Môžem vitamíny v tehotenstve?

denisel
30. júl 2014

Ahojte, chcela by som Sa vas opytat, ci je dobre jest v tabletach vitaminy v tehotenstve... Odporucila mi to kolegyna, lebo ma dost bolieva podbrusko... Zijem v UK a Tu robia vysetrenie az od 12 tt... Nie je to riskantne, ked som zacala tieto vitaminy brat sama od seba, bez odporucania lekara?? Nerada by som uskodila svojmu babatku... Dakujem za vase nazory

suge
30. júl 2014

Ahoj @denisel, azda by si mala presne špecifikovať, aké vitamíny chceš užívať. Nemyslím teraz názov výrobku (ten by asi poznali len ľudia žijúci v UK), skôr čo obsahuje. Ide o nejaký výrobok pre tehotné, s viacerými vitamínmi? Alebo máš na mysli jednotlivé (konkrétne) vitamíny?

patuskaaa
30. júl 2014

@denisel do IP vam napisem clanok od jedneho lekara... ktory odporuca konkretne vyzivove doplnky... a krasne vysvetluje co na co je 🙂

evittam
30. júl 2014

@denisel Určite nie - radšej vitamíny v prírodnej forme. Všetky doplnky a tabletky sú len hnusná chémia a väčšinu z nich telo vylúči a nie využije v svoj prospech. 😉 A to nielen vitamín C ako je všeobecne známe ale všetky tieto chemické svinstvá, nakoľko ich nevie využiť tak ako treba.

nanka3
30. júl 2014

urcite si mozes kupit nejake tehotenske vitaminy, tie ti vobec neublizia, alebo aspon kyselinu listovu.... tu ti na 100% odporuci kazdy lekar 😉

seahorse27
30. júl 2014

Minimalne kyselinu listovu by si mala uzivat, aj ked na bolesti v podbrusku ti asi nepomoze. Okrem toho, ked si kupis akekolvek vitaminove doplnky urcene pre tehotne, nemozes si ublizit. Mne nikdy lekar neordinoval vitaminy, sama som ich uzivala. Su to volnopredajne pripravky, tak je to len na tvojom uvazeni. Len si treba v lekarni pytat nieco, co je urcene pre 1. trimester.

denisel
autor
30. júl 2014

Dakujem vam😊 tie co beriem obsahuju vitamin D, E, K, C B1 B2, B3, B6, kyselina listova, B12, biotin, kyselina bantotenova, magnesium, zelezo, zinok, med, selen, jod, prirodne mixovane karotenoidy.... Toto vsetko obsahuju
... Je to ok??

denisafono
30. júl 2014

@denisel tehotenstvo nie je choroba, bolest v podbrusku, klby.... je normalne, samozrejme ak to nie su velmi silne bolesti, takisto aj unava je normalna. Ziadne doplnky vyzivy by som nebrala. Stravuj sa zdravo a vsetko ziskas zo stravy. Aj kys.listovu som brala len pocas snazenia, pocas tehotenstva som neuzivala nic.

ivett1
30. júl 2014

vitamíny môžeš brať, ale najlepšie je, ak sú priamo určené pre tehotné mamičky... v SR sú rozdelené podľa toho, v ktorom trimestri práve si ... 😉

stanislavao
30. júl 2014

@denisel urcite vitaminy ako surove ovocie a zeleninu a uzivajte kyselinu listovu. inak vitaminy - neni dovod preco to brat.

mammaroma
30. júl 2014

Je na Tebe, či budeš brať tehotenské vitamíny, nič nimi nepokazíš. Ak dokážeš normálne jesť - netrpíš nevoľnosťou, alebo nechutenstvom a máš vyváženú stravu, nie sú nevyhnutné. Dôležitá ale je kyselina listová, najmä teraz v prvom trimestri, minimálne 400 mikrogramov, to je odporúčaná dávka z hľadiska prevencie rázštepových ochorení, najmä chrbtice, založená aj na klinických výskumoch.

charlie1980
30. júl 2014

Co ja viem, tak napr. Femibion sa nasadzuje uz pred planovanym otehotnenim do konca 1.trimestra. Potom sa nasadzuje iny druh Femibionu. Takze urcite si mu neublizila. No a ja doporucujem. Je to zataz pre telo matky, vynosit dieta...urcite tym nic nepokazis. Ja som brala a aj tak ma bolia vsetky zuby po porode, pocas tehotenstva sa mi lamali kusky.

denisel
autor
30. júl 2014

Dakujem vam za vase nazory😊 praveze ani by som nepovedala, ze mam vyvazenu stravu, lebo Tu Sa stravujem sama a kedze ja a kuchyna sme nikdy neboli dobre kamaratky, tak teraz si robim Len take jedla ako Su rybie prsty s kasou alebo hranolkami, bolonske spagety, semtam pizza.... Cize Nic moc😐 ale budem to musiet zmenit, ja viem...

jaj7
5. sep 2014

Poradte prosim ci sa moze prvy mesiac v tehu uzivat betakaroten v tabletach

sybo5
5. sep 2014

baby nebláznite s tými vitamínmi... pokiaľ nie je na to nejaký zdravotný dôvod, tak na čo. Veď aj tak na začiatku "bábo" je ako špendlíková hlavička a vy ho zasypete kvantom vitamínov. Normálne pestrá strava, zaradiť viac zeleniny, ovocia. Netreba z toho robiť vedu. Určité ťažkosti do tehotenstva patria. A aj tak nesúhlasím s tým, že lekár dá pacientke PREVENTÍVNE nejaké vitamíny, keď nemá žiadne ťažkosti, to si len chráni sám seba, že keby náhodou niečo. Ja som nebrala nič, a to som grcala do 9 mesiaca. Tehu prebiehalo úplne normálne. Zbytočne nehaste to, čo vás nepáli.

ashley888
5. sep 2014

Mne hned lekar v tehu v UK predpisal kyselinu listovu a yo som bola lrn v 5tom tyzdni. A potom som si sama kupila vitaminy pre tehotne 🙂 a moja midwife ma len pochvalila za to 🙂

elenkataki1
6. dec 2016

@sybo5 ty nie si benchmark, že ak ty si mala všetko ok, nikto iný nemusí..napríklad vela báb nevie o tom, že v tehotenstve je dôležitý väčší príjem jódu, normálne ho máš v soli, ale na väčší príjem ho získaš koncentrátom jodisom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre