Aká má byť bazálna teplota v tehotenstve?

frndolinaa
11. jún 2012

ahojte

kto má skúsenosti s bazalnou teplotou?? aka ma byť v tehotenstve hlavne ráno,??ma sa meniť alebo stále má byť rovnaka?

Lebo ja mam uz vyše tyzdna ráno nejakych 36,8 a v priebehu dňa mi vystupi aj na 37,4 a takto sa to opakuje kazdy den

vie niekto poradiť,?

romea
11. jún 2012

@frndolinaa bazalna teplota sa meria zasadne vzdy rano a v tu istu hodinu. po zobudeni a nmala by si vstavat z postele .sleduju sa nou plodne dni a ci nastava ovulacia. Pred ovulaciou su teploty nizke a po ovulacii sa zvusia o niekolko desatin az jedneho stupna. Ak bazalna teplota pretrvava po oculacii vo zvysenych hodnotach viac ako 16 dni v kuse je velka pravdeposobnost ze zena je tehotna. Ci mas ty toto predovulacnu alebo poovulacnu twplotu ti neviem povedat. Treba merat cely mrsiac od zaciatku menstruacie az po dalsiu MS. Nemeria sa v priebehu dna ale iba rano je to bazalna teplota t.j kludova zakladna v posve. Behim dna sa pohybujes a ine takze sa jasne meni a zvysuje preto meranie v iny cas poobede nema vypovednu hodnotu poradia ti v teme Grafy BT !!! su tam kocky ktore su odbornicky a su fajn 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre