Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

lenuska00000
23. aug 2011

Ja som pred tehu každé ráno pilá kávu+cigaretka.😀 genekológ mi povedal, že ak mi to nerobí dobre, že od toho zvraciam, alebo mi je od toho zle, nech s tým prestanem..Ale mne nič od toho nebolo.:D a gynekológ mi povedal že si kĺudne môžem dať kávičku s cigaretkou.😀 tak som ho aj posúchla.😀 ale že by som fajčila niekde v parku, na prechádzke..to nie..len raz za deň a doma..

vefi89
23. aug 2011

@pici bolo by to nekonečné 😀 myslím táto debata 🙂 (ani ja nemám kravu, ale kupujem kravské mlieko od farmára 😝 ) to len na okraj 😀 končím túto debatu 🙂 pekný večer 😉

pici
23. aug 2011

@vefi89 tak ako vedome zijes zdravo, vedome si fajcila pocas tehotenstva, teda tak mi to vyplynulo z tvojho prispevku, a vedome si sa tym pochvalila s argumentom, ze deculo mas zdrave... ja co mozem vramci zdravia dietata v bruchu ovplyvnit, to robit budem, a fajcenie proste nie

warholette
23. aug 2011

@vefi89 tak ked sa tak vyhybas skodlivym latkam, preco fajcis? preco sa nechystas skoncit? nie je to trocha kontraproduktivne? na jednej strane sa stranis vsetkych umelych prisad, ci uz v jedle, alebo v kozmetike, no potom si doprajes bombu v podobe cigarety...

pici
23. aug 2011

@lenuska00000 dufam ze by bol rovnako mudry keby sa ti vdaka tomu narodilo postihnute dietatko... to je vyslovena domnienka , nie osobny utok na teba ako na osobu

vefi89
23. aug 2011

@warholette áno, máš pravdu 😅 každá má snáď niečo 😝
@pici dobre si to pochopila, ale na chválenie mi to neprišlo 😝

aduskatt
23. aug 2011

@pici skoda, ze sa neda toho babatka spytat, ako mu chuti.........

pici
23. aug 2011

@vefi89 no na chvalenie to ani nie je. a argument ze deculo mas zdrave je jedno velke dakujem tomu hore,ze to tak vypalilo napriek tomu ze si to robila vedome. ale ja nejdem nikomu do svedomia nakukavat atd... kazdeho vec, nasledky si kazdy nesie sam

lenuska00000
23. aug 2011

@pici no hej...malá je chvalabohu zdravá...Ale ja som fajčila len jedni cigaretu za deň...A prestať s tým úplne tiež nieje dobré...

pici
23. aug 2011

@aduskatt urcite mu nechuti. cela tato tema je zbytocna, pretoze kazda jedna vieme od zakladnej ze fajcenie skodi. pasivne aktivne v mladom starom veku. atd atd... vyjadrovala som sa na par stranach dozadu. kto chce nech fajci... zdravie dietata si ja predstavujem trochu inak a preto budem minimalne ked bude v bruchu kym sa samo nevie rozhodnut konat zodpovedne... a radsej ho nadzgam zeleninou z billy, ako mu vytvarat zavislost drogami

aduskatt
23. aug 2011

@lenuska00000 no neviem, ja som prestala zo dna na den a som tu..............nejak mi to neublizilo

pici
23. aug 2011

@lenuska00000 jasne ze je. kto ti povedal ze nie je? dietatu uberas kyslik , vytvaras mu stress, znizujes mu sancu na zdrave donosenie atd atd. jedna je menej ako krabicka, ale viac ako nic... netreba na to zabudat, a tvoj gynekolog, pri vsetkej ucte musi byt totalny idiot ked si mas zapalit cigu ku kavicke.

warholette
23. aug 2011

@lenuska00000 preco by nebolo dobre prestat s fajcenim uplne? ved to je to najlepsie, co mozes spravit!

warholette
23. aug 2011

@pici to by ma tiez zaujimalo, kto su tito doktori, co doporucuju fajcenie alebo ako tu niektore pisali, ze nech radsej neprestanu uplne, lebo by to bol sok. to kde tito lekari ziskali vzdelanie???
Jackie Kennedy Onassis zomrela na rakovinu a pred smrtou sa cudovala, ze preco prave ona dostala rakovinu, ked cely zivot jedla zdrave veci a pravidelne sportovala. to, ze fajcila dvadsat cigariet denne, ju vsak nenapadlo ako pricina. takze darmo clovek neje ecka a pije vodu z potoka, cigarety si ho aj tak najdu...

pici
23. aug 2011

@warholette moj doky ked zistil ze fajcim tak som mala hodinovu prednasku ako keby ma rodicia prichytili...

lenuska00000
23. aug 2011

@warholette @pici @aduskatt ale ja nevravim ze to je zdravé..jasné že nieje..Ja to viem..Ale keď je niekto tuhý fajčiar, a zravu prestane fajčiť..ja som sa lekára pýtala, že či mám skončiť..on mi povedal, že mám jesť, piť, robiť to, čo mi chutí, teda aj fajčiť, ale zasa nie krabičku denne, ale max 2 za deň...za to neodsuzujte mna! prosím..

pici
23. aug 2011

@lenuska00000 pozri si velka dospela zena a urcite rozumies aj napisu na krabicke ze fajcenie skodi zdraviu, poskodzuje plod, nici spermie, zabija nas atd... tak zbytocne sa bavit ci tvoj doky je erudovany v tejto veci alebo nie. ja som tuhy fajciar a da sa prestat zo dna na den bez stresu. staci chciet. ako chces zase raz znovu niekdy zacat... je to ten isty pocit. musis o tom byt vnutorne presvedcena

aduskatt
23. aug 2011

@lenuska00000 ja ta neodsudzujem......no, ja som fajcila 16 rokov a púrestala som proste som si povedala dost.........ono je to asi tak, ze kto chce, hlada sposob, kto nechce hlada dovod .......ale ssamozrejme, kazdy je slobodny obcan v slobodnej zemi, ma pravo si robit, co chce, ale musi byt pripraveny znasat za to aj dosledky....ale to uz je fakt na svedomi kazdeho z nas

zuzana581
23. aug 2011

@pici fajčím od 14tich rokov s prestávkov, kedy som bola tehotná. Už som to písala. V mojom blízkom okolí poznám minimálne troch ludí, ktorý s cigaretou sekli zo dňa na deň a už sa k nej nevrátili. Všetko je o pocitoch. Každá vec nám dáva len tolko moci nad nami, kolko jej dáme vážnosti.

pici
23. aug 2011

@zuzana581 ja od 17 a rok som nefajcila. potom som zacala z vlastnej vole a potom som zase nefajcila... od aprila do leta... proste mam take obdobia. ale da sa s tym prestat. dokazala som to a na nikoho som nemusela brat ohlad. takze s babom v bruchu mam stokrat vacsiu motivaciu

zuzana581
23. aug 2011

@pici no veď jasné. Máme na to rovnaký názor. Ja tiež tvrdím, že ak niekto chce, tak prestane a nemusí sa na nič vyhovárať. Predtým som bola tuhý fajčiar. Teraz fajčím možno tak tri denne, lebo pri deťoch nemám ani na viac čas a nepáči sa mi ak matka stojí pri deťoch a ciga v hube, tak to nerobím.

stella231
23. aug 2011

@lenuska00000 nikotín ostava v tele neviem kolko mesiacov ... moja kamoška tak isto tuhy fajčiar a doktor jej povedal rovnakko .neseknut zo dna na den ... aj tak nikotín v sebe maš, kym ho telo vyplavi ... chce to čas.... ale obmedzit , tak obmedzila na 2 cig denne .... ja som s tym sekla zo dna na den koli tehu (hlavne ze večer predtym ako som zistila ze som tehu som vypila 2 flašky vinka a krabička cig.ze ) ... a teraz kojim ale mam chut si dať tiez tak ked sme vonku len si potiahnem 😀 lebo do toho zase rychlo spadnem a uz nechcem... a ide to do penazi ... 😀

stella231
23. aug 2011

@pici
@lenuska00000 tak asi ten doktor neni jediny kto tak odporuča lebo s tou lenuškou nemam nič spoločne a tiez dokonca 2 mojim znamym nezavisle od seba v za a v ba. povedali podobne..lebo fajčili vela .. a byvali nervozne... jedna to obmedzila a prestala a durha si davala sem tam cigarko niekedy 2 denne mozno ta lenuška chcela len povedať ze nevie čo je menšie zlo či byt nervna .. lebo neprestala dobrovlne ale preto ze bola tehotna.. a byt nervozny v tehotenstve a mat na tu cigu chut a odopierať si .. a dokola to iste...alebo dat si jednu .. a byt kludna aj ked asi hmm... nemala by.. 😉

pici
23. aug 2011

@stella231 ja tomuto chapem. ale zeny si to zamienaju s odporucenim na fajcenie... a to je velky omyl. to povedia, tak si jednu zapalte, ak mate byt nervna... ale to nie je ze zapalte si a vsetko je v pohode...

pici
23. aug 2011

@stella231 prve tyzdne dieta nie je napojene na matkin obeh... cize tie dve flase vina a cigy na zaciatku urcite nemaju taky vplyv ako dve cigy denne ked su spojene pupocnou snurou a dieta to vyuduje, bere mu to kyslik atd

stella231
23. aug 2011

@pici no do p... ved to ... tiez mi nebolo vsetko jedno ked sa mi potom ukazali dve čiarky ako prekvapenie.. mne osobne je to tiez nepekny pohlad na maminku s bruskom a s cigou ... nastastie mne to nejako spontanne prešlo ked som citila ze v brusku mi niečo rastie ze chut si zapalit... e e. skor som mala problem dat si pohar vinka... mala som takuuuu chut !!!!!!!!! 🙂 ze hruza.... ale na cigy som nemavala...hadam to uz vydrzím....

viki86
23. aug 2011

@zuzana581 ja som sa len normalne pytala kedy mam prestat!!!!! ci je lepsie skor alebo ked to skor nebudem vediet dokazat ci staci hned ako sa dozviem ze som tehotna , ja fajcit urcite nechcem pocas tehotenstva nechcem chore ani ususene dieta od cigarety a tym som povedala vsetko

viki86
23. aug 2011

@pici no konecne sem niekto napisal vetu pre mna diky moc pici

pici
23. aug 2011

@viki86 bola to ta v akom tyzdni sa dietatko obehom napaja na matku?

michelitta
23. aug 2011

Ja som prestala fajcit po tejto knihe: Allan Carr - Easy way how to stop smoking.
Nie je to o chuti, o pevnej voli, o nude, o zvyku, zabave, nervozite,koncentracii alebo inych protikladnych bludoch 🙄 Treba si priznat ze je clovek zavisly a hned prestane fajcit. 😝
Ta kniha je fantasticka a kto je dost natolko inteligentny, tak to pochopi a prestane. Predanych 11000000 titulov, takze odporucam! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre