Vysoký krvný tlak a tablety Cordipirin

polkasmolka
19. jan 2016

Ahojte, lezim uz 2 tyzdne v nemocnici a mam vysoky krvny tlak. Dnes mi dali novy liek cordipirin. Na nete som si precitala, ze nie je vhodny pre tehotne. Nemate s tym skusenosti? Bral to niekto? Dakujem za radu.

stary_ujco
19. jan 2016

Prestaň sa liečiť u doktora Googla a aj tvoj stav sa zlepší.

mipet
19. jan 2016

Tipujem ze preeklapsia.... Mna dopovali kade cim len ja som mala velmi rýchli priebeh a potom mi ostali len magnesium a dopegyt.....ty musíš teraz hlavne dôverovať lekárom oni zrejme vedia co robit aby dopadlo vsetko dobre. Neboj sa a hlavne sa nestresuj aj to ti zvyšuje tlak! Držíme palce 🙂

polkasmolka
autor
19. jan 2016

Pteeklampsia sa mi nepotvrdila, nemam bielkoviny v moci, ale tlak mi skace podvecer az na 150/100. Davaju mi 4 tablety dopegyt denne ale nic nepomaha, stale si obcas vyskoci na 150/100 hlavne podvecer

polkasmolka
autor
19. jan 2016

@stary_ujco rada by sim, ale ak si v nemocnici a mas kopec casu, tak co ine ako ujo google?

mipet
19. jan 2016

@polkasmolka Ani ja som nemala bielkoviny ale tlak mi skakal az na 180/120.....ja som bola hranicna....pokial len obcas vecer tak si myslim ze je to celkom fajn......u mna bol aj rozdiel ci mi merali po sediacky lebo mi viac namerali v lahu......neboj len bud v klude

janickadr
19. jan 2016

@polkasmolka Cordipin je jeden z najucinnejsich liekov na liecbu hypertenzie v gravidite, ktore su u nas dostupne. A nie je pri nom napisane, ze nie je vhodny v tehotenstve, ale ze nema byt pouzivany na liecbu v gravidite, pokial to klinicky stav nevyzaduje. Ma zostat rezervovany pre pacientky s tazkou hypertenziou v gravidite, ktore nereaguju na standardnu liecbu, a to je zjavne tvoj pripad, kedze si uz 2 tyzdne v nemocnici a stale mas vysoky tlak.

polkasmolka
autor
19. jan 2016

@mipet prosim ta ako dlho si ta nevhali v nemocnici?

polkasmolka
autor
19. jan 2016

@janickadr mam pocit ze mi mozu dat viac dopegytu, teraz beriem 4 tablety denne. Mizno mi poobede mozu dat dve tablety a az ked vystrielaju vsetky miznosti, dat nieco sa odporuca len pre pacientky s tazkou hypertenziou. Dosla som do nemocnice s dobrym tlakom, zacal mi skakat az po 3 dnoch pobytu, myslim ze to moze but aj psychickeho charakteru. Stale tu clovek pocuva pribehy chorych tehuliek, nemame cerstvy vzduch, chyba nam domov, mozno ze z toho su potom aj take zle tlaky

mipet
19. jan 2016

@polkasmolka ja som behom 3dni uz videla malého, sobotu príjem v pondelok maly na svete...... Teba maju pod kontrolou neboj 🙂

zuzulik253
19. jan 2016

Ahoj, aj ja som mala vysoky tlak, ale az na konci tehotenstva 170/110 a tyzden som s nim lezala v nemocnici 2 tabletky dopegytu kazdych 6 hodin a tlak stale rovnaky ☹ potom mi dala internistka jednu tabletku a tlak klesol a dokonca sa udrzal na normalnych hodnotach, len potom som uz mala bielkovinu v moci, tak sa rozhodli vyvolat porod. A rodila som s tlakom 115/70 a odvtedy uz nemam problem s tlakom, internistka mala pravdu, ze cim skor porodim tak sa mi tlak znormalizuje. Drzim palce, aby vsetko dopadlo dobre.

@polkasmolka

janickadr
19. jan 2016

@polkasmolka Urcite vela robi aj psychika, len ci je to len psychika, tazko povedat. A kedze uz cca 10 dni mas zly tlak napriek tomu, ze ti postupne zvysili davku na 4 tbl. Dopegytu denne, maju pocit, ze ti nepomaha. Je pravda, ze ten liek sa da este dalej zvysovat, ale ked to nefunguje dobre, lepsie je pridat iny liek z inej liekovej skupiny a odsledovat jeho efekt. Navyse, povedala bu som, ze jedna tabletka Cordipinu je silnejsia ako 4 tabletky Dopegytu, avsak byva to casto aj dost individualne. Ak sa to teda co len trosku da, skus sa upokojit a bud si ista, ze ked sa ti trosku zlepsi tlak a uz nebude trvat ta povodna pricina, pre ktoru ta hospitalizovali a porod uz nemas uplne na "spadnutie", tak ta pustia domov. Je potom mozne, ze ti doma bude v klude uz tlak klesat a ty si budes (za kontroly lekara, ci uz gynek.al internistu) postupne lieky zas vysadzovat. Potom by samozrejme bolo ale potrebne mat doma tlakomer...

polkasmolka
autor
19. jan 2016

@zuzulik253 aku tabletku ti dalu po ktorej sa tlak upravil?

polkasmolka
autor
19. jan 2016

@janickadr asi mas pravdu, skusim ten cordipirin ci zaberie

zuzulik253
19. jan 2016

@polkasmolka mne dali isoptin. Ale ako ti pisali baby, vela robi aj psychika, ja som si merala aj doma tlak, vtedy bol v norme a u doktora som mala vzdy vyssi. Dokonca mi potom napisali, ze mam syndrom bielych plastov 🙂

polkasmolka
autor
19. jan 2016

@zuzulik253 asi to mam aj ka takto. Cim viac sa snazim byt kludna, tym je tlak vyssi

janickadr
19. jan 2016

@polkasmolka Mozno by pomohlo, keby ti do nemocnice priniesli z domu tlakomer a sem tam by si si tlak premerala sama a videla by si, ci je ozaj stale vysoky a ci len vtedy, ked ho nabehne zmerat sestricka, lebo ozaj tych syndromov bieleho plasta je vela. A inak ten Isoptin je tiez dobry, ale znizuje aj tlak aj pulz, celkovo je ale slabsi ako Cordipin a navyse su z velmi podobnej liekovej skupiny, tak sa nesmu spolu kombinovat (Cordipin s Isoptinom). Nemusi ti byt teda "luto", ze nemas ten Isoptin. 🙂

polkasmolka
autor
20. jan 2016

@janickadr dnes som zacala uzivat cordipirin a tlak klesol. Dufam, ze to takto bude aj vecer. Hrozne si to prajem. Dakujem za radu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre