Tvrdnutie brucha pri námahe a v strese v 6. mesiaci

gabrieluskka
18. sep 2020

BABY, ZACALA SOM 6 MESIAC A UZ TAK CCA MESIAC POCITUJEM TVRDNUTIE BRUCHA A TLAK PRI TOM. ZDA SA MI TO PRISKORO. AK MAM KLUD TAK JE TO OK ALE STACI ZE SA PONAHLAM NA AUTOBUS ALEBO NIECO TAZSIE NOSIM, PRIPADNE V PRACI NA MNA S NIECIM TLACIA A ZACNE MI VYSLOVENE TVRDNUT CELE BRUCHO. MATE S TYM NIEKTO SKUSENOST V 5-6 MESIACI? V PONDELOK TO ODKONZULTUJEM S DOKTORKOU SAMOZREJME .

nikpa
18. sep 2020

@gabrieluskka beries magnezium? Ak nie tak rýchlo začni. A mala by si viac oddychovat a menej sa stresovat pokial sa dá. Ked sa to nezlepší, možno aj prehodnotit ci stoji zato chodiť ešte do práce.

gabrieluskka
autor
18. sep 2020

@nikpa magnezium beriem od 4 mesiaca skrz krce v nohach a nepomaha. Mam stresovy a narocnu pracu psychicky aj fyzicky. Pracujem v advokacii , skusim to prebrat s doktorkou ci mi vie pomoct, bojim sa aby som neprisla o dieta

m_o_n_c_a_k
18. sep 2020

@gabrieluskka treba ísť na PN. Žiadnej tehotnej žene neprospieva stres. Ja som vedúca výrobného strediska a logistiky a žiadne peniaze a ani stres mi nestojí prísť o bábätko. V práci treba začať robiť tak aby na teba netlacili. Si tehotná. Zamestnávateľ na brat ohľad a dá sa aj písomne požiadať o rôzne úľavy. Treba si pozisťovať.

nikpa
18. sep 2020

@gabrieluskka ak máš normálnu lekárku tak by nemal problém aby ta vypisala na PN

mtoth
18. sep 2020

@gabrieluskka som asi iba o tyzden kratsie tehu ako ty, tvrdnutie mi zacalo pred mesiacom a uplne stacili take dni, ze som varila, prala, zehlila, vysavala.. vecer vzdy brutalne tvrdnutie, nohy vylozene. Riesila som s dr - ze mam jest magnezko a viac oddychovat, rozdelit si domace prace na viac dni, ziadna namaha. Ja som PN od 7tt kvoli hroznemu zvaracaniu, uz som sa aj chcela vratit do prace, ale mam psychicky narocnu pracu a moja dr ma ani nechce pustit. A uz som sa s tym aj zmierila, pre tu malu lasku vsetko ❤️

gabrieluskka
autor
18. sep 2020

@mtoth peniaze ma netrapia ze by som mala menej, ale bojim sa aby som o malu neprisla , lebo mne to tvrdnutie je viac krat za den niekedy v praci ked som 10 hod tak s toho nemam cas si vylozit nohy ani oddychnut . Cize skusim to odkonzultovat s doktorkou ci ma vie nechat doma v klude alebo co dalej lebo nechcem aby sa nieco zle stalo. No ja doma upratuhem rodinny dom na 2 x lebo na 1 sup by som to nezvladla mna uz poto. Chytaju take tahave krce az

nikpa
18. sep 2020

@gabrieluskka v 6.mesiaci 10hodin v práci a nemas cas si ani oddýchnuť 🙏🙄 žena, ty si koledujes.

gabrieluskka
autor
18. sep 2020

@nikpa menila som gyn. Dufam ze tato nova bude ludskejsia. Tu predoslu som prosila ze mam anemiu a ze mi je casto na odpadnutie , a ta ma len odstrcila ze tehotenstvo nieje choroba a do materskej mozem robit veselo . Tak uvidime nova pani doktorka co povie. A to ani nehovorim ze mam problem skrz brusko s chrbticou.