Veľká hlavička v 33. týždni

romanka_369
31. okt 2013

Ahojte baby..prave som bola na sone..som v 33 tyzdni ale veľkosť hlavicky zodpovedá 35 tyzdnu..mam dost strach pretože neviem co si mam o tom myslieť..lekar nebol moc zhovorcivy iba povedal ze prietoky sú v poriadku..bude sa mi nejako posúvať termín abo niečo podobne.?mala ste s tym niektorá skúsenosť.?dakujem

pragmaticka
31. okt 2013

my mame tiez velku hlavicku..teda doktori mi na to nikdy nic nepovedali, len ja som to vycitala z internetu, podla rozmerov kt. po vysetreniach dali..a hlavicka je tiez o 1,5-2tyzdne popredu..nooo na zaciatku ma to trosku znepokojilo, ale teraz mam obavy akurat koli porodu trosku..aj moj mm ma velku hlavu (jeho matke museli koli nemu urobit akutny cisarsky rez bo sa zasekol..), noo aj ja som vysoka, proste obaja sme skor vacsej postavy takze nie sa co cudovat ze aj babo a hlavicka budu trosku vacsie.. 🙂 dnes zacinam trenovat s epi-no a podla mna mam relativne siroku panvu, tak dufam ze pri porode nebudem mat problem..samozrejme by ma veeelmi potesilo keby sa nasa vypytala aj o dva tyzdne skor, bo fakt mam tusaka ze to bude mala buchticka! 🙂 ved uvidime ako to dopadne..

romanka_369
autor
31. okt 2013

Ja by som sa tiez nenahnevala keby sa vypita skor..len neviem my sme obaja priemernej výšky aj váhy..je pravda ze môj drahý mal pri porode cez 4kg no ja som mala 3,30..skusam uz rôzne kombinacie :D..doteraz bolo podľa sona všetko v poriadku a inak aj bruseko mam dost malé..jhaaaj len nech to dopadne dobre všetko..

dazdovka
31. okt 2013

to sono ber s rezervou, je tam vela skreslujucich faktorov, ja som mala vzdy priemerne, alebo podpriemerne hodnoty (rozmery) a narodil sa nam valibuk - dcera o hlavu vacsia od vsetkych v porodnici s vahou 4,5kg..

romanka_369
autor
31. okt 2013

Ako snažil sa to tak brat..bo viem že aj váha je tam plus/mimus 500g..len som teraz zostala taká zaskocena :(..a neviem načo tam majú až také odchylky..a to ste teda mali ozaj malého valibuka 🙂..hlavne ze je zdravucka 🙂

eeffka
31. okt 2013

@romanka_369 ale prosim ta kasli na to... mne povedali ze ci je menzel taky mensi a sirsi, kukala som ako puk, ze mala ma take fajne pevne nozicky , ja som si uz to chuda predstavovala ako "Romana Skamene" a narodila sa mi dcerka co mala 3kg a z toho mala hlavicka asi 2kg 😀 a ruky / nohy cverny...

liz_lemon
31. okt 2013

@eeffka ze Roman Skamene, tak toto ma fakt pobavilo :D

nicky07
31. okt 2013

pri druhom tehotenstve som v 30tt mala hlavičku na 36tt. dr sa to nepozdavalo vystriedalo sa tam viacero doktorov ktorý robili usg a premeriavali a premeriavali a vždy im vyšlo to isté. tak sa zhodli na tom že zrejme niečo nebude v poriadku ked je tá hlavička taká väčšia a usúdili že je pravdeopodobné že má drobec hydrocefalus. takto ma sledovali asi týžden čo sa vystriedali skoro všetci dr na usg včetne primára. chceli zisťovať iné vývojové chyby u bábätka no s tym som nesuhlasila kedže to bol už vysoký týžden a čo by sa tým poriešilo... v 36tt mi potom vyskočili vysoké protilátky tak mi pôrod vyvolali. bol to neskutočný strach že či bude bábo v poriadku, rodil ma dr ktorý prišiel ako prvý s info že má drobec veľkú hlavičku. a ked sa narodil tak žiadna veľká hlavička ani hydrocefalus ani iné vývojové chyby sa nekonali. dnes má už 7 rokov a má síce trochu divný tvar lebky - po dedovi ale inak je úplne v poriadku. takže všetky tie vyšetrenie usg ber s rezervou a nenechaj sa vystrašiť, lebo mna teda vystrašili dokonale, preplakala som pekných pár dní a vôbec som si posledné dva mesiace tehotenstva neužila. neboj všetko je v poriadku tak ako má byť.

cuculik1
31. okt 2013

@romanka_369 to iste sa stalo aj mne, v 33 tt pred tyzdnom mi povedal, ze hlavicka vacsia o dva tyzdne, ale vobec to dr neriesil, jednoducho to je genetika. v reali to su mm, maximalne 1-2 cm. ved aj pri narodení niektore deticky maju rozmer halvicky 32 cm a niektore 38 cm. moj mm ma velku hlavu, tak ja si z toho nic nerobim. malokedy sa najde, ze kazdy rozmer je ukazkovy a presne zodpoveda tyzdnu....

romanka_369
autor
31. okt 2013

Ale inak co citam tak skoro všetky mamicky mali tento problém práve v 33tt..ale v pohode veď aj váhu zo sona treba brat s rezervou..svagrina zas mala vraj o 2 týždne menšie a mala sa narodila v poriadku 🙂

bleee
31. okt 2013

@romanka_369 ahoj, to iste sa stalo mne, syn v 38. tt vyzeral na 46. tt, bola som z toho velmi vystrasena, malo sa mi narodit velke babo. Kedze som utla, rodila som kvoli tomu sekciou. Zbytocne! Syn mal 3500g a 50 cm. Bola som z toho rozcarovana alebo som sa cele tehotenstvo pripravovala na klasicky porod. Nedaj sa vystrasit, USG je len odhad a tie priemery, ktorymi sa riadia su naozaj len veeelmi orientacne

gumimaci
31. okt 2013

@romanka_369 ahoj, moj mal mal na ultrazvuku o 2tt vacsiu hlavu a o 2tt mensie brusko. Nastastie som mala fakt super Dr., nerobila z toho vedu, vraj 2tt je stale v norme a kedze podla merani mal aj dlhsiu stehennú kost, tak povedala, ze bude dlhi a chudy. Treba sa na dieta pozerat komplexnejsie, oi na uzv staci mala nepresnost a vysledky mozu byt ine od skutocnosti 😉

gumimaci
31. okt 2013

@romanka_369 co sa tyka terminu, tak oficialne platil ten podla TP, ale Dr. asi od polovice tehu termin posunula o tyzden skor- podla merani, a aj sa tak narodil (o den skor ako bol termin podla merania 🙂 )

vonicka
31. okt 2013

Moj mal tiez vacsiu hlavicku - sice len o tyzden, ale pri narodeni mal obvod hlavy az 37, zatial co priemer je okolo 33. Neposuvali mi termin porodu a maly sa aj tak narodil na prelome 41. a 42. tyzdna.

scarlet
31. okt 2013

Moj malinky mal hlavicku vacsiu vzdy o 3. tyzdne a ma ju aj po narodeni a ako sa zda bude nadpriemerne inteligentny 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre