Aká je výška sliznice, ak je zahniezdený gestačný vačok?

dyrberg
22. jan 2012

ahoj viete mi niekto poradit aka je vyska sliznice ak je uz zahniezdeny gestacny vacok ? mne lekar nameral 18mm a vidi v maternici bud gestacny vacok alebo dutinku domaci test mam negativny.menstruacia mi meska 2 dni co je podozrive u mna.dakujem pekne

feb13
22. jan 2012

@dyrberg 18 mm je podla mna dost vela no zhrubnutie sliznice moze mat aj ine (chorobne) priciny takze ak ti to lekar nevie povedat ci sa jedna o tehotenstvo alebo nie tak my asi tazko. Takze musis este chvilku pockat a urobit dalsi test. 🙂

bique
22. jan 2012

@dyrberg ahoj,...podla mna si tehu, vyska pri uhniezdovani je cca 12mm, to uz je celkom slusne...ak tam nieco vidi a mas taku vysoku sliznicu, urcite si tehu 😀 😀

bique
22. jan 2012

@dyrberg a test dva dni po moze byt kludne este negativny...krv ti nebral na hcg? to by si bola na istom uz

dyrberg
autor
22. jan 2012

@bique ahooj nebral este ze si mam spravit este test a potom prist.a sliznica napr pred menstruaciou nema byt taka vysoka ?

bique
22. jan 2012

@dyrberg no ked nie si tehotna, tak uz by nemala byt vobec taka vysoka...nasla som clanok na clinic24.eu...tu je to, co ta zaujima...podla mna cakas babatko...Endometriálny cyklus

Hormonálne zmeny vplývajú na sliznicu maternice (endometrium), ktorá v priebehu menštruačného cyklu mení svoju hrúbku. Preto tento cyklus môžeme rozdeliť na viacero fáz.

Proliferačná fáza: Začína približne v 5. deň cyklu a prejavuje sa rastom endometria, ktoré na konci tejto fázy má výšku 3 až 5 mm.

Sekrečná fáza: Začína okolo 15. dňa cyklu a končí 26. dňom. Vo vaječníkoch dochádza k uvoľneniu dozretého vajíčka, na čo endometrium reaguje tým, že už okolo 20. dňa má výšku 7 mm. Tým sa sliznica maternice pripravuje na uhniezdenie (nidáciu) oplodneného vajíčka. Dĺžka sekrečnej fázy je konštantná, trvá približne 14 dní. Ak k oplodneniu nedôjde sekrečná fáza prechádza do ďalšej poslednej fázy a to do menštruačnej.

Menštruačná fáza: Asi okolo 26. dňa cyklu dochádza k degeneratívnym zmenám na sliznici endometria. Sliznica prestáva rásť, cievy sa začínajú zužovať a ich steny porušovať, čo vyvolá následne odlupovanie sliznice, ktorá odumiera. Odlúčená sliznica spolu s menštruačnou krvou dochádza z tela von.

dyrberg
autor
22. jan 2012

si velmi zlata dakujem ti pekne.ale predtym si pisala ze vyska pri uhniezdovani je okolo 12mm skor sa priklanam k tej tvojej pravde ak to co je napisane na clinic24 tam pisu ze ma endo pred uhniezdenim iba 7 mm ??

bique
22. jan 2012

@dyrberg to je zase u kazdeho individualne..su zeny, ktore maju iba 5mm a su tie, ktore maju aj 12mm...oni tam pisu asi priemer 😀

bique
22. jan 2012

@dyrberg tak drzim prsty, nech ti to dobre dopadne...daj vediet...a chces vlastne mimi?

dyrberg
autor
22. jan 2012

@bique jasne ze chcem inak by som to ani neriesila.no vsetko vyriesia nasledujuce dni.dakujem za vsekto.idam hajat prajem dobru nocku 🙂

helka193
25. júl 2012

@dyrberg Ahoj no čo dostala si menzes ked si písala že máš zväčšenú sliznicu? A ked tam niečo videl doktor akoby gestačný vačok? čo to bolo? alebo ako ti to vysvetlil.

helka193
28. júl 2012

@dyrberg Ahojte no ja by som sa o takúto tému veľmi rada tiež zaujímala, kedže sa snažíme 😉 pred troma dňami som bola na pohotovosti kvoli bolestiam v podbrušku hned ma poslali na gynekologiu, tam mi doktor nameral sliznicu 9,6mm a v sliznici niečo čierne v priemere 1,5mm. Dňa 16.7.2012 som bola u svojho gynekologa a ten mi tiež povedal že mám zväčšenú sliznicu a v nej to čierne čudo tak mi zobral krv, hcg som mala menej ako 0,1 tak zatial tehu nepotvrdil ale za to ani nevylúčil, povedal mi aby som počkala na menštruáciu a ked nie tak mám dojsť znovu na sono a krv, lebo že ide bud o začínajuci gestačný vačok alebobo o krvnu zrazeninu...a na pohotovosti po týždni u svojho gynek. mi povedali takéto priemery teraz mi meška podla môjho cyklu 1.deň menštruácia, môže byť takáto výška aj pri tehu?

jaja24682
14. nov 2012

Ahojte poradite mi?? Minuly tiždne som bola u svojho gynekloga s tym že mi meška ms tižden prezrel ma našiel mi zvetšenu sliznicu 15mm povedal mi že ak mi dojde ms mam prist piaty den v jej cikle a ked nie o dva tiždne na kontrlu testy som si robila a boli negat. vobec neviem čo mi je a ms stále nemám v podbrušku mám bolesti už to je druhy tižden čo mi meškaju a mám aj obavi čo mi je viete mi poradit? Nechcem si zbitočne robit nadeje že som tehotná ☹

isabel11163
13. máj 2014

Ahoj baby mám otázku 🙂 mešká mi menzes, už skoro týždeň ale nemal by lebo užívam duphaston už 10 mesiacov na úpravu..doteraz bola mrcha ako švajčiarske hodinky..každý 27 až 28 deň. robila som si testy 4 z toho 3 boli také + - čiže úplne slabulinká čiaročka.v pondelok som bola na sone aj odbere B -HCG, na sone nebolo nič, b -HCG bolo 0,1, sliznica 9,6 mm ,mám isť znovu koncom týždňa na odber tak neviem čo si myslieť..každý cyklus ma bolia prsia a teraz ma vôbec neboleli.sem tam ma pichne kdesi v pod brušku,stále sa mi odgrgáva aj keď som na lačno..ďakujem za vaše odpovede

smejlicka
26. máj 2014

@isabel11163 ahoj tiez mi meska menstruacia..a na sone nic zatia nenasla...len ze mam endometrium 9mm tak neviem co to znamena..pichla injekciu a teraz cakam ci pride alebo nie..

malicka29
20. nov 2014

@bique ahoj mne dnes doktor povedal ze mam sliznicu 16mm myslis ze je to dost na tehotenstvo? Som 25DC. Dakujem

pitufinka
5. jan 2015

@malicka29 ahoj ja mám tiež 16 a som 23 DC cca 10 dpo ako si dopadla?

malicka29
5. jan 2015

Ja som nebola tehu 🙂

vemerne123456
11. jún 2015

Ahojte prosim vas poradte mi,bola som u gynegologa a ten mi povedal ze mam vysoku sliznicu maternice ze to moze byt tehotenstvo ale na sone este nic nevidel krv mi nevzal tak som v pochibach ,povedal ze mam pris o 10 dni a mozno nieco uvidime ale je tu este niaka sanca ze pride ms tak neviem test som si este nerobila ..bojim sa ze budem sklamana ,mam aj niake priznaky bolia ma prsia a mam po nich zili ,nevolnost ale o je len chvilkove tak neviem co si mam mysliet som dost nervozna newiem nacom som nechceme sa s manzelom sklamat snazime sa uz rok,dakujem za odpoved

katarinafabi
24. okt 2016

Ahojte baby , chcela by som sa Vás opýtať , či ste niektorá bola v tom podobne , snažíme sa o bábo a meška mi menštruácia už 15 dni , no testy stále sú negatívne ... Bola som minulý štvrtok pri svojej dr.a povedala že tam nevidi zatiaľ nič ale mám vysoko sliznicu maternice ,že to môže znamenať len to že som tehu alebo mám cysty .. no s úsmevom mi povedala že cysty tam nevidí , že mám prísť o 2 týždne ... Môžem byť tehu ? Krv mi vezme až pri ďalšej kontrole ... A mám trochu opuchnuté a boľave prsia , bruško ma boli ako pred menštruáciou a večer leď si ľahám sa mi toči hlava , môžu výsledok tehotenského testu ovplyvňovať liek na štitnú žľazu ...ďakujem pekne za rady 😇😉

pufflerka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daduska_maminka
30. aug 2017

@pufflerka ahoj. Ak máš test pozitívny mešká ti ms si tehotná na 100% .. vidí dve bodky ?? Nepovedal to aké ? Žeby dva gestacne vačky ?

Tehotná si.. veď 11. tam prídeš a už možno uvidíš aj srdiečko.. držím palceky.

pufflerka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikusiak9
30. aug 2017

@pufflerka, a aj vies ktory den po ovulacii si?

pufflerka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1bubko2
27. sep 2017

len ono je aj rozdiel ci doktor hovori hodnotu sliznice akoby len 1 "strany" alebo hovori uz sucet endometria oboch stien

pufflerka
28. sep 2017

@1bubko2 tak ja uz v deviatom tyzdni 🙂

svadba30.maj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stonkova
8. okt 2019

Prosim poradite mi neviem co to znamena prosim prosim dakujem vam baby odpiste mi budem čakať...

veronikaszabova
8. okt 2019

@stonkova a preco odchadzas od lekara, ked nerozumies tomu, co ti napisal?
Mala si si to nechat od neho vysvetlit.

stonkova
8. okt 2019

@veronikaszabova ano cystu som mala,ale vies comu nechapem tie endom, 9mm a tak mam sancu na otehotnenie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre