Úplne prirodzené tehotenstvo a pôrod bez liekov a zásahov

nina88
2. jún 2013

Ahojte,neviem,či tu podobná téma je,ak ano, ospravedlňujem sa,len mám pár otázok a isto aj mnohé z vás, keďže v dnešnej dobe je všetko postavené na medikamentoch (chemii) a veľa veci je postavených na hlavu,ako napríklad nase slovenske pôrody, to je des. Ja sa snažím veľa veci vycítiť a podľa toho sa riadiť. Napríklad neockujem svoje deti. Nie som v žiadnych skupinách,ani nereagujem ako nepricetna fanaticka na názor matiek očkovať, je to len moja voľba,lebo som to tak cítila a nikoho tým neobtazujem. A teraz k veci. Som tehotná, v 7 tt a začala som spinit. Najprv červeno, teraz po 3 dňoch hnedo. Dostala som u lekára utrogestan na udržanie tehotenstva a dostala som zas môj pocit, že to nie je správne. Som normálna? Neberiem Ho. Svoje dieťa ľúbim,chcem Ho.ale mám proste pocit,že to mám nechať na prírodu. že ona vie najlepšie či robí... Mám mať preto výčitky? Zakladam túto tému pre vsetky ženy, ktoré majú este nejaké vnútorné pocity a nerobia všetko ako im spoločnosť káže...

leporeloo
2. jún 2013

@nina88 popravde uplne ti rozumiem... myslim si ze by zeny nemali okamzite ked im den meska menzes utekat si kuopvat testy, utekat na ultrazvuk a vsade vraviet ze su tehotne... podla mna nie kazda tehotenstvo sa musi uhniezdit a telo sa rozhodne ci babatko prijme. pretoze telo moze plod vylucit ak by napr nemusel byt v poriadku... vela zien prezije tento maly potrat a vobec o tom nevie... ked zena zisti ze je tehotna je len v nadeji este to neznamena ze vsetko dopadne narodenim babatka, samozrejme ta nechcem strastit ani nic podobne... ale uplne chapem ze to chces nechat na prirodu je to podla mna tak spravne. ak mas mat este dietatko budes ho mat aj bez lieka...

monika15
2. jún 2013

@nina88 vysporiadan s osudom please ty zijes v nejakej telenovele ;)
presne tak ked si dieta nechcela tak si si mala dat tablektu po... a kedz si uz v tom tak to dieta zachran.....
nahodo u potratis a co potom budes tu pisat ze joj moj anjelik a ze sviecku zapalis atd........ hmmmm
no neviem ....... ale please zobud sa

leporeloo
2. jún 2013

ako vidno zasa niekto nepochopil temu troska....

nina88
autor
2. jún 2013

@monika15 žiaden anjelik, žiadne sviečky preboha. A žiadne lieky. Nemá to význam. Škoda tejto témy. Je to ako s očkovaním... Žiadna telenovala. Žijem dosť netelenovelsky život. Najhorší jr strach. Ten nás ničí... Ale to nepochopí niekto,kto nenacuva svoje telo,ale skorumpovaných doktorov. Mna tu viacerí poslali evidentne do pekla. Neockujem, nedávam lieky na teplotu, nedavam antibiotiká... Zaujímavé ale, že mám zdravé deti, ktoré su možno 2 krát v roku prechladnute, narozdirl od ich rovesníkov, čo majú ,,zodpovedných,, rodičov a bežia hned k lekárovi. Ja nehovorím že su tu nič. To by som si nikdy nedovolila. Len to je celé prehnane... A je to naozaj vec názoru. Prosim len sa tu nehadajte a prispievajte na. ozaj len pozitívne,lebo aj tak nič nezmenite. Ja po správe aká som vrahyna deti, nepôjdem zajtra očkovať,aninebid em brať hormony. Ľudia sa nemenia na základe negatívnej emócie,tak sa zbitocne nevytacajte. Nejde predsa o vás. Svet nezachranite. Takže kľud.

katia7
2. jún 2013

@nina88 myslim ze toto nie je spravne forum na takuto temu 😉 uplne ta chapem a myslim ze mas pravdu a rovnako si myslim ze ak sa pocuvas budes vediet aj kedy nieco riesit uz treba.....

nae
2. jún 2013

@nina88 Ahoj, veľmi pekný úvodný príspevok, aj tvoje ďalšie. Je cítiť, že si veríš, počúvaš sa a chceš sa o sebe rozhodovať. Keby bolo takých viac - takých, ktoré (ktorí) si nenechajú nabúrať sebavedomie od lekárov, susedov, svokier...takých, ktorí si chcú rozhodovať o svojom živote sami a na základe citu, nie na základe toho, "čo by sa malo robiť".
Veľmi ti držím palce, aby tvoj ďalší život prebiehal s takým mierom, aký cítiť z tvojich riadkov.
Ja osobne som tiež proti chémii a proti tomu, aby sa šlo hlavou proti múru a prírode za každú cenu. No záleží na situácii. Keď cítiš, že ti viac psychicky pomože nechať situáciu plynúť prirodzene, tak je to v poriadku. Nie každý je taký hrdina (nemyslím to pejoratívne). Drž sa!

nina88
autor
2. jún 2013

@nae moc ďakujem... 🙂

sense
2. jún 2013

@nina88 daj na svoj pocit, ked som ostala tehotna ja, a tiez som krvacala v 6tt a sla k lekarovi (zijem v zahranici), tak ma pozrel a povedal ze je vsetko ok, ze mam oddychovat...ziadne hormony, ked sme sli o tri tyzdne na slovensko a zacala opat krvacat a dost silno (myslela som si ze je potom) tak som sla na pohotovost a lekar ze je vsetko ok,ale pre istotu treba duphaston a najlepsie si na par dni polezat do nemocnice, samozrejme som nemocnicu odmietla, lezat mozem aj doma, a recept na duphastom som si zobrala ale poviem pravdu neuzivala som ho, a mam zdrave i ked strasne kolikave dieta....vsade v zahranici sa to berie tak ze co sa ma uchytit sa uchyti, ziadne lieky len pokoj, len na slovensku sa hned pchaju lieky. a takisto je to aj u inych lekarov , ako aj na prechladnutie tu sa k lekarovi ani nechodi, a na slovensku plne cakarne, hned spreje do nosa, kvapky atd atd...a pritom rovnako nechemicky pomoze, napr. pri nachladnuti sa naparit, kloktat a vyliecenie trva rovnako.....

jarmillka
2. jún 2013

Ja som začala krvacat v 12 tyždni...pol dna som rozmyšlala či íst do nemocky alebo nie..nedalo mi,tak som šla..mala som hematom blízko babatka tak ma tam hned nechali...nasadili kopec liekov..ale moje telo ich jednoducho nechcelo 🙂 tehotenske nevolnosti a všetko okolo toho sposobili,že som žiadny liek v sebe neudržala..mala som pri sebe super baby na izbe,kde sme sa fakt cely čas rehotali... Takže lieky som nebrala,v nemocke som sa akurát tak zabavila s dievčatami 🙂 psychika a pozitivne myslenie robia niekedy viac ako nejake lieky... Babatko sa malo udržat a narodit tak sa to stalo aj bez liekov... 😉

zulusa
2. jún 2013

@nina88 Ahoj, pôsobíš ako veľmi rozumná a zrelá žena, ktorá nad svojim telom rozmýšľa a nenecháva sa strhnúť väčšinou, alebo radami lekárov len preto lebo sa to "patrí", lebo sa to "musí" a lebo lekár má vždy "pravdu". Ja osobne vyznávam rovnaké hodnoty. A tiež verím, že ak sa dieťatko narodiť má, narodí sa, ak odíde už počas tehotenstva je na to vážny dôvod. Čiže, neboj sa veriť ako to nazývaš ty "vyššej moci". Namiesto liekov by som sa skúsila obrátiť do svojho vnútra, skúsiť nadobudnúť vnútorný pokoj a silu, veriť, že nech to dopadne akokoľvek, bude to tak, ako to malo byť.

malapepka
2. jún 2013

@nina88 ja som mala pri malom problémy - od zistenia tehu až po 18. tt ☹ špinila, krvácala som a dr. mi dal najprv otázku - chcete silou mocou udržať dieťa, i keď je tam možnosť, že nemusí byť zdravé? Bolo to moje prvé tehotenstvo, prvé dieťa a veľmi som sa oň bála. Brala som duphaston. Raz som omylom vynechala a zas krvácanie. Našťastie sa to upravilo, problém bol v nízkej placente. Som nesmierne šťastná, že sa teraz už synovi podarilo vydržať, zabojovať a mám ho tu. Je to moje slniečko. Zdravé, usmievavé a bláznivé 🙂
Ak máš pocit, že ho nechceš brať, neber. Je to na tvojich pocitoch. Ja som brala a som vďačná. Nikto nevie povedať, čo bude, čo sa stane. Urob tak, aby si si nič nevyčítala 🙂

monika15
3. jún 2013

@nina88 presne tak potom sa neliec zahod tabletku a cakaj kym potratis.....
na co sa pytas?????
ja nehovorim ze lieky su naj, ale keby mi to pomohlo zachranit moje nenarodene dieta tak im dakujem bohu a beriem...
ale hrat sa na matku terezu ze no ta hej nechame n aprirodu sorry

nina88
autor
3. jún 2013

@monika15 ty si dobrá matka tereza... 😀 a hlavne nechapava a netolerantna. Vidiet len svoju pravdu a mať klapky, je dosť primitívne,ale si to ty a tvoj zivot, tak mne ostáva len sa pousmiat a byť rada,že taká nie som... Veľa šťastia. 😉

cecil36
3. jún 2013

@nina88 ak by sa priroda vysporiadala so vsetkymi chorymi a postihnutymi detmi potratom, to by sme tu ziadne chore a postihnute deti nemali. A vidis, predsa sa rodia. Castokrat maminy takychto deti nemaju v tehu ziadne problemy a o ochoreni sa dozvedia bud z uzv alebo az ked sa babo narodi. Dufaston a utrogestan pomozu ak telo tvori malo progesteronu a kvoli tomu dochadza k potratu. Cize pomaha, ak je hormonalny problem. Vysadzuje sa zvycajne v 12tt, kedze potom si s tym uz poradi placenta. Ja som krvacala pri vsetkych mojich tehu, jedno babätko som potratila (chyba lekara, ktory sa ma rozhodol operovat, lebo si myslel, ze je to mimomaternicove tehu) a dve deti som normalne donosila. Dokonca pri synovi som krvacala tak, ze sa zo mna liala krv a zrezeniny. A babä si krasne odpocivalo v brusku. Bol to hemetom. Takze krvacanie v tehu rozhodne nemusi byt iba poskodenim plodu. Moze byt hematom, prasknute cievky, odchadzajuce dvojca....atd. Ak nechces brat lieky a si zmierena s tym, ze to nechas na prirodu ok. Odporucam vsak pit minimalne cironovu stavu, ak by to spinenie bolo z prasknutych cievok 😉

veronika_april
3. jún 2013

Pred vyse rokom som otehotnela, ale hned na zaciatku som zacala krvacat. Dostala som Duphaston, bola som doma asi mesiac, ale v 12tt doktor zistil zamlknuty potrat. Po roku som otehotnela zas, zas som zacala krvacat, zas som dostala Duphaston a ostala som doma. Teraz som ho brala asi tyzden. Potom som si povedala, ze ak ma ostat, tak s nami ostane. Ale teraz, ako sa blizi koniec tehotenstva, tiez mam zly krvny obraz, neuveritelne nizke zelezo+tvrdnutie bruska, takze beriem zelezo+kyselinu listovu+magnezium. A poctivo. Ono je to asi ozaj na vlastnom uvazeni. Ale hlavne netreba automaticky zavrhnut lieky, len pre to, ze su to lieky...

lambkin
3. jún 2013

@nina88 takže rozhodnutie je len a len na tebe, držím palce!

kvetinka211
3. jún 2013

@nina88 ahoj, chapem tvoje uvazovanie, ale precitaj si toto: http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/utroge...

Utrogestan riesi iba pripad, ze by problem bol na tvojej strane (nespravne hladiny hormonov) .. v pripade ze by babatko nebolo v poriadku a preto by hrozil potrat, utrogestan tak ci tak nepomoze ... cize na tvojom mieste by som si ho urcite davala. Pri porode ak bude nahodou treba akutny cisarsky rez asi tiez nie je dovod nechat vsetko na prirodu ...dzrim palce 😉

evening_star
3. jún 2013

@nina88 Prosím ťa, nevšímaj si niektoré zakomplexované osoby ako monika15 a podobné typy. Zostáva mi rozum stáť nad tou úrovňou vyjadrovania. Položila si normálnu otázku, na ktorú sú aj normálne odpovede. Ja som od začiatku tušila, že táto diskusia ako mnohé iné sa zvrhne na obviňovanie teba ako nezodpovednej matky. Je to hlúposť. Si super mamička, lebo určite chceš pre deti to najlepšie. Práveže to, že uvažuješ, či sa dopovať hormónami alebo nie, je dobré. Samozrejme, aj ja som za lieky, keď to naozaj treba. Ale nie vždy. Ako vravím, ja som tiež krvácala mierne dvakrát, a nebrala som nič iné, ako vitamín kyselinu listovú. A to neznamená, že môj lekár je pozadu, keď mi tie hormóny neodporúčal. Presne ako píše @sense, na západe nedopujú ženy hormónmi pri každej príležitosti ako u nás. A môj lekár (mám súkromného) chodí do západných krajín na školenia a konferencie, takže to nie je žiadny mastičkár. Tiež je toho názoru, že ak sa dieťa má udržať, tak sa udrží, ak nie, tak nie. A krvácanie na začiatku tehotenstva je normálne pri 20-30 percentách žien. Keby to bolo silnejšie krvácanie, tak nepoviem, ale ak je to len špinenie, alebo mierne krvácanie, čo po chvíli prestane, tak ja som tiež toho názoru, že hormóny odmietam. Takže ja by som tiež dala na inštinkt, prípadne by som sa poradila aj s inými gynekológmi - čo na to povedia. Môj by ti isto povedal to, čo mne, ak si len špinila.

krasneleto
3. jún 2013

@nina88 presne ako ti napisala @kvetinka211 utorgestan je hormon... z genetickou vybavou tvojho dietatka to nema nic spolocne. cize ak mas potratit... preto ze dieta je poskodene, nebije mu srdiecko atd... potratis ci beries utrogestan alebo nie... cize tvoje zmyslanie nepchat do seba chemiu je sice pekne a ocenujem... ,ale nejde dokopy z vyjadreniami ze dietatko chces... prepac... to je ako vediet ze mam v tele bacil ktory moje dietatko znici a ja si nedam lieky, lebo to necham na prirodu... a ked tak dieta to prezije aj bez liekov... utrogestan , ascorutin, guaracujan atd... vsetky tieto lieky sluzia na to, aby dietatko ktore vzniklo, sa mohlo aj narodit. mozes krvacat z nizkej placenty, z hematomu, z prasknutej cievky... mozes mat krce... na to su tieto lieky... liek proti potratu NEEXISTUJE. tak si prosim ta len nemyl pojmy... toto su lieky na udrzanie plodu, ktory by mohol odist prave kvoli spominaným komplikaciam nesuvisiacim s genetikou plodu.....
co sa tyka utrogestanu. ano clovek je z neho neskutocne unaveny... ale je to lieky, ktory sa primarne vklada do posvy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a v tedy nikto unaveny nie je.. pretoze posobi tam kde ma... pri oralnom uzivani su tieto priznaky... cize ak sa bojis ze budes unavena, staci vkladat do posvy....

a to all... naco chodite k doktorom ked davate na svoj instinkt????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

kiki68
3. jún 2013

Myslim,ze toto je na kazdeho vedomia svedomi,co robi a ci chce nejake lieky a vysetrenia. Mozno to niektore zeny beru trosku spartansky,ale mozno je to aj dobre svojim sposobom,ze bud to dieta vsetko prezije,alebo nie. Ale to uz musi byt asi celkovo postoj k zivotu,aby potom ked sa stane si to nevycitali,ze ved som to mohla brat a pod.
Potom u nas sa tiez robia sono vysetrenia hned a velmi skoro, v zahranici vacsinou robia minimalne po 8. tyzdni a nikto to neriesi nejak vazne. Niekedy mam az dojem,ze u nas lekari hladaju komplikacie aj tam kde nie su.
Mne naprikald detsky lekar nedaval vobec ATB,len v krajnom pripade, dobre robil, nemam na ATB vobec teraz rezistenciu,beriem ich raz za par rokov a stacia velmi slabe. Kazda minca ma dve strany,tak to treba brat a clovek ma vzdy na vyber. Drzim palce,aby sa babo udrzalo a bolo zdrave ako repa 🙂

danjelca
3. jún 2013

ja si myslím že zakladatelka témy chcela predovšetkým podporu svojich pocitov a nie odsúdenie.
Ono naozaj keby bola bezdetná tak pochybujem že takáto téma by vôbec vznikla....neverím tomu...
ale mám kamošku ktorá tiež pri krvácaní nebrala lieky...a tiež silno cítila že nemá...krvácanie sa nejako vyriešilo a má teraz synčeka...narodeného v 7 mesiaci ale to s tým nesúviselo a je to iný príbeh...

nina88
autor
3. jún 2013

Tak už to prešlo... už klasicky biely,priesvitný výtok... 😉 Ani stopa po krvi. 🙂 ďakujem za všetky pozitívne správy,aj za tie menej pozitívne, proste ďakujem.

@krasneleto K lekárovi som išla preto,lebo som nemala ešte sono a museli sme vylúčiť mimomaternicové tehotenstvo... A opakujem, nikdy som nepovedala,že lekári sú na nič,nepotrební,to by som si nedovolila... Len sa to preháňa. Už keď som bola u neho v piatok, vedel,že len špiním a takú dávku akú mi predpísal, to jak žene,čo sa z nej valí krv. Proste som cítila,že to zvládneme aj bez, ja totiž verím,ako som už spomínala, že všetko je v hlave. Aj toto, čo sa mi stalo. Tak som bola tehotenstvom zaskočená,až som bola pocitovo krutá k bábätku,tak si proste ,,vynútilo,, pozornosť a ja som dostala oň obrovský strach a týmto pádom som ho rýchlejšie prijala. Tak to cítim.

Ešte raz ďakujem. Už len dúfať,že bude všetko v poriadku...

danjelca
3. jún 2013

@nina88 supeeer držím palce!!Nech je bábo dalšou vašou radostou!

krasneleto
3. jún 2013

@nina88 ake davky ak smiem vediet?
vyzeras ako rozumna matka.. prosim ta ako mozes napisat ze vsetko je v hlave? akoze ty psychicky ovplyvnis ci budes alebo nebudes krvacat? no to v hlave nie je... tak ako neovplyvnis ci potratis, neoplvynis si porodist prirodzene, neovplyvnis ci budes mat zdrave dieta.. keby sila vole mala takuto moc... krasne by to bolo

krasneleto
3. jún 2013

@kiki68 pisala som ,. cele som to vymazala . takto skratim. na SVK su povinne 3 utz... ostatne mozes odmientut.. rozdiel medzi nami a zahranicim: tu mozes odmietnut,, tam ti to niekto ani neponukne.... tu ta riesi lekar od zaciatku tehu, najma ak vie ze po dietatku tuzis, vonku do 12 tt ani nie si tehotna. tu krvacas , lekar zachranuje, podporuje... vonku ti povie do 12 tt si potrat kludne doma... je to ok... sorry... su zeny, ktore chcu byt monitorovane, kontrolovane a chcu brat lieky ked inak otehotniet, udrzat atd nevedia...

monika15
3. jún 2013

@nina88 hej hej... ked sa ti uz iny nazor ako ten tvoj nepaci tak urazas typicke ;););)
ale mi je jedno.... ja mam svedomie ciste...... len ci ty budes mat ked sa nieco stane kvoly tebe.....
Pa.... 🙂)))

nina88
autor
3. jún 2013

@monika15 nikoho neurážam... zas si nepochopila...

nina88
autor
3. jún 2013

@krasneleto 3 krát denne, 2 tabletky. Proste 6 denne

monika15
3. jún 2013

@nina88 ja chapem velmi dobre ty nechapes...... 🙂))))

nina88
autor
3. jún 2013

@monika15 oki 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre