Ako je to s chovaním mačky počas tehotenstva?

lublanka
14. mar 2012

ako je to s mackou a tehotenstvom??vie niekto??

juliap
14. mar 2012

@lublanka tak ako s ostatnymi zvieratkami v rodine, dodrziavat hygienu, macicka by mala byt pravidelne ockovana, odcervena a v poslednych tyzdnoch tehu bude pre teba aj spolocnickou na doma, ti bude pekne pri brusku priast ...

lublanka
autor
14. mar 2012

@juliap niektore baby vraveli ze by som ju nemala mat doma tak neviem...

alicia28
14. mar 2012

@lublanka , a dovod preco by si ju nemala mat je akoze aky?

alicia28
14. mar 2012

tieto halucinacie o toxoplazmoze su naozaj vzrusujuce, nestiham sa divit, hlavne tie uzasne clanky,,,to asi vsetky macky maju toxoplazmozu,,uzasne vediet,,,len sa na tom smejem,,mozno to ma jedna macka z tisicov
ja som toxoplazmozu prekonala ......... niekedy sa len pousmievam na tom co vsetko dokazu ludia o tom popisat ake kraviny, neskutocne, 🙂 a hlavne sa vyjadruju taky co nemaju o tom ani paru

juliap
14. mar 2012

ak by to bola volne zijuca mica, co si ku vam raz za cas odskoci napapat sa, tak su rizika, ale ked je to riadne vasa domaca bytova macica, ktora je pod kontrolou veterinara, tak nevidim dovod, preco by nemohla byt doma ... svagrinka mala v tehu 2 velke macky a prave si to pochvalovala a krasne prijali aj dietatko hned ...

alicia28
14. mar 2012

@juliap , konecne niekto s rozumom sa vyjadril 🙂

olivia6
14. mar 2012

oooo, strasiak toxoplazmoza zasa!!!
Odporucam prestudovat si sposob prenosu a vsetko okolo toho a nepocuvat JPP "od kamaratok".
Mame dve bytove micky a vsetko bolo aj je v pohode, babo ma 4,5 mesiaca a je to super.

lublanka
autor
14. mar 2012

dakujem vam vsetkym..ja mam bytovu cici..nechodime s nou von a je riadne ockovana ako treba...tak som rada ze ste mi poradili...

kytykenka
14. mar 2012

aj my mame a je to v poriadku

katren
14. mar 2012

@lublanka my mame momentalne 7 maciek a 1 psa...mam 2 deti a tretie cakam, staci??? 😀 😀

anjelicek26
14. mar 2012

@lublanka -- fakt sa neboj, su to "macacie mytusy", skor sa treba bat neumytej zeleniny ci neprepeceneho mäsa. My mame kocura 8 rokov, chodi von, obe tehu bol "na samotke" doma, otestovany na toxo - vzali mu krv - negativna, macaci zachod v manzelovej rezii a hotovo. Ja som stale toxo nikdy nemala.... a deti su jasne uplne v pohode a kocura miluju.

lublanka
autor
14. mar 2012

@anjelicek26 dakujem

alicia28
14. mar 2012

@lublanka , nemáš sa čoho obávať

lublanka
autor
14. mar 2012

@alicia28 ..ja to beriem tak odkedy viem ze som tehotna citi to aj moja cica lebo sa zacala spravat divne..nechodi kumne a uz pri mne ani nespi ako zvykla niekedy..:O

alicia28
14. mar 2012

@lublanka to su tie ich mačacie sposoby, poznam to 🙂 tiez som zazila, ale ked sa dietatko narodi tak cica bude ok........ starostliva a bude davat pozor

lublanka
autor
14. mar 2012

@alicia28 a preco to vlastne zacala robit??

mircalla
14. mar 2012

Domaca macka, ak sa dodrziava hygiena a neje surove maso ok....Maso najlepsie dat na 48 hodin do mrazaku, vecko pravidelne cistit. Ako sa tu pise, ovela vacsi risk su neumyta zelenina ci ovocie a surove ci slabo uvarene maso....Ale i tak, ja by som z toho asi bola nervozna....Napriek racionalnym dovodom by som asi macku mat pocas tehu nechcela....Moj nazor....

alicia28
14. mar 2012

@lublanka , ani presne neviem,
ale drzi si odstup, som si vsimla u kamosky.... ona ich ma na chov ze ked jej macka caka macata tak ostatne macky maju od nej tiez odstup a nehraju sa s nou ...........nechaju ju v klude - neobtazuju,
tak tvoja si to asi premietne tak ze aj my ludia to tak chceme, mat pokoj alebo neviem preco to tak je, to sa spravi ked sa babetko narodi, vsetko bude zase ok

gumimaci
14. mar 2012

@lublanka mame 4 rocneho kocura a 1,5rocne batola. Bol so mnou cele tehotenstvo a predpokladam, ze s malym bude vacsinu jeho detstva. TEsty na toxoplazmozu sa na SK robia automaticky v prvom trimesti, ak mas prootilatky tak gratulujem uz ju nikdy nedostanes. Ak si na toxoplazmozu negativna, treba dodrziavat hygienu a nechytat volne zijuce zvierata.
Ak mas stale stres z nakazy objednaj sa u infektologa na konzultaciu (gynekolog popravde o infekcnych ochoreniach vie tolko co ty z internetu) a tiez navstiv so svojim milacikom veterinara. ten ti ho vysetri.

lublanka
autor
14. mar 2012

@alicia28 to ma nenapadlo..dakujem za radu...

alicia28
14. mar 2012

ked je macka zijuca v byte, nema sa odkial nakazit toxoplazmozou

gumimaci
14. mar 2012

@alicia28 teoreticky sa aj domace mozu nakazit, nas kocur mi raz utiekol na chodbu domu v ktorom som pred tym byvala a priniesol mi do postele mys 😅 😀 ale nevedel, ze to ma zjest tak ju chcel na hranie, chudak mys 😨 teoreticky sa mozu aj bytove, ak maju napr. vybeh na balkon a chytia vtaka, alebo hlodavca.

monicka23
14. mar 2012

My mame v byte tiez macku, testy na toxo som mala negativne. Zachod ma na starosti manzel a maly sa narodil zdravucky a ja som tiez v pohode. Sice micuska troska ziarli ale to sa casom spravi 🙂

mircalla
14. mar 2012

@gumimaci ved to, teoreticky je mozne vsetko, i ked je ozaj minimalna sanca, preto som proti macke pocas tehu...nic inak proti mackam

hirjak
15. mar 2012

téma bola zamknutý z dôvodu duplicity

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre