Úzkosť v tehotenstve a nespavosť

mina2415
12. aug 2019

Ahojte som v 10tt no poslednom čase mávam často uzksoti nikdy so to nemala.A hlavné keď manžel odíde do práce ako dnes ...nikdy mi to nevadilo že išiel vždy sme sa tešili atď.Dnes odišiel a to prišiel deň pred odchodom len na otočku a už dnes uzksot že som myslela že ani nenavarim....Vela dávam aj tomu že vonku je príšerné teplo...a tak isto som sa v noci stále budila lebo som vedela že ide preč.Dufam že to nebude trvať celé tehotenstvo.Moja gyn mi povedala že len vydržať to je v tehotenstve bežné....

mina2415
autor
12. aug 2019

Som z toho dosť nešťastná je to naše vytúžené tehotenstvo po desiatich rokoch som tehotná a ja zažívam takéto stavy 🤨 vôbec ma to nenapĺňa.....

queen_mary
12. aug 2019

@mina2415 ahoj, ja som cakala na tehotenstvo 4 roky. Co som mala byt najstastnejsia, tak som mala asi mesiac depresiu, uzkostne stavy, sledovali sme to aj s lekarom. Ale nejako to preslo, samo🙂 tak sa neboj, urcite to prejde aj u teba 🙂

natuska87
12. aug 2019

@mina2415 Prečo sa trápite, ked Vám to vysvetlila lekárka? To, že máte dojem, že Vás to nenapĺňa,neznamená, že nebudete neskôr v pohode...Toto naozaj k tehotnosti patrí.Aj horšie stavy ženy zažívajú...🙂

mina2415
autor
12. aug 2019

@queen_mary aké boli tie stavy vieš mi to opísať kľudne napíš aj správu ďakujem

martuska005
12. aug 2019

@mina2415 ja som mala to isté až pokial som nedostala do ruky tehu knihu .. treba to povedať dr aby to riesil..skús tusim sedatif pc to môžu aj tehotne..alebo teda psychologa..

mina2415
autor
12. aug 2019

@martuska005 tehu knižku už mám od 8tt .mne pivedala doktroka gyn že sú na to lieky ale nie pre mňa keď som tehotná...ale ja moc nechcem lieky.A sedatif pc užívam to mi poradila jedna baba na.mk.Mavala som aj také uzksotne stavy v noci a búšenie srdca to chvála Bohu nejako prešlo,teraz zase sa len zobudím idem na wc a spím A teraz zase toto sedatif pc užívam ako kedy no asi ho musím ako aj som predtým ... ...ale zas viem že ma to za chvíľku prejde .

martuska005
12. aug 2019

@mina2415 ja som mala depky na začiatku tehu koli potratu a som to povedala dr..ten mi odporučil tento liek a pri najhoršom návštevu psychologa..nie sú dobre tieto stavy pre bábätko..

mina2415
autor
12. aug 2019

@martuska005 tiež som potratila a zo začiatku bála moc som to prežívala a možno aj tam je spúšťač 🤔

martuska005
12. aug 2019

@mina2415 u mňa to tak bolo ale keď som videla že vypisuje tehu knizku tak postupne mi bolo lepsie..ale ťažké stavy som teda mala..

mina2415
autor
31. aug 2019

Ako ja už fakt neviem čo stou mojou blbou nespavosťou!!!!!boli sme na svadbe prišli sme o 1rano do toho manžel do práce tak mi bolo hrozné a o 3tej som.ledva zaspala.A do toho uzksoti mi všeličo behalo hlavou tak isto kamarát šiel na dovolenku ktorý je moja podpora keď je manžel v práci a tak.Prer tehotenstvom som fajčila ako náhle som otehotnela som prestala a doma som si nechala jednunconkeby náhodou.Tento môj kamoš má tiež pre istotu kúpené pre mňa a má ich doma a ja som stoho až paniku dostala že ich nemám doma.Nezapalila by som si ich len by mi stačilo že sú doma.Pripadam si ako idiot.

julia2018
31. aug 2019

@mina2415 keď je muž preč z domu, chodievam spať k staršej dcére, lebo sa bojím. Nikto nepovedal, že z vytúženého tehotenstva musíš mať radosť a tešiť sa. Úzkosť, strach, paranoja sú úplne bežné, len veľa žien si to má problém priznať. Ja mám vytúžené druhé tehotenstvo po 11-tich rokoch a teda prvé som prežívala veľa krajšie.

mina2415
autor
31. aug 2019

@julia2018 ja tiež spinkam so synom ale ja sa aj tak zobudím strhnem na úzkosť.teraz išiel môj do práce a ja už som hotová.sice deti ešte spia tak uvidime ako bude keď vstanú teraz som ešte dospavala a tiež som sa zobudila že som sa strhla

nikusiak9
31. aug 2019

@mina2415 nespavost sa len bue zhorsovat
Zvyknut si na to

mina2415
autor
31. aug 2019

@nikusiak9 no krásne a to neustúpi? Po nejakom čase som 12+4

nikusiak9
31. aug 2019

@mina2415 u mna sa to zhorsovali. Cim viac oohybov tym menej spanki

mina2415
autor
31. aug 2019

@nikusiak9 mám tiež taký pocit veď včera sme celý deň boli na nohách a ja som ledva zaspala 🤪

julia2018
31. aug 2019

@mina2415 včera poobede som si šla zdriemnuť troška a mala mi zaklopala na dvere a tak na to vydesilo, začalo mi šialené búchať srdce, no dobrých desať minút trvalo, kým som sa ukludnila. Skús nejaké knihy čítať, YouTube je plný videí o tehotenstve a materstve.. mňa to ukludnuje

mina2415
autor
31. aug 2019

@julia2018 to mám aj ja keď niekto zrázu vtrhne alebo podobné ja sa na barz čo lakam...a ❤️ mi potom bije

map0007
20. okt 2019

@mina2415 AHojky, neskúšala ste magnézium, ráno a večer.Ja som malá tiež takéto úzkostné stavy a nemohla som spať.Teraz dom v 14tt.a beriem magnézium takto, niekedy aj poobede šumivý z lekárne.Tiež pocit že mi srdce bije rýchle, nervozita, nespavosť.Magnexium neuškodí.Bola som aj na neurológii a vravela bc dr že spúšťač je stres a povedala že magnézium brať.A napísala mi že tetanicky syndróm.Podľa toho čo som opisala, malá som dosť stresové obdobie.Vyskušajte to magnézium,ja mám 500 veku biela krabička s modrou nálepkou.

mina2415
autor
20. okt 2019

@map0007 ďakujem krásne no uz to celkom prechádza som v 20tt.uz aj ked sa v noci zobudím tak nemam záchvat paniky a úzkosti. Skor mi začína vadiť ked ide manžel do prace na 5dni prvu noc vôbec nespím. Ale zvykam si uz. Urcite6je go spúšťač stres mam ho veru niekdy aj teraz. Ale myslím ze to je od mala a všetko jedno cez druhé.

selene12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mina2415
autor
12. aug 2021

@selene12 Dobrý večer kúpila som si homeopatiká sedatif Pc.A pomohlo veľa som sa chodila prechádzať pred spaním a rozprávala som sa a vždy tešila na druhý deň a zo všetkého.Akonahle som porodila sa všetko stratilo 🙏 .Držím palce nech to všetko prejde a hlavné hlavu hore a tešiť sa zo všetkého 🥰🍀
@queen_mary

mina2415
autor
12. aug 2021

@queen_mary veru prešlo 🥰🍀🙏

vladenajulo
1. aug 2023

@mina2415 ahoj prosim ťa hrala
Si sedatif PC celé tehu ?

mina2415
autor
5. aug 2023

@vladenajulo ahoj áno keď som bola ok tak som si nedala .Ale neboj sú to homeopatiká .☺️

vladenajulo
6. aug 2023

@mina2415 ďakujem za odpoveď 🙂 áno aj ja len raz za čas 🙂

mina2415
autor
6. aug 2023

@vladenajulo držím palčeky 🍀🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre