Zinnat 500 mg v 7. týždni tehotenstva

ssj04
7. okt 2014

Ahojte, som v 7 tt, presnejšie 6tt + 6 dní. Dnes som bola u dr. lebo mám hlienovité sople od soboty a nič mi na ne nezaberalo + som včera začala kašľať. Povedala, že zrejme je tam infekcia, keď sú zelené sople.. Dala mi antibiotiká Zinnat 500 mg., povedala, že sa môžu užívať v tehotenstve. Ale v príbalovom letáku je napísané, že má dr. zvážiť prínos pre pacientku oproti riziku pre dieťa. A ja som teraz na vážkach, či ich brať alebo nie :( Máte s tým niektorá skúsenosti? Ďakujem za každú odpoveď

lina129
8. okt 2014

@alicka850 ja ti to tiez hovorim ako lekar... na 1000% je horsi daky streptokok ako atb... to mi ver... zo streptokoka mozu byt obrovske komplikacie, ktore mozu viest k potratu.... takze asi tak... ak si lekarka, nemozes tvrdit, ze to nie je pravda... ak respondentke nic nepomaha a ma nalez z vyteru, tak atb su nutnost, to nie je sranda....

ssj04
autor
8. okt 2014

@rica1
@alicka850
@gabikkas takže dievky... Rano som volala gynekologovi povedal že by to bolo ok s tými atb. Ale potom som volala dr mojej ze mi miznu zelené sople tak povedala ze mam pockat, ze určite bude lepšie bez nich.. Teraz 2 dni mam skusit bez liekov, pokracovatprírodou cestou a uvidím.. Ze ak nebude zlepšenie tak si ich mam dat.. Dufam že mi to prejdd

alicka850
8. okt 2014

@lina129 ale pani nemala robený vyter ani CRP, ak som pozorne čítala. Ako lekár isto vieš, že existuje aj lokálna liečba do nosa na hnisavé sople, napr Pamykon gtt, alebo Bioparox spray. Ako som pisala vyššie, ak je liečba odovodnená, ja nemám nič proti. Ale nie po 2 dnoch klin. ťažkostí.

ssj04
autor
8. okt 2014

@alicka850
@lina129 Lekárka mi dala atb len na základe toho ze som jej povedala ze smrkam zelené sople- usudila, ze je tam infekcia a treba preliecit. Ale rano som jej povedala ze mi miznu, tak mi kazala s atb pockat. Keby mi robila výter alebo niečo tak by som s atb nevahala..

gabikkas
8. okt 2014

@ssj04 ked uz, mala ti zobrat vyter z nosa a dat lokalne atb citlive na to, co tam najdu....

lina129
8. okt 2014

@alicka850 @ssj04 priznam sa, ze az tak pozorne som si otazku necitala, reagovala som na otazku, ci je Zinnat bezpecny v tehotenstve... suhlasim s tym, ze by sa malo rozhodovat na zaklade nalezu z vyteru...

rica1
8. okt 2014

@ssj04 no super 🙂 tak nakoniec budes bez atb, inak tu gabikkas pise presne to co mala urobit doktorka ze zobrat vyter z nosa a dat lokalne podla toho co najdu, presne suhlasim, ale uz vydrzi to bude dobre

ivkadracova
8. feb 2015

bral niekto zinnat na zapal bartoliniho zlazy? V tehotenstve samozrejme (15 tyzden).
@alicka850 Ty ako lekar vies poradit prosim?

alicka850
8. feb 2015

ja nie som gynekolog, neviem ti presne povedať, či je to indikácia. Podava sa aj na infekcie kože a makkých tkanív, takže podla mna ano, asi by som volila tento liek. V tehotenstve sa žiadne štúdie nerobia na lieky, čiže informacie su vacsinou iba zo štúdií na zvieratách, preto žiadny liek nie je 100% bezpečný v gravidite a mal by sa užívať iba vtedy,, ak prínos je vyšší ako riziko. Ja osobne som dávala Zinnat v tehotenstve pacientkam so zápalom obličkovej panvičky, nebol žiaden problém. Ak ti to dal gynekolog, možeš v pohode užívať, ak nie, asi by som mu aspon zavolala či je to indikované.

ivkadracova
8. feb 2015

@alicka850 Dik za nazor. Zajtra pojdem na gyndu, len uz som nemohla sediet..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre