Môže Pepsi ovplyvniť plod?

janulka188
28. sep 2012

od začiatku mi vadi vôna kavy ,čo predtym nebolo :(preto občas pijem pepsi ,hlavne ked ma boli hlava,je s tym nejaky problem ?teda moze to nejako ovplivnit plod?

moon1979
28. sep 2012

ja si obcas dam ale vo velmi obmedzenom mnozstve 🙂

strapco13
28. sep 2012

zvycajne pepsi nepijem..ale v tehu sa mi dost ziadalo..len to odniesli zuby moje trochu 😝 tak na to pozor, v normalnycvh mnozstvach mozes

kvetinka211
28. sep 2012

@janulka188 ked obcas pepsi/colu, tak radsej normalnu a nie light alebo zero, lebo tie obsahuju umele sladidla ktore mozu byt skodlive v tehotenstve ... urcite lepsie ked na hlavu zaberie pepsi nez paralen 🙂
kofein v malych mnozstvach (1-2 slabsie kavy denne) by nemal vadit

monika15
28. sep 2012

juj mne strasne chutila cola aj pepsi ked som bola tehotna heheheh raz za cas som si dala 🙂
2 deci hore dole.. nie kazdy den na liter......

anjelicek26
28. sep 2012

@janulka188 - mne v tehu na zblbnuty zaludok pomahalo len to, kavu som tiez nepila... problem je skor zo zubami, tie maju v tehu uz aj tak co robit, idealne pit slamkou

georgia333
28. sep 2012

ja som mala ten istý problém s kávou, prestala som ju úplne piť a pila som pomarančové šťavy, colu a pepsi my lekár neodporúčal a už vôbec nie počas kojenia

dionyzka
28. sep 2012

ja by som pila len velmi prilezitostne, urcite nie kazdy den i ked mas chut. To plati aj o dzusoch. Ci pijes pepsi, colu alebo dzus - sama chemia, ovocie ani nic podobne to ani nevidelo.

luciferkax
28. sep 2012

ja som pila skoro dva mesiace pepsi, ajked le 2-3dcl každé ráno, mala som strašne nízky tlak a rané nevoľnosti, pomáhalo mi to :! 🙂

lejlla
28. sep 2012

ja som do tretieho mesiaca ficala na zazvorovych lizankach a coca-cole lebo mi byvalo brutalne zle...

majloo
28. sep 2012

Ja som v tehotenstve mala strasne chute na bublinkove malinovky typu Mirinda, Cola, Pepsi a podobne a pila som to na litre...moje zuby sa nepotesili, ani moja penazenka u zubara veru, inak v poho. 🙂

mirusska85
28. sep 2012

ja som prvy trimester nemohla ani citi vonu kavy - smrdela mi za rybacinou 😀 😀 😀 , a mala som brutalne chute na pepsi a colu, tak som si dala...tak 2dc obcas 🙂 a maly je zdravucky 😉

dejka77
28. sep 2012

Je plno inych veci, ktore mozu mat zly vplyv na plod. Pepsi urcite nie je vhodna, ale ked nevies odolat co uz 🙂 . Ja som mala v 1.trimestri strasne velku chut na pepsi alebo colu, aj som to pila viac ako inokedy, nemohla som si pomoct. Teraz sa snazim tomu vyhnut, popripade ak si trochu odpijem tak sa aspon za tym napijem vody kvoli zubom.

mahalo
28. sep 2012

ja som mala tiez cocal cola syndrom..nemala som chut ani tak na sladke..ale na hnusne presladenu coca colu..ta sa mi ziadala..tak som si ju sem tam dopriala v malych davkach ked som si uz sliny pominala 🙂 ale ked sa da odolat tak je to urcite lepsie. Tieto napoje odvapnuju..su vhodne skor na cistenie zachodu..a to uplne vazne 😉 moja mama inak v tehotenstve so mnou tiez musela mat pepsi kazde rano..vraj bez tpho nevstala, bo jej to po prve zbavilo nevolnosti a po druhe jej sliny stekali..zvlastne 😖

snehulienka_mrazova
28. sep 2012

Ja by som ju radsej nepila. Prilezitostne trosku, ale urcite nie pravidelne.

dejnas
28. sep 2012

nemyslím, že by mala pepsi a podobné nápoje nejaký škodlivý vplyv na dieťatko...
tiež som počas tehotenstiev pila colu, kávu som nemohla ani vidieť... určite to s množstvom netreba preháňať a hlavne pozor na cukor, a ako tu už bolo spomenuté na zuby 😉

zuzuj
28. sep 2012

Jemine...sorry vsetkym ale v živote ma nenapadlo vyplachovať si po cole usta vodou...to už mi naozaj príde prehnané. Ja som v prvom tehotenstve hned zacala uzkostne dodržovať všetky pravidlá, typu jedz to jedz ono...varila som si pomaly červenú šošovicu a iné, len aby dieťa malo plno vitamínov a potratila som....v druhom som pila colu jak divá...robila mi dobre...mala som takú knižku kde bolo presne vyrátané množstvo kofeinu v capučíne, káve , kole a podobne...aj v čaji....a cola ho má najmenej...dokonca ovela menej ako so si myslela...myslím že by si musela vypiť liter koly aby sa to rovnalo 1 káve...presne si to už nepamatám....
No a toto tehotentvo mi kola až tak nechutí resp. nepomáha pri nevolnostiach...tak jej až neholdujem....ale ked mám chuť si dám...
V tehotenstve je najdolžitejšie aby si bola ok, v pohodke...samozrejme ak sa naštveš...tak sa naštvi a nerieš či to môže dieťaťu uškodiť.....
Práve také...to môžem a to nemôžem mu škodí lebo si robíš stres......určite nie kola....

dedra111
29. sep 2012

môže.......................... už sa stalo.................... 🤐

zuzka1008
29. sep 2012

ked som bola tehu, vzda som sa vsetkych takýchto somarin, už som sa k nim ani nevratila, ved načo aj, nič prospesne ti do tela nedaju

bianca
29. sep 2012

keby ano tak je komplet cela amerika zdegenerovana

malinkaaninka
29. sep 2012

ja som kávu začala piť až po treťom mesiaci,ale kvalitnú arabiku z dovozu.mám nizky tlak a pepsi mi nijak nepomáha,to skôr cítim ťažobu po toľkom cukre.ak máš problém s kávou,skoč do špeci obchodíku a nájdi si čaj,tuším čierne majú dosť kofeínu.

adula3334
29. sep 2012

tak ja to od dnes tiez riesim...rano som sa zobudila s bolestou hlavy,a prvym vracanim...drzalo ma to az doteraz...tabletkami sa nenapchavam vobec,toboz nie v tehotenstve,tak som si zbehla kupit cervenu coca colu a po bolesti a nevolnosti ani chyru...vypila som cca 2 dc...robi zazraky 🙂

cmulinko
29. sep 2012

podla mojho nazoru si stastna zena,ze takyto problem musis riesit az pri tretom tehotenstve....resp.si myslim,ze pred tym si nemala v tehotenstve bolesti hlavy a nikdy si pred tym v tehotenstve nepila ani kavu ani ziadne ine napoje s kofeinom ak ta teraz trapi nejake pepsi...ak si predsa len pri predoslych theotenstvach mala kavu ci ine kofeinove napoje a mas doma 2 zdrave deti,tak by ta to malo troska upokojit.

lanczi
29. sep 2012

Ja som tiez pila Kofolu,a to na litre,len po tejto tekutine mi nebolo zle..malej nič nie je,a aj moje zuby to pezili🙂

jankagun
29. sep 2012

odkedy som zacala pit coca colu,ziadne bolesti hlavy ani nevolnosti nemam 🙂 fakt robi zazraky (aspon mne),ale pri prvom tehu mi nezaberala vobec 😖 ...pokial toho nevypijes litre denne,tak si myslim ze neuskodi

reanda
29. sep 2012

@bianca ved aj je 😀

sarinka123
1. okt 2012

Hovori si, ze komu ide nachut v tehotenstve pepsi, kofola, tak caka dievcatko 🙂 u mna to vyslo. Teraz cakam druhe a ked som si predstavila pohar cerstvo naliatej Pepsi, tak sa idem zatym zblaznit !

sea23
1. okt 2012

ja som pila obycajnu kofolu,cele tehotenstvo .....vsetko v norme a nieje problemos 🙂

zmrzlinka
1. okt 2012

mne gynekolog doporucil studenu colu po malych davkach proti nevolnosti......maly zdravy a krasny 🙂

lucka1987
1. okt 2012

vsetko s mierou 😉

ustrachana
1. okt 2012

ja som pila len coca colu a kofolu dokonca coca colu mi odporucil lekar lebo som bola od zaciatku tehotenstva "velka kamoska" s wc misou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre