Aké meno dať dievčatku?

esterasa
29. okt 2011

Ahojte , mám strašnú dilemu . Vôbec sa neviem rozhodnúť aké meno dám dcérke , veľmi sa mi páčia aj krásne slovenské mená no páčia sa mi aj zahraničné ako je Jessica , Sophia .... teraz sa mi začalo páčiť meno Nicol ... čo myslíte ? Aké mená sa páčia Vám ?

nanulik
29. okt 2011

hlavne si to povedz aj s priezviskom ako bude znieť a nezabudni že tvoja dcéra bude to meno mať aj ked bude 60 ročná pani. pretože sú mená krásne pre dievčatká ale už dospelej žene môže byť nepríjemné, alebo infantilné

tinki
29. okt 2011

Je to tvoje dieťa. Ty sa rozhodni. 🙂 Predstav si ako na ňu budeš pokrikovať po meste, u lekára..ako ju asi budú volať kamaráti..a na základe toho sa rozhodni. Čo sa páči mne, je asi jedno, že?
Ale ja som zástancom skôr slovenských mien. 😉

irriss
29. okt 2011

Ja souhlasim s @tinki ...moje deti maji zahranicni jmena a to jen proto, protoze maji zahranicni prijmeni...

Souhlasim i s @traktor uz je tu tema, kde se muzes odreagovat a hledat spolu s ostatnima...je sice vikend, ale po vikendu ti toto tvoje tema admin vygumuje..😉

@nanulik..myslim si, ze zadne uvedene jmeno, ktere napsala autorka nezni infantilne ani v pozdejsim veku... 😉 ale jako pohled a duvod na vyber je muj souhlas.. 🙂

hajanka
29. okt 2011

Prepac, nehnevaj sa, ale kvoli tomuto otvarat novu otazku/diskusiu? Keby tu kazda mamina robila to iste, tak.... 🤐 uz je viac ako polovica fora a 3/4 uzivateliek fuc!

nikolet_89
29. okt 2011

ahoj znamy maju Sofiu, pretoze im nechceli povolit Sophiu ak sa nahodou rozhodnes pre toto meno inak mne sa tioez velmi paci, a tiez som nad nim rozmyslala...ale nakoniec som sa rozhodla pre Natáliu pretože sa nám páčia zdrobneniny a aj podoby tohto mena ( Naty, Natálka, Natalie, Talia a tak pod.)

lubenka131
29. okt 2011

Sabinka 😉

andrejka1974
29. okt 2011

moja dcerka sa vola Sindy aj sa tak po slovensky pise nik mi nerobil na matrike vobec problem mame ju takto aj v rodnom liste staci ak sa meno nachadza v knizke vyberte si meno pre vase dieta alebo si variantu najdes na internete moje meno som nasla na internete a zapisali bez problemov vsak rozhodni sa ako len budes chciet

majina.b
29. okt 2011

je tu nová, ešte len registrovaná, tak pristup s citom 😀

lucia375
29. okt 2011

Mne sa páčia slovenské, doma mám Barborku a teraz ak to bude dievča tak pravdepodobne Mária. Ale meno musí hlavne ladiť s priezviskom a keďže máme skoro rovnaký termín tak máme ešte dost času si to rozmysliet.

salma22
29. okt 2011

@esterasa no hlavne sa musia pacit tebe ja som sa radila s mm skus sa opytat ake meno by zvolil tvoj mangel daj mu navrhy na mena a ake sa mu bude pacit tak ti povie 🙂 my sme meno vyberali ze som si do googla dala mena pre dievcata od a-z citala som vsetky ktore tam boli a povedal ktore sa mu pacili spisali sme ich a potom len rozhodovali ake sa hodi k priezvisku

mirka414
29. okt 2011

leonie ♥

nadhera
29. okt 2011

chcela som EMMKU a mam 😉 dvoch chalanov, ale nelutujem.

fomarik
29. okt 2011

My sme sa rozhodovali podľa toho, ako sa bude meno hodiť k priezvisku, aby sa nedalo škaredo nazvať a aby meno bolo pekné aj ako pre malé dievčatko ale aj pre velkú slečnu. takže sme sa rozhodovali medzi Leou a Líviou...a ...zvíťazila Lívia. 😵

katka3012
29. okt 2011

My mame Vanesku ,ale hlavne si daj to meno tak,aby ti sedelo aj k priezvisku 😉

armimi
29. okt 2011

Mne sa páčia na S, Sofia, Sarah, Sabína,..aj Vaneska je pekné 🙂 , ako čítam že má Katka3012, my máme Terezku ale ešte by som chcela dievku, ja by si dala asi Sarah. 😵

jojuss
29. okt 2011

Mne sa páči od začiatku tehotenstva Tamara,Sophia ,Melisa ževraj letí a Nikol podla mna ju budú volať Nikolka ale ty musíš vedieť čo ty je k srdcu najbližšie 🙂

ivetkab.
29. okt 2011

Podľa mňa je základ uvedomiť si, že je meno je na celý život. Žijete v zahraničí? My máme doma Paulínku ... 🙂)

acikaa
29. okt 2011

ja mam doma Sofinku 🙂 a vraj je to teraz najpouzivanejsie meno

lubenka01
29. okt 2011

My máme Anetku a Tamarku. 😝 😝 😝

pimpulienka
29. okt 2011

My mame Tamarku 🙂 A páči sa mi aj napr.meno Natália. Tie zahraničné mi nič nehovoria

zuzkanka117
29. okt 2011

irriss 😵 😵 aj ja mám Veroniku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre