Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rebeka25
21. feb 2010

Ano ano tie. Ja sa uz neviem dockat kedy budem krpca citit, ale to si este pockam trosicka 😠

Gali - Ahoj 🙂

lenocka84
21. feb 2010

no mna caka tiez odber, tak som zvedava, zase nejaky vacsi, kedze pomaly ale iste prechadzam do III.trimestra
ete cca 3 mesiace a maly je s nami sa tesim
gali a ty este nemas tehu knizku? a prve odbery za sebou? to som mala cca v 8tt

rebeka tie pohyby su individualne, ja som zacala napr. citit az v 23tt

gali
21. feb 2010

nie, u dr. som bola 1x asi v 5tt - to som spinila tak mi nasadil lieky a potom len kazde 2 tyzdne na kontrolu a on az po 12tt robi testy na vsetko mozne, da tehu knizku a tak... sa cudovali aj baby, ale v podstate je to asi jedno, vsak hadam vie co robi

rebeka25
21. feb 2010

No tak povedala aj kamoska ze este aj vyse mesiaca mozno pockam. Panecku dalsie testy? A to teraz ohladom coho? No ja som tiez dostala tehu knizku v 7 alebo 8 tyzdni prakticky hned po potvrdeni tehotenstva.

dugyna
21. feb 2010

leni sa sa stale vykladam vankusmi..tak neviem..uvidim ked bude vacsie brusko 😉

rebeka vitaj, a ako pisala lneka bude kludna nerobi to dorbe malnikemu

lenocka84
21. feb 2010

rebeka tak ono sa stale nieco zistuje
ale netusim co teraz, zajtra sa dozviem,
v stredu mam pokracovanie z mojej tehu cukrovky, tak sa "tesim"

liv1
21. feb 2010

Caute kinderka 😉

rebeka vitaj 🙂

leni aka bola babovecka?

dugy dik za odpoved, to uz mozno tiez budem pomaly potrebovat ten vankus za par tyzdnov i ked zatial sa stale ani niec necrta 😀

lenocka84
21. feb 2010

liv ona este stale je
ale dnes som uz 1 kusok mala, ale vyyyborna

rebeka25
21. feb 2010

Tehu cukrovka? Hmm o co ide? Prave som citala clanok o lakani sa v tehotenstve (nejake uplne psycho ) tak uz sa nelakam 😀 Som to ukazala mojmu muzovi tak sa len chytil za hlavu co to citam sa hluposti 😀

lenocka84
21. feb 2010

rebeka chlapi to nepochopia
medzi 24-28tt pojdes na test a tam ti zistia ci mas zvysenu hladinu alebo nie
ja som mala, a terza mi idu robit celodenny odber krvi, a uvidime co sa ukaze

vejula
21. feb 2010

ahojte kočky...

Takže rebeka ja sa ku tebe pridávam... Ja tiež často bojim bojim či sa maličkému niečo nestalo... A tak ako ty som myslela že po prvom trimestri to prejde, ale to nieje štádiom tehu ale našími povahami, ak si taká ako ja tak sem tam postresuješ až do konca tehu, bo ja nemyslím že sa to počas toho nasedujuceho mesiaca ešte nejako zmení... Ale neboj bábatka cítia že ich lubime aj ked sem tam spanikárime... Ja sa mu vždys tak ospravedlním a vysvetlím že mamička je teraz trošku citlivejšia ako normálne ale že ho lubim najviac na svete a aj preto občas bojim, lebo mi na nom ,moc záleží... A myslím že to cíti 😵

liv1
21. feb 2010

no tak som to myslela ze aky bol ten jeden kusocek 🙂 .. takze vyyyyborny mnam mnam ja si idem dat tofife co som vcera dostala...

lenocka84
21. feb 2010

liv paradny, som so sebou spokojna, aj mamina ma pochvalila

liv1
21. feb 2010

rebeka skoda, ako som citala ze pises nieco o tom lakani, zrovna niekto vytvoril takuto prepacte za vyraz debilnu temu a PROSIM vas baby necitajte to! aj ked ste zvedave.

veji ty si tam tiez nieco prispela aj ja teraz, ale baby fakt necitajte to. by som tej babe nieco urobila aj tym ostatnym niektorym za tuto temu 😠

leni davas aj olej do babovky?

lenocka84
21. feb 2010

liv ano, rovnaky pomer ako vody

dugyna
21. feb 2010

my sme mali dnes bryndzove halusky vyborne drahy varil 🙂

vejula
21. feb 2010

no liv tak tema bola vytvorená už davnejšie len su tam nejaké nové príspevky, vtedy som sa na to fakt pobavila, ja som že tam bude písať že či to nemôže vadiť bábätku, ale flaky na tele???? 😀 😀 😀 Bože, fakt to meno že streserka sa jej totalne hodí...

liv1
21. feb 2010

leni ja tiez davam je to take vlacne ze? mnamky

dugy aj si ho pochvalila? 🙂

veji ani to nerozoberajme radsej. to mam az pocit ze vystresovat tehulky prislo dievca jedno nepodarene 😒 😅

vejula
21. feb 2010

baby tak mám bronz 🙂

liv1
21. feb 2010

veji máš bronz? 😀 😀 😀 😀 😀 máme chlapík bol dobrý, škoda že ho tí dvaja tak rýchlo predbehli 😀

vejula
21. feb 2010

😀 ach jaj tak rýchlo píšem že mi potom písmenka vynechávaju 😀 😀 😀
No ale boli fakt dobrý ten náš bol už unavený, to bolo vidieť ten prvý bol super, si to aj zaslužil 🙂

norikk
21. feb 2010

dugyna a mozem jest halusky aj ja? :D som myslela ze nie,kedze tam je bryndza, a ta neni nijako tepelne upravena a mohol by byt v nej ten vyrus ci co to je, co sa zacina na "l" :D newem ako sa vola, proste s tym strasia, ze to je v mliecnych vyrobkoch a ze sa kvoli tom moze potratit...preto sa bojim jest halusky :(

lenocka84
21. feb 2010

norikk tak halusky sa mozu jest aj s tavenym syrom
ja bryndzu ani nejem

a kto ma bronz?

liv1
21. feb 2010

bryndzove halusky som jedla uz asi 5 krat odkedy som tehu aj s bryndzou, dokonca aj bryndzove palacinky. vobec ma to totiz vtedy nenapadlo.

leni ziskali sme bronzovu medailu za muzsky biatlon .

norikk
21. feb 2010

ale taveny syr tiez nie je tepelne upraveny ci? :D

happy8051
21. feb 2010

caute babulky... ako sa mate? tesim sa na zajtra na tehu knizku 🙂

norikk
21. feb 2010

och sa mas ze tak skoro dostanes, ja som 10 tt a este mi nedali ☹

liv1
21. feb 2010

happy ahoj. ja sa mam dobre, dakujem 🙂 . ty uz zajtra dostanes tehu knizku ? ja som ju dostala az v 12tt 🙂

norikk asi ako ktory, ale napr. bambino je tepelne upraveny...

happy8051
21. feb 2010

to je asi tk trochu protekcna tehu knizka, ja chodim k strykovi 🙂)) a potrebujem knizku ked pojdem do prace do rakuska, aby som ju uz mala...

norikk
21. feb 2010

liv dik za radu, aspon o nieco viac, co mozem jest..huraa na tie halusky :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre