Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

zuzzulka
14. jan 2013

@denisamilan no ja mam rano Lomir a poobede Dopegyt a tlak mam poobede okolo 130/87 v premiere. Keď som aktívnejšia tak aj 140 ...som zvedavá ako dopadneš u internistu. Potom daj vedieť a drž sa

zuzzulka
14. jan 2013

@stansn tak to máš super tlak ja mám taký do 13:00 hod ráno užívam Lomír a ten mi tak dlho pôsobí a poobede som na dopegyte ale tlak mam v priemera 130/87 a to som len v 12tt dúfam že sa mi podarí takéto hodnoty udržať aspoň do 37tt bojím sa toho tlak je nevyspytateľný žiaľ 😢 tak sa drž a pekné tehulkovanie

stansn
14. jan 2013

@zuzzulka no ved to, ze tlak je nevyspytatelny.. uvidime, ako to pojde dalej.. uf

brulka
15. jan 2013

@zuzzulka ahoj zuzulka, neboj pokial sa o probleme vie a tlak si sledujes davas si pozor a setris sa tak sa nemas coho bat. dnes sa vie tlak pekne korigovat, je viacero overenych liekov na tlak. je pravda ze tlak je v tehotenstve velka hrozba, ale hlavne vtedy ked sa o nom nevie. ja som mala tlak podobny ako ty a citila som sa dobre. dost dlho sa mi drzal na dopegyte neskor mi museli zmenit liecbu, ktora ale pekne ucinkovala a ja som dcerku pekne donosila do 36 teho tyzdna. rodila som sice cisarskym lebo ku koncu tehu stupol este viac ale hlavna vec ze vsetko dobre dopadlo, dcerka bola sice drobucka ale v podstate donosena, takze som ju mala hned na druhy den na izbe a nemohla som sa na nu vynadivat aka bola krasna a mala sa k svetu 😉
neboj isto vsetko dobre dopadne 😵 😵 😵 keby si mala este otazku kludne napis 🙂

zuzzulka
15. jan 2013

@brulka ahoj ahoj ahoj 🙂 ani si nevieš predstaviť ako rada som si prečítala tvoje riadky. Veru tlak je hrozba no tiež som toho názoru že keď sa o tom vie od začiatku všetko je jednoduchšie... ja som na Dopegyte už vyše roka no je to pre mňa málo a preto mám ráno ešte Lomír. Som z toho dosť na prášky nakoľko sa nám v 25 tt stalo nešťastie 😢 teraz som veľmi sledovaná aj pre ten tlak nehovorím, že za to mohol tlak . Problém bol v placente a tá je náchylná na zmenu tlaku a ten ma veru na začiatku tehu neposlúchal ..... preto tie obavy. Aké lieky si prosím ťa užívali okrem DOPEGYTU? A pamätáš si ešte hodnoty cca? Prečítala som si celú diskusiu a je tu veľa šťastných koncov a tak verím, že aj ja sa pridám....

brulka
16. jan 2013

@zuzzulka ked dopegyt prestal byt ucinny tak som zacala uzivat vasocardin ( ucinna latka metoprolol) a ten ucinkoval v malej davke velmi pekne dost dlho. hodnoty som mavala na zaciatku tehu normalne az do 140 / 90 neskor mi tlak stupal a od 30-teho tyzdna som mavala k veceru aj 150/110 nasadili mi vasocardin a tlak sa mi upravil a znovu stupol az v 36-tom tyzdni to uz ma prijali do nemocnice lebo mi na kontrole namerali 160/114. zacali mi 2x denne kontrolovat dcerkyne ozvy srdiecka a prietoky a podavat lieky na znizenie tlaku infuzkami ale nezaberalo a tlak len stupal a stupal. ked bol 180/120 rozhodli sa lekari pre cisarsky rez, pretoze taky tlak uz ohrozoval aj mna aj dcerku. dcerka sa narodila v 36-tom tyzdni s vahou 2480gr a 46 cm zdravucka a uplne fit ;) len to bola taka zmenseninka na termin porodeneho babatka. treba sledovat bielkovinu v moci a popripade pecenove testy. to kontroluju lekari aby vedeli vcas diagnostikovat preeklampsiu. ja som si dokonca kupila tie testiky na bielkovinu v moci v lekarni a kazdy den si ich robila doma. nestoji to vela a mna to vzdy ukludnilo 😉 treba mat dobreho lekara ktoremu veris a vies ze nic nezanedba. ak si dobre spominam raz sa objavila bielkovina a to mi hned robili dalsie testy, pecenove aj celkovu bielkovinu v moci za 24 hodin ... atd. vzdy som bola kludna lebo som mala uzasnych lekarov 🙂
a zaklad je byt kludna a nestresovat prilis a necitat si ziadne negativne historky nepocuvat ked ta budu strasit 😵 😵 😵 nabijaj sa pozitivnymi pribehmi a tie so zlym koncom ani necitaj !!!

zuzzulka
16. jan 2013

@brulka Ďakujem si zlatá že si mi to tak to pekne rozpísala. V pondelok idem k internistke tak uvidím čo povie Vasocardin poznam ten mi v predchádzajúcom tehotenstve dali už v 4 mesiaci nakolko je Dopegyt pre moj tlak taký čajík 🙂 Mne zatial sa tlak pekne drží až poobede resp. k večeru sa spodna hodnota vyšplhá na 90 vrchný je max do 135. Podna je to uplne o niecom inom ked mam tlak zvýšený od zaciatku tehu resp. už pred tehotenstvom.... telo uz ako si je s tym tlakom stotožnené ako ked tehotna zo dna na den zacne bojovat z tlakom . Tak hodnoty do 140/90 sú ešte v norme ak som správne pochopila 😅

brulka
16. jan 2013

@zuzzulka urcite ano 😉 mna lekarka utesovala ze tlak musi byt niekolko rokov vysoky aby v tele napachal skody. tehotenstvo je samozrejme ina vec tam treba davat velky pozor, ale tlak sa ti drzi krasne 😵 optimalny tlak je 120 / 80 ale 140 / 90 je este norma neboj !!!

silinka10
25. jan 2013

@zuzzulka
@brulka
Ahojte holky, no riesim podobny problem, dnes by predpisala doktorka dopegyt, dufaze ze zaberie sup sup, sme len v 26 tyzdni, takze drobcek ma este cas.... dakujem za infosky a drzte sa

kubankakubanka
25. jan 2013

tak ja som mala pri druhom tehotenstve vysoký tlak,,,,,podla meraní,,,, bola som aj pred porodom v nemocke 4 týždne,,,,moj internista mi povedal že to mám len tlakové výstupy zo stresu a samotného merania tlaku,,,,, mala som robené monitory tlakove a priemerný tlak mi vyšiel velmi nízky,,,,,,,ale aj tak som skončila v nemocke kde som zbytočne ležala 4 týždne,,,,,,nepuchla som ..moč bol v poriadku,,,,,
teraz čakám 3bábo tlak som mala 140/90,,,,a už som zasa objednaná na interné,,,,
a teraz mám v pláne ak mi víde dobrý monitor,,tak či by nemohol predpísať niečo na ukludnenie 😀,,,,,,
čo by som vždy užívala pred poradňou,lebo si pripadám ako psychoš,,,,,,,,, doma mám tlak v pohode,,,,,
ale videla som kočky čo mali vysokýtlak,,a boli opuchnuté ako balóny.....a viditelne im nebolo dobre

zuzzulka
25. jan 2013

@brulka Bola som na internom Dopegyt mi ostal bola spokojná aké mám hodnoty a tak kontrola o 2 mesiace som taka rada lebo naposledy kazda kontrola bola smutna a same zle cisla. Dokonca teraz taka som spokojna ale aj vela lezim že tlak mam 117/80 počas celeho dňa 😀 😀 😀 😀 😀 Tak tfuj tfuj len tak ďalej

@silinka10 Neboj bude dobre Dopegyt určite zaberie neviem či chodíš do práce ale mne pomáha kľud ale že totál - nič nerobenie

zuzzulka
25. jan 2013

@kubankakubanka ak sa ti da merat tlak doma tak si pred poradnou den - dva meraj a potom to tam ukaz mne to lekar akceptuje nastastie teraz sa mi drzi aj u lekara ale nie vzdy to tak je tak aspon mam poistku ze je vsetko OK ked uz psychika nie 😀 😀 😀

kubankakubanka
25. jan 2013

@zuzzulka ,mne internistka ani lieky nechcela predpísať,vtedy aby som niekde nešvacla zo sebou,,,,no so zvedavá teraz,ako to bude!
niekdy uvažujem ,že keby som mohla vypiť zo dva štamperlíky domoviny možno by mi to pomohlo 😀

zuzzulka
25. jan 2013

@kubankakubanka tak hádam vie čo robí 😕 mne povedala že keby sa mi zvýšil mám si pridať kazdych 8 hod. magnezium .... ja ze hned ze zvysi lieky , tak tiez ta asi nechce zbytocne ladovat liekmi 😉 no a domovina ti nepomôže už som skúšala 😀 samozrejme keď som nebola tehotná . Ja mám totiž vysoký lak aj mimo tehotenstva

kubankakubanka
25. jan 2013

@zuzzulka tak ja to u mňa vidím tak ,že už len aby bolo po pôrode,,,,,,,🙂

katkapapacova
29. jan 2013

ahojte, som v 19tt mam problemy s tlakom, prve dietatko som koli tlaku, nepsravnej kombinacii liekov a necinnosti lekarov v 7mesaici tehu potratila, v roku 2011 sa mi narodila dcerka tam bol tlak uplne v poriadku, teraz vsak ked som som bola v 12tt mi na poradni namerali 140/90, som ten typ ktoremu nepuchnu nohy, neciti zvysenie tlak ani nic, momentalne beriem magnezium magneb6 a vecer jedno sumive,tlak si meriam zatial je v norme, sem tam vyssi ale doma doteraz najvyssi 136/88, mam doma dopegyt keby nahodou, chodim pravidelne k internistke, zarazilo ma ze na lavej ruke som u nej mala vsoky a na pravej normalny, od vtedy meriam len na lavej ruke, chcela by som toto tehu dotiahnut do konca mat druheho drobca doma a nie v nebicku, zakazali mi mineralky, udene, mastne, slane, som trosku z toho smutna lebo sa bojim mam sa setrit ale uznajte doma rocna dcera no da sa setrit?snad to dotiahneme do uspesneho konca

mxtl
20. feb 2013

...pristroj BIOQUANT je skvely na vysoky krvny tlak, cukrovku, krcove zily a narusuje strukturu krvnych zrazenin jak po operacii tak po porode. Da sa vyskusat zadaramo! V rodine ho mame a sme s nim nadmieru spokojny. Predava spolocnost ORIN Slovakia s.r.o...., ak ste z Nitry a okolia tak Vam mozem dat kontakt na jedneho mladeho pana co Vam to da vyskusat 0908 842 824. Drzim palce.

lenka290
21. feb 2013

Ahojte baby, ja som v 30 tt. + 2 deň, včera som bola na rizikovej poradni, nakoľko čakám dvojíčky po IVF a za posledné 2 týždne sa mi začal zvyšovať tlak, napúchať nohy - tie mam fakt ako "slon", členky mám ako lýtka 😒 , dnes ráno som si namerala tlak 146/110. A to mám ešte bielkoviny v moči na 2 xx. Mali ste s tým niekotrá skúsenosti? V pondelok idem ležať do nemocnice na 4-5 dní, na pozorovanie. Ďakujem za info.

stansn
5. mar 2013

ahojte, ja sa chcem opytat tych mamiciek, ktore mali v tehotenstve vysoky tlak, ako to bolo po porode.. Brali ste nejake lieky na vysoky tlak, ako je to s dojcenim?

slimkaaaaaa
5. mar 2013

ahoj ja som mala ten isty problem s tlakom v tehotenstve pri prvom dietati a to mi robili tiez cisarky aj koli tlaku ale aj koli tomu ze som mala preeclapsiu ale bielkoviny som nemala, teraz cakam druhe dietatko a som v 4mesiaci a mam vysoky tlak beriem dopegyt a bojim sa ze aj to druhe dietatko bude pravdepodobne porodene ukoncene cisarskym rezom myslite ze je to realne ze aj to druhe porodim cisarskym?dakujem

chymenitta33
14. mar 2013

@slimkaaaaaa- je to dosť realne ak bude všetko k tomu nasvedčovať a bezpečnejšie bude pre teba aj dieta sekcia. Držím palčeky 🙂

dankaaaaa
17. mar 2013

Ahojte. Moje teh. prebiehalo do 32 tt o.k. Az pri poslednej poradni mi namerali tlak 140/90. Bolo to vo svtrtok a v pondelok som bola ihbed objednana k internistke. V utorok mi dali tzv. Holter, a do stredy som ho malla na rke. Tlak bol stale vysoky, ci bol den a ci noc. V stredu rano som bola na kontrolu dali mi dole holter a nasadili dopegyt. Tlak mi kolisal v rozpati od 140/90 do 192/160. Ale pod hranicU neklesol. Potom v piatok cca o 1 v noci ma rozbolela hlava, zahlavie, a sla som do nemocnice. 33tt ihned ma tam nechali a podali mi nfuziu magnezium, konske davky, dopegyt 2 tabl. kazdycch 6 h a takto sme sa v nemocnici trapili do 37/1tt. Kazdy den som chodila na ultrazvuk a kontrolovali mu prietoky babatka. Nakoniec sme teh. ukoncili prirodzenou formou, vytrapila dom sa na dve vyvOlavackY a maly bol na svete po 28 h trapenia. Bez sekcie. Mal 2120 g. Ihned putoval na nedonosenecke a tam mi po styroch dnoch povedali, ze ma sepsu. Otravu krvi. Ale nad vsetkym sme vyhrali. Po mesiaci od porodu sme isli domov a dnes mame uz jeden rok a sme zdravo a stastni. Vo sa tyka tlaku je o. K. Uz cca pat dni po porodw bol v norme. Este mesiac som brala dopegyt v nizsich davkacha intervaloch a upravilo sa to. Drzim prsteky vsetkym tehulkam.

dankaaaaa
17. mar 2013

Treba mysliet pozitivne.

mata.g
6. máj 2013

Ja som dnes mala poradnu v 35.tt a tiez ma zaskocila sestricka s tlakom, ze 140/80.....uz vysokyyy......a gynekolog ma hned duril do nemocnice ☹ Len ma vystresoval fuuuu.....mam si merat priebezne tlak a brat magnezium (magne-be6 2x2 tabl.) a viac oddychovat. Doma som si merala tlak a na lavej ruke som mala vzdy nizsi, nechapem......bielkoviny v moci neboli. Uvidime ako sa to vyvinie....

moon1979
6. máj 2013

@mata.g na lavej ruke je vzdy nižši tlak ako na pravej, ale rozdiel nesmie byť väčší ako o 10 ... teda napr. ak na pravej nameráš 140/80 na lavej je normálne ak nameráš 130/70 je to ok ... preto sa má merať tlak vždy na ľavom ramene

mata.g
6. máj 2013

@moon1979 no to by ma ani nenapadlo veru. Na lavej som mala normalny 122/79, druhe meranie 117/78 a na pravej v tom istom poradi 136/75, druhe meranie 130/75... Neviem ako si to mam teraz merat???

moon1979
6. máj 2013

@mata.g určite na ľavej 🙂 v tehotenstve sú hraničné hodnoty 140/90 ... ak dosiahneš alebo presiahneš tieto hodnoty tak treba kontaktovať doktora

mata.g
6. máj 2013

@moon1979 No,sestricka mi vzdy merala len na pravej ruke. Prave som si merala a zase mam rozdiel na rukach 25: Ľ: 114/75, P: 140/72, puls 100 hehe 😖

chymenitta33
6. máj 2013

Ahoj.. rieš a nenechaj nič na nahodu...ja sa liečim dlho hypertenzia je jedna z mojich diagnoz...a ja mavam 214/134 a podobne...ale ty si tehulka netreba riskovať.

mata.g
6. máj 2013

@chymenitta33 Ano ja viem, treba to riesit......ja len dufam, ze sa to nezhorsi 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre