Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

saska.t
6. nov 2013

@caboonek tiez som zial chudla , na zaciatku tehu som mala 55kg a tehu som koncila s necelymi 60 kg,moc sa to Dr.nepacilo ani na Dia poradni ani gynekologovi,tak som sa ich spytala ci chcu teda udrziavat glykemiu alebo mam priberat,ziadny sa nevyjadril,ale mne prislo rozumnejsie pozerat hlavne na dieta,aby som mu neublizila,mala sa narodila zdrava aj ked trosku lahsia,ale vsetko za 2 mes. dobehla na Vahe,zajtra by som mala absolvovat kontrolny test ci cukrovka odisla,uz teraz mam z toho hrozu 😖

caboonek
6. nov 2013

@saska.t držím pěstičky, budu na tebe zítra myslet když budu taky v diabetické poradně

lennus
6. nov 2013

Holky, poraďte mi prosím, co jít odpoledne na sváču a na druhou véču? Já si dávala odpol. jogurt s oříšky, pak třeba kedluben a na druhou véči trošičku jogurtu a půlku jabka, ale chci odbourat ty mléčné výrobky, dost mě zahleňují, zvlášť teď, když jsem nachlazená. Díky!
Je to se mnou těžké, nejsem moc masař, pečivo taky nechci furt, no nevím!

Četla jsem i zajímavý článek a dost s ním teda souhlasím ohledně těch hlenů: http://tvoje-zdravi.webnode.cz/zajimave-informa...

caboonek
6. nov 2013

@jpetraa Tak ze žádanky do diabetologické poradny jsem vyčetla hodnoty z oGGT: na lačno 4,7
Po 60min 9,9 a po 120 min 9,2. Hrůza, snad mi nedají hned inzulín😞

jpetraa
6. nov 2013

@caboonek hned určitě ne...nejdřív Ti dia dietu a až dle toho jak se Ti bude dařit..já měla po 2 hodinách 9,6,to jsi na tom líp:O)

caboonek
6. nov 2013

@jpetraa tak díky za podporu, uvidím co zítra, snad to zvládnu.

andran
7. nov 2013

ahoj holky, tak já jsem byla 29.10.na testu těhu cukrovky, sice jsem si vyzvedávala výsledky, ale nějak jsem to jen proletěla očima a přesný čísla nevím, ale mám pocit, že po 2h jsem měla 7,9. Do poradny mě dr. neposlala, řekla mi, že mám cukrovku na hraně (nechápu, když na netu se uvádí hranice 7,7, asi si ta čísla budu muset ověřit) a nemám jíst čokoládu, ovoce jen dopo, omezit pečivo a sladký. Mám o kamarádky jídelníček, ona chodila do poradny, měla 8,9, kontrolovala si i krev. Šílím, zelenina mi leze už i ušima, sladký mi chybí, jsem z toho nevrlá. Tmavý pečivo taky moc nemusím, ale jím. Na začátku jsem vážila 54kg a teď 60kg, jsem ve 26.tt.

llluckaaa
7. nov 2013

@jpetraa Ahoj, dívala jsem se po receptech na omelety z vloček a viděla bych to na tento postup:
2 vejce
50 g ovesných vloček (30 g sacharidů)
100 ml mléka (5 g sacharidů)
ochutit (sůl, pepř, bylinky,...)
Zbývá 10 g sacharidů - ty bych vyplácala třeba na zeleninu a caro s mlékem.

Udělat směs a tu opéct na pánvi. Navrch pak dát ještě rozpustit sýr. Dělala jsem to dnes na zkoušku a je potřeba udělat víc omelet, jedna byla moc velká a trhala se. Měla jsem k tomu zeleninu a přišlo mi, že je toho docela hodně 🙂
Večer zkusím ještě verzi "na sladko bez cukru". Jsem zvědavá, jak to dopadne 😀

jpetraa
7. nov 2013

@llluckaaa děkuju, vyzkouším asi v sobotu ráno...a verze nasladko mě taky zajímá:O) já včera upekla buchtu a místo cukru dala stévii(to nebyl záměr,ale cukr došel a nechtělo se mi do obchodu)ještě jsem neochutnala,ale přítel říkal, že se to dá...ale že j to tam trošku cítit. akorát se mi oproti normálu nějak zdrcla, tak asi je potřeba dát víc mouky, když té stévie se dává podstatně míň než cukru.

jpetraa
7. nov 2013

@llluckaaa co takovej bramborák k večeři? když ho neutopím v oleji, tak by to šlo,ne?

llluckaaa
7. nov 2013

@jpetraa Jako příloha by šel. Ale musíš ještě vymyslet, co k němu.

jpetraa
7. nov 2013

@llluckaaa já myslela,že si dám jen ten..

llluckaaa
7. nov 2013

@jpetraa Něco je potřeba, protože bys jinak měla málo bílkovin. Co třeba plátek uzeného masa a kysané zelí?

caboonek
7. nov 2013

Ahoj holky, tak jsem po návštěvě dia poradny a jsem snad ještě víc rozladěná. Byly tam se mnou i jiné maminy, docela vypapané přes 100kg. Do 14 dní musím zapisovat pár glykemických profilů a pak se uvidí...bojím. Měřily jste se i v těch 22h? A ráno už na 7h?

jpetraa
7. nov 2013

@caboonek a kolik jsi měla u nich?nebo Tě netestovali? měřila jsem se i ve 22,ráno před půl 8, v půl 8 snídám.
@llluckaaa a co posypat ten bramborák sýrem?nebo do něj dát hermelín?

caboonek
7. nov 2013

@jpetraa Měla jsem 6,7 po fit tyčince, ale stejně mi brali ještě 3 zkumavky žilní krve. A ta večerní hodnota v těch 22h je výsledek po večeři ve 20h, nebo v tom mám hokej?

lennus
7. nov 2013

@jpetraa My měli minulý týden k večeři bramboráky, dala jsem tam špaldovou mouku, měla jsem 4 menší kousky a k tomu kysané zelí a hodnota pak snad kolem 5,4, takže pohoda, ale asi jak u koho.

@lllucka Já si nemyslím, že je nutné dát si k bramboráku maso, já s tím mám problém, nejsem masař a zas jíst ho furt, to fakt nemůžu a hodnoty mám dobré. To je asi individuální, ne?
Modlím se, aby se to nezhoršovalo, protože nechci přehnaně jíst maso a mléčné výrobky. Četla sis ten článek, co jsem sem dávala o mléku?

@caboonek Já se z kraje měřila 2x týdně nalačno a hodinu po snídani, obědě a večeři. Teď prý můžu jen jednou, ale proužků mám dost, tak budu i dvakrát, popř. když si nebudu jistá nějakým jídlem.

jpetraa
7. nov 2013

@lennus já zkusím klasickej bramborák, ať vím co vydržím...já mám hodnoty nalačno pořád o.k., blbý jeto po jídle, hlavně teda jsme přišli na to pečivo, to je prostě největší problém.
jo a co mussli tyčinky..ty se smí?

caboonek
7. nov 2013

Holky, odvažujete všechny potraviny dle tabulek nebo to můžu zaokrouhlovat pokud budu mít glykemii pod 7mmol 😲

lennus
7. nov 2013

@jpetraa Já bych mussli neriskovala, ale zas když víš, že budeš mít pohyb a vyzkoušíš, že Ti to nezvedá hladinu a je kvalitní, tak proč ne. Ten můj bramborák byl taky klasický, až na tu mouku. 😉 Mám na něj zase hroznou chuť, tak asi brzy opět uděláme!

lennus
7. nov 2013

@caboonek Já nic nevážím, dělám to od oka, nejím sladkosti, složité sacharidy mám rozložené v přílohách na ty 2-3 hodinky a hodnoty jsou v pohodě. Ale chápu, že když je někdo nemá dobré, tak musí být přísnější a možná i měřit.

calin
7. nov 2013

Nečakané sa stalo skutočnosťou :(
Máte niekto merač Contour? Hodnota ukazuje v mg/dl. takže žiadne také číselka, ako píšete vo fore ale čísla 100 atď - či je tam čiara, len ju nevidím..
Ďakujem

llluckaaa
7. nov 2013

@lennus Není to individuální, ale je dobře, že tobě to zle nedělá. Jde o to, že aby se sacharidy vstřebávaly pomaleji, je potřeba mít jídlo vyvážené nejen co do množství sacharidů, ale i tuků a bílkovin. Navíc bílkoviny tě hodně zasytí, takže když si dáš limitované množství sacharidů, zaplácneš hlad bílkovinami a tukem 😉
Četla a s něčím nesouhlasím, něco mi přijdou jako nepodložené informace, něco jako demagogie a něco je možná pravda 😀 Ale nechci se tu pouštět do sporů, jestli někdo mléčné výrobky nechce a myslí si, že mu nedělají dobře, ať je tedy nejí/nepije, i tak je možné se zdravě stravovat a mít dostatek např. vápníku nebo bílkovin 🙂
@jpetraa Jo, klidně sýr. A nebo kdybys udělala ten bramborák třeba z víc bílků 🙂

llluckaaa
7. nov 2013

Tak jsem zkoušela lívance "na sladko" a výsledek nic moc. Chybí to sladké chuť, a to jsem to přislazovala stévií. Když jsem si ale na ně něco dala (co vy teď nesmíte 😅 ), tak už byly dobré.
Písu recept, třeba někdo využijete při vaření pro děti (teda když tam nedáte tu stévii 😉)
2 vajíčka
50 g ovesných vloček (30 g sacharidů)
50 g nastrouhaného jablka (7 g sacharidů)
100 ml mléka (5 g sacharidů)
tekutá stévie, skořice

Rozmíchat, dávat na lžíci na pánev, opéct pomalu z obou stran.

werunkas
8. nov 2013

@jpetraa a jakou buchtu si pekla? já pekla minulý týden nějakou s tvarohem a mrkví jen do malé formy - hřbetu taky jsem to sladila stévií a taky se mě to zdrclo a nakonec to nebylo vůbec dobré, takže buchta letěla na kompost, asi budu dělat jen štrůdly ty mi jdou. Možná je to tou práškovou stévií ona je divná ☹

jpetraa
8. nov 2013

@werunkas americký koláč s jabkama. asi jeto tu stévií...ale jíst se to dalo,akorát to nebylo nadýchaný.
jinak jsem si dnes rozdělila snídani(obávané pečivo) na dvě dávky po hodině a cukr dobrý..jen teda nevím...když se te´d nasvačím jak jsem zvyklá v půl 11, tak to bude jen hodinu a půl po druhé snídani...

lennus
8. nov 2013

@llluckaaa Já mám zatím vyzkoušeno, že když jím střídmě a s mírou, tak je to v pohodě, lepší je to po pohybu, třeba když jsem byla dva dny doma a šla si lehnout po snídani, tak mi to vylítlo a když pak jdu do práce a měřím se až v práci, tak je to v pohodě. Včera jsme měli domácí šunkofleky a po hodině 5,1, to mi zas přišlo celkem málo.
Jenže přeci nemůžu jíst furt jen maso a mléčné výrobky, nejsem masař, nemyslím si, že je zdravé jíst denně maso a mléčné výrobky mě opravdu zahleňují, tak teď babo raď! 😀
Je fakt zajímavé, že spoustě lidem pomůže vyřadit mléčné výrobky, teď jsem poslouchala na Českém rozhlasu v Biolence pána, který měl rakovinu prostaty, zhubnul, dal se na zdravou stravu, něco jako makrobiotika a vyléčil se, takže fakt na tom, že mléčné výrobky nejsou až tak zdravé, něco bude. Je fakt, že žádný savec v přírodě se po odkojení už mlékem neživí a údajně ho dospělý neumí dobře zpracovat.

Ty lívance fakt nic moc? Možná bych tam kápla malilinko agáve, ale to asi jen u někoho, kdo netrpí, že mu ty hodnoty vylítnou nebo když člověk ví, že bude mít pohyb.

@werunkas Zkus ten perník nebo celorznný závin - ten je u nás teď oblíbený: http://www.biolenka.cz/recepty.php?type=1&cat=35

jpetraa
8. nov 2013

@lennus já si zase myslím, že to s těma mléčnýma výrobkama nebude až tak horký.. já teda zase masař jsem, mně maso často nevadí vůbec.

lennus
8. nov 2013

@jpetraa Co horký? 🙂 Že zahleňují a po vysazení se může zlepší alergie, je známá věc. A jíst denně maso zdravý rozhodně není, zahnívá ve střevech a u nás hraje rakovina tlustého střeva prim. Bohužel je dnes nadopováno hormony. Vždyť i dřív jedli lidi maso jen výjimečně.

jpetraa
8. nov 2013

@lennus myslím tím, že jsou až tak škodlivý jak se někde píše....o masu netvrdím, že je zdravý jíst ho denně, jen říkám, že já ho mám ráda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre