Trizómie 13

mojsyncek
4. mar 2022

Dobrý deň prajem. Poprosím ak by to bolo možné tak anonymne. Ďakujem. Potrebovala by som poradiť. Stretol sa niekto počas tehotenstva s tým, že mu lekár oznam že, je na hranici Trizomia13? Ja som to počula 1x a to idem mat 4babätko ❤️. Som zúfalá a neviem co mám robiť?Odporučili by ste mi ísť na odber plodovej vody? Mám 3deti úplne zdravé. Môžem mať teraz postihnuté? Prosím, poraďte mi... Ďakujem veľmi pekne ❤️

petamich
4. mar 2022

ja osobne pred odberom plodovej vody by som si zaplatila Trisomy alebo Nifty alebo sla na dobry morfologicky ultrazvuk

zojeva
4. mar 2022

@mojsyncek neviem odkiaľ ste ale odporúčam Vám navštíviť doktora Grochala v Martine je to odborník a robí morfologické sona. Je to jedna s tým lacnejších možnosti pripadne nifty testy a ako poslednú možnosť by som išla na odber plodovej vody

mojsyncek
autor
4. mar 2022

@zojeva neviete mi s týmto poradiť? Či sa mám teda obávať... 😔

danyelia
4. mar 2022

Ahoj, ja by som išla určite na dobrý morfologický ultrazvuk k odborníkovi a počkala si na ďalšie vyšetrenie...pokiaľ viem, tie rôzne testy zobrazujú iba pravdepodobnosť, že bábo môže mať nejakú poruchu, mne tak vyšlo vyššie riziko DS, morfologický ultrazvuk bol na druhý deň úplne v poriadku a ďalší test o pár týždňov tiež úplne v poriadku...Mne môj známy gynekológ - odborník povedal, že odber plodovej vody by svojej tehotnej manželke nedovolil 🤷‍♀️

danyelia
4. mar 2022

@mojsyncek Trisomia 13 - 1:277 znamená, že jedna žena z 277 s Tvojimi parametrami (výška, váha, fajčiarka, výsledky krvi, namerané hodnoty výsledkov a iné) na svete/v Európe? bude mať postihnuté bábätko touto poruchou, je to čisto len pravdepodobnosť, mne lekár povedal, že tie testy by sa už nemali robiť, pretože len zbytočne stresujúce ženy. Dúfam, že som to nepoplietla, ale mne to bolo vysvetlené tak...

mojsyncek
autor
4. mar 2022

@danyelia ďakujem veľmi pekne... No mám ísť na trisomy či ako to je... 🙈Veru, iba strašia mamičky takými vecami.. Ja stále verím, že malinký je v úplnom poriadku... ❤️Nikdy predtým takéto veci neriešili a to už mám 3 deti 🥰

veroonr
4. mar 2022

@mojsyncek toto su take uvodne orientacne testy. Netreba sa stresovat. Treba ist na marfologicky ultrazvuk pripadne na tie drahe krvne testy na genetiku (neviem ako sa volaju). Osobna skusenost s odberom plodovej vody - asi najhorsi emocny zazitok v zivote...

danyelia
4. mar 2022

@mojsyncek Nie je zač, ja mám tiež 4 zdravé deti a pri treťom som tiež vedela, že bude zdravý aj on 😊 Ja som bola na kvalitnom morfologickom ultrazvuku v KE - Šaca a tam mi lekár povedal, že vyzerá byť všetko v poriadku, urobil ešte nejaké krvné testy, porovnal výsledky a o pár hodín poslal info, že je všetko ok. Trisomy test stál pred cca 4 rokmi okolo 350 €, bol mi odporúčaný, no po výsledkoch z ultrazvuku som ho nechcela, prišlo mi to už zbytočné...Držím palce, nech všetko dobre dopadne ❤

mojsyncek
autor
4. mar 2022

@danyelia ďakujem ☺️

tinkavvv
4. mar 2022

@mojsyncek hlavne ten trisomny / nifty si zaplat len vtedy, ak vies ci by poitivny vysledok u teba rozhodol o moznom ukonceni tehotenstva.
Drzim palce

brezza
4. mar 2022

@tinkavvv trisomy a nifty su tie iste testy.
@mojsyncek ja som si zaplatila trisomy komplet, ktore skumali vsetky chromozomy boli sice drahe, tusim 540 €, ale v cene bol aj odber plodovej vody v pripade pozitivneho vysledku. Mne z triple testov vysiel vysledok na T21 1:5. Trisomy to vyvratili. Syn je zdravy. Patauov syndrom by sa prejavil aj na ultrazvuku. Doktor ti nic nevravel? Mozes si skusit este zaplatit morfologicky ultrazvuk. Neboj bude to dobre.

basska_b
4. mar 2022

@mojsyncek neboj, to ti mozno vyslo len kvoli veku, s tymto testom sa zbytocne strasi vela mamiciek. Ak mas VSZP, pozri, tusim Nifty alebo Trisomy testy preplacaju. Mne vysiel Downov syndrom 1:450 a nebolo z toho nakoniec nic... to len 1 mamina zo 450 s rovnakym vysledkom ma dieta s DS. Cize npodla mna sa nemusis bat. Na morfo utz ti dietatko poriadne pozru kvalitnym sonom, ci je zdrave

menojojka
16. dec 2023

@mojsyncek ahoj ako si dopadla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre