to prý lepší. Někteří jsou prý z té prohlídky tak zdrcení...

lio
4. aug 2010

@werunka21 tak to vykurýruješ, já tedy dávala zábaly i přes den, ale to jsem polehávala .-)

jinak PA jsem myslela tu, kterou jsem si pozvala domu, právě proto že díky mému ležení jsme nikde nebyli a já cítila že je to potřeba pro klid manži, takže jsem si ji pozvala domu.....bylo to fajn, utříbila jsem si informace, věnovala se jen nám dvěma, já si z toho moc nového neodnesla, ale bylo to spíš takové školení pro tatínky, tak jsem toho využila bo manža z toho byl nějaký streslej, čím víc se to blížilo a já ještě poslíčkkovala a tak

tea1909
4. aug 2010

@lio a kdy sis jí pozvala? jak dlouho před porodem? a ty předporodní kurzy dělají porodnice? nebo soukromníci?
@werunka21 jak jako zdrcení ?? 😲 😨

werunka21
4. aug 2010

@tea1909 většinou porodnice. Však si najeď na stránky porodnice, co máš někde v okolí a určitě tam něco takového najdeš. No jak vyděli ty kozy a to všechno zařízení a ták...jsem to někde četla

makinecka
4. aug 2010

@tea1909 nešokuj,já na žádný kurzy taky nechodila a nechodím a určitě porodím 😉 já se byla podívat u nás v porodnici a zdrcená nejsem,mě se to tam naopak líbilo a budu ráda rodit tam tak se nestresuj dopředu blbinama 😉
každá porodnice by měla mít prohlídky sálů určitý dny to si musíš zjistit a kurzy povinný nejsou,tak nikam chodit nemusíš jeslti nechceš porodíš i bez toho to se neboj.

rozpravocka
4. aug 2010

Ahojte, tak ja som sa práve vratila z mojej prvej diabetologickej navstevy 🙂 zistila mi cukor (1,5hod po jedle - 3,9) co je menej, ako ked mi ho predtym bral gynekolog nalacno. Takze sa celko tesim 😉 No a v podstate mi nic noveho nepovedala. Akurat, ze samam vyhybat dia vyrobkom a umelym sladidlam a ak sa dá tak aj sladkostiam a volnemu cukru (obcasne mini zhresenie vraj neuskodi) a este mam obmedzit banany, hrozno a prezrete ovocie - toť všo. Nemusim nic vážit ani pocitat, 😉 akurat mam jest mensie porcie a velmi casto - kludne aj kazde 2 hodky - nikdy vraj nemam byt hladna. Takze to nedopadlo az tak hrozne. Najblizsie idem o tri tyzdne, takze potom uvidime,ako to dopadne.Ozaj, aj vas poslali na ocne vysetrenie?

rozpravocka
4. aug 2010

Inak, tak mi napadlo,ze mam celkom chut na popcorn - neviete kam to mam zaradit? Kukurica? Kukuricná múka? Celozrnne? Co myslite, kolko to moze mat cukru?

lio
4. aug 2010

@tea1909 holka nabídek je všude spousta, kam všude můžeš chodit, a co absolvovat, je to každého věc, kdy a kam půjde.....já ji zvala v 35tt většinou to maj na webu napsané odkdy jaká "přednáška" či jak to nazvat, mne zajímala jen tato....vše ostatní mám načtené a stejně se nic nového nedozvím.
kurzy vedou různí soukromníci, ale i každá porodnice má svůj "zkrácený" kurzík ...tam kde budeš rodit nalistuj web a jistě tam máš hafo info

makinecka
4. aug 2010

@rozpravocka tak gratuluju to sou krásný výsledky a vidíš že to není tak hrozné,popcorn nevím ale podívala bych se na etiketu tam musí být napsané kolik to má sacharidů.

lio
4. aug 2010

@rozpravocka nechápu omezování ovoce, furt dokola...pokud se změří, je to naprosto v pohodě, tělo potřebuje vše.....

lio
4. aug 2010

@rozpravocka popcorn má ve 100 gr 57gr sacharidů. takže leda místo véči 😀 a to by mne neuspokojilo 100gr popcornu, je to hroznej mor 😀 radši vyhnout

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre