Vychádzali vám v tehotenstve zvuky z brucha?

jumama
10. jún 2010

Ahojte, chcem sa spytat, ci vase tehotenske brusko vydava nejake zvuky? Som v 36 tyzdni a sem tam sa mi z brucha ozyvaju zvuky, akoby babatku prastali kosticky. Teda kedze mne dost pukaju kosti v clenkoch aj v zapastiach, tak mne to pripomina tento zvuk. Najprv som si myslela, ze to sa mi zda, ale ked sedim alebo lezim uplne v pokoji, vyjdu mi sem tam, ale 5 krat za den z brucha take zvuky, prave ked sa babatko mrvi....

flamenga
10. jún 2010

@jumama presne na toto sa pýtala jedna žena gynekológa v jednej online poradni a jeho odpoveď bola, že to zrejme praskajú kĺbiky bábätka ako sa hýbe 🙂 takže určite je to možné....

latvia
10. jún 2010

aj ja som to mala v tehotenstve 😉 obcas az desivy praskot, jak keby sa mu lamali kosticky 😅

zuzanka.j
11. jún 2010

aj ja som pocula take zvuky - ako nieco medzi zblnknutim a prasknutim, neviem celkom ten zvuk popisat. moj mm mi neveril ked som vravela, ze to malemu asi pukaju klbiky a vidim, ze to zrejme bolo ono 😉

jumama
autor
11. jún 2010

aaa, tak teda nie sme sami 🙂 ale ked sa babo narodilo tak mu kosticky nepukali, nie?

petzi
12. jún 2010

no ja neviem kocky, mne teda clenky, prsty na nohach pri chodzi a zapästia praskaju nehorazne, ale drobec zatial iba ako kyby poprtkaval 🙂 , zatial som pukani enepocula, iba ked mi kopne do rebra, tak to ako keby mi ho dolamal 😅 , takze si aj zakvikam ako prasiatko.....

bambola
13. jún 2010

jeeeej, tak nie som sama 😅 uz som zacinala byt paranoidna, ze sa mi to len zda a potom som si zacala hovorit, ze aby mala nemala tu chorobu kde deti maju krehke kosticky 😨 ja pocujem to puknutie tak dvakrat za den a to sa maa mrvi ale statocne, je to take moje male mechritko 😵

melkina
15. jún 2010

ahojte...ja mam od cca 30tt presne to iste...ked som to pocula prvy krat, tak som sa zhrozila, ale asi to je naozaj nič nenormalne....ja to počujem tiez, ked sa maly velmi vrtí.... 🙂 ja mu vravim , že malý pukanček 😀 a divne, že pri ostatných deťoch som to nepočula.... 😕

barbi31
19. okt 2011

ahojte, verte ci nie, ale mna toto "pukanie" sprevadza uz poriadne dlho - teda najmenej od 20 tt ked som si to zretelne uvedomila 🙂 moja gynekologicka mi povedala, ze sa jej na to este nik nepytal a ze sama sa s tym este nestretla. Som v 38 tt a maly sa mrvi kazdym dnom viac, hoci by sa mal s ubudajucim priestorom hybat menej. O to viac ale "puka" kostickami 🙂 Pri dcerke som to nepocula vobec, ale nemyslim, ze je to dvovod na akekolvek obavy (maly asi vie, ze o nom pisem - ide mi vyvalit bok a prave sa preskupil na druhu stranu )

erika1111
3. dec 2011

ahoj.ja budem v 39tt a tie uz asi mesiac mi obcas pukne-praskne v bruchu,hlavne ked sa mala hybe.myslela som ze ci su to neni strie alebo tie kosticky.doktrora som sa samozrejme zabudla spytat 😀

simmmiiiii
20. apr 2012

@erika1111 ahoj Erika a po porode uz bolo vsetko ok?lebo aj mne puka

lukinka26
20. apr 2012

Ahojte, ked si spominam, aj mne pukalo v brusku a dost intenzivne, ked som sa spytala dr. tak mi nevedela odpovedat, ale ja som mala skor pocit , ze je to koza na brusku, vtedy sa mi tvorili strie, bolo to hlavne ku koncu tehotenstva a tvrdlo mi brusko a drobcek sa dost mrvil🙂

erika1111
21. apr 2012

@simmmiiiii no my uz mame 4mesiace a je vse ok.

pe
21. apr 2012

tak zvuky ani nie, ale moja mala strasne casto ckala, aj po narodeni jej to ostalo, to bolo take zvlastne, ako mi v brusku nadskakovala 🙂))

papuka
21. apr 2012

@pe tak toto tehotenstvo čkám aj ja velmi často 😉

jumama
autor
3. dec 2012

Ja som sa sem len po dva a pol roku vratila a pozeram, ze viacero deticiek v brusku pukalo 🙂 No a musim povedat, ze ja som dodnes presvedcena, ze to boli malej kosicky, lebo ona doteraz vie pukat kolienkom. Je hypermobilna, vsetky klbiky ma velmi ohybne, je dlha na svoj vek, aj ako babo bola veka, narodila sa stvorkilova... Hypermobilita neboli a nevadi, baletka by z nej mohla byt, len teda niekedy mam pocit, ze by jej tie klbiky mohli lahko vyskocit, ked je taka ohybna. No a ked sa jeduje, puka kolienkom, neviem ako to dokaze, ale normalne nim tak zboka na bok posuva... 🙂)

mishka0508
15. feb 2013

Aaaaaaa, tak som taka rada, ze v tom nie sme sami. Mojmu manzelivi strasne pukaju klby. Vzdy, ked ide po schodoch, tak to je len...puk-puk-puk. Sameho ho to rozculuje. A za posledne 2-3 tyzdne som si vsimla, ze maly v brusku puka. No a teraz citam, ze su to klbiky. Nooo, tak ja si ho vynosim a on sa predsa len bude podobat na ocinka 🙂 🙂

verca1910
7. sep 2016

Aj mne to t poriadne puka,az sa niekedy zlaknem,dufam,ze všetko bude o.k,som v 31 týždni a puka mi to v bruchu už dosť dlho,je to nepríjemný zvuk.

monilik
9. dec 2016

@verca1910 aj mne praska v brusku... som v 28tt nechapem co by to mohlo byt... znie to ako ked puknem nechtom o necht.vsetci sa mi smeju že mi sibe... 😛 vzdy to pukne ked sa drobcek najviac hybe

antalea
21. dec 2016

baby prosim ako vase deticky na tom su? som prave v 32 tyzdni a nasla som tuto diskusiu, pretoze par dni dozadu aj mne zacalo takto v brusku pukat. dost ma to znepokojuje, doktor mi nevedel povedat co to je. presne ako popisujete, nechtom o nechet, teraz to pocul aj manzel, a to lezim bez pohybu

linda2766
5. dec 2018

@jumama a ja, ze uz bluznim pred porodom :D fakt ako ked puknem zuvacku alebo bublinku malu...to som vazne jelen ak je to pravda 😁

jumama
autor
5. dec 2018

@linda2766 Veru a ja uz 8 rocnu slecnu 🙂 A inak tym kolienkom stale este pukava, ked je chora, tak v noci sa jeduje, ze ma zapchaty nos a puka zo sna kolienkom.

moor
28. dec 2018

Och, takze mi nesibe! Dnes mi uz asi 5x puklo v brusku, som sa bala, co maly robi, lebo je cele tehu strasne akcny 🙂 Som v 36tt a toto je pre mna novinka, doteraz nepukal :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre