Ureaplazma urealyticum počas tehotenstva

mishka12333
18. feb 2013

Pred dwom tyzdnami mi brali vyter.Dnes som bola u gyn, a vysledky boli zle teraz som w 7 t.t. a zistili mi ureaplazmu urealiticum ... nemozem teraz nic brat kvoli plodu...doktor mi predpisal nejake cipky do posvy ale tie mozem brat az w 13 t.t. moze tato choroba ublizit dietatku??..a vyliecia ma tie cipky z toho .??. :(

xlucia
18. feb 2013

@mishka12333 dietatu moze ublizit aj chripka a nemusi sa mu nic stat pri tazkej autohavarii. dopredu nic nevies. cipky by mali byt ok. ked si si nie ista, porad sa este s jednym gynekologom
a niektore atb. mozes braj aj ako tehotna. co ti chcel predpisat?

mishka12333
autor
18. feb 2013

powedal mi ze pocas tehotenstwa by som nemala brat ziadne antibiotika... a tie co mi chcel predpisat su welmi silne...ajedine cim ma moze liecit su len tie cipky ktore mozem brat az w 13 t.t. takze az o 6 tyzdnow..bojim sa toho ze ci sa dowtedy neskoplikuje a nejako to neublizi plodu... :(

tatanka1
18. feb 2013

vzdy terba zvazit riziko choroby a jej vplyvu na babetko a teba a vplyvu ATB a treba zvolit mensie zlo. presne ak si si nie ista, tak sa porad s inym lekarom.

tone_in_tone
18. feb 2013

ja som brala ATB v tehotenstve...skús sa poradiť s iným lekárom.

mishka12333
autor
18. feb 2013

mne powedal ze nemozem ATB brat w teho... :( ze len tie cipky aj to len od 13 tt..... :( dost sa bojim o to babo .. .:(..skusim sa teda poradit aj s inym lekarom

sisaha
18. feb 2013

@mishka12333 nejdem ta dopredu strasit, ale mala by si byt pripravena aj na tu moznost...Kamoskine tehotenstvo s ureaplazmou skoncilo MA.

barbora84
18. feb 2013

Ahoj, ja som bola preliecovana kvoli ureaplasme roznymi atb uz 3x, ale stale som sa jej nezbavila, neda sa toho tak lahko zbavit... Ale aby som Ta potesila, aj napriek pozitivnej ureaplasme sa nam narodil zdravy syncek;) velmi som sa bala, aby vsetko dobre dopadlo... Btw, ureaplasmou trpi udajne velka cast populacie, u mnohych je bezpriznakova, tak o nej vobec nevedia... Drzim palce!!

mishka12333
autor
18. feb 2013

dakujem..2 dalsi doktori mi powedali ze sa nemam tolko strachowat..ze tu mali wela teh. zien s ureaplasmou a porodli zdrawe deticky...ale tak bat sa bojim a budem sa bat az kym sa male nenarodí, aj ked od 13 tt idem zacat s liecbou ...dufam ,ze to dobre dopadne...

suge
6. mar 2013

@mishka12333 Ja len takú malú drobnosť. Pri pozitívnych ureaplazmách (prípadne mykoplazmách či chlamýdiách) sa odporúča preliečiť aj partnera. Liečiť len teba je iba polovica plánu 😉 .

madejra
6. mar 2013

Mojej kamoske pomohol dr. Simko. Ordinuje v senci. www.fedgyn.sk/ . Je to uz osem rokov, ale vtedy sa s nou o tom nikto nechcel ani velmi bavit. Vyskusaj... Drzim palce.

linuska1
6. mar 2013

@mishka12333

na ureaplazmu zaberaju jedine tetracyklinove antibiotika a tie naozaj v tehu nemozes.. predpisovat ine antibiotika nema zmysel lebo je voci nic ureaplazma odolna...
niektore maju ureu a ani o tom nevedia.. v pohode otehotneju a aj donosia...
v niektorych tehotenstvach robia sarapatu... moze to skoncit az potratom...
ale to si myslim ze len v pripade ak doktor dopredu nepozna tvoju diagnozu...
kedze ju pozna... bude urcite na teba dohliadat... 😉

mishka12333
autor
6. mar 2013

partner je uz preliecený.uz len ja musim cakat do 13 tt, aby som mohlaa brat aspon tie cipky co mi doktor predpisal...teraz som w 10 tt. dufam ze to dopadne wsetko dobre, lebo na babo sa welmi tesím ... 😢

mita13
13. júl 2013

@mishka12333
Ahoj mishka, rada by som vediet ci sa ti podarilo vyliecit s tej ureaplazmy a ako sa teraz citis.Pytam sa na to preto ze aj ja sa z toho liecim som v 18tt. Dobrala som antibiotika sumamed a cakam na kontrolne vysetrenie.

ivusaaa
13. júl 2013

@mita13 Ahoj, ja sa momentalne liecim na ureaplazmu, ale predpisane antibiotika mi nezaberaju, zatial som sledovana a je mozne , ze v tomto tehotenstve sa ani nepodari ureu preliecit.. :(

mita13
13. júl 2013

@ivusaaa no toho sa aj ja velmi obavam ze sa mi tu hnusnu bakteriu nepodari znicit. Az po 6 tyzdnoch sa od dobratia moze robit kontrolna kultivacia. A vraj ak tam bude bakteria tak sa to lieci teda skor udrziava v lepsom stave len vaginalnymi tabletami. Mas aj nejake konkretne problemy s tou bakteriou? Myslim palenie alebo vytoky.

ivusaaa
13. júl 2013

@mita13 ja som sledovana aj kvoli skracovaniu krcku , co moze sposobovat a v niektorych pripadoch aj sposobuje tato bakteria. viem, ze niektore kocky s nou nemaju ziadne komplikacie a v pohode donosia, ani nevedia, ze nejau ureu maju.
Ja som od 18 tt hospitalizovana v nemocnici, sleduju ma ,ako hovorim, antibiotika mi nezaberaju, a v tehotenstve moc moznosti na liecbu ani nie je. Praveze ja som nepocitovala ziadne problemy, ziadne palenie, svrbenie, ci vytoky, dokonca ani zapaly mocovych ciest, otehotnela som tiez celkom rychlo.

mita13
13. júl 2013

@ivusaaa dakujem ti velmi pekne za tvoju odpoved.Inac moje prave meno je Ada. Ja som bola hospitalizovana v nemocnici v 11 tt a robili mi preventivne v 12 tt cerclage zasitie krcka aby sa mi krcek nezacal predcasne otvarat. Tebe zatial nenavrhli nieco podobne? Ja som prve babo potratila v 14 tyzdni minuleho roku prave kvoli predcasnemu otvaraniu sa krcka tak tentoraz to uz nechceli riskovat. Mne sa ta bakteria rozmnozila az v tehotenstve lebo pred planovanym otehotnenim mi robili aj na to kultivaciu a vysledky boli negativne.

ivusaaa
13. júl 2013

@mita13 ja som potratila celkovo 3 krat, prvykrat v 22 tt, druhykrat v 21 tt a nasledne v 12tt anembryomola.Tie dva neskore potraty boli tiez kvoli skracovaniu krcka maternice. Stery mi robili, ale na ziadnu ureaplazmu sa neprislo, tak neviem ci to odflakli, alebo bol ster negativny. Aj mna chceli preventivne podsit, ale kedze ster bol pozitivny, tak nemozu teraz nic robit. Mna ani nenapadlo, ze kvoli nejakej hnusnej bakterii sa to moze vsetko tak skomplikovat. Citala som aj tu na fore vela o ureaplazme, ale malo je tu popisane o komplikaciach v tehotenstve, tak drzim palce, nech dobojujete do stastneho konca a vela zdravicka... 🙂

mita13
13. júl 2013

@ivusaaa no to ma prekvapuje lebo mne tu ureu zistili ked som lezala v nemocnici a pred planovanym zakrokom mi robili vsetky kultivacie. Moje vysledky vsak boli menej ako 10 na 4 co je vraj nizka hodnota a povedali mi ze taketo mnozstvo ma pomaly kazda tretia zena a zakrok mi spravili. Zatial som mala krcek v poriadku. Najblizsiu poradnu mam az 30 jula.
Ja naozaj nechapem ako je mozne ze vo februari boli moje vysledky na ureu negativne a v marci som otehotnela a asi pred mesiacom mi ju zistili.

ivusaaa
13. júl 2013

@mita13 tak ja potom tomu uz nerozumiem, ja mam hodnotu priblizne rovnaku a zakrok mi spravit nechceli. Tazke ja mam prisny kludovy rezim na lozku, len wecko a sprcha, aby bol tlak na krcok co najmensi, aby som sa nezacala otvarat. Vela kociek aj tu na fore pisalo , ze ureu preliecili, stery boli nagativne a za nejaky cas sa im to vratilo zase. Ze vraj to ma aj nieco spolocne s celkovou imunitou cloveka.

mita13
13. júl 2013

A mozem vediet v ktorej nemocnici lezis? V ktorom tyzdni ti zistili tu ureu? Mozno to zavisi aj od tyzdna tehotnosti ci to mozu robit s pozitivnym nalezom. Mne to robili v nemocnici u Kocha v BA. A ako dlhy mas krcek? Ja som o tej bakterii precitala uz dost vela a bola by som rada keby som to dotiahla do konca. Tiez mam kludovy rezim.

ivusaaa
13. júl 2013

@mita13 Ja momentalne zijem v Nemecku. Myslim, ze to bolo v 16 tt, ja som dovtedy ani nepocitovala nejake tazkosti, len mi potom zacalo viac tvrdnut bruxo a na ctg som mala uz aj kontrakcie, co asi u mna sposobuje ta urea :( Na poslednom sone, co mi robili asi pred tyzdnom som mala krcok skrateny uz na 1, 6 cm, coz nie je ziadna slava, ale zatial sa drzime a tiez dufam, ze este par tyzdnov potiahneme. Hlavne sa setri , co najviac casu lez a vsetko dobre dopadne, ono najhlavnejsie je, ze o tom lekari vedia a sleduju ta.

mita13
13. júl 2013

@ivusaaa dakujem za povzbudive slova a aj tebe zelam nech to potiahnes do uspesneho konca a daj potom o sebe vediet ako to prebieha. Ja sice nie som v nemocnici ale doma a maximalne ked sa niekam presuniem autom ako aj zajtra k rodicom ale snazim sa najviac casu lezat. Este dodam ze mna len ak troska viac pochodim dost picha v oblasti mechura aj ked tam mi tu bakteriu nezistili. Casto beham WC ale tak to asi kazda tehotna. Mne aj dost tlaci maternica na mechur asi lebo nevedia zistit inu pricinu tej bolesti. Je to vsak lepsie ak lezim.

ivusaaa
13. júl 2013

@mita13 ja som mala podobne pocity, mna stale mala tlacila celkom dole, ked som chodila tak som myslela, ze zo mna "vypadne" , aj sa mi zle zohybalo, stale ma nieco tlacilo a pichalo. Ale po nejakom 22 tt sa mi brusko zdvihlo kusok hore, ale aj tak sa najlepsie citim, ked iba lezim 🙂

mita13
13. júl 2013

Zvlastne je u mna to ze s tym tlakom na mechur je to niekedy lepsie niekedy horsie. Niekedy ho mam normalne bolavy aj na zatlacenie. Mavas aj ty taky vodnaty vytok? Uplne z nicoho nic si najdem na nohavickach mokry fliak, bezfarebny. Akoby to bola voda. Viem ze urea sposobuje aj predcasny odtok plodovej vody ale tak dufam ze najprv by musela odtiect hlienova zatka a az potom voda. 🙂 Bojim sa ale som aj citala ze vodnaty vytok je bezny v tehotenstve.

ivusaaa
13. júl 2013

@mita13 tak v tomto ti asi vela neporadim, pretoze sa som s vytokmi nemala ziadne problemy. A nemavala si aj predtym problemy s mechurom? nejake caste zapaly, alebo palenie? ono aspon mne to bolo tuna tak vysvetlene, ze pokial si zasita, tak tie bakterie nemaju ako prejst "dovnutra", takze dieta aj plodovy obal su pred nou chranene. Ale pre lepsi pocit na dusi o tom povedz nabuduce doktorovi, nex ti spravi ster, mna popri tom vsetkom preliecuju aj na mykozy, ktore mam ako vedlajsi ucinok antibiotik.. 😒

mita13
13. júl 2013

@ivusaaa nie zapal mocovych ciest som mala poslednykrat este v detstve. Pred dvoma tyzdnami mi robili vsetky kultivacie az na ureu bolo vsetko ok. Ja som popri antibiotikach brala aj probiotika aby som mykozu nedostala.

mita13
15. júl 2013

@ivusaaa ahoj ivusaaa. Ako sa citis? A ako prebieha tvoja liecba? Do kedy budes lezat v nemocnici? Zaujima ma to kedze mam rovnaky problem ako ty.

ivusaaa
15. júl 2013

@mita13 ahoj, citim sa celkom dobre, ako ty? Predlzili mi liecbu antibiotikami na 14 dni, kedze predchadzajuca liecba, ktora mi bola nasadena "len" na10 dni mi nezabrala, potom mi budu robit ster a musim cakat na vysledky. V nemocnici budes lezat asi az do konca, kedze sa mi stale skracuje ten krcok a infuzne mi podavaju lieky na potlacenie kontrakcii, takze na nejaky skory odchod domov to nevidim.. 😖

mita13
15. júl 2013

@ivusaaa Tak to ti vobec nezavidim. Ale ja som ochotna si to tiez vylezat az do konca len aby bolo uz vsetko v poriadku. Inac mna dnes tiez prijali do nemocnice. Mam krv v moci, neustale kazdych 15 min beham cikat a vcera som mala taky slabsi krc v oblasti mechura asi 5 krat za den tak dnes som radsej sla na pohotovost lebo moj lekar ma dovolenku. Lekarka mi povedala ze sa jej zda trocha napnuta maternica a ze si ma tu radsej nechaju. Dali mi teraz infuzie na ukludnenie maternice. Zajtra mi vraj spravia kultivaciu mocu. Nechapem 2 jula bola moja kultivacia mocu este v poriadku a to som sa na pichanie v oblasti mechura stazovala od 11tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre